Kas svarbu perkant krosnelę Klaipėdoje?

Krosnelės Klaipėdoje

Krosnelės Klaipėdoje – ne kokia nors utopija. Čia siūloma aukštos kokybės produktų, kartais net ir kainos atrodo priimtinos. Viskas gražu ir malonu, kai perkant atsižvelgiama į keletą kriterijų.

Krosnelė ar židinys?

Žmonės dažnai klausia, ką rinktis. Krosnelę ar židinį? Įveskite interneto paieškos laukelyje „krosnelė ar“ ir jums bus pasiūlyta pridėti žodį „židinys“. Tai įrodo, kad išties labai domimasi, koks prietaisas geresnis. Pasirūpinus tam tikrais techniniais mazgais, židinys gali teikti šilumą ne vienai patalpai. Tačiau jis daugeliu atveju perkamas kaip dekoratyvus elementas.

Kuris prietaisas tiktų jūsų namuose? Tikėtina, kad funkcijas užtikrintai atliktų tiek vienas, tiek kitas. Tad pasirinkimas neretai priklauso nuo subjektyvių niuansų. Pavyzdžiui, krosnelės Klaipėdoje ir kituose miestuose dažnai siūlomos kaip minimalistinis šilumą skleidžiantis įrenginys. Židiniai dažniau būna apdailinti itin įmantriai. Taigi, subjektyvumas renkantis neišvengiamas.

Galingumas

Svarbus kriterijus kalbant apie krosneles yra galingumas. Nesirinkite per silpnos, bet ir nepiktnaudžiaukite. Jei įrenginys bus pernelyg galingas, išnaudosite tik nedidelę dalį jo potencialo ir tikėtina, kad bus bėdų su kaminu. Kreipkitės į specialistus, kurie apskaičiuos, kokia krosnelė reikalinga.

Krosnelės Klaipėdoje pirkėjus domina įvairiapusiškai, o pajėgumas yra vienas iš svarbiausių aspektų. Taip, gražus korpusas, ištobulinta forma tikrai žavi. Bet funkcijų sąrašas bus užpildytas tada, kai krosnelės pasirinkimas vyks nepamirštant galingumo kriterijaus.

Gamintojas

Krosnelės Klaipėdoje patinka kokybę vertinantiems pirkėjams. Pavyzdžiui, norvegiški produktai žinomi dėl išskirtinio tvirtumo. Norvegiška žiema – ne juokas. Tad Skandinavijoje pagamintas įrenginys puikiai tarnaus ir Lietuvoje.

Žinomas vardas – gal ir ne viskas. Tačiau ilgametė patirtis įpareigoja kurti kuo kokybiškesnius produktus, todėl šis punktas patenka į norų sąrašą. Kitaip tariant, kurio nors gamintojo produktai sulaukia daugiau simpatijų. Kartais tas simpatijas lemia iš lūpų į lūpas sklindanti reklama, kartais nugali ilga garantija ar specifiniai dizaino vingiai.

Kaina

Kainos įtaka nemaža. Pirkti tai, kas pigiausia? Rinktis brangiausią krosnelę? Reikia atidžiai peržiūrėti finansus, apgalvoti, ar įsigijus dailų šildymo įrenginį liks pinigų kitiems poreikiams. Krosneles Klaipėdoje siūlančios įmonės atskleistų, kad tai paprastai būna išlaukti pirkiniai. T. y. įsigyjama ne spontaniškai, o apsvarsčius norus ir galimybes.

Gabenimas

Krosnelės Klaipėdoje tikriausiai pasirenkamos ne pagal svorį, tačiau kilogramai turi įtakos gabenimui. Prieš perkant reikėtų pasidomėti, ar prekės pristatomos į namus. Jei taip, kokia pristatymo kaina. Krosnelės ne tik parduodamos? Parduotuvėje siūlomos ir montavimo paslaugos? Tokiu atveju prekę greičiausiai atveš meistrai. Ir imsis darbo.

Sąmata

Norite, kad viskas vyktų sklandžiai? Sąmata padeda išvengti nesusipratimų. Kai žinote, kiek preliminariai kainuos montavimas, efektyviau tvarkote finansus ir išvengiate papildomo streso.

