Negendanti buitinė technika

skalbimo mašinų remontas VilniujeKas būtų, jei buitinė technika visai nesugestų? Katastrofa! Neskubėkite teisti ir leiskite pasiaiškinti, kodėl taip manome.

Buitinė technika tobulėja nuolatos. Kas 5-7 metai modeliai atsinaujina iš pagrindų. Tai reiškia, kad prieš 7 metus pagamintas šaldytuvas neturi tokių funkcijų, kuriomis giriasi šiuolaikiniai šaldytuvai. Kai kuriais atvejais tai gali kainuoti nemažai papildomų nervų ir lėšų. Šaldytuvas gal ir ne taip dažnai keičiasi, tačiau dabartinės skalbyklės stipriai skiriasi nuo tų, kurios buvo prieš 7 metus. Dabar galima įmesti rūbus skalbiant, valdyti skalbyklę išmaniuoju telefonu, nustatyti tikslų skalbimo laiką, o ne tik intervalą ir t.t. Buitinė technika tobulėja į gerąją pusę, tad ją būtina pakeisti. O kaip tai padaryti, jei savininkas pripranta ir keistis nenori? Prievarta nepadės, „atnešk seną – duosim naują“ tipo reklaminės akcijos taip pat. Lieka tik vienas būdas – tam tikrus elementus gaminti taip, kad jie susidėvėtų per 7 metus natūraliai. Tada savininkas bus priverstas arba investuoti didelius pinigus į remontą, arba įsigyti naują. Jei technika būtų negendanti, ja daugelis naudotųsi amžinai, o tai tam tikru metu nepalengvintų gyvenimo.

Dar viena svari priežastis – energijos sunaudojimas. Amžina technika greičiausiai sunaudos daug elektros. Tai neatitinka šiuolaikinių standartų ir įpročių. A++ klasės buitinė technika suvartoja apie 250-300 kWh per metus. Tai 30-35 eurai per metus. Deja su sena buitine technika tokias mažas sąskaitas galima pamiršti.

Ne paslaptis, kad buitinė technika daug kam tampa puikiu būdu pasipuikuoti prieš gimines ir kaimynus. Kaip kitaip paaiškinti investicijas į dar laiko nepatikrintas technologijas? Juk yra žmonių, kurie žūt būt turi turėti tik šių metų gamybos modelį. Jei jis senesnis – gėda prieš gimines ir kaimynus. Negendanti buitinė technika jiems reiškia nuostolius kas metai. O sugedo – pakeičiau principas yra visiškai priimtinas.

Negendanti buitinė technika nuneštų mus į viduramžius. Dabar turime visus šansus namuose laikyti atnaujintą ir stilingą techniką, kuri atitinka laikmečio vėjus ir madas.

Aišku, tas sugedimo procesas baisiai nemalonus, nes sutrinka visas gyvenimo ritmas, tačiau taip reikia. Ir gamintojai iš dalies yra teisūs, gamindami nepatvarius gaminius. Aišku, tai turėtų būti daroma proto ribose. 1 metų garantija – nepateisinamas dalykas. 5-10 metų – visiškai logiška investicija.

Renkamės lauko duris: į ką atkreipti dėmesį?

lauko durysJei nusprendėte senąsias lauko duris pakeisti naujomis ar ieškote pirmųjų savo namo lauko durų, neskubėkite ir nepriimkite sprendimų neapgalvojai. Lauko durys – labai svarbus namų elementas, atliekantis esminę – saugumo užtikrinimo – funkciją.

Šarvuotos ar medinės?

Dažniausiai nusprendusieji pirkti lauko duris sprendžia dilemą: rinktis medines ar šarvuotas lauko duris? Jei duris būtumėte pirkę prieš kelis dešimtmečius, tai neabejotinai būtų buvusios medinės. Šiandien, kai saugumas laikomas pagrindiniu kriterijumi, medinės durys turi konkurentą – šarvuotas duris. Tai bene dažniausi du pasirinkimai, todėl tikslinga aptarti kiekvieno jų privalumus ir trūkumus.

