Skyrybos per teisinę bei emocinę prizmes

skyrybosJei žmogus apie savo santykių permainas pirmiausia skuba informuoti socialinių tinklapių paskyrose bei ieško ten palaikymo, drįstu teigti, jog meilė buvo tokia rimta, kokia gali būti tik tarp šešiolikmečių. Tokiu atveju nuoskaudos greit pasimiršta ir širdis vėl atsiveria naujiems santykiams.  Tačiau šį kartą pakalbėsime apie kur kas sudėtingesnę temą – situaciją, kai skirtingais keliais pasukti tenka dviems suaugusiems asmenims, meilę priesiekusiems prieš Dievą bei įstatymus, savo tolimesnio gyvenimo pagrindus plėtojantiems ne vien teorine, bet ir praktine prasme – bendras būstas, santaupos, verslas, o, svarbiausia – atžalos, už kurių visapusišką gerovę atsakingi abu tėvai. Skyrybos skaudžiai ‘kerta” ne tik per sielą, teisinės procedūros, trūkstant abipusio sutarimo bei geranoriškumo, neretai atima daug jėgų, laiko bei nervų. Bet tik tokiu būdu gali būti padedamas taškas, leidžiantis švariame lape pradėti naują istoriją.

Stebint iš šalies, dažniausiai būna staigmena, jog būtent tie žmonės priėmė sprendimą skirtis: “jie taip gražiai kartu atrodo”, “ji tokia gera namų šeimininkė”, “jis puikiai uždirbo”, “jie niekur vienas be kito neidavo” ir panašiai. Tačiau iš tikrųjų skyrybos netikėtos gali būti tik pašaliniams ar, kai kuriais atvejais, vienam iš poros. Ta priežastis, po kurios seka ketinimo skirtis įvardinimas, dažniausiai tebūna paskutinis lašas. Tarkime, neištikimybė, kuri neįvyksta lyg niekur nieko – jei santykiuose mane tenkina visi aspektai, tai koks tikslas ieškoti kito žmogaus. O ir išduotoji pusė, jei partneris/partnerė iki šiol buvo be nuodėmės, praėjus pirmąjam šokui, tikėtina, rastų jėgų suteikti antrai progai. Tačiau dažniausiai žmonės prie skyrybų artėja palaipsniui, kaskart “kraudamiesi akmenis užantin”. Šis procesas, be abejonės, kupinas skausmo, nusivylimo, pykčio, bandymo apsaugoti vaikus,  neigti tiesą nuo paties savęs bei kruopščiai slėpti nuo apinkinių. Idealu, jei žmonės, įvertinę vienas kito įdėtą indėlį į santykius bei atsidavimą, geba draugiškai paspausti viena kita rankas. Deja, tokių atvejų nėra daug.

Teisė nutraukti santuokinius ryšius siūlo dvi galimybes, kurias poetiškai galime pavadinti “taika” bei “karu”. Pirmuoju atveju žmonės draugiškai prisėda prie derybų stalo ir draugiškai pasidalina turimu turtu, sprendžia vaikų globos bei išlaikymo klausimus. Visas procesas užima santykinai nedaug laiko. Klausimas, kodėl žmonės renkasi antrąjį, ilgai trunkantį, brangų tiek nervų, tiek finansų prasme kelią? Galbūt tai yra būdas atkeršyti buvusiąjam už visas patirtas negeroves? Nusistatymas, jog aš šiems santykiams daviau daugiau, todėl ir atsiimti privalau su kaupu? Laikymas, jog jis ar ji – tikras monstras, su kuriuo vaikams bendrauti žalinga? Deja, žmonės, nusprendę tampyti vienas kitą po teismus ir nesuteikiantys laisvės antrajai pusei geruoju, dažnai nesivadovauja adekvačiomis nuostatomis.  Skyrybos – nelengvas procesas, o minėtas vilkinimas viską dar labiau komplikuoja.

 

Kaip įveikti po skyrybų apėmusią depresiją?

Jeigu Jūsų sutuoktinis grįžta iš darbo ir pasako, kad jis ar ji sutiko kažką kitą, daugiau Jūsų nebemyli, ir kuo greičiau nori skyrybų, o lauke yra sunkvežimis, laukiantis pusės Jūsų baldų, kad pervežti į kitą gyvenamąją vietą, Jūs tikriausiai esate gerokai priblokštas tokio pareiškimo.