 

 

Akumuliacinės talpos padidina šildymo sistemos efektyvumą

akumuliacines talposVasarą planuojamos atostogos, galima pabuvoti prie jūros, pasimėgauti šiltu oru. Rodos, žiema tėra iliuzija. Lietuvoje visada žaliuoja žolė, o temperatūra perkopusi dvidešimt penkių laipsnių padalą… Taip galbūt atrodo gulint paplūdimyje šviečiant saulei iš šniokščiant jūros bangoms. Tačiau žiema ateis. Ir jai geriau ruoštis ne paskutinę minutę. Katilai, radiatoriai, akumuliacinės talpos – tai, kas tampa investicija į šaltojo metų laiko jaukumą.

Šaltis, vėjas, lietų keičiantis sniegas – tai vėlyvo rudens ir žiemos bruožai. Kokios apsaugos priemonės? Reikalingas visas kompleksas. Net ir geriausias šildymo katilas nedžiugins dideliu efektyvumu, jeigu namo sienos bus plonytės ir kiauros. Net ir puikiausia krosnis nešildys namų be malkų. Net ir geras kaminas nebus naudingas, jei nepasirūpinta jo išvalymu. Žodžiu, ruošos darbai žiemai pareikalauja šiek tiek laiko. Vienas iš aktualių su šildymu susijusių klausimų – šilumos pagaminimas ir sunaudojimas. Šioje temoje svarbus vaidmuo tenka akumuliacinėms talpoms. Tai sritis, kurioje žodžių neieško e-aquajazz.lt specialistai. E-aquajazz.lt akumuliacinės talpos siūlomos dviejų tipų – be vandens šildytuvo ir su vandens šildytuvu. O tūris – nuo 250 iki 1000 litrų. Apie kiekvieną talpų rūšį kiek vėliau, nes pirmiausia reikia pristatyti, kas gi tos talpos ir kam jos skirtos.

Akumuliacinė talpa veikia su katilu (kieto kuro). Paskirtis – „pasaugoti“ šilumą. Kitaip tariant, per didelis pagamintos šilumos kiekis nenueina „šuniui ant uodegos“ – akumuliacinės talpos ją „ištransliuoja“ į sistemą. Todėl efektyvumo požiūriu tai yra itin naudingi prietaisai. Žinoma, visuomet norisi, kad procesai vyktų efektyviai, ir minėtos talpos šioje temoje figūruoja kaip itin svarbios. Tačiau akcentuosime ne vien efektyvumą.

Jei viską personifikuotume ir akumuliacinė talpa būtų Akumuliacijus Talpavičius, ieškantis darbo, jo CV atrodytų puikiai. Kiekvienas darbdavys norėtų tokio specialisto. Kodėl? Ne tik todėl, kad e-aquajazz.lt akumuliacinės talpos įsigijimas yra patogus. Ne tik dėl galimybės rinktis iš plataus asortimento. Yra ir daugiau ypatybių. Viena iš aktualiausių – apsauga nuo suodžių kaupimosi. Tai reiškia, jog tiek katilas, tiek kaminas efektyviau atlieka savo funkcijas. Be to, kūrimo procesas tuomet sklandesnis. O kiekvieną dieną kuriant katilą tai itin svarbu. Juk nebūtų malonu, jei reikėtų valandą laiko kiurksoti, laukiant, kada gi pagaliau malkos pradės degti.

Kaip ir buvo paminėta, e-aquajazz.lt akumuliacinės talpos skirstomos į dvi rūšis – turinčias vandens šildytuvą ir neturinčias. Talpos be vandens šildytuvo akumuliuoja tik šildymo sistemos vandenį. O tos, kurios yra su vandens šildytuvu, akumuliuoja ir šildymo sistemos, ir buitinį šiltą vandenį. Pirmasis tipas įvardijamas trumpiniu NAD, o antrasis – NADO. E-aquajazz.lt galima rinktis iš nemažo asortimento, o esant reikalui ir pasiteirauti, koks prietaisas tiktų labiausiai.

Akcentuotina, kad šildymo sistemai reikalinga ne tik akumuliacinė talpa, bet ir išsiplėtimo indas. Viskas gali atrodyti sudėtinga. Reikalingi skaičiavimai. Kreipkitės į specialistą ir vėliau šildymo sistema funkcionuos nepriekaištingai – jūs galėsite patogiai ir efektyviai šildyti būstą. Ir net jeigu vasarą prisiminsite, kad egzistuoja toks metų laikas kaip žiema, tos mintys nebus niūrios. Juk žinosite, kad jaukumas – ne šiaip sąvoka, o realybė. Net ir tada, kai už lango kabo varvekliai.

