Saldžių sapnų linki čiužiniai Miegis!

miegisKiekvieno iš mūsų, net ir  paties didžiausio darboholiko, galvoje dienos bėgyje apsilanko mintys apie poilsį. Tiesa, ilgas vartymasis lovoje dar negarantuoja, jog atsikelsime žvalūs bei kupini jėgų: kai kuriais atvejais trumpesnis poilsis yra netgi naudingesnis. Tiesa, tai – ne atsitiktinumas, bet investicijų į miego kokybę rezultatas. Vienas iš svarbiausių poilsio “inventoriaus” sudedamųjų dalių – čiužiniai MIEGIS. Vien jau pavadinamas išduoda, jog tai – puikus būsimas miego partneris!

Ketindami įsigyti naują ar pakeisti seną čiužinį, racionalus žmogus nemažai laiko praleidžia teorinės medžiagos analizei – ieškoma orientyrų, kur ir ką geriausia įsigyti. Juk tai – ilgalaikė investiciją, turėsianti reikšmingą įtaką žmogaus gyvenimo kokybei. Kone kiekviename straipsnyje pabrėžiamas faktas, jog čiužinio pirkimas pareikalaus plačiai atverti piniginę: jei perkama visa lova (rėmas, grotelės, čiužinys), būtent ši dalis ir yra brangiausia. Kyla klausimas, ar raktinis žodis “pigūs čiužiniai”, įvestas į paieškos laukelį, atneš realių rezultatų, ar tai tebus sumanių pardavėjų, norinčių prisivilioti pirkėjus, reklaminis triukas? Čiužiniai, kaip ir kitos prekių grupės, yra aktualios kiekvienam, nepriklausomai nuo jo finansinio pajėgumo, tad ir čiužinių kainų įvairovė yra didelė. Tai, kas vienam pirkėjui yra pigūs čiužiniai, kitam prilygsta prabangos prekei. Kaip bebūtų, svarbiausia turėtų būti ne čiužinio kaina, bet kokybė bei pritaikomumas gulinčiojo kūnui bei miego ypatumams: juk čiužiniai MIEGIS skirti ne demonstracijai, bet nuolatiniam aktyviam naudojimui.

Norint apsidrausti, jog pigūs čiužiniai nebūtų pinigų išvaistymas (nerimą kelią patarlė apie skūpuolį, mokantį du kartus…), pirkimo metu reikia vadovautis keliomis taisyklėmis:

  • Būti priekabiam čiužinio charakteristikai, tačiau pirkti ne moderniausią bei estetiškai patraukliausią čiužinį, tačiau tą, kuris idealiausiai prisitaiko prie kūno formų. Šio tikslo įgyvendinimui sausos teorijos neužteks – nesidrovėkite prekybos vietoje šio išbandyti…praktiškai. Atsigulkite ant pilvo, nugaros, vieno bei kito šono – nepajusite, kaip, keliaudami nuo vieno čiužinio ant kito, atrasite savąjį.
  • Lyginti čiužinių kainas pas skirtingus pardavėjus. Tendencija, jog internetinė prekyba palankesnė kainos atžvilgiu, galioja ir šiuo atveju, tačiau pas atskirus pardavėjus gali gerokai skirtis. Norėdami džiaugtis palankiausia kaina, negailėkite laiko paieškoms.
  • “Medžioti” akcijas. Čiužiniai, kaip ir kitos prekės, gali būti įsigyjami akcijų metu: galite griebti paskutinį sandėlyje likusį čiužinį ar pasinaudoti didžiųjų metų švenčių proga taikomomis nuolaidomis.

Apartamentai arba viešbutis Trakuose – jūsų gražių atostogų pradžia

viešbutis Trakuose

Jeigu jau nusprendėte atostogas leisti Lietuvoje ir ne kur nors prie Baltijos jūros ar tiesiog sėdėdami prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų, jeigu jus iš tiesų traukia graži gamta, įdomios istorinės vietos, skani vietinė virtuvė – rinkitės Trakus. Tai šauni vieta mėgautis vasara! Šiltuoju metų laiku šis miestelis – tikras kurortas, iš visų pusių supamas ežerų. Be to, šiame mūsų šalies kampelyje iš tiesų yra ką veikti, apžiūrėti ir aplankyti. O vienos dienos viskuo pasimėgauti čia tikrai neužteks. Tad suplanuokite ir praleiskite čia savo atostogas. Pirmiausia, pasirinkite, kur apsistosite. Tai tikrai nėra sunkus uždavinys, juk mūsų dienomis apartamentai ar viešbutis Trakuose tikrai ne problema, kaip ir visur kitur – pasiūla didelė, vietos ir kainos įvairios. Pačius Trakus pasiekti galima įvairiausiais būdais: nuosavu automobiliu, autobusu ar traukiniu, o tie, kas esate prisiekę turistai, rinkitės nepakeičiamą vasaros transporto priemonę – dviračius.

