Santechnikos darbai Kaune – paprastai svarbiausia ne kaina

santechnikos darbaiSantechnikos darbai Kaune verti dėmesio keliais aspektais. Apie tai skaitykite toliau, tik prieš viską svarbu užsiminti, kad dažniausiai reikšmė teikiama ne vien kainai.

Kokybė

Didžiuosius miestus gana įprasta sieti su profesionalumu. Ar galima teigti, kad santechnikos darbai atitinka šią prielaidą ir yra kokybiški? Absoliutinti tikriausiai nereikėtų, tačiau bendras vaizdas pozityvus. Vilnius ir Kaunas dažnai laikomi pavyzdžiu. Nieko blogo čia lyg ir nėra, nebent būtų galima apmąstyti tokį klausimą: ar mažesnių miestų specialistai nelieka šešėlyje? Na, jei kur nors toliau nuo didžiųjų miestų prireikia santechnikos paslaugų, veikiausiai bus pasirenkami arčiau esantys, mažesniuose miesteliuose dirbantys specialistai, o ne tie, kurie veiklą vykdo už 100 ar daugiau kilometrų. Tad galima teigti, jog geri specialistai šešėlyje nelieka.

Kur bebūtų atliekami darbai, kokybė turėtų būti ne kaip priedas, o kaip natūraliai suprantamas dalykas.

Brangiau?

Ar santechnikos darbai Kaune brangesni nei Lazdijuose? Ar brangesni nei Jurbarke? Greičiausiai. Bet tai lemia daugybė veiksnių. Pavyzdžiui, Kaune patalpų nuoma brangesnė, tad paslaugas teikianti įmonė patiria daugiau išlaidų. Tačiau apskritai paslaugų kainas sudaro įvairios detalės, pavyzdžiui, kuro sąnaudos. Natūralu, kad vykstant į namus, kurie yra už dešimties kilometrų, reikia mažiau kuro, nei važiuojant penkiskart ilgesnį atstumą.

Patogi lokalizacija

Santechnikos darbai Kaune patrauklūs dėl patogios lokalizacijos. Lietuvos viduryje veikiančios santechnikos paslaugų įmonės sulaukia klientų dėmesio todėl, kad nuo vienos ar kitos vietovės atstumas palyginti nedidelis.

Savaime suprantama, kad ieškoma kuo arčiau. Juk atrodo nelogiška gyvenant Kaune skambinti į Klaipėdą. Kita vertus, jei vyksta namo statybos ir rūpi kiekvienas techninis mazgas, o patikimi žmonės rekomenduoja specialistus iš visai kito miesto, galbūt rekomendacija verta dėmesio? Juk kartais verčiau sumokėti kiek daugiau ar palaukti kiek ilgiau, bet gauti nepriekaištingą rezultatą. Na, bet jei kokia santechnikos paslauga reikalinga „čia ir dabar“, lokalizacija tampa netgi labai svarbiu kriterijumi.

Aptarus šiuos aspektus galima teigti, kad santechnikos darbai Kaune, nors ir nėra pigesni nei Jurbarke ar Raseiniuose, visgi labai verti dėmesio ir susiję su kokybiškumu. Be to, lokalizacija itin patogi.

Moterys ir santechnika

plumber-woman-006Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesuderinamas ir mažų mažiausiai nelogiškas žodžių junginys. Tačiau jis dažniausiai prasideda ir įsigalioja ten, kur baigiasi moterų kantrybė: nuolat varvantis virtuvės čiaupas, bėgantis vanduo tualete, užsikimšusi vonia… Vyras, kaip tyčia, turi begalę darbų ir yra pavargęs, o santechnikas jau trečią kartą „užstringa kamštyje“ ir atvykti negali.

Kaip greitai ir nebrangiai savo jėgomis atlikti paprastus santechnikos darbus?

  • Jei iš čiaupo nuolat laša vanduo ir tas garsas ima erzinti – visai nebūtina ieškoti ausų kamštukų ar terorizuoti sutuoktinio. Greičiausiai bus susidėvėjusios gumelės. Jas pakeisti tikrai nėra sudėtinga: tereikia atsukti veržlę, esančią prie pat čiaupo snapelio, iš kurio teka vanduo ir išimti gumeles. Su šiuo pavyzdžiu keliauti į patikimą santechnikos prekių parduotuvę ir, įsigijus tokias pačias, pakeisti, tai yra, įdėti į tą pačią vietą. Užsukti čiaupo snapelį atgal ir pamiršti įkyrų vandens lašėjimo garsą.

P.S Prieš imantis bet kokių santechnikos darbų, reikėtų išjungti vandenį (pasukti rankenėlę, esančią prie vandens skaitiklio)

P.S.S Atliekant bet kokį santechnikos darbą, atsarginių dalių likti neturėtų.

  • Jei vonioje ar praustuve ilgiau, nei įprasta užsistovi vanduo – tai gali reikšti, jog vamzdyje susidarė kamštis. Jį pašalinti galima keliais būdais:
  1. Įpilti specialaus skysčio, pavyzdžiui, „kurmio“ ir palikti per naktį.
  2. Pasitelkti santechninę pompą ir spaudimo pagalba bandyti pašalinti kamštį.
  3. Jei šie metodai nepadeda – teks pasitelkti gyvatuką. Jų taip pat yra bet kurioje santechninių prekių parduotuvėje. Vienintelis jo trūkumas, kad juo naudotis turi du žmonės: vienas sukti jį į vamzdį, kitas – stebėti ir reguliuoti gyvatuko eigą. Tokiu būdu pašalinami net ir didesni kamščiai, kurių neįveikė kitos priemonės.

Paprastai tokių bėdų galima išvengti praustuve, dušo kabinoje ir vonioje įdėjus specialias groteles, sulaikančias nešvarumus bei profilaktiškai naudojant specialią vamzdžių valymui skirtą priemonę.

  • Jei unitaze laša vanduo – greičiausiai vis tiek teks prašyti profesionalo pagalbos, nes ši santechnika gan sudėtinga. Tačiau iš pradžių galima įsitikinti – galbūt gedimas visai nerimtas. Pavyzdžiui, gali tekti tik šiek tiek priveržti žarnelę, per kurią patenka vanduo arba šiek tiek pareguliuoti mechanizmą, atsidarius bakelio dangtį.

Galima drąsiai galima teigti, jog moterys ir santechnika yra puikiai suderintas žodžių junginys, nes daugelį paprastų santechnikos darbų jos geba ir atlieka pačios, be niekieno pagalbos – tereikia trupučio žinių bei kokybiškų santechnikos elementų.

Žinoma, niekas neapsaugos nuo prastos santechninės prekės ar nekvalifikuoto santechniko, todėl, net ir paprašius meistro pagalbos, geriausia kartu vykti į parduotuvę ir įsigyti trūkstamas dalis ar prietaisus. Galbūt tokiu būdu kitą kartą pavyks pataisyti ir rimtesnius santechnikos gedimus.