Namo šiltinimas – suteikite įvairiapusiškos pilnatvės asmeninei šeimai!

namo šiltinimasSiekiamybė, jog žmogaus individuali šeima būtų viskuo aprūpinta, jog būtų suteikiamos pačios geriausios sąlygos ne vien tik tobulėjimui, tačiau ir produktyviam, maloniam bei harmoningam gyvenimui, yra natūrali. Dauguma piliečių šią mintį traktuotų, kaip vieną pagrindinių gyvenimo tikslų, kurį bet kokiomis priemonėmis privalu pasiekti, o jeigu retkarčiais ir nepavyktų – svarbu, kad bent maksimalios jėgos ir pastangos būtų įdiegtos.

Nors dauguma asmenų to ir nesuvokia, tačiau net ir patys minimalistiškiausi veiksniai, kaip tarkime namo šiltinimas, prie viso to kuo puikiausiai prisideda. Siekiame akcentuoti tai, kad šie pasiūlymai esą ne vien tik itin svarbūs tiems asmenims, kurie paprasčiausiai siekia individualiai įkurdinti namus, kaip tik įmanoma geriau, tačiau taip pat ir tiems žmonėms, kuriems galimai namo šiltinimas simbolizuoja rūpestį bei asmenines pastangas, jog, kaip ir minėjome, būtų pasiekti padariniai, kuriais šeima galėtų džiaugtis kiekvieną mielą dieną. Tiesą sakant, šiandieną mūsų tema ir yra namo šiltinimas – sieksime ne vien tik paaiškinti, kodėl gi svarbu pasitelkti visas įmanomas priemones, trokštant užtvirtinti kokybę, tačiau taip pat ir trumpai akcentuosime apie tai, kodėl gi yra sakoma, kad šie pasiūlymai kelia namo vertę.

Taigi, būtų galima pastebėti, kad namo šiltinimas, kaip procesas, kaip veikla – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi – susideda iš daugybės papildomų veiklų bei niuansų, kuriuos taip pat būtina optimaliai užtikrinti, norint, kad galutinis rezultatas išliktų tenkinantis. Teigiant kitais žodžiais, norime pastebėti, kad ne vien tik pačio individualaus namo apšiltinimas esą svarbus, tačiau taip pat reikėtų atsižvelgti ir į tokias papildomas dalis, kaip, tarkime, pridėtinis sienų, ar tai stogo, šiltinimas, grindų ir panašiai – visą tai sukuria puikų bendrąjį vaizdą.

Nereikėtų pamiršti, kad visos investicijos, kurios yra įdiegiamos individualiuose namuose, kelia tuo pačiu ir pačią pastato vertę – tiesą sakant, tai pastebėti yra itin lengva, kadangi natūralu, jog kuo didesnės pastato sąnaudos buvo diegiamos, tuo galima prašyti ir didesnę sumą pinigėlių, jeigu retkarčiais galvotumėte apie būsto prekybą.

Pristatomi kaminai: ypatybės ir savybės

pristatomi kaminaiKaminas – kiekvieno namo privalomas „atributas“, ir visiškai nesvarbu, ar tuose namuose pagrindinis šilumos šaltinis yra įprastas kietojo kuro katilas, ar židinys arba krosnelė, ar kito tipo kuru kūrenamas prietaisas. Kaminų rūšių yra net kelios. Vis dažniau pasirenkami pristatomi kaminai. O kuo jie ypatingi, kaip montuojami, ar turi kokių nors trūkumų ar pasižymi vien privalumais?

Pristatomus kaminus galima montuoti tiek kamino viduje, tiek ir išorėje – pastarasis variantas pasirenkamas kiek dažniau. Pristatomus kaminus renkasi tų namų, kuriuose jau nėra galimybės panaudoti įprastus kaminus ir reikia papildomo šilumos šaltinio, savininkai. Paprastai šio tipo kaminai gaminami iš metalo, nerūdijančio plieno, o juos galima nudažyti, taip pat pagaminti pritaikant prie namo išorės, derinti prie stogo dangos ar lietaus nuvedimo sistemos, kitų namo eksterjero elementų.

Pristatomieji kaminai tinka iš įvairių statybinių medžiagų pastatytiems, t. y. mūriniams, mediniams karkasiniams, metalinių ir kitų konstrukcijų namams. Kaminas tvirtinamas prie specialios komplekte esančios atraminės aikštelės, todėl nereikia montuoti pagrindo ar tam skirto pamato. Naujieji pristatomieji kaminai leidžia greitai ir sklandžiai įrengti kaminą. Vienas didžiausių pristatomųjų kaminų privalumų – kad juos galima tvirtinti ne tik pirmame, bet ir bet kuriame kitame statinio aukšte. Tai itin aktualu tiems, kurie daugiabučio aukštesniuose aukštuose nori įsirengti židinius ar krosneles.

