Delsti negalima, kreiptis: lytiškai plintančių ligų diagnozavimas

klausk daktaroŠaunus vakarėlis, kuriame minia nepažįstamų, bet puikiai nusiteikusių žmonių, daug alkoholio ar net narkotinių medžiagų. Vakaro eigoje, bešokant ar nuėjus įsipilti ar gėrimų, sutinkate simpatišką vaikiną ar merginą. Atsitiktinė pažintis įgauna pagreitį ir labai greitai veiksmas persikelia kur nors atokiau. O tada prasideda uždrausti malonumai – seksas, kuris dažniausiai būna nesaugus. Statistika rodo, jog per atsitiktinius renginius, šventes, vakarėlius, jaunų žmonių susibūrimus kieno nors namuose ar prie barų, naktinių klubų labai dažnai vakaro kulminacija baigiasi nesaugiais lytiniais santykiais. Deja, tokie nuotykiai paprastai yra rizikingi ir lydimi užkrečiamų ligų, negailestingai pažeidžiančių lytinius organus ar visą organizmą. Medikai perspėja, kad ir kaip viliotų svaiginantis vakaras su kitu žmogumi, būtina naudoti prezervatyvus. Jie gali tapti vieninteliu šiaudu skęstančiam – tai minimali, tačiau kol kas geriausia apsauga, siekiant apsisaugoti nuo tokių lytiškai plintančių ligų, kaip AIDS, ŽIV, gonorėja, sifilis ar kt.

Atsitiktiniams meilės nuotykiams praėjus daugelis jų dalyvių ima jaudintis, ar iš partnerio neperėmė  lytiniu keliu plintančių infekcijų. Tokie svarstymai iš tiesų yra ne be reikalo. Juk sekso metu artumas tarp dviejų žmonių būna pats didžiausias, o virusai ar bakterijos į kito žmogaus organizmą patenka tiesiai ir ypač greitai. Žinoma, yra keli būdai apsisaugoti nuo pavojingų ligų. Vienas tokių būdų – apskritai nesimylėti su žmogumi, kurio nepažįstate ar abejojate jo sveikata. Kitas – prezervatyvai. Nors tai nėra šimtaprocentinė apsauga, riziką apsikrėsti tai vis tiek sumažina.

Gerai, jeigu po nesaugaus meilės malonumo ant lytinių organų nepastebima jokių pasikeitimų, o bendra savijauta išlieka normali. Kur kas liūdniau, jei praėjus kelioms dienoms, o kartais net valandoms, imate jaustis pavargę, jums svaigsta galva, ima pykinti. Dažnai atsiranda ir pokyčių ant vyriškų arba moteriškų organų: keisti simptomai, bylojantys apie galimą užsikrėtimą lytiškai plintančiomis ligomis, paprastai yra įvairūs paraudimai, bėrimai ant lytinių organų ar aplink juos, organų niežėjimas ar keistos išskyros. Taip pat apie lytiškai plintančias ligas praneša ir skausmas šlapinantis. Visa tai pastebėjus – klausk daktaro.

Kodėl svarbu nedelsti ir kreiptis į profesionalias gydymo įstaigas? Tokiu būdu užkertamas kelias plisti infekcijai. Anksti pastebėta problema lengviau pasiduoda gydymui, paprasčiau nustatoma tiksli diagnozė, o ne tokie ryškūs simptomai mažiau kankina žmogų. Klausk daktaro laiku, nedelsiant, vos pastebėjus neįprastus pasikeitimus ant lytinių organų ar staigų sveikatos pablogėjimą.

 

Prezervatyvai internetu – kokybė geriausiomis kainomis

prezervatyvai internetuJau nuo senų laikų prezervatyvai yra dažniausiai pasirenkama kontracepcijos priemonė, ir toks pasirinkimas tikrai gali pasiteisinti gana dažnai. Kol kas tai yra vienintelė priemonė, kuri padeda išvengti ne tik nepageidaujamo nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų. Būtent dėl to prezervatyvai ir yra populiariausias pasirinkimas, tačiau norintys sutaupyti pinigų neretai pasvarsto, kur jų būtų galima įsigyti pigiau.