Medinės lauko durys. Kalbant apie medinių lauko durų privalumus, tai reikėtų paminėti dizainą. Šių durų gamyba gali būti iš ąžuolo, uosio, pušies, raudonmedžio ir kt. Medienos tekstūra ir apdailos galimybės leidžia šio tipo duris priderinti prie įvairaus interjero ir eksterjero. Medines duris taip pat galėsite lakuoti, dažyti, sendinti ir kt. Bet nepaisant privalumų, medinės durys nėra labai saugios, jos jautrios mechaniniam poveikiui, taip pat reaguoja į drėgmę, šaltį, karštį, todėl reikalauja priežiūros.

Šarvuotos durys. Šarvuotos durys labiausiai vertinamos dėl saugumo – tai esminis jų pranašumas prieš kitų tipų duris. Šio tipo durys taip pat garantuoja labai gerą garso izoliaciją. Šarvuotos durys yra tvirtos, ilgaamžės ir palyginti kainuoja nedaug, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina saugumą, patvarumą ir prieinamą kainą. Kaip trūkumą reikėtų paminėti prastesnę šilumos izoliaciją ir dizaino galimybių stoką, nors tendencijos rodo, kad šarvuotų durų gamyba sparčiai tobulėja ir klientams pateikiama vis daugiau dizaino sprendimų.

Kas dar svarbu?

Taigi, rinkdamiesi lauko duris, pirmiausia įvertinkite savo prioritetus, ar Jums svarbiau saugumas, ar šilumos izoliacijos rodikliai? O gal dizainas? Pastarojo taip pat nereikia pamiršti, nes durys turi įsilieti į bendrą būsto interjero ir / ar eksterjero koncepciją. Todėl įvertinkite, kokios apdailos medžiagos, spalvos Jus tenkina.

Kitas aspektas – kaina. Ji, be abejo, reikšminga. Nors lauko durims taupyti nerekomenduojama, visgi ne visi gali sau leisti įsigyti labai brangias lauko duris. Nustatykite kainos ribas, atsižvelgdami į savo galimybes, ir konsultuokitės su specialistais, kurie patars, kokį geriausią variantą už Jūsų nustatytą kainą galite gauti.

Su vienomis durimis drauge gaunate ir komplektuojamą standartinę spyną ir rankeną, o kai kurios durys parduodamos be spynos ir rankenos. Rankena – daugiau dizaino elementas, todėl pasirinksite tai, kas Jums bus gražu ir patogu. O spyna labai reikšminga dėl saugumo, todėl verta pasirinkti atsakingai.

Pirksite masinės gamybos duris ar užsakysite individualias? Tai priklauso nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių. Masinės gamybos duris įsigysite greitai, t. y. nuvykę į prekybos vietą. Šiuo atveju rinksitės iš to, kas yra. Jei nuspręsite, kad norite individualių durų, pirmiausia, turite žinoti, kad tokių durų gamyba užtruks (neretai trunka kelias savaites). Bet pasirinkę šį variantą Jūs galėsite džiaugtis tokiomis durimis, kurios pagamintos konkrečiai pagal Jūsų viziją.

Rekomendacijos

Gyvenantiems butuose rekomenduojamos šarvuotos durys, kadangi jos geriausiai garantuoja saugumą, izoliuoja garsą. O gyvenantys individualiuose namuose turi platesnes pasirinkimo galimybes. Nors saugumas, žinoma, ne mažiau svarbus, bet individualiame name saugumą užtikrina ne tik durys, bet ir tvora, šuo ir pan.

Rinkdamiesi lauko duris individualiam namui, būtinai įvertinkite, kad durys būtų atsparios drėgmei.

Jei durims palikta pernelyg didelė anga, geriau rinkitės ne labai plačias duris, bet duris su stacionaria, t. y. nevarstoma, dalimi, kuri gali būti tokio dizaino kaip durys, gali būti visa ar dalinai stiklinė.

