Protinga investicija – personalo atrankos kompanijos konsultacija

Personalo atrankos kompanijos

Kuo toliau, tuo labiau galime išgirsti įmonių vadovus sakančius: reikalingo darbuotojo paiešką patikėjau personalo atrankos kompanijos specialistams. Kas yra, kuo užsiima ir kodėl naudinga tokių agentūrų veikla? Pateiksime keletą aspektų, leisiančių jums patiems susidaryti nuomonę apie tokio tipo kompanijų veiklą ir kompetencijas.

Personalo atrankos kompanijos – kas tai?

Nepriklausomai veikiančios aukšto lygio specialistų bei vadovų paieškomis užsiimančios įmonės yra vadinamos personalo atrankos kompanijomis. Jie teikia įvairių kompetencijų ir sričių specialistų paieškas, galvų medžioklės (tiesioginių paieškų) paslaugas. Tik labai gryna veikimo koncepcija, principai ir vizija, tokias atrankų agentūras išskiria iš paprastų darbo pokalbius organizuojančių asmenų. Tūkstančiai suorganizuotų darbo pokalbių darbo patirties sąskaitoje, personalo atrankos kompanijoms reiškia patikimumą ir aukštą teikiamų paslaugų kokybę. Paprastai tuo užsiimančios agentūros orientuojasi į išskirtinę kokybę, atidumą renkantis žmogiškuosius išteklius, dėl šios priežasties yra palankiai vertinami net ir didžiųjų įmonių vadovų.

Kuo naudinga samdytis personalo atrankos agentūrą?

Lietuvoje itin ryškus netolygaus darbo pasiskirstymas. Vienur tam tikrų specialistų yra gerokai per daug, kitur, priešingai – jų net su žiburiu nerasi. Tokiose padėtyse ir atsiskleidžia didžiausias personalo atrankos agentūrų darbas. Patyrę darbo rinkos ekspertai analizuoja bedarbių resursus, surasdami reikiamos kvalifikacijos ir gebėjimų asmenis. Surastas kandidatas kviečiamas į darbo pokalbį ir, jeigu jame pasirodo išties neblogai, gali sulaukti kito skambučio, kviečiančio susipažinti su tikraisiais vadovais ar net iškart pradėti darbą.

Ne paslaptis, jog gero darbuotojo ieško kiekvienas darbdavys, todėl bandant prisitraukti vertingiausius pretendentus kartais tenka pasitelkti nemažai fantazijos. Personalo atrankos agentūros sugeba ne tik mandagiai bendrauti su kandidatais, tačiau ir žino ypatingų būdų, padedančių sužinoti tam tikras žmogaus charakterio, mąstymo savybes.

Kitas svarbus aspektas – geri specialistai, liaudiškai tariant, nesimėto. Dažniausiai jie turi darbus ir apie kitas pozicijas arba negalvoja, arba jų ieško tyliai ir ramiai, neužkišdami darbo skelbimo svetainių šabloniniais savo gyvenimo aprašymais. Personalo atrankos kompanijos rūpinasi, kad aukštos kompetencijos ir gabumų žmogus būtų pastebėtas ir pasiūlytas galimai geresnes sąlygas siūlantiems asmenims. Tai – išties didelis darbas, kuriam prireikia daug piniginių ir laiko išteklių, visa laimė, kad tokios agentūros tuo jau yra apsirūpinusios.

Ir pabaigai: jei esate darbdavys ir vis dar abejojate, ar verta mokėti pinigus personalo atrankos agentūrai, kad ji rastų jums darbuotoją, perskaitykite šį straipsnį dar kartą. Tik šįkart – kiek įdėmiau. Manome, kad įsitikinsite, jog tai – naudinga investicija.

 

Ar galima pasitikėti atrankos agentūromis?

Atrankos agentūrosKaip šiandien rasti sąžiningą, darbštų ir svarbiausia reikiamos patirties turintį darbuotoją? Toks klausimas kankina ne vieną darbdavį. Ilgus metus įvairiose rinkos sektoriuose dirbantiems ir darbo vietas siūlantiems vadovams turbūt pora kartų teko skaudžiai pasimokyti, jog toli gražu ne visi darbuotojai pateisina jų lūkesčius. Pasauliui laisvėjant ir verslą pradedančioms jaunoms asmenybėms kartais irgi tenka patirtį nusivylimo kartėlį. Tačiau fiasko patyrimo baimės, ieškant reikalingo asmens vienai ar kitai pozicijai užimti, neteks pajausti, jei nuspręsite pasitelkti personalo paieškomis užsiimančių specialistų žinias. Atrankos agentūros – vieta, kuri gali padėti situacijose, kai reikalingas geras darbuotojas.

Agentūros, orientuotos į išskirtinius resursus

Kaip ir daug kur šiame pasaulyje, žmogaus svarba išlieka vienu aktualiausių aspektų, vis dar tebedarančių įtaką nenumaldomai kaitai ir naujovių atsiradimui. Personalo atrankos agentūros savo darbą grindžia reikalingų specialistų ir ateities lyderių paieškomis. Nustatyti kriterijai skirtingiems rinkos sektoriams bei atsakingai vykdomi darbo pokalbiai – tai personalo specialistų kasdienybė. Įmonių vadovai, patikėję darbuotojų paiešką darbo rinkos ekspertams gali būti tikri, jog iš gausaus darbo ieškančių žmonių srauto bus atrinkti tik patys geriausi, efektyviai savo darbą gebantys atlikti asmenys.

