Negendanti buitinė technika

skalbimo mašinų remontas VilniujeKas būtų, jei buitinė technika visai nesugestų? Katastrofa! Neskubėkite teisti ir leiskite pasiaiškinti, kodėl taip manome.

Buitinė technika tobulėja nuolatos. Kas 5-7 metai modeliai atsinaujina iš pagrindų. Tai reiškia, kad prieš 7 metus pagamintas šaldytuvas neturi tokių funkcijų, kuriomis giriasi šiuolaikiniai šaldytuvai. Kai kuriais atvejais tai gali kainuoti nemažai papildomų nervų ir lėšų. Šaldytuvas gal ir ne taip dažnai keičiasi, tačiau dabartinės skalbyklės stipriai skiriasi nuo tų, kurios buvo prieš 7 metus. Dabar galima įmesti rūbus skalbiant, valdyti skalbyklę išmaniuoju telefonu, nustatyti tikslų skalbimo laiką, o ne tik intervalą ir t.t. Buitinė technika tobulėja į gerąją pusę, tad ją būtina pakeisti. O kaip tai padaryti, jei savininkas pripranta ir keistis nenori? Prievarta nepadės, „atnešk seną – duosim naują“ tipo reklaminės akcijos taip pat. Lieka tik vienas būdas – tam tikrus elementus gaminti taip, kad jie susidėvėtų per 7 metus natūraliai. Tada savininkas bus priverstas arba investuoti didelius pinigus į remontą, arba įsigyti naują. Jei technika būtų negendanti, ja daugelis naudotųsi amžinai, o tai tam tikru metu nepalengvintų gyvenimo.

Dar viena svari priežastis – energijos sunaudojimas. Amžina technika greičiausiai sunaudos daug elektros. Tai neatitinka šiuolaikinių standartų ir įpročių. A++ klasės buitinė technika suvartoja apie 250-300 kWh per metus. Tai 30-35 eurai per metus. Deja su sena buitine technika tokias mažas sąskaitas galima pamiršti.

Ne paslaptis, kad buitinė technika daug kam tampa puikiu būdu pasipuikuoti prieš gimines ir kaimynus. Kaip kitaip paaiškinti investicijas į dar laiko nepatikrintas technologijas? Juk yra žmonių, kurie žūt būt turi turėti tik šių metų gamybos modelį. Jei jis senesnis – gėda prieš gimines ir kaimynus. Negendanti buitinė technika jiems reiškia nuostolius kas metai. O sugedo – pakeičiau principas yra visiškai priimtinas.

Negendanti buitinė technika nuneštų mus į viduramžius. Dabar turime visus šansus namuose laikyti atnaujintą ir stilingą techniką, kuri atitinka laikmečio vėjus ir madas.

Aišku, tas sugedimo procesas baisiai nemalonus, nes sutrinka visas gyvenimo ritmas, tačiau taip reikia. Ir gamintojai iš dalies yra teisūs, gamindami nepatvarius gaminius. Aišku, tai turėtų būti daroma proto ribose. 1 metų garantija – nepateisinamas dalykas. 5-10 metų – visiškai logiška investicija.

Thermo King pradėjo prekybos tinklų erą

Thermo KingKaip viskas prasidėjo? Kaip atsirado Thermo King šaldymo įranga? Kas už viso to stovi ir kaip tai susiję su prekybos tinklais? Daugybė klausimų, kurie kamuoja ne tik profesionalus logistikos srityje, bet ir paprastus vartotojus.

Grįžkime šiek tiek laiku atgal, į XX amžių, o tiksliau į jo pradžią, kai JAV automobiliai dar tik pradėjo vystytis. 1938 metais prekės į parduotuves jau buvo pradėtos vežti ne tik arklių vežimais, bet ir pakankamai galingais sunkvežimiais. Verslo situacija buvo gana sudėtinga. Sunkvežimio vairuotojas išvažiuodavo dar naktį ar iš vakaro į už kelių šimtų kilometrų esančią fermą, kur ūkininkas jau būdavo paruošęs šviežių kopūstų, pomidorų partiją, pražydusių gėlių, šviežios jautienos ar kitų produktų. Viską pakraudavo į sunkvežimį, dažnai dengtą paprasčiausiu tentu arba plonomis lentomis ir veždavo visą rytą į miestą. Sunkvežimis turėjo suspėti iki 7 ryto ar dar anksčiau, kad parduotuvė galėtų išdėstyti šviežias prekes. Taip ir važinėdavo sunkvežimiai ir į vietines parduotuvėles veždavo nedidelius kiekius daržovių.

Kodėl nedidelius? Todėl, kad tik taip buvo įmanoma užtikrinti, kad jie pakeliui nesugestų. Pagalvokite, kas vyksta su mėsa ar žuvimi, kai ją transportuoji 30 laipsnių karštyje 4-5 valandas? Ji pašvinksta! Tai milžiniški nuostoliai tiek parduotuvėms, tiek ūkininkams, tiek logistikos bendrovėms.