Galbūt aplinkinių miestų ir rajonų gyventojai pasvarstys, kad į Trakus ir taip dažnai nukeliauja, tai kam dar ten leisti atostogas. Tačiau, prisipažinkime, kad atvykę į Trakus, dažniausiai apeiname aplink pilį, na dar suvalgome po kibiną ir sukame atgal į namus. Tačiau, ar dažnas mūsų susimąstome, kad tokio malonaus poilsio, gražios gamtos ir lankytinų vietų bei pramogų pagal kiekvieno pageidavimus tikrai ne visur surasime.

Čia aplinkui daugybė vandens, tad galima visą dieną kaitintis ir maudytis ežeruose. O šiltą ir gražią vasaros dieną nepasiirstyti Galvės ežere valtele – būtų tiesiog nuodėmė. Tiesa irstytis galima ne tik valtimis, čia taip pat nuomojami ir vandens dviračiai, veikia ir dar viena išskirtinė pramoga – pasiplaukiojimas jachtomis. Žinoma, jachtų nuomos kainos kiek aukštesnės, tačiau vietiniai nuomotojai draugiški ir sukalbami žmonės, tikrai neplėš nuo jūsų papildomai, jeigu beplaukiodami užtruksite kiek ilgiau. O kokie nuostabūs vaizdai atsiveria plaukiant – galite iš visų pusių apžiūrėti Trakų pilį, nuplaukti iki kitų salų, pasigėrėti Užutrakio dvaro rūmais. Vasara Trakuose – tai vienas gražiausių ir maloniausių bei laukiamiausių metų sezonų.

Kambarių nuoma Pervalkoje

kambarių nuoma Pervalkoje - Dainavos poilsinėjeAtostogauti prie Baltijos jūros galima labai turiningai ir gražiai. Esant geram orui daugelis keliautojų susiduria su dilema. Kur ilsėtis? Palanga – triukšminga. Šventoji – per daug žmonių. Nida – per brangu… Kur dar? Pervalka yra tas tarpinis variantas tarp šurmulio ir tylumos. Pasidomėkite apie šį kaimelį plačiau.

Pervalka yra įsikūrusi Kuršių Nerijoje, netoli Juodkrantės. Persikėlus keltu iš Klaipėdos, iki Pervalkos yra tik 33 kilometrai. Net neturint automobilio šį atstumą galima įveikti dviračiais arba vietiniu autobusu Smiltynė-Nida.

Pervalka yra ant Kuršių marių kranto, tad iki jūros teks kiek paėjėti. Eiti tikrai nedaug – vos 2 kilometrus. Panašiai tiek pat yra iki unikalaus gamtos kampelio – Mirusių kopų. Tai unikalus kraštovaizdis, kuris kiekvienais metais keičiasi, nes kopos po truputį juda. Kodėl jos vadinamos mirusiomis? Legendos byloja, kad ten užpustyti ištisi žvejų kaimai, žuvo ne vienas žmogus.

Keliauti dviračiu Kuršių Nerijoje – pats idealiausias variantas. Juo nesunkiai pasieksite ir jūrą, ir mišką ir pasivažinėsite po kaimą. Tai tikrai gera transporto priemonė, nes ši teritorija – Nacionalinis parkas. Jame daug kur ribojamas automobilių eismas, o dviračiais pasiekti galima ir atokesnius kampelius.

Apsistoti Pervalkoje galima pas žmones arba poilsiavietėse, tokioje kaip Pervalkos „Dainava“. Kambarių nuoma Pervalkoje kainuoja pigiau, nei Nidoje. Ar 35-65 eurai parai yra daug? Lyginant su Nida tikrai ne, kur kambarių nuoma prie jūros kainuoja nuo 100 eurų parai. Be to „Dainavoje“ automobiliams stovėjimas nemokamas.

Kaip atrodo ši poilsiavietė galite pasižiūrėti ir Google žemėlapiuose. Tai padės susidaryti vaizdą, kur ruošiatės atostogauti. Patikėkite, vaizdai tikrai kerintys ir nuostabūs. Apžiūrėti galima ir kambarių vidų. Juose – visi patogumai. Jausitės, kaip namuose. Reikia tik gero oro ir kaitrios saulės. Maudytis galima šalia esančiose Kuršių Mariose kur vanduo šiltesnis, nei jūroje.