Žinoma, labai svarbu yra tai, kad pasirinkti sargiai būtų tikrai kokybiški, nes priešingu atveju jų patikimumas yra kur kas mažesnis. Tikrai neverta rinktis pigesnius, Rytų šalyse pagamintus prezervatyvus, kadangi jų kokybė yra tikrai abejotina. Palankiau rinktis Europos sąjungos patvirtintus saugumo standartus atitinkančias prekes, kurios yra žymimos CE. Tokiu atveju galima būti užtikrintiems, kad kokybe nusivilti tikrai neteks.

Vis dėlto, prezervatyvai pigiau kainuos tuo atveju, jei nuspręsite pasirinkti internetines parduotuves, kuriose yra prekiaujama šiomis prekėmis, ir galima būti ramiems, kad čia bus galima nusipirkti iš tiesų kokybiškų prekių. Prezervatyvai internetu visada kainuoja pigiau, ir palankias pirkėjui kainas lemia tai, jog pardavėjams yra pigiau išlaikyti internetines parduotuves nei fizines prekybos vietas. Dėl šios priežasties galima būti užtikrintiems, kad pavyks įsigyti iš tiesų kokybiškų prekių.

Tuo atveju, jei yra reikalingi nestandartinio dydžio prezervatyvai, tikrai ne visada yra jauku  juos pirkti vaistinėje, tačiau pirkti prezervatyvus internetu bus kur kas drąsiau: jums tereikės įsidėti reikalingas prekes į virtalų krepšelį ir patvirtinti savo užsakymą. Galite net neabejoti, kad užsakytos prekės jums bus pristatytos diskretiškoje pakuotėje,  ir niekas kitas, išskyrus jums, tikrai nesužinos, kas yra pakuotės viduje.

Internetinėse prezervatyvų parduotuvėse galima rasti tikrai gausų prekių pasirinkimą: čia gali būti perkami prezervatyvų rinkiniai, įvairūs kvapnūs , grublėti, itin ploni prezervatyvai ir t.t. Galite net neabejoti, kad tokiose internetinėse parduotuvėse galėsite išsirinkti tinkamiausių prekių, o jas užsakyti bus tikrai labai paprasta.

Norintiems įsigyti prezervatyvų geriausiomis kainomis internetinės parduotuvės gali būti geriausiu pasirinkimu:  kokybiški prezervatyvai čia visada kainuoja pigiau nei kitose galimose prekybos vietose, čia galima rasti dar didesnį siūlomų prekių pasirinkimą. Prekių galima užsisakyti vos per kelias minutes, ir galima būti visiškai ramiems, kad užsakyta produkcija į tam tikrą nurodytą vietą bus pristatyta diskretiškoje pakuotėje – juk neretai nenorima, kad kiti sužinotų, kokias prekes pirkote.

 

Prezervatyvai be latekso: alergija – ne priežastis nustoti mėgautis saugiu seksu

prezervatyvai be lateksoJei ne iš savo patyrimo, tai bent iš pažįstamų atsiliepimų tikriausiai esate girdėję, jog yra kategoriškai pasisakančių prieš prezervatyvų naudojimą – neva pastarieji lytinio akto teikiamą malonumą sumažina iki minimumo. Jie tarsi sakyte sako, jog yra…alergiški prezervatyvams. Tiesa, šis kategoriškas psichologinis nusistatymas prieš prezervatyvus bei nesuvokimas, jog saugumas privalo būti didesnis prioritetas nei malonumas, negali būti vadinamas alergija, kadangi egzistuoja reali fizinė alergija medžiagai – latekso gumai – iš kurios dažniausiai gaminami prezervatyvai. Prezervatyvų gamintojai, suprasdami, kokia tai nemaloni problema, pasiūlė išeitį – prezervatyvai be latekso, nesukeliantys alergijos.

Jei praėjus kelioms valandoms ar net porai parų po lytinio akto pajutote, jog peršti lytinius organus, juos išbėrė, atsirado patinimas ar bet koks kitas pokytis, nedvejodami kreipkitės pas specialistą – tai gali būti ne tik alergija, bet ir kur kas rimtesnė lytinė liga. Gali pasitaikyti ir tokių iš pažiūros su lytiniais santykiais nieko bendro neturinčių požymių kaip ašarojimas, sloga, kitų kūno vietų bėrimas, kvėpavimo sunkumai, dusulys.