Be abejonės, Jūs patirsite ir dar daugiau blogų emocijų. Galbūt Jūs šiek tiek laiko praleisite šoko būsenoje, negalint suprasti kas atsitiko. Galbūt būsite nepaprastai pikti, kokie dar nebuvote per visą savo gyvenimą. Jūs jausitės nepaprastai įskaudinti ir išduoti. Galbūt galvosite, ką padarėte, kad sukelėte tokią situaciją, ir kaltinsite save, kad jis ar ji Jus paliko.

Galbūt vieną dieną maldausite jo ar jos, kad sugrįžtų, o gal sakysite, kad niekada nenorite jo ar jos matyti savo akyse. Jūs apverksite savo santuokos pabaigą, ir galvosite apie naują ateitį.

Jeigu būsite protiškai ir emociškai sveiki, galų gale pradėsite gydytis savo žaizdas. Jūs priimsite tai, kas atsitiko ir pradėsite naują gyvenimą. Su laiku būsite pasirengę naujiems santykiams, galbūt netgi kažką surasite. Išmoksite gražiai bendrauti su savo buvusiu sutuoktiniu (-e), ar galiausiai prisiminsite gerus laikus, kai buvote abu laimingi.

Jeigu matote, kad Jūs negalite ar nenorite priimti to, kas atsitiko ir judėti toliau naujame gyvenime, Jums tikriausiai galėtų padėti psichologo konsultacija.

Kai kurie žmonės priešinasi pagalbos ieškojimui, nes mano, kad tai yra silpnumo ženklas. Tačiau, specialistai sako, kad daugumai žmonių, susidūrusių su sunkiu gyvenimišku periodu, gali labai padėti psichologo konsultacija, kuomet specialistas padės kovoti su emocinėmis problemomis ir suprasti gyvenimo tikslus.

Pagalba gali būti įvairi. Kai kurie žmonės galvoja, kad psichologo konsultacija gali pailginti intensyvios terapijos periodą. Jie turi viziją, kad kiekvienas klientas guli ant lovos, pasakodamas savo gyvenimo istorijas, kol psichologas kažką užsirašinėja ir murma sau po nosimi.

Realybėje, psichologo konsultacija visiškai nėra tokia, kaip įsivaizduojate. Patarėjas ar psichologas gali suprasti, kad Jums reikės apsilankyti vos vieną ar du kartus. Jums nereikės gulėti ant lovos, o jis nebaus Jūsų charakterio būdo.

Jeigu Jūs vis dar jaučiatės nepatogiai dėl psichologo konsultacijos, pagalvokite apie prisijungimą prie psichologinės pagalbos grupės. Jose renkasi asmenys, kuriems taip pat sunku, kaip ir Jums. Tad kartu bus lengviaus įveikti sunkumus.

Grupėse išmoksite kovoti su pasikeitimais Jūsų gyvenime, tokiais, kaip sutuoktinio, tėvų, ar vaikų praradimu; išsiskyrimu ar skyrybomis; ar negalia. Paieškokite internetu, kas rengia tokias paskaitas netoli Jūsų gyvenamos vietos. Tai gali būti nebrangios ar visiškai nemokamos paslaugos.

Turėkite galvoje toliau išvardintus pasvarstymus, jeigu vis dar kovojate su mintimi, dėl pagalbos ieškojimo, ir negalite nuspręsti, ar Jums to reikia:

  • Vos ne kiekvienas asmuo patiria tokį gyvenimo periodą, kai turi ieškotis profesionalų pagalbos, pavyzdžiui, kaip psichologo konsultacija.
  • Nėra jokios gėdos ieškoti pagalbos, kad būtų lengviau suvaldyti emocines problemas.
  • Suteikta psichologo konsultacija gali leisti Jums lengviau ir greičiau išgyventi visas problemas, atsigauti bei pradėti naują gyvenimą.
  • Iniciatyva, ieškant pagalbos, yra stiprybės, o ne silpnumo, ženklas. Tai yra žingsnis, norint kontroliuoti savo gyvenimą.
  • Gyvenimas su depresija, ar užsitęsusioje depresijos būsenoje, nėra reikalinga. Dauguma gydytojų ir terapistų rekomenduoja vaistus ir psichologo konsultaciją, kaip derinį depresijai nugalėti, ir tai dažniausiai yra padaroma labai sėkmingai.