Akumuliacinės talpos padidina šildymo sistemos efektyvumą

akumuliacines talposVasarą planuojamos atostogos, galima pabuvoti prie jūros, pasimėgauti šiltu oru. Rodos, žiema tėra iliuzija. Lietuvoje visada žaliuoja žolė, o temperatūra perkopusi dvidešimt penkių laipsnių padalą… Taip galbūt atrodo gulint paplūdimyje šviečiant saulei iš šniokščiant jūros bangoms. Tačiau žiema ateis. Ir jai geriau ruoštis ne paskutinę minutę. Katilai, radiatoriai, akumuliacinės talpos – tai, kas tampa investicija į šaltojo metų laiko jaukumą.

Šaltis, vėjas, lietų keičiantis sniegas – tai vėlyvo rudens ir žiemos bruožai. Kokios apsaugos priemonės? Reikalingas visas kompleksas. Net ir geriausias šildymo katilas nedžiugins dideliu efektyvumu, jeigu namo sienos bus plonytės ir kiauros. Net ir puikiausia krosnis nešildys namų be malkų. Net ir geras kaminas nebus naudingas, jei nepasirūpinta jo išvalymu. Žodžiu, ruošos darbai žiemai pareikalauja šiek tiek laiko. Vienas iš aktualių su šildymu susijusių klausimų – šilumos pagaminimas ir sunaudojimas. Šioje temoje svarbus vaidmuo tenka akumuliacinėms talpoms. Tai sritis, kurioje žodžių neieško e-aquajazz.lt specialistai. E-aquajazz.lt akumuliacinės talpos siūlomos dviejų tipų – be vandens šildytuvo ir su vandens šildytuvu. O tūris – nuo 250 iki 1000 litrų. Apie kiekvieną talpų rūšį kiek vėliau, nes pirmiausia reikia pristatyti, kas gi tos talpos ir kam jos skirtos.

Akumuliacinė talpa veikia su katilu (kieto kuro). Paskirtis – „pasaugoti“ šilumą. Kitaip tariant, per didelis pagamintos šilumos kiekis nenueina „šuniui ant uodegos“ – akumuliacinės talpos ją „ištransliuoja“ į sistemą. Todėl efektyvumo požiūriu tai yra itin naudingi prietaisai. Žinoma, visuomet norisi, kad procesai vyktų efektyviai, ir minėtos talpos šioje temoje figūruoja kaip itin svarbios. Tačiau akcentuosime ne vien efektyvumą.

Jei viską personifikuotume ir akumuliacinė talpa būtų Akumuliacijus Talpavičius, ieškantis darbo, jo CV atrodytų puikiai. Kiekvienas darbdavys norėtų tokio specialisto. Kodėl? Ne tik todėl, kad e-aquajazz.lt akumuliacinės talpos įsigijimas yra patogus. Ne tik dėl galimybės rinktis iš plataus asortimento. Yra ir daugiau ypatybių. Viena iš aktualiausių – apsauga nuo suodžių kaupimosi. Tai reiškia, jog tiek katilas, tiek kaminas efektyviau atlieka savo funkcijas. Be to, kūrimo procesas tuomet sklandesnis. O kiekvieną dieną kuriant katilą tai itin svarbu. Juk nebūtų malonu, jei reikėtų valandą laiko kiurksoti, laukiant, kada gi pagaliau malkos pradės degti.

Kaip ir buvo paminėta, e-aquajazz.lt akumuliacinės talpos skirstomos į dvi rūšis – turinčias vandens šildytuvą ir neturinčias. Talpos be vandens šildytuvo akumuliuoja tik šildymo sistemos vandenį. O tos, kurios yra su vandens šildytuvu, akumuliuoja ir šildymo sistemos, ir buitinį šiltą vandenį. Pirmasis tipas įvardijamas trumpiniu NAD, o antrasis – NADO. E-aquajazz.lt galima rinktis iš nemažo asortimento, o esant reikalui ir pasiteirauti, koks prietaisas tiktų labiausiai.