Gali paaiškėti, jog alergiją sukėlė ne pats lateksas, tačiau prezervatyvų gamyboje panaudotos aromatinės medžiagos – tokiu atveju pakanka atsisakyti pastarųjų ir rinktis prezervatyvus be jokių priedų. Jei vis dėl to kaltas Jūsų nesuderinamumas su lateksu, o tai, deja, išlieka visam laikui, metas pasidairyti, ką siūlo prezervatyvų gamintojai (atsisakyti sekso arba, dar blogiau, imti propaguoti nutrauktą lytinį aktą, tikrai nereikia). Prezervatyvai be latekso dažniausiai gaminami iš poliizopreno, kuris yra itin plonas bei švelnus, o tai užtikrina natūralumo jausmą besimylint. Tad šios rūšies prezervatyvus rekomenduojama išbandyti ne tik fiziškai, bet ir “psichologiškai” alergiškiems – tiems, kurie prezervatyvai neva gadina meilės akto kokybę. Tiesa, šie prezervatyvai yra brangesni už įprastus, be to jų tikriausiai nerasite prekybos centruose – dairykitės specializuotose tradicinėse ar internetinėse parduotuvėse.

Prezervatyvai be latekso – tai galimybė nepaisant turimos alergijos ir toliau mėgautis saugiu seksu patiriant dar didesnį malonumą.

Norint išvengti nejaukių akimirkų, prezervatyvus verčiau pirkti internete

happy-fucking-birthdayPripažinkime, kad apsilankymas prekybos centre yra daugelio žmonių kasdienis ritualas. Aišku, kai kurie renkasi ir apsipirkimą kartą per savaitę ar dvi, tačiau retai kada pavyksta visą tą laiką ištempti neįkėlus kojos į parduotuvę. Juk daugelis maisto produktų, pavyzdžiui, duonos, pieno gaminiai, mėsa, turi labai ribotą galiojimo laiką. Kai kurie iš mūsų tiesiog nė dienos negalime ištverti be vizito į prekybos centrą: čia užbėgame nusipirkti tai ledų, tai mineralinio vandens, tai cigarečių, tai dar kažko.

Kartais prireikia ir tokių diskretiškų pirkinių kaip, pavyzdžiui, prezervatyvai. Pastaruosius nejauku pirkti ir pirmąjį, ir tūkstantis pirmąjį kartą. Taigi pirkėjai pastarųjų beveik niekada neperka vienų – „prigriebia“ ar šokoladuką, ar batoną, ar alaus skardinę, kad būtų ne taip nejauku. Taip pat prezervatyvų pirkėjai neretai ieško eilės, kur tuo metu nėra pirkėjų ar jų yra kur kas mažiau. Atrodo, visai normalus pirkinys, tačiau gėdos jausmo pirkdami prezervatyvus negali atsikratyti daugelis…

O jei dar reikalingi ir lubrikantai, kuriais prekiaujama prekybos centruose, norisi pastaruosius griebti ir bėgti net nesusimokėjus, kad tik pirkdami nesutiktume pažįstamų. O jei pardavėja pasitaiko konservatyvesnė ar mergina ar vaikinas, perkantys prezervatyvus – jaunesnio amžiaus, galima sulaukti ir įtarių ar net smerkiančių žvilgsnių. Būtent todėl per pastaruosius kelerius metus buvo įkurtos specialios interneto parduotuvės, kurių asortimente pagrindinės prekės yra prezervatyvai, lubrikantai ir kitos įprastos aktyvų lytinį gyvenimą gyvenantiems asmenims prekės.