Pramogos? Pervalka yra nedidelis kaimas, čia nėra nei diskotekų, nei naktinių klubų, nei atrakcionų parkų. Visa tai galima rasti Klaipėdoje. Pervalka – gamtos ir ramybės kampelis, tad pramogas teks organizuoti patiems. Jei atvykote su šeima, pasirūpinkite ir pramogomis – vakarais pažaiskite kortomis kepdami kepsnius ant anglių grilyje, dieną – pažaiskite su vaikais slėpynių, kitus judrius žaidimus. Pasilaistykite vandens šautuvais. Tai patys geriausi žaidimai, kurių mieste nepažaisite. Aišku, piknikas gamtoje ant jūros kranto – kasdieninė pramoga. Ką manote apie tokias atostogas?

Naujas keliavimo būdas – su ITAKA iš Varšuvos

Varšuvos oro uostasJeigu aktyviai domitės kelionėmis ir esate aistringi keliautojai, tikriausiai jau būsite girdėję apie naują kelionių atspirties tašką, esantį Lenkijos sostinėje Varšuvoje.  Didelis šalies oro uostas vis labiau traukia vietinius ir turistus iš kitų šalių keliauti. Patikimas kelionių organizatorius ITAKA, rinkoje gyvuojantis jau daugiau nei 24 metus, siūlo labai patrauklius kelionių pasiūlymus, kuomet kelionė prasideda iš Lenkijos. Nuo Lietuvos sostinės Vilniaus iki Lenkijos centro – Varšuvos, yra kiek mažiau nei pusė tūkstančio kilometrų, kuriuos įveiktumėte po šešių valandų vairavimo. Tačiau yra ir kita galimybė, kaip nusigauti iki Varšuvos – tai kelionė autobusu.

Jeigu jau susiradote norimą kelionių kryptį iš Varšuvos, tuomet galite rinktis jau minėtus nusigavimo būdus iki jos: automobiliu arba autobusu. Į Lenkijos sostinę iš Lietuvos galite nukeliauti su šiomis tolimojo keleivinio transporto kompanijomis: LuxExpress, Toks, SimpleExpress ir GoBaltics. Visų kelionių bilietus, tiek skrydžių, tiek autobusų galite įsigyti internetu, tad nereikės niekur važiuoti, skambinti ar iš anksto rezervuoti. Įsigyti bilietus ir susiplanuoti kelionę galite iš bet kurios Lietuvos ar pasaulio vietos: sėdėdami bet kurioje miesto kavinėje, atostogaudami kaime ar jaukiai įsitaisę ant savo mylimos sofutės. Perkant internetu ITAKA kelionių bilietus nėra ir limituoto darbo laiko. Tad nesivargindami kelionę galite įsigyti pusryčiaudami, pietų pertraukos metu ar prieš pat užmigdami.

Kodėl lietuviams gali būti įdomūs ir patrauklūs pasiūlymai keliauti iš Lenkijos? Atsakymas paprastas – šios kelionės kainuoja žymiai pigiau. Nejaugi nenorite sutaupyti ir geriau vietoj to, kad veltui išleistumėte keletą šimtų ar netgi tūkstantį, o gal ir du, jei kelionė ilgesnė ir keliaujate ne vienas, ir šią pinigų sumą išleisti atostogų metu ar atidėti dar vienai kelionei? Žinoma ir suprantama, kad patraukliau rinktis ekonomiškesnį variantą ir keliauti pigiau.

Kelionių organizatorius ITAKA siūlo pačius patraukliausius pasiūlymus bei skelbia specialias akcijas, kurių metu galėsite dar daugiau sutaupyti. Jei reikalinga, organizatorius gali padėti parūpinti kelionių draudimą su patikimu PZU draudimo partneriu. Ypač geri pasiūlymai laukiau keliaujant šeimomis ar grupėmis, nes tokios kelionės ir draudimai kainuos mažiau. Keliaukite su ITAKA iš Varšuvos ir sutaupysite!

10 priežasčių, kodėl Palanga vis dar kurortas Nr. 1 Lietuvoje

ramentaiLietuvoje yra 2 kurortai – Palanga ir Druskininkai. Abu kiekvienais metais varžosi dėl lankytojų, o tiksliau dėl jų paliekamų pinigų. Tų pinigų jiems niekada nebūna maža, todėl pastaraisiais metais įvedinėja įvažiavimo, pagalvės ir visokius „oro“ mokesčius. Nepaisant to, lietuviai vis tiek savo kurortus labai myli ir stengiasi juose apsilankyti bent kartą per metus.

