Mediniai langai: su kokiais privalumais ir trūkumais teks susidurti?

mediniai langaiVis daugiau žmonių pasirenka medinius langus, kurie asocijuojasi su natūralumu, ekologija ir protėvių tradicijomis. Todėl šiandien labiau įsigilinsime į medinių langų privalumus bei trūkumus ir pabandysime objektyviai apžvelgti kuo mediniai yra pranašesni.

Mediena – viena labiausiai paplitusių statybinių medžiagų jau daugybę metų ar net amžių. Medis nuo senų laikų yra puiki statybinė medžiaga randanti savo paskirtį įvairiose situacijose – tiek statybinėms konstrukcijoms, perdangoms, vidaus ir išorės apdailai. Medienos populiarumą lėmė savybės, tokios kaip patvarumas, galimybė lengvai apdoroti, įvairių medžių savybės leidžia parinkti geriausią kombinaciją, o raštų įvairovė suteikia plačias galimybes apdailos darbams. Tačiau kalbant apie langus, svarbiausia medienos savybė –  medžio sugebėjimas puikiai išlaikyti šilumą. Tad mediniai langai pasižymi puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Anot specialistų, mediniuose languose nesusidaro šalčio tiltai, natūrali medžiaga „kvėpuoja“, tad kambariuose palaikomas natūralus ir stabilus drėgmės balansas, o tai leidžia  išvengti nemalonaus efekto, kuris itin kankina plastikinių langų savininkus  – rasojantys langai. Taigi nereikia baimintis, jog pakeitus senus langus į naujus medinius,  dėl padidėjusios drėgmės namuose ant sienų atsiras pelėsis, o kambariuose pradės stigti oro. Visgi nereiktų klaidingai suprasti, kad įsidėjus medinius langus namuose nebėra reikalinga vėdinimo sistema. Ji, arba reguliarus kambarių vėdinimas, žinoma, reikalingas ir net privalomas, jei norime gyventi sveikai.

Kitas itin svarbus medinių langų privalumas – medis yra natūraliai šilta medžiaga. Ji tiek vizualiai suteikia namams jaukumo, tiek iš tiesų yra jaukesnė, malonesnė paliesti. Atrodo, jog tai tiesiog minkšta, paslanki medžiaga, kuri nėra patvari, tačiau vizualus „minkštumas“ yra apgaulingas. Mediniai langai yra gaminami iš trisluoksnės klijuotos medienos, tad jie yra išties tvirti ir ilgaamžiai.

Gaminant langus neužtenka nuspręsti, jog šie bus mediniai, esama daugiau sprendimų, kurie leidžia sukurti norimą langų vaizdą ir stilių. Pirmiausia, galima pasirinkti medienos rūšį. Dažniausiai langams naudojama tokia mediena kaip ąžuolas, pušis, raudonmedis arba maumedis. Kiekviena medienos rūšis turi jai būdingą raštą, tekstūrą, o natūralų grožį pabrėžia skaidrus ar spalvotas lakas. Pageidaujant medinius langus galima ir dažyti norima spalva, pasirinkus iš plačios spalvų paletės, tad nesvarbu, kokios spalvos vyrautų namuose, mediniai langai gali tapti labai puikiu ir prisiderinančiu prie visumos interjero elementu.

Lyginant su dirbtinėmis medžiagomis, tokiomis kaip labiausiai paplitusi medžiaga plastikas (PVC), mediniai langai yra švaresni – jie nekaupia elektrostatinių krūvių, todėl netraukia papildomo purvo ir dulkių. Dėl to valymas yra labai paprastas. Taip pat ir pati medžiaga yra švari, natūrali ir nekenksminga.

Žinoma, be privalumų, reikia paminėti ir medinių langų trūkumus. Medis – natūrali medžiaga, kuri tiek natūraliai gamtoje, tiek apdirbta mediena nėra visiškai atspari klimato pokyčiams. Nuo saulės blunka langų spalva, nusilupa, nubyra dažai ir lakas, o besikeičiantys metų laikai ir temperatūrų pokyčiai verčia medieną plėstis ir trauktis. Taip pat jie yra labiau pažeidžiami, yra jautresni mechaniniams pažeidimams. Norint, kad mediniai langai nuolat atrodytų kaip nauji, juos reikia kas porą metų perdažyti ar nulakuoti.

