Pirmoji pažintis su elipsiniu treniruokliu

sporto klubas VilniujeNusprendus mankštintis ne tik lauke ar įvairiose grupinėse treniruotėse yra itin svarbu išsirinkti, kokiais treniruokliais bus naudojamasi. Tai ypač svarbu tuo atveju, kai sportuojama be asmeninio trenerio pagalbos ar neturint specialiai sudaryto sporto plano. Kiekvienas sporto klubas Vilniuje siūlo galybę skirtingų treniruoklių, kuriais naudotis gali kiekvienas klubo lankytojas. Vienas iš geriausių pasirinkimų – elipsinis treniruoklis.

Elipsiniai treniruokliai yra daugiafunkciniai, kadangi įprastai turi daugiau nei vieną funkciją. Vienas tokio tipo universalus treniruoklis gali pakeisti tiek vaikščiojimą, tiek ir bėgimą ar dviračio mynimą. Elipsinis treniruoklis – puikus pasirinkimas tiek atliekant kardio treniruotę, tiek ir darant apšilimą prieš įprastas jėgos treniruotes. Vienas iš jo pagrindinių pranašumų yra tas, kad treniruojantis juda visi kūno raumenys. Kitaip, nei pavyzdžiui minant dviratį. Taigi elipsinis treniruoklis padeda stiprinti kūną, treniruoti širdies raumenį bei gerinti koordinaciją. Šio tipo treniruokliai taip pat tausoja ir sąnarius, kurie yra itin apkraunami bėgiojant ar kilnojant didelius svorius, mat sudėtingumas keičiamas didinant pasipriešinimą, o naudojamas paties kūno svoris. Tad ieškant nesudėtingo treniruoklio, kuris pasitarnautų formuojant kūną, kiekvienas sporto klubas Vilniuje galės tokį pasiūlyti.

Kaip ir kiekvienas kitas treniruoklis, netinkamai naudojamas elipsinis treniruoklis gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Todėl nusprendus išbandyti šį treniruoklį tai geriausia būtų atlikti su profesionalaus trenerio priežiūra. Treneris ne tik parodys kaip taisyklingai mankštintis šiuo treniruokliu, kaip sportuoti neapkraunant sąnarių, bet ir duos puikių praktinių patarimų, padėsiančių pasiekti savo tikslų sporto salėje. Elipsinis treniruoklis puikiai pasitarnaus ir tiems, kurie nori sustiprinti savo širdį ir padidinti ištvermę. Teigiama, kad 25 minutės tokių treniruočių tris ar keturis kartus per savaitę gerokai pakels energijos kiekį bei padės nuolatos išlikti žvaliems. Tačiau net ir kiti treniruokliai, kuriais apsirūpinęs kiekvienas sporto klubas Vilniuje, padės pasiekti panašių rezultatų, jei jais bus tinkamai naudojamasi bei mankštinamasi reguliariai. Svarbus ir mitybos suderinimas, nepriklausomai nuo to, kiek kartų per savaitę sportuojama. Bet kuriuo atveju – sporto nauda žmogaus organizmui tiesiog neginčijama.

 

Batutai – įdomus laisvalaikio praleidimo būdas

batutasBatutas – įdomi pramoga kiekvienai šeimai. Batutus renkasi šeimos, kurios turi nuosavą namą arba turi kur jį statyti, tačiau šią pramogą gali nusipirkti ir žmonės, kurie turi galimybę batutą pastatyti tik uždaroje patalpoje, kadangi batutai parduodami įvairių dydžių, skirti ir pramogoms tiesiog namuose.

Batutas – kokį pasirinkti?

Kokį batutą pasirinkti – tai nuolatinis klausimas, kurį užduoda kiekvienas žmogus, pirkdamas šią įrangą. Prieš renkantis batutą būtina atsižvelgti į keletą kriterijų.

 1. Kaina. Rinkdamiesi batutą turėkite omenyje, kad ne kaina yra svarbiausia, o saugumas. Vis dėlto, tai pramoga, kuri kainuoja, tačiau yra ilgaamžė, naudojama daugelį metų, todėl nepagailėkite pinigėlių ir nusipirkite geresnės kokybės gaminį.
 1. Naudojimas. Prieš pirkdami batutą, nuspręskite iš anksto kur jį statysite ir kur naudosite. Batutai gaminami įvairių dydžių, todėl yra statomi tiek atvirose, tiek ir uždarose patalpose. Jeigu neturite galimybės statyti batuto kieme, nupirkite mažesnį batutą savo vaikui, kad šis galėtų žaisti tiesiog namuose.
 1. Saugumas. Saugumas yra svarbiausias, nes sveikata kiekvieno žmogaus didžiausias turtas. Pirkdami batutą užtikrinkite saugumą ne tik sau, bet į savo vaikui ir pirkite jį iš karto su tinklu. Tinklas apsaugo nuo kritimo ant žemės, sulaiko žmogų, esantį ant batuto, todėl užtikrina saugumą. Taip pat batutai yra gaminami ir su specialia apsauga, kuri yra tvirtinama ant spyruoklių. Turėkite omenyje, kad kuo apsaugą yra sunkiau nuimti, tuo batutas yra saugesnis. Pirkite batutą su apsauga ant spyruoklių ir būkite tikri, kad jūsų vaikas nesusižeis ant jų netyčia užšokęs.