Didelis pristatomų kaminų privalumas – tai, kad jie yra labai lengvi, nesudaro apkrovos namo konstrukcijoms. Dar vienas privalumas – tai patraukli nedidelė kaina. Mūrinių kaminų kainos gali būti net iki kelių kartų didesnės. Pristatomą kaminą kur kas paprasčiau sumontuoti – tai daro įtaką ir montavimo, ir paties kamino nedidelei kainai.

Šio tipo kaminus sudaro du vamzdžiai – vienas jų yra išorinis, o kitas vidinis. Tarp vamzdžių dedama šilumą izoliuojanti medžiaga, todėl kaminas greičiau įkaista ir ne taip greitai atvėsta, palaikoma optimali temperatūra, be to, dvigubas sluoksnis neleidžia susidaryti kondensatui. Tokio tipo kaminai dažniausiai yra pastato išorinėje pusėje, todėl du sluoksniai yra vienas esminių šių kaminų privalumų – nereikia kamino įdėklo.

Kodėl verta naudotis saulės kolektoriais?

kolektoriaiŠiomis dienomis vis daugiau žmonių turi pakankamai lėšų ne tik pragyvenimui, tačiau ir vienokioms ar kitokioms investicijos. Būtent dėl to, įvairios investicijų formos tampa vis svarbesnės ,kas yra suprantama. Saulės energijos rinkimas saulės kolektoriais jau ilgą laiką yra vadinama viena iš populiariausių paslaugų investicijų srityje. Dėl kokių priežasčių saulės kolektoriai šiomis dienomis yra tokie populiarūs bei kokie konkretūs šios srities privalumai lemia tai, jog saulės kolektorių mūsų šalyje vis labiau daugėja – būtent apie tai ir kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Pelnas

Pagrindinis dalykas, dėl kurio verta naudotis saulės kolektoriais yra potencialus pelnas, kurį jie  gali atnešti. Saulės energija – tai energijos rūšis, kuri šiomis dienomis yra išties sparčiai superkama. Saulės kolektoriai yra įrenginiai iš saulės šilumos gaminantys saulės energiją. Tai galima nesunkiai sudėti į bendrą visumą bei suprasti, jog saulės kolektorių gaminama energija šiomis dienomis gali būti parduodama už pakankamai solidžias sumas, kas ir leidžia ganėtinai sparčiai bei efektyviai užsidirbti. Taip, pastaraisiais metais pradėjo kurtis daugybė saulės kolektorių įmonių, todėl užsidirbti iš saulės energijos tapo kiek sunkiau. Vis dėlto, uždarbis vis vien yra realus, todėl vienintelis dalykas skiriantis jus nuo sėkmės ir toliau yra ryžtas bei užsispyrimas.

Asmeninė nauda

Jei pelnas nėra pagrindinis jūsų tikslas, tuomet saulės kolektorius galima išnaudoti ir kitaip, dėl asmeninė naudos. Saulės kolektorius galima panaudoti pakankamai įairiai – pradedant nuo vandens šildymo kolektorių dėka, baigiant ties namų šildymu, kas puikiai atspindi, jog saulės  kolektoriai yra naudingi kiekvienam žmogui. Taip, nedidelis kieki saulės kolektorių nepadaro milžiniškos asmeninės naudos, tai gali padaryti tik išties didelėsinvesticijos į šią sritį. Vis dėlto, netgi ir menkiausią saulės kolektorių naudą galime vadinti nauda, todėl tai puikiai atspindi, jog saulės kolektoriais naudotis neabejotinai apsimoka, nes jie vienaip ar kitaip vis vien atsipirks.

Apibendrinant, taip, šiomis dienomis vis labiau daugėja žmonių, kurie teigia, jog naudotis saulės kolektoriais neapsimoka. Pagal juos, saulės energijos paklausa vis labiau mažėja, todėl finansiškai iš to užsidirbti tampa sunku. Taip, tai yra tiesa, užsidirbti iš saulės energijos tapo sunkiau, tačiau tai ir toliau yra įmanoma. Tuo tarpu net jei nepavyktų užsidirbti iš saulės kolektorių, visuomet lieka atsarginis variantas – gautą saulės energiją naudoti savo reikmėms, kas gali garantuoti tai, jog naudojami saulės kolektoriai is vien vienaip ar itaip atsipirks.