Dar vienas trūkumas – mediniai langai kol kas yra brangesni nei plastikiniai langai. Tačiau už natūralias medžiagas, natūralius ir sveikus pasirinkimus tenka brangiau mokėti ko gero visose gyvenimo srityse, tad tai neturėtų stebinti. Medinius langus renkasi tie, kuriems kaina nėra prioritetas.

Plastikiniai langai: šiuolaikiško būsto požymis

plastikiniai langaiRenovuojant arba statant naują būstą, būtinas namo akcentas yra langai. Į juos nereikia žiūrėti ne vien tik kaip į priemonę suteikiančią namams šviesos, turinčius garso izoliaciją nuo triukšmingos ir judrios miesto gatvės, šilumą namuose išlaikančius, bet ir kaip į būsto išskirtinumą pabrėžiančią, interjero pagyvinimo detalę. Plastikinių langų gamybos pradžioje, gamintojai siūlydavo įprastos baltos spalvos plastikinius langus. Klientų poreikiams ir jų fantazijai didėjant, gamintojai buvo priversti tobulinti ne tik langų gamybos technologiją, bet ir spalvų įvairovę.

Plastikiniai langai patrauklūs keliais požymiais:

  1. Jų kaina yra prieinama kiekvienam.

Nuo pigiausių iki brangiausių, tačiau nesusigundykite pardavėju, siūlančiu pačias mažiausias kainas. Neretai tokios įmonės yra vadinamos „feniksais“: jos susikuria pavasarį ir iki žiemos sezono prekiauja neaiškios kokybės langais. Nenusisukite nuo įmonių, kurių prekiaujamų plastikinių langų kainos jums atrodo aukštesnės nei anksčiau matytų. Dažniausiai kainos didesnės toje įmonėje, kurioje nuolat investuojama į langų gamybos proceso modernizavimą, naudojamos kokybiškos bei standartus atitinkančios žaliavos, tokia įmonė turi net didesnę patirtį šioje rinkoje ir pilnai prisiimanti atsakomybę už gaminių kokybę bei techninį aptarnavimą.

  1. Ilgalaikė investicija.

Plastikiniai langai laikomi kaip nekilnojamojo turto dalis, todėl nors ir iš patikimų pardavėjų įsigyti pigesni prastų savybių langai gali neišpildyti jūsų lūkesčių. Langų gamyboje naudojama PVC (sintetinė termoplastinė medžiaga) suteiks plastikiniams langams tvirtumo ir geometrinės formos išlaikymo ilgus metus. Geri plastikiniai langai nesensta, atlaiko temperatūros svyravimus ir yra atsparūs drėgmei.

  1. Prisitaikantys prie įvairaus skonio interjero.

Įmonės siūlo įvairių formų ir spalvų plastikinius langus, pagaminamus per trumpą laiką. Spalvos gali būti vienpusės arba dvipusės.

  1. Lengva langų priežiūra.

Net ir iš pažiūros labai teplus šio tipo lango rėmas, jis yra lengvai nuvalomas. Tam nereikia specialių priemonių, užtenka įprastų valymo priemonių. Šio lango rėmo nereikia perdažinėti ir yra blizgus.

  1. Stiklo paketai.

Pirkdami plastikinius langus turėsite pasirinkti langų profilio dydį: 3, 5, 6 ar 8 oro kamerų. Kaip teigia langų pardavėjai, didėjant kamerų skaičiui vis dėlto lango šilumos varža kinta nedaug, nes, kaip bebūtų, didžiausią lango plotą sudaro stiklas, todėl jo varža yra svarbesnė. Specialistai jums patars kokius stiklo paketus jums rinktis, nuo to priklausys ar langas sulaikys šilumą. Atsižvelgiant kurioje namo pusėje yra langai, paklausykite patarimų dėl saulės kontrolės stiklų ir atkreipkite dėmesį į lango šviesos laidumo koeficientą,- taip galite susikurti net tik ekonomine prasme taupius, bet ir komfortiškus namus.

Taigi, plastikiniai langai populiarūs ne tik dėl savo patvarumo, pasižymėjimo gera išorės triukšmo izoliacija, bet ir dėl lengvos eksploatacijos bei ilgų tarnavimo metų.