Situacija Palangoje vasarą yra įdomi – viskas atgyja, kainos pakyla, lankytojų pagausėja. Kuo jų daugiau, tuo kainos didesnės. Jau seniai paskaičiuota ir turizmo įmonių PR‘o agentūrų apgiedota mintis, kad Turkijoje ilsėtis pigiau, nei Palangoje. Nepaisant to, lietuviai ordomis plaukia į pajūrį karštais penktadienių vakarais, o sekmadieniais talžo vieni kitus ramentais pakelėse bandydami grįžti namo trečia eismo juosta. Pabandykime surasti tas priežastis, dėl kurių lietuviai dievina Palangą, ir čia sugrįžta kiekvienais metais? Logiškai jie to daryti neturėtų, bet kur tau čia logika Lietuvoj?..

Priežastis 10. Lietuviškas smėlis.

kopos

Palangos kopos su gelsvo smėlio paplūdimiais iš tiesų prilygsta patiems geriausiems pasaulio kurortams, kadangi tokie paplūdimiai yra ypač vertinami. Negilu, minkštas smėlis be akmenų ir medūzų lavonų, beveik nėra žvyro. Pati pakrantė gana siaura, bet iš karto statėja apsaugodama nuo vėjo. Tarp kopų galima degintis net esant 18 laipsnių temperatūrai, jei tik randi, kur vėjas neužpučia. Lietuviškas smėlis yra vienas iš tų dalykų, kuris traukia šeimas atostogauti Palangoje, Šventojoje ir aplinkiniuose kaimeliuose. Kartais galima pastebėti, kai šeima kiek ūgtelėjusius vaikus atveža prie jūros pirmą kartą. Vaikai, lyg išprotėję laksto ir visur kasinėja, nes tokios smėlio dėžės jie dar nebuvo matę gyvenime…

Priežastis 9. Gamtos grožis.

Palangos gamta yra graži. Niekas nedrįstų ginčytis, nes tokiais minkštais pušynais ir smėlėtomis kalvelėmis gali pasigirti tik Dzūkija ir amžinasis konkurentas Druskininkai. Kitai Lietuvos daliai tokia gamta yra tikrai romantiška ir įspūdinga.

Priežastis 8. Atrakcionai.

atrakcionaiKad ir kaip Palangos valdžia bekariautų su tais olandų atrakcionininkais, jie vis tiek randa būdų atsivežti savo karuseles. Jei ne jie, tai kiti, bet Palangoje visą vasarą pasisupti iki apsivėmimo tikrai yra kur . Galų gale galima nuvažiuoti ir į Šventąją, ir į HBH pramogų parką ir pasikarstyti po medžius. Kur daugiau vaikai ir suaugusieji gali pasivažinėti mašinėlėmis? Tik Palangoje, tad su tam tikro amžiaus vaikais atrakcionai tampa gana rimta priežastimi, dėl ko geriau keliauti į pajūrį, o ne į karštąjį Egiptą.

Priežastis 7. Apgyvendinimas nameliuose.

nameliaiUžsieniečiai, pamatę mūsų namelius dažnai pagalvoja – „Na, tie lietuviai ir atvykstantys rusai – tikri ekstremalai“. Ypač ekstremalumas pasireiškia vėsesniu oru, kai tenka dar ir šildytuvus nameliuose įsijungti, nes drėgmė per kaulus smelkiasi ir miegoti naktį neduoda. Nesvarbu, čia Lietuviams yra ne minusas, o pliusas, juo labiau, kad visada galima surasti, kas namelius nuomoja pigiau. Arba per pažįstamus paderinti kainas. 100 litų už 2 kambarius, kuriuose telpa 6 asmenų šeima yra labai priimtina kaina, ir visai nesvarbu, kad vakarienė bare gali atsieiti brangiau…

Priežastis 6. Yra ką veikti inteligentams.

Lietuvos inteligentai yra labai dideli pajūrio mylėtojai. Vien tas faktas, kad Didysis kunigaikštis Vytautas iš Palangos žynių pagrobė vaidilutę Birutę ir ją vedė sukelia tikrą ekstazę – tokios romantiškos karalių istorijos gali pavydėti ne viena monarchija. Tiesa, monarchijos Lietuvoje jau seniai nebėra, tačiau lieka kita klasikinė tautosaka apie Eglę žalčių karalienę, kur veiksmas irgi vyksta Palangos apylinkėse. Lietuviška jūra tapo įkvėpimu Čiurlioniui, sukūrusiam savo garsiąją simfoninę poemą „Jūra“ ir nutapiusiam keletą paveikslų jūros tema („Jūros sonata“). Vieni garsiausių Lietuvos kino filmų yra „Moteris ir 4 jos vyrai“ bei „Elzė iš Gilijos“, taip pat mūsų paplūdimyje buvo filmuojami ir šiuolaikiniai kino filmai bei dokumentika.