Pasikeitimai įvyksta, o kai tai atsitinka, tai priklauso tik nuo mūsų pačių, kaip mes su jais kovosime mūsų pasirinktais (arba ne) pačiais geriausiais būdais, kaip tik įmanoma. Pasiruošimas pasikeitimams yra taip pat paprasta, kaip ir pripažinimas, kad tai įvyks, ir palaikymo sistemos turėjimas, kuri tikrai suveiktų.

Atminkite, kad ne visi pasikeitimai yra blogi, tačiau netgi geri pasikeitimai gali sukelti nemažai įtampos mūsų gyvenime. Tad, jeigu manote, kad Jums reikia pagalbos sprendžiant savo problemas, turėkite galvoje, kad visada yra pagalba, kuri gali būti labai naudinga. Nebijokite priimti psichologo konsultaciją – specialistai žino, ką reikia daryti, kad Jums būtų geriau ir lengviau.

Sekso prekės gali padėti išvengti skyrybų

skyrybosSekso prekės – tai puikus būdas paįvairinti savo seksualinį gyvenimą, įnešti netikėtos aistros, geidulingų virpesių ar nedidelės audros į miegamąjį. Dažniausiai šis kambarys būna apgaubtas paslaptimi ir saugomas nuo pašalinių akių. Niekam nesinori, kad pašalinės akys į mus žvelgtų. Norime ir siekiame išlikti paslaptingi, bet kartu giliai širdyje ir audringi, kai galėtumėme mėgautis seksualiniu gyvenimu su mylimuoju.

Nereikia bijoti naujovių ir naujų malonumų miegamajame. Kodėl šįvakar drauge neišbandžius vibratoriaus, o rytoj ryte priversti mylimąjį atsikelti penkiolika minučių anksčiau sugundžius jį ar ją seksualiais apatiniais? Juk Šv. Valentino dieną galite susiorganizuoti ne tik kartą per metų. Dėmesį mylimajam reikia rodyti kasdien. Pamaloninkite jį nauju lubrikantu, masažu ar fetišo komplektu.

Taigi ar iš tiesų intymios prekės gali mums padėti ir yra veiksmingos? Reklamos joms daug nereikia, nes kiekvienas iš mūsų žinome ką jos gali. Jei dar neišbandėte papildomų priemonių, kurios gali ne tik sužadinti aistrą, bet ir netradiciškai patenkinti mylimąjį ar save arba sugundyti, patariame ilgai nedvejojus jas išbandyti patiems. Juk tikriausiai pastebėjote ir patys be ilgų psichologų straipsnių, kad rutina miegamajame gali išskirti porą ar privesti prie siaubingų dalykų. Tad nereikia laukti, kol peržengsite tą ploną ribą. Priemonių, sužadinančių aistrą reikia imtis čia, dabar ir ilgai nedvejojus.

Visgi reikia pripažinti, kad sekso prekės gali mums padėti. Jos daug lengviau padės patenkinti Jūsų bei Jūsų partnerių seksualinius troškimus. Jų dėka pamiršite rutiną, tą pačią mylėjimosi pozą arba kitomis akimis pamatysite mylimąjį. Visgi daugelis iš mūsų prisibijo ir nedrįsta žengti pirmojo žingsnio į sekso prekių parduotuvę. Bet šiais laikais, kai viską galime įsigyti internete yra taip paprasta ir patogu.

Jums nereikės nei raudonuoti prieš gatvės praeivius, kai teks peržengti parduotuvės slenkstį, nei derinti laiką, kada parduotuvėje mažiau žmonių ir pardavėja suteiks konsultaciją. Pirkite sekso prekes internetu ir taip sutaupysite laiko ir pinigų. Jūsų įsigytos prekės bus pristatytos į namus. Beliks uždegti miegamajame žvakes, išsiųsti mylimam žmogui kvietimą apie laukiantį siurprizą vakare bei pasiruošti netikėtų malonų jūrai…