Vandens šildytuvai – kaip išsirinkti?

Gyvenamuosiuose namuose karšto vandens naudojimo poreikis aktualus ištisus metus. Tam buityje taikomi įvairūs karšto vandens gamybos būdai, kurie skiriasi tiek naudojimo galimybėmis, tiek poreikiu bei energijos nuostoliais. Šiandien šalyje bene plačiausiai naudojami elektriniai ir kombinuoti vandens šildytuvaiel, kurių pagrindinis uždavinys – teikti karštą vandenį tada, kai jo reikia, tiek, kiek jo reikia.

Žinoma, kai aplink tiek daug vandens šildytuvų, kyla ne vienas aktualus klausimas, susijęs su jų pasirinkimu. Reikia atkreipti dėmesį į boilerio tipą, jo panaudojimo lankstumą bei energijos suvartojimą. Kiekvienas sprendimas turi pliusų ir minusų, tad svarbu dėmesį atkreipti pirmiausia į šiuos pasirinkimo kriterijus:

Kombinuoti ar elektriniai? Bene populiariausia karšto vandens gamybos įranga mūsų šalyje yra kombinuoti ir elektriniai vandens šildytuvai. Jų pasirinkimas labiausiai priklauso nuo šildymo šaltinio. Tai gali būti elektros energija, kietas kuras ar dujų katilai. Kombinuotus šildytuvus galima jungti kartu su kitais namo šildymo įrenginiais – katilais, šilumos siurbliais ir net atsinaujinančios energijos šaltiniais. Tuo tarpu elektriniai šildytuvai vandens kaitinimui naudoja vien elektrą.

Boilerio talpa. Tinkamas vandens šildytuvo talpos pasirinkimas yra labai svarbus. Nuo to priklauso karšto vandens panaudojimo galimybės. Kuo didesnis vandens kiekis yra išnaudojamas, tuo didesnės talpos boilerio prireiks. Prekybos vietose parduodami patys įvairiausi vandens šildytuvai, kurių talpa svyruoja nuo 5l ir gali siekti net 500l. Patys mažiausi prietaisai naudojami esant mažam poreikiui – sodo nameliuose, vasarnamiuose ar net prekybos vietose. Tuo tarpu gyvenamųjų šeimų namuose optimaliausias 100 – 120l talpos vandens šildytuvo pasirinkimas. Žinoma, nuo vandens šildytuvo talpos priklauso ir jo dydis.

Matmenys bei montavimas. Kuo didesnis šildytuvas, tuo didesni jo išmatavimai. Tačiau tai ne viskas. Visi boileriai gali būti skirtingo tipo – vertikalūs arba horizontalūs, pastatomi arba pakabinami. Dažniausiai šį pasirinkimą riboja patalpos erdvė, tačiau geriausia rinkti vertikalų šildytuvą, kuris turi mažesnį paviršiaus plotą bei geriau atskiria karštą vandens kiekį nuo šalto.

Energijos nuostoliai. Visi šildytuvai neišvengiamai patiria energijos nuostolius. Tai energija, kurią karštas vanduo atiduoda į aplinką. Nors elektriniai vandens šildytuvai yra pakankamai sandarūs, maksimaliai nuostolių panaikinti jokių būdu nepavyksta. Kuo kokybiškesnė šildytuvų termoizoliacija bei storesnis jų paviršius, tuo mažesni bus pasiekti nuostoliai. Tai padės žemesne lėšų sąskaita ilgiau išlaikyti karšto vandens resursus.

Ilgaamžiškumas. Naujas boileris reikalauja atsakingumo, todėl jį reikia tinkamai prižiūrėti. Rekomenduojama nors kartą per metus valyti vandens šildytuvą, kadangi laikui bėgant ant jo dugno susikaupia kalkių nuosėdos, mažinančios šildytuvo efektyvumą bei didinančios energijos sunaudojimą.

Ne visi vandens šildytuvai gali pasiūlyti optimalų sprendimą gyvenamųjų namų infrastruktūrai. Nors tai ir yra pakankamai paprasta technika, tačiau tik tinkamas boilerio pasirinkimas padės generuoti karšto vandens resursus tada, kai to iš tiesų reikia. Tinkamai pasirinkta vandens šildymo įranga leis realizuoti ekonomišką karšto vandens išeitį, kas patenkins poreikius bei leis sutaupyti.