Norintiems „pasikultūrinti“ tai galima padaryti Palangos gintarų muziejuje ir visame Tiškevičių dvaro parko teritorijoje. Čia jaučiama tikroji Lietuvos dvarininkijos dvasia. Gaila, kad Kurhauzas dar nesutvarkytas, bet tai irgi atspindi mūsų kultūrinį paveldą.

Visada galima pasigrožėti neogotikine Palangos bažnyčia. Yra net stačiatikių cerkvė. Inteligentijai yra ką veikti Palangoje. Juo labiau, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013.

Priežastis 5. Geriau už Brighton Beach ir fjordus…

palangos papludimys

Tie, kas vasarą deginasi Braitone ar kituose Anglijos „kurortuose“ trina nugaras į kumščio didumo juodus akmenis, nevienareikšmiškai gali pasakyti, kad geriausios atostogos – Palangoje ir pas močiutę kaime. Anglija turi daugiau kurortų, negu Lietuva ežerų, tačiau ten emigravę lietuviai atostogas mieliau praleidžia prie Baltijos jūros. Į vasaros pabaigą ji būna net šiltesnė, nei Šiaurės jūra. Taip pat ir Norvegijos lietuviai labai vertina Palangą, nes tokių smėlėtų paplūdimių Norvegijoje su žiburiu ieškoti reikia.

Priežastis 4. Galima susikalbėti su rusais ir žemaičiais

Vilniečiai, grįžę iš Palangos dažnai juokauja, kad su rusais jiems sekėsi kur kas lengviau susikalbėti, negu su vietiniais žemaičiais, kuriems Palanga yra už mažiau nei 100 kilometrų. Iš tikrųjų pagrindiniai turistai pajūryje yra nostalgiškieji rusai, šiek tiek vokiečių (didžioji jų dauguma lieka Neringoje ir Klaipėdoje) ir pusė Žemaitijos, kuriems iki jūros šiaip netoli. Anglų kalbos čia nereikia, todėl ir važiuoja visa senstančioji Lietuvos dalis. Kalbos barjeras – labai svarbus per atostogas, tad daug kas vien dėl to nerizikuoja vykti į užsienį.

Priežastis 3. Susitikimas su giminėmis ir draugais.

Lietuva – švogerių kraštas. Taigi bevaikščiodamas pajūriu visada sutiksi bendradarbį, seną pažįstamą, kaimyną, mokslų laikų draugus ar buvusią meilę. Malonūs susitikimai ir pasikalbėjimai ilgai netrunka – reikia eiti tolyn ir bambėti, kad niekur nuo jų nepasislėpsi… Nors širdies gilumoje taip ir norisi susitikti su draugais ir seniai nematytais prietėliais.

Priežastis 2. Galima maitintis naminiu maistu.

virtuvėlė

Lietuvių skrandžiai – labai jautrūs. Jie nepriima restoranuose gaminto maisto. Todėl būtina maistą gamintis per atostogas patiems. Tai galima padaryti nuomojantis namelius bendrose virtuvėse, arba apartamentus privačiuose namuose. Be to galima ir sutaupyti atsivežus kelias lašinių paltis iš namų.

Priežastis 1. Gali daryti, ką nori…

Turbūt svarbiausia priežastis, dėl kurios lietuviai taip veržiasi į Palangą, o ne į Egiptą yra ta, kad čia viskas žinoma, ir galima daryti, ką tik nori. Galima keiktis, girtauti, koneveikti kaimynus, „kabinti“ merginas, esant reikalusi susimušti su kitais poilsiautojais dėl smulkmenos. Juk taip artima ir malonu. Juk Palanga – mūsų žemė, mūsų kraštas, kuriame užaugome ir supratome, kad jūra – sūri, o pušys linksta nuo vėjo.

Priežasčių atostogauti Palangoje yra dar dešimtys, jos visos individualios. Nesvarbu, kad išmaišome Egiptą, Turkiją, Ispaniją, Graikiją. Bent kartą metuose būtinai turime nuvažiuoti bent porai dienų į Palangą, kad eilinį kartą galėtume iškeikti prastą orą, prišlapintą Baltijos jūrą ir naktinius muzikos garsus.

Laukiame Jūsų Palangoje ir šiais metais!

Pabaigai – vienos šeimos filmukas apie jų poilsį Palangoje 2012 metais. Labai nuotaikingas ir linksmas.