Batutai yra gaminami įvairių rūšių, visi jie skirtingi, todėl pasirinkti galite iš plataus prekių asortimento. Kiekvienas batutas yra įdomi laisvalaikio praleidimo priemonė, ypač ši priemonė patinka vaikams, kurie turi daug energijos bei jėgų, ir dažniausiai neturi jų kur dėti. Pasportavęs ir linksmai praleidęs laiką mažylis miega saldžiau, jaučiasi geriau, todėl pasirūpinkite savo vaiko sveikata ir nupirkite batutą.

Batutai yra parduodami internete, taip pat specializuotose sportinių prekių parduotuvėse bei parduotuvėse, kuriose yra parduodami įvairūs daiktai. Paieškokite geriausio batuto sau ir savo šeimai – būkite tikri, kad jis užtikrins įdomų ir turiningą laisvalaikį.

Sporto prekės – būtinas pasirinkimas sporto entuziastams!

Entuziastų skaičius, kurie uoliai užsiimtų sportinėmis veiklomis, o apart viso to, stengtųsi ir pritraukti, kaip tik įmanoma daugiau žmonių, tikrai, kad auga neįtikėtinais tempais. Manome, kad mūsų šalies visuomenė palaipsniui kinta, o tiksliau jos nusistatymas ir požiūris į asmeninę sveikatą – žmonės palaipsniui pradeda vis dažniau suvokti tai, kad sportas yra būtinas, norint palaikyti puikią formą, o taip pat ir džiaugtis nepriekaištinga sveikata. Be to, norėtume pastebėti ir tai, kad reguliariai yra vykdomos įvairiausios akcijos, kurios taip pat uoliai prisideda prie to, kad būtų pasiekiami šauniausi padariniai – vykdomi įvairiausi sportiniai turnyrai, rungtys, kurios tikrai, kad žmonėms galėtų būti naudingos, tiesa?

sporto prekes

Tiesą sakant, norėtume pastebėti tai, kad šiandienos turinyje niekas kitas, o tikslingai sporto prekės esą tai, apie ką norėtume pašnekėti, bei ką sieksime, kaip tik įmanoma labiau akcentuoti. Teigiant kitais žodžiais, omenyje turime tai, kad taip pat norėtume prisidėti prie piliečių, prie jų individualių norų ir ambicijų, kad su sportu būtų galima pasiekti viską. Vis dėlto, šiuos rezultatus pasistengsime pasiekti kiek kita forma – pristatydami produkciją sporto prekės ir paaiškindami tai, kaip gi būtų galima investavus išties mažas finansines sumas, pasiekti itin teigiamų padarinių, rezultatų. Esame linkę manyti, kad piliečiams šiandienos turinio informacija galėtų būti pravarti, o taip pat ir skatinanti, kaip ir buvome užsiminę anksčiau, tad viliamės, kad šie padariniai bus pasiekti ir įgyvendinti – tai iš tiesų būtų neįtikėtinai šaunūs, ir lūkesčius pateisinantys, rezultatai.

Tikslingiausias būdas, norint skirti mažas finansines sumas, tačiau įgyti puikiausius rezultatus – pirkti produkciją sporto prekės internetinėse parduotuvėse. Teigiant kitais žodžiais, norėtume pastebėti natūraliai tai, kad dėl atitinkamų priežasčių, dėl ženkliai mažesnių bendrųjų kaštų, produkcijos, kurios yra pateikiamos internetinėse erdvėse, kainuoja pastebimai mažiau, nei realiuose filialuose. Suvokiant tai, būtų ganėtinai sunku rasti papildomų priežasčių, kodėl gi sporto prekės turėtų būti įsigyjamos kitaip, save apsunkinant ir be priežasties išleidžiant pastebimai daugiau finansinių išteklių, tiesa?
Taigi, kaip ir norėtume, baigdami šiandienos turinį, akcentuoti tai, kad sporto prekės yra tikslinga priemonė, paslauga, kuria pasinaudojus ne vien tik padidės bendroji motyvacija sportuoti, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau taip pat ir jūsų vykdomos veiklos bus ženkliai komfortiškesnės. Kaip ir tikriausiai nereikia sakyti, įgyvendinti šiuos padarinius gali būti išties nesudėtinga, paprasčiausiai reikia šiek tiek individualaus noro ir motyvacijos.