Akcentuotina, kad šildymo sistemai reikalinga ne tik akumuliacinė talpa, bet ir išsiplėtimo indas. Viskas gali atrodyti sudėtinga. Reikalingi skaičiavimai. Kreipkitės į specialistą ir vėliau šildymo sistema funkcionuos nepriekaištingai – jūs galėsite patogiai ir efektyviai šildyti būstą. Ir net jeigu vasarą prisiminsite, kad egzistuoja toks metų laikas kaip žiema, tos mintys nebus niūrios. Juk žinosite, kad jaukumas – ne šiaip sąvoka, o realybė. Net ir tada, kai už lango kabo varvekliai.

Kompiuterių remontas: programų bėdos

Kompiuterių remontasKompiuteriai genda ne tik mechaninių sutrikimų. Dažniausiai kompiuterių meistrams atnešami kompiuteriai, kurie tiesiog nepasileidžia. Ir priežastis dažniausiai būna ne sugedęs kietasis diskas, ar įjungimo mygtuko mechanizmas. Kompiuterių remontas neapsiriboja vien tik „geležies“ tvarkymu, didžiausi iššūkiai čia kyla programinės įrangos srityje.

Kokios yra tos programinės įrangos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria meistrai? Pabandysime pristatyti pagrindines.

Kompiuterio paleidimo bėdos

Kompiuterio paleidimas (boot) yra bene jautriausia vieta. Priežasčių, kodėl kompiuteris tiesiog nepasileidžia, gali būti labai daug ir įvairių. Viena dažniausių yra operacinės sistemos neužkrovimas dėl užimtos atminties. Daug kartų „nulūždmas“ kompiuteris sugeneruoja laikinų failų, kurie užkemša atmintį ir neleidžia kompiuterio paleisti. Kita bėda – problemos su disko ir motininės plokštės nesusikalbėjimu. Techniškai viskas gerai, tačiau smegenys su atmintimi nesusikalba… BIOS problemos taip pat prisideda prie to, kad kompiuteris nepasileidžia. Tokiems gedimams reikia rimto remonto.

Kompiuterių remontas ne visada gali susitvarkyti su tomis problemomis ir tada lieka viena išeitis – perinstaliuoti kompiuterį prijungus papildomą diską su kito kompiuterio atsargine kopija (backup). Aišku, didžioji dalis duomenų dingsta, todėl visada rekomenduojame duomenis saugoti debesies talpyklose, kad iškilus tokiai problemai nedingtų svarbiausi jūsų gyvenimo failai – asmeninės nuotraukos, video, mokslų medžiaga ir t.t.

Nenuskaito disko, USB atmintinės

Pati USB jungtis veikia, tačiau nenuskaitoma ten esanti informacija. Tai rimta problema, kuri išsprendžiama kitos programinės įrangos pagalba. Tiesiog meistras tai padaro daug greičiau ir patikimiau.

Virusai

Tai mūsų amžiaus bėda. Apkrėtus kompiuterį virusais jis taip sulėtėja, kad net elementariausias funkcijas kompiuteris vykdo labai ilgai. Nes tuo pačiu metu dirba su virusų padiktuotais procesais. Jie gali būti patys įvairūs – nuo kompiuterio sugadinimo, iki klavišų paspaudimų fiksavimo ir slaptažodžių į el. bankininkystės puslapius vogimo.

Virusus išvalyti reikia nedelsiant, priešingu atveju kompiuteriui gresia net mirtis.

Neveikia žaidimai

Tai būna dėl atminties trūkumo, o taip pat ir dėl vaizdo plokštės problemų. Meistrai sutvarko nustatymus, galbūt atnaujina vaizdo plokštės programinę įrangą. Priežasčių gali būti ir su disku, todėl reikia parodyti specialistams. Kompiuterių remontas padeda susitvarkyti su tokio tipo problemomis kur kas greičiau, nei jūs pats, jei nežinote labai daug apie kompiuterio veikimą.