Internetu prezervatyvus pirkti yra labai patogu, nes apmokėti galima banko pavedimu, vos per kelias akimirkas. Prekės pristatomos vos per 1-2 dienas konfidencialioje pakuotėje be jokių logotipų, todėl kas siuntiniuose supakuota, žino tik pats gavėjas ir siuntėjas. Perkant prekių už tam tikrą sumą, galima tikėtis ir nemokamo pristatymo. Internetu pirkti tiek prezervatyvai, tiek ir lubrikantai yra pigesni negu prekybos centruose. Prezervatyvus įprasta pirkti didesniais kiekiais, todėl tai ir labiau apsimoka – vienas prezervatyvas kainuoja vos nuo 50-80 ct, kai tuo tarpu parduotuvėje vienetas gali kainuoti ir 3 litus ar net brangiau.

Erotinės prekės, kurių istorijos nežinojote

„Wall street“ makleriai, „Apple“, „Microsoft“ gali eiti po velnių, seksas ir mirtis – geriausias ir pelningiausias verslas per visą žmonijos istoriją. „Play boy“ įkūrėjas Hugh Hefneris iš sekso rinkos susikrovė milijonus. Šiandien erotinės prekės tapo įprasta seksualinio gyvenimo dalimi, kas trečia moteris turi vibratorių arba dirbtinį falą, kurio pagalba savo seksualiniam gyvenimui suteikia papildomo malonumo. Tačiau kokia jų atsiradimo istorija, žino tikrai nedaugelis.

vibratoriusKas išrado dildo arba falo imitaciją, niekas iki šiol nežino, tačiau jo ištakos siekia dar senovės Graikijos laikus. Vietiniai prekybininkai jais „džiugino“ vietines vienišas moteris. Šiandien dildo yra populiarus porų sekso žaisliukas, tačiau tais laikais, jis buvo skirtas tik moterims. Pirmieji falai buvo gaminami iš medžio, retesniais atvejais ir odos, todėl moteris norėdama pajusti malonumą, turėdavo naudoti alyvuogių aliejų kaip lubrikantą arba išvalytas ir sudrėkintas naminių gyvulių žarnas. Na, žinote, tokie buvo pirmieji prezervatyvai. Viduramžiais dildo gamyba apskritai buvo nepriimtina, nes Dievas už tokius ištvirkimus bausdavo.

Modernūs, guminiai falai pasirodė tik XIX a. viduryje. Šios erotinės prekės turėto akivaizdžią seksualinę paskirtį, tačiau buvo sukurti ne žmogiškų malonumų patenkinimui, o kovai su liga, kuri tuo metu buvo vaizdžiai vadinama „moterų isterija“. Pagrindinis šios ligos simptomas buvo seksualinis susijaudinimas, nes tuo metu moterys nebuvo suvokiamos kaip asmenybės, kurios turi seksualinių poreikių bei pojūčių. Gydytojai „pacienčių“ klitorių masažuodavo tol, kol joms palengvėdavo. Paprasčiau tariant, kol jos patirdavo orgazmą.

1860 m. gydymo įstaigos dirbtiniam dildo pasiūlė alternatyvą – vandens purkštukus ir vibruojančius prietaisus, kurie ir tapo pirmaisiais vibratoriais. Tiesa, tuometiniai vibratoriai buvo prieinami tik gydytojams, nes jie vis dar buvo laikomi gydymo priemone, padedančia įveikti moterišką „psichozę“. Tačiau metams bėgant, šių prietaisų reklama greitai pasklido žurnaluose, todėl moterys ėmė savarankiškai gydytis namuose. 1918 m. žurnaluose pasirodė reklama, agituojanti vyrus savo žmonoms pirkti vibratorius, kurie neva padės joms išlikti gražioms, žvalioms ir jaunoms. Žinoma, dalis tiesos čia yra, juk orgazmas teigiamai veikia visą moters organizmą.

Nuo 1920 m. vibratoriai, dildo ar prezervatyvai nebebuvo tabu, o tais pačiais metais pasaulį išvydo ir pirmasis erotinis filmas, kuriame moteris save tenkina vibratoriaus pagalba. Vėliau tokie scenarijai tik populiarėjo, tačiau pasaulį sudrebinę karai moterų seksualinę revoliuciją prislopino. Ir tik po 1980 m. moterys ėmė atviriau vertinti ir demonstruoti savo seksualumą.