Kaip žinoti, kad atrankos agentūra yra patikima?

Bene didžiausias komplimentas ir darbo kokybės įrodymas kiekvienai atrankos agentūrai tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra rekomendacijos ir teigiami atsiliepimai. Jei įvedus į Google paiešką apie atitinkamą atrankos agentūrą, ten dirbantį personalą randami ne kokie pranešimai – nuo tokių įmonių geriau jau bėgti, kol dar nevėlu. Aišku, šiandien galioja daug privalomų reikalavimų, todėl šioms agentūroms nėra taip lengva sukčiauti ar apgaudinėti jas samdančias organizacijas. Tačiau, kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro, ir prieš susitariant su konkrečia atrankos agentūra verta pasidomėti, kaip ją vertina aplinkiniai, kokios su kompanija jau susidūrusių žmonių nuomonės.

Įvaizdis internete ir aukščiausio lygio specialistai

Turbūt neabejotinai vienas didžiausių masinių nuomonės formuotojų šiandien yra internetas ir ten randama informacija. Todėl apie personalo atrankos agentūras ieškoti informacijos, atsiliepimų, kontaktų ir panašiai, pirmiausia dabar patartina būtent čia. O štai tada prasideda bene vienas atsakingiausių darbų pačioms agentūroms: reprezentatyvus, dalykiškas ir malonus svetainės stilius, reikalingos informacijos pateikimas ir susisiekimui būtiniausi kontaktai – visa tai privalo būti randama agentūros internetinėje svetainėje. Antraip, kad ir kokie profesionalūs specialistai bebūtų, vargu, ar jie bus paklausūs, kai informacija oficialiame tinklalapyje yra siaubinga.

Tad baimintis Lietuvoje vis dar naujove esančių personalo atrankų agentūrų – nevertėtų. Geriau skirti šiek tiek laiko ir pastangų pasidomėti apie jas ir susisiekus su darbo rinkos specialistais skintis kelią į šviesesnį verslo rytojų.

 

Personalo paieška – atima daug laiko

Personalo paieškaKiekvienos kompanijos svajonė – turėti atsidavusį, lojalų ir profesionalų kolektyvą. Deja, tačiau retam pasiseka surasti lyderius, turinčius visas šias savybes. Norint rasti tokius darbuotojus, reikia įdėti ir nemažai pastangų ir laiko, faktas tas, kad net ir įdėjus tiek darbo, paieška ne visada atsiperka.

Kokiomis savybėmis pasižymi profesionalūs darbuotojai?

 1. Lojalumu;
 2. Mandagumu;
 3. Etiškumu;
 4. Sąžiningumu;
 5. Mokėjimu bendradarbiauti, dirbti komandoje;
 6. Darbuotojas privalo atrodyti estetiškai;
 7. Geras darbuotojas privalo visada norėti tobulėti ir stengtis tai daryti: dalyvauti įvairiose mokymuose, seminaruose, skaityti profesines knygas ir domėtis naujovėmis, vykstančiomis pasaulyje.

Kaip surasti visas šias savybes turintį darbuotoją?

Personalo paieška – daug laiko atimanti veikla. Tačiau, vis populiarėjantis būdas – darbuotojų paieškos kompanijos. Šios kompanijos atlieka visą sunkiausią darbą – suranda lūkesčius atitinkantį darbuotoją ir taip sutaupo įmonės, ieškančios darbuotojo, laiką.

Personalo paieškos įmonės, teikiančios šias paslaugas, vykdo atranką keliais etapais, po kurių atrenkamas vienas ir pats geriausias kandidatas.

Etapai:

 1. Susitikimas su klientais, ieškančiais darbuotojo. Išsiaiškinami įmonės lūkesčiai ir reikalavimai, į kuriuos reikia atsižvelgti ieškant darbuotojo.
 1. Antras etapas – personalo paieška. Šis etapas vyksta visais įmanomais komunikavimo būdais. Kandidatai ieškomi internete, skelbimuose gatvėje ir laikraščiuose, televizijos ar radijo pagalba. Įmonės, teikiančios personalo paieškos paslaugas, stengiasi visais įmanomais būdais pasiekti potencialius darbuotojus.
 1. Trečias etapas yra personalo atranka. Personalas atrenkamas, atsižvelgiant į darbuotojo laukiančios įmonės iškeltus reikalavimus.
 1. Išrinktas kandidatas supažindinamas su darbovietės veikla, jos darbuotojais.
 1. Pasirašoma darbo sutartis.

Tam, kad būtų atrinktas profesionalas, privalo praeiti visi etapai, negalima nei vieno praleisti. Juk lyderis įmonėje – verslo sėkmė, todėl geram darbuotojui privaloma skirti laiko tiek jo ieškant, tiek jį mokinant, niekada negailėti mokėti gerų pinigų, kurių jis ir nusipelnė.