Kaip išsiugdyti ištvermę?

Skersinis internetuIštvermė yra sveikatos pagrindas – kineziterapeutai teigia, jog fizinė ištvermė yra sveikatai naudingiausia, nes ji ypač gerina kraujotakos, širdies, raumenų ir kvėpavimo darbą ir palieka teigiamą ilgalaikį efektą. Ištvermės pratimai stiprina kraujagyslių sistemą, gerina kraujo persiskirstymo mechanizmą.

Jeigu bandytume paaiškinti, kas yra ištvermė ir kaip ji veikia, galėtume sakyti: tai žmogaus kūno gebėjimas kuo efektyviau aprūpinti dirbančius raumenis reikalingomis medžiagomis, raumenų  gebėjimas dirbti kuo ilgiau ir intensyviau, ir nervų sistemos gebėjimas valdyti raumenų darbą bei atskirų organų veiklą. Ištvermė – tai žmogaus gebėjimas priešintis nuovargiui ilgai atliekant tam tikrą intensyvų darbą.

Kad atliekami pratimai lavintų Jūsų ištvermę, turite būti įsitikinę, kad pratimo metu dalyvaus pagrindinės raumenų grupės; pratimas bus vidutiniškai intensyvus arba pakaitomis itin intensyvus; palaikys aktyvų kvėpavimą ir truks apie 30 minučių.

Dar keli patarimai, jeigu norite išlavinti savo ištvermę:

 • Būkite emociškai pasirengęs. Jeigu pasiruošėte treniruotei, neleiskite neigiamoms emocijoms malšinti Jūsų energijos. Pakelti emocinei būsenai itin padeda muzika – treniruočių metu klausykite intensyvios Jums patinkančios muzikos.
 • Palaipsniui didinkite apkrovas. Išbandykite kelių rūšių treniruotes – tiek fitneso, tiek jėgos apkrovų, tiek aerobines. Nesirinkite tokių treniruočių, kurios Jums arba per lengvos, arba tokios sunkios, kad neišlaikote nė 10 minučių krūvio.
 • Taisyklinga mityba. Prieš treniruotes būtina užkąsti. Jeigu treniruojatės rytais – turite valgyti pusryčius, nes tuščiu pilvu intensyvios treniruotės neištversite, organizmas neturės iš kur semti energijos. Ištvermei lavinti tinka valgyti obuolius, vynuoges, energetinius batonėlius, kruopas.
 • Taisyklingas kvėpavimas. Pasidomėkite kvėpavimo pratimais, nes treniruočių metu privalote deguonimi aprūpinti savo raumenis ir organus. Kai kvėpuosite taisyklingai, Jums netrūks oro intensyvios treniruotės metu.
 • Fizinis aktyvumas. Jei mėgstate sportuoti su treniruokliais, ištvermę geriausiai lavina irklavimo treniruokliai ir skersinis. Skersinio pratimai padeda formuoti viršutinę kūno dalį, irklavimo treniruokliai lavina viso kūno ištvermę ir suteikia intensyvų fizinį krūvį. Nebūtina eiti į sporto salę, galite šiuos pratimus daryti namie. Skersinis internetu kainuoja tikrai nedaug, o jo nauda neįkainojama. Galima rasti akcijų, kai skersinis internetu parduodamas už juokingą kainą – taip galite sutaupyti ir dar vienam treniruokliui.

 

 

Pirmoji treniruotė: kokį treniruoklį rinktis?

elipsiniai treniruokliaiPirmoji treniruotė sporto salėje gali būti nejauki pirmąkart apsilankiusiems sporto klube. Negana to, kad gėda dėl to riebaliuko ant šlaunų, dar nesi tikras, kokia kiekvieno treniruoklio nauda  kūnui ir kokius raumenis kiekvienas jų degina. Tokiais atvejais sporto salės naujokus gali išsamiai pakonsultuoti ten dirbantys treneriai. Žinoma, šios konsultacijos suteikiamos ne už ačiū, tad būkite pasiruošę ir tam.

Jeigu vis tik pasiryžote savarankiškai nukeliauti į sporto salę ir norite turėti bent minimalų žinių bagažą apie treniruoklius ir jų funkcijas, galime jums padėti.

Jeigu jūsų tikslas –  deginti riebalus ir gerinti širdies ritmą bei metabolizmą, rinkitės aerobinius arba kardio treniruoklius. Tai yra bėgimo takeliai, elipsiniai