Šiandien erotinės prekės, skirtos patenkinti seksualinėms fantazijoms, tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai šie žaisliukai būna vadinasi „masažuokliais“. Kita vertus, visuomenė tampa atviresnė ir masturbacija nebeatrodo, baisus „nukrypimas“ nuo normos.

 

10 priežasčių, kodėl verta įsigyti ir išbandyti sex prekes

sex prekėsTikriausiai ne kartą esate pasidairę po erotinių prekių asortimentą ir suradę ten nemažai sudominusių prekių, tačiau jų išbandyti taip ir nedrįsote? Kokia viso to priežastis? Na o kam apskritai reikalingos sekso prekės ir kokias funkcijas jos atlieka, dėl kokių priežasčių žmonės sex prekes perka dažniausiai?

1. Noras nustebinti savo partnerį. Daugelis sekso reikmenų internetinėse parduotuvėse apsiperka norėdami nustebinti savo partnerį. Tikime, kad mylimasis tikrai nustebs ir su malonumu sutiks, kai pasiūlysite jam išbandyti kokį nors sekso žaislą. Ypač didelis efektas būna tuomet, kai kažkokią erotinę prekę įsigyjate pirmą kartą.

2. Menkutės sveikatos problemos. Sex prekės padeda išspręsti nedidukes sveikatos ar fiziologijos problemas, pavyzdžiui, jei lytinis aktas baigiasi per greitai, nusipirkti galima įvairių gelių, pailginančių lytinį aktą. Taip pat kai kurioms merginoms ir moterims būna pernelyg sunku sudrėkti natūraliai, todėl joms ypač tinka įvairūs lubrikantai.

3. Dar kokybiškesnis seksas. Trokštate kokybiško ir įsimintino sekso? Tokį dovanoti taip pat gali erotinės prekės, kurios leis visapusiškai patenkinti savo partnerį ir pačiam patirti dar daugiau malonumo.

4. Noras sužavėti ir sugundyti. Ypač šiuo tikslu tinkamos prekės – tai seksualūs apatiniai: jų erotinių prekių parduotuvėse galima įsigyti išties pribloškiamų ir įkvepiančių. Kaip sakoma, akimis myli vyrai, todėl daugiau sex prekių asortimente galima rasti moterims skirtų seksualių apatinių drabužėlių, įskaitant ir viso kūno kojines.

5. Troškimas paįvairinti pabodusį seksą. Ne viena pora, drauge esanti kelerius ar keliolika metų, nori išbandyti kažką naujo, todėl perka vienokias ar kitokias sex prekes. Dažnai po daugybės metų fantazija išblėsta, kiekvieną sueitį lydit tos pačios pabodusios pozos, kurios teikia mažai malonumo, taigi drąsiai ieškokite ir rinkitės. Tokios rūšies žaisliukai tinka visiems – ir neseniai pradėjusiems meilės žaidimus, ir tiems, kurie jau turi ilgametį sekso partnerio „stažą“.

6. Galimybė didinti seksualinę ištvermę ar treniruoti intymiuosius raumenukus. Pavyzdžiui, ne paslaptis, kad kai kurie vyriškiai sunkiai tvardosi ir nesugeba kontroliuoti ejakuliacijos, taigi jiems padeda specialios priemonės, didinančios ištvermę ir drauge suteikiančios malonumo – tai masturbatoriai. Moterims šiuo atveju ypač tiks vaginaliniai kamuoliukai.

7. Noras apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų. Vis dar populiarios sex prekės – tai prezervatyvai. Jais paprasta naudotis, jie pigūs ir efektyvūs.

8. Galimybė patirti malonumą neturint partnerio. Daugelis žaislų tinka ir tiems, kurie tuo metu neturi sekso partnerio, bet nori patirti malonumą. Į šią kategoriją įtraukti vibratoriai, dirbtinės vaginos ir kt.

9. Noras sukurti tobulą aplinką prieš intymius santykius. Šiuo tikslu tinka aliejai, smilkalai, erotiškas filmas ir panašiai.

10. Troškimas partneriui dovanoti dar stipresnius pojūčius. Yra sekso prekių, kuriuos veikia kaip afrodiziakai ir dar labiau sustiprina patiriamus pojūčius.