Lubiniai šviestuvai

lubiniai sviestuvai

Kad ir kiek šviestuvų rūšių bebūtų išrasta, lubiniai šviestuvai, neturėdami jokios konkurencijos, laikosi populiariausių ir labiausiai naudojamų apšvietimo būdų gretose. Taip yra dėl jų funkcionalumo, gebėjimo šviesą skaidyti po visą patalpą bei plataus rūšių, dizainų ir spalvų asortimento. Tai leidžia pasirinkti sprendimus, kurie ne tik patenkins jūsų poreikius, bet ir puikai derės šalia kuriamo dizaino stiliaus ir kitų interjero detalių. Kad rinktis ir pritaikyti šviestuvus būtų dar paprasčiau, būtina pasidomėti apie lubinių šviestuvų tipus, tvirtinimą bei šviesos srauto pasiskirstymą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tipai

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, jog lubiniai šviestuvai turi tik vieną, liaudiškai „liustrais“ vadinamą rūšį, jie skirstomi į keletą tipų. Patys seniausi ir dar prieš keletą dešimtmečių buvę itin populiarūs lubiniai šviestuvai – sietynai. Jie pasižymi masyviomis konstrukcijomis, ypatingomis medžiagomis, tokiomis kaip krištolas bei keletu ar keliolika ragų, suteikiančių prabangos, avangardo įspūdį. Taip pat be galo populiarūs ir minimalistinį stilių vertinančių žmonių pamėgti šviestuvai – prie pat lubų tvirtinami, dažniausiai lėkštes primenančių formų uždarai gaubti lubiniai šviestuvai. Be jų galima išskirti ir klasikinio ar taip pat modernaus stiliaus šalininkų pamėgtus sukiojamus šviestuvus, suteikiančius galimybę reguliuoti šviesos srautą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tvirtinimas

Šviestuvai prie lubų dažniausiai tvirtinami dviem būdais: lanksčiais arba standžiais laikikliais. Lankstusis būdas taikomas pakabinamiems ir laisvesnių konstrukcijų šviestuvams, todėl jiems naudojami įvairūs troseliai, virvelės, grandinėlės. Standūs laikikliai apima metalinius strypus, nukreiptus žemyn nuo paties šviestuvo gaubto iki lempučių. Tokiu būdu pritvirtinami lubiniai šviestuvai įgauna pakankamai įdomias formas, panašias į atvirkščiai pakabintas stalines lempas ar toršerus. Taigi, šis būdas itin patiks vertinantiems originalumą ir išskirtinį daiktų panaudojimą.

Šviesos pasiskirstymas

Nors esame įpratę prie šviesos šaltinių, kurie tiesiog apšviečia kambarį, dažnai perkame nė nepasidomėję, koks šviesos pasiskirstymas jiems yra būdingas. Tai gali būti kryptinga (į tam tikrus objektus ar į vieną pusę sklindanti šviesa), bendra (į visas puses išsklaidyta) arba atsispindinti (į lubas, sienas ar kitus atsispindinčius paviršius nukreipta) šviesa. Žinoma, populiariausi ir patys praktiškiausi lubiniai šviestuvai – turintys bendrą, po visą patalpą išsisklaidantį apšvietimą.

Kaip pasirinkti šviestuvą?

šviestuvaiTinkamai parinktas šviestuvas namuose – tai ne tik interjero detalė. Tuo pačiu tai funkcionalumas, kuris užtikrina, kad negadinsite savo akių. Šiuo metu šviestuvai rinkoje yra labai skirtingi, tad egzistuojant plačiai pasiūlai kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Išskiriamos šios pagrindinės šviestuvų rūšys:

  1. Sieniniai šviestuvai. Montuojami prie sienų ir dažniausiai yra nedideli. Juos sukomponuoti nėra sunku, tačiau labai svarbu, kad visi vienoje patalpoje esantys šviestuvai derėtų ir tikslingai skleistų šviesą.
  2. Pakabinamos lempos – anksčiau tai buvo pats populiariausias pasirinkimas. Galima pasirinkti iš labai daug skirtingų variantų. Žinoma, jeigu kambarys didelis – rekomenduojame ir didelį pakabinamą šviestuvą. Nebijokite eksperimentuoti su šviesa. Jis gali visiškai pakeisti kambario išvaizdą.
  3. Stalinės lempos. Žinoma, pasirenkamos tuomet, kai turimas stalas. Tinkama šviesa dirbant su kompiuteriu arba rašant ant popieriaus – labai svarbi.
  4. Toršeras. Jais naudojantis šviesos srautas yra nukreipiamas į viršų. Tai puikus pasirinkimas miegamuosiuose, kuomet norima sukurti romantišką atmosferą. Taip pat daugelis juos renkasi svetainėse. Kuomet žiūrimas TV arba šeima paprasčiausiai bendrauja – tokie šviestuvai yra labai geras pasirinkimas.
  5. Lubų šviestuvai komponuojami visiškai ant lubų. Tai labai geras pasirinkimas ypač mažose patalpose, kadangi tokie šviestuvai visiškai neužima vietos. Tuo pačiu tai vienas pigiausių pasirinkimų. Ekonomija – lubų šviestuvų sinonimas.

Kartais gali būti sunku pasirinkti, kuris šviestuvas yra pats geriausias ir geba labiausiai atitikti žmogaus poreikius. Žinant kur tiksliai jį planuojate kabinti – siūlome pasikonsultuoti su profesionalu, kuris atsižvelgdamas į jūsų poreikius pasiūlys patį geriausią variantą. Šviestuvai taip pat turėtų būti pasirenkami ir pagal:

  1. Savo poziciją.
  2. Tuo pačiu ir pagal stilių.
  3. Reikia atkreipti dėmesį į kurią pusę sklinda šviesa.
  4. Įvertinkite ir kainos aspektus jeigu jums tai yra svarbu.
  5. Žinoma, reikia pasirinkti kokybiškas lemputes, kad šviestuvai gerai funkcionuotų.

Šviestuvai yra ne tik moderni interjero detalė, tačiau tuo pačiu ir funkcionali galimybė gyventi jaukiuose namuose.