1938 metais du gudrūs inžinieriai Joseph Numero ir Frederick Jones sukūrė „Model A“ – pirmąjį automobilinį šaldymo aparatą. Tai buvo reikšmingas išradimas. Dar reikšmingesnį išradimą šie inžinieriai pristatė 1942 metais – kaip priekabą tempiamą refrižeratorių. Jis buvo skirtas kariškiams, kurie tuo metu dalyvavo II pasauliniame kare. Prie sunkvežimio prikabintoje šaldymo kameroje galima buvo sukrauti maisto produktus, o taip pat ir kai kuriuos vaistus bei kraujo atsargas. Tai buvo lūžis karo medicinoje.

Kaip žinome, pirmiausia geri išradimai patikrinami karinėje pramonėje, tad ne išimtis ir šios šaldymo sistemos. Taip Thermo King tapo populiari ir reikalinga šaldymo sistemų gamintoja.

Kaip visa tai susiję su prekybos tinklų atsiradimu JAV? Pirmiausia, reiktų žinoti, kaip veikia prekybos centrų tinklas. Visų prekių tiekimas yra centralizuotas. Tai reiškia, kad visos prekės yra atvežamos iki logistikos centro, o iš ten nedidelėmis partijomis keliauja į artimiausiu prekybos centrus. Kai atstumai dideli, kaip tai yra JAV, sunkvežimiais vežti produktus yra gana sudėtinga. Sakykime, atvežė 100 tonų sušaldytos žuvies iš vandenyno. Ją iškrovė į specialų šaldomą sandėlį uoste. Atvažiavo 100 vilkikų su Thermo King šaldymo įranga ir susikrovė po toną žuvies ir išvežė į 100 valstijoje ar už jos ribų esančių parduotuvių, priklausančių tam pačiam prekybos centrui. Tai nesunku įsivaizduoti ir Lietuvos mastais, nes ir Maxima, ir Norfa turi daugiau nei po 100 parduotuvių visoje Lietuvoje. Aišku, tik po toną žuvies jiems nereikia vežti, nes tiek neišperka, tad iš pakeliui iš Klaipėdos jie atveža ir kitų karščiui neatsparių prekių – pieno produktų, mėsos, kai kurių daržovių (jos geriausiai išsilaiko 0 laipsnio temperatūroje).

Taip Thermo King padėjo atsirasti didiesiems prekybos centrams JAV, o vėliau ir Europoje. Padeda jiems iki šiol, nes kitas didelis Thermo King šaldymo įrangos vartotojas yra… farmacininkai.

Kokie šaldytuvai turi geriausią kainos ir kokybės santykį?

Ieškote naujo šaldytuvo, kuris galėtų jums padėti sėkmingai ruošti maistą kiekvieną dieną? Be abejo, atvykus į buitinės technikos parduotuvę, galima nieko nesuprasti – juk visi šaldytuvai iš pažiūros atrodo tokie patys, jie niekuo nesiskiria iš išvaizdos. Tačiau, jų galimybės dažniausiai būna tikrai ne vienodos. Kaip išsirinkti tokį šaldytuvą, kuris būtų nebrangus, tačiau taip pat ir patogus?

šaldytuvai

Vienas iš pagrindinių kriterijų – energijos sąnaudos. Jeigu renkatės iš aukštos klasės šaldytuvų, tuomet visuomet atkreipkite dėmesį, kodėl vienas yra pigesnis, o kitas – brangesnis. Galimas daiktas, kad pagrindinis skirtumas yra visiškai kitoks energijos suvartojimas. Gali būti taip, kad vieni šaldytuvai dirba labai tyliai ir šaldytuvu patogu naudotis, tačiau jis „ryja“ tikrai nemažai elektros. Ką gi, tokiu atveju, vis tiek geriau paieškoti tokio pačio patogaus aukštos klasės šaldytuvo kad ir už šiek tiek didesnę kainą, tačiau su kur kas modernesne elektros vartojimo sistema – juk ilgainiui tas nedidelis kainos skirtumas atsipirks, jeigu šaldytuvas padės jums taupyti elektrą.

Taip pat peržiūrėkite naudingąją talpą ir šaldymo galią. Jeigu ketinate laikyti nemažai produktų šaldiklyje ir kameroje, tuomet jums reikia peržiūrėti šiuos parametrus – reikės nemažos šaldymo galios, o dar geriau būtų, kad veiktų ir anti-šerkšno sistema, nes tuomet bus kur kas patogiau tokius produktus išimti iš šaldiklio ir iš karto jais naudotis.

O kaip žinoti, kokia yra tinkama šaldytuvo talpa? Pavyzdžiui, jeigu jūsų šeimoje yra du žmonės, tuomet šaldytuvo talpa turėtų būti apie 250 – 300 litrų. Jeigu visai tiksliai, tai dažniausiai dviems žmonėms yra skirti šaldytuvai, turintys 280 litrų talpą. Tačiau, jeigu jūs turite gausią ir mėgstančią pavalgyti šeimą, tuomet prie kiekvieno asmens reiktų pridėti dar po keturiasdešimt litrų – tuomet žinosite, koks šaldytuvas jūsų namuose būtų idealus. Dabar yra gaminami labai kokybiški ir talpūs šaldytuvai, kuriuose yra net ir specialios lentynėlės gėrimams bei delikatesams, tad tikrai bus iš ko pasirinkti.