Sugedusios kai kurios programos

Jums kompiuterio remontas irgi reikalingas, kai nepasileidžia tam tikra programa. Nesvarbu, ar tai Word, ar Photoshop ar kuri kita, tačiau jos nepasileidimas tikrai turi priežastį, kurią pašalinus, viskas veikia normaliai.

Pasitikėkite savo meistrais ir remontuokite kompiuteris ne patys, o geriau suteikite galimybę tai padaryti profesionalams. Pamatysite – kompiuteris vėliau tarnaus dar patikimiau. Tai taikytina tiek nešiojamiems, tiek stacionariems kompiuteriams.

 

Iš ko galite suprasti, kad jūsų skalbimo mašina genda?

skalbimo mašinų remontas VilniujeSkalbimo mašinų remontas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose išsiskiria išties aukšta kokybe, todėl didelių sunkumų sugedus mūsų skalbimo mašinoms dažniausiai nepatiriame. Vis dėlto, net ir labai aukštos kokybės šis srities paslaugos, jei nesugebėsite laiku pastebėti to, kad jūsų skalbimo mašina genda, gali nepadėti sutvarkyti šio įrenginio. Būtent šiuo aspektu šiandien jums ir padėsime, apžvelgdami ženklus, iš kurių galite suprasti, jog jūsų skalbimo mašina genda bei ją reikėtų kuo greičiau vežti pas šios srities profesionalus.

Drabužiai tinkamai neišsiskalbia

Jei pastebite, jog jūsų skalbimo mašina tinkamai nebeatlieka pagrindinės savo funkcijos – drabužių skalbimo, tai yra pirminis ženklas, jog jūsų skalbimo mašina susidūrė su vienokiomis ar kitokiomis problemomis. Apie tai byloja ir ir skalbimo miltelių apnašos, kurias galite rasti ant tinkamai neišskalbtų drabužių – pastebėję tai, nedelsdami kreipkitės į savo mieste įsikūrusias skalbimo mašinų remonto dirbtuves.

Skalbiant pakvimpa degėsiais

Jei skalbimo metu pajusite degėsių/svilėsių kvapą, sklindantį iš jūsų skalbimo mašinos – nedelsiant sustabdykite jos darbą, atjunkite nuo elektros tinklo bei kuo skubiau vežkite skalbimo mašiną pas jų taisymo specialistus. Tokia reakcija į minėtą kvapą yra būtina dėl to, nes jis dažniausiai bylos apie vienokias ar kitokias skalbimo mašinos elektronikos problemas – jos gali ne tik nepataisomai sugadinti skalbimo mašiną, tačiau netgi ir sukelti dar rimtesnių problemų, kaip pvz. gaisrą.

Skalbimo procesas užtrunka ilgiau nei įprasta

Tai, jog skalbimo procesas pastaruoju metu pradėjo užtrukti ilgiau nei įprasta, gali atrodyti kaip įprasta bei didelės rizikos nekelianti detalė. Vis dėlto, realybė yra kiek kitokia – pastebėjus tai, jog skalbimo mašina ilgiau atlieka savo darbą, kreiptis į skalbimo mašinų remonto specialistus yra tiesiog būtina. Taip yra dėl to, nes dažniausiai prie tokios skalbimo mašinos reakcijos veda arba elektronikos, arba detalių gedimai, tad kuo skubiau neieškant problemos priežasties bei jos nesprendžiant, situacija tik dar labiau blogės, kas gali sugadinti ne tik konkrečias mašinos detales, bet ir ją visą.

Šie 3 dalykai, pagal kuriuos galite pastebėti tai, jog jūsų skalbimo mašina genda, yra veikiausiai lengviausiai pastebimi. Vis dėlto, tai tikrai nereiškia, jog nėra ir kitų būdų pastebėti potencialų mašinos gedimą : tai rodo tiek nenustojantis į skalbimo mašiną piltis vanduo, tiek iš skalbimo mašinos apatinės dalies į jos vidų besisunkiantis vanduo, tiek nedegančios vienos ar kitos lemputės ar klaidos signalas, rodomas skalbimo mašinos signale. Tampa akivaizdu, jog pastebėti skalbimo mašinos gedimą yra išties nesunku – tereikia žinoti į ką atkreipti dėmesį. Na, o jei to nepadarysite – tai nebus didelė problema, kadangi tiek skalbimo mašinų remontas Vilniuje, tiek ir šios paslaugos Kaune, Klaipėdoje, bei kituose Lietuvos miestuose, išsiskiria tiek išties aukšta kokybe, tiek ir nedidelėmis kainomis, kas puiki atitiks visus jūsų lūkesčius, keliamus šias paslaugas teikiančioms įmonėms.

Granulinės krosnelės – garantuota šiluma namuose

granulines krosneles dianaDar ne visi lietuviai yra susipažinę, kas yra granulinės krosnelės. Daugelis vis dar pasitiki tik malkomis kūrenamomis krosnimis ir mažesnėmis krosnelėmis, tačiau viskas labai greitai kinta ir tobulėja, tad jeigu norite, kad ir Jūsų namuose tvyrotų maloni šiluma ir jaukumas, pasidomėkite apie granulines krosneles.

Apskritai granulinės krosnelės pasižymi kaip labai paprastas, taupus ir itin efektyvus namų šildymo metodas. Jų visų bendras bruožas – aukštas naudingumo koeficientas. Taip yra dėl to, kad jose yra įdiegta moderni kompiuterinė valdymo sistema, leidžianti suprogramuoti visos savaitės ar net mėnesio degimo laikus bei temperatūras. O jų degimo laikas gali siekti net 24 valandas. Dar vienas svarbus niuansas šiuolaikiniam žmogui yra tas, kad dabar granulinės krosnelės yra valdomos ir mobiliųjų aplikacijų pagalba. Tai galite padaryti net tik nuotoliniu pulteliu. Pažangios technologijos labai sparčiai žengia į mūsų kasdieninį gyvenimą, tad nepabijokite koja kojon žvengti kartu ir senąsias malkines krosneles keiskite moderniomis granulinėmis krosnelėmis.

Jei vis dar svarstote ir lyginate, kuri krosnelė geresnė – granulinės ar paprastos, kūrenamos mediena, yra geresnės, tai pateiksime keletą palyginimų. Visų pirma granulinės krosnelės buvo sukurtos naudojantis pačiomis naujausiomis technologijomis kaip ekologiškai švarus ir energiją taupantis šildymo įrenginys. Tad jos vienareikšmiškai yra pigesnis šildymo būdas už medienos deginimą. Granulinės krosnelės yra kūrenamos medžio granulėmis, kurios yra viena pigiausių kuro rūšių Lietuvoje. Į 6 mm skersmens ir 5-20 mm ilgio cilindro formos granules supresuotos pjuvenos, degdamos išskiria daug šilumos. Granulės palyginus su mediena išsiskiria mažu drėgniu (iki 12%) ir dideliu tankiu. Šių granulių gamybos procese naudojama gryna mediena. Čia negali būti aptinkama jokių lako, klijų ir kitų priemaišų. Tad galite būti tikri, kad granulės yra ekologiškai švarus produktas. Jos būna supakuotos į nedidelius patogius maišus po 15 kg ar 25 kg. Kadangi jų kaloringumas yra didesnis nei malkų, sandėliuoti reikia dukart mažiau vietos nei malkoms. Patogu ir praktiška.

Tad ilgai nesvarstę rinkitės modernų, taupų ir efektyvų namų šildymo metodą, kuris jus džiugins maksimaliais rezultatais, t.y. malonia šiluma namuose. Tokioms krosnelėms net nereikia katilinės patalpos. Jos gali būti statomos kambaryje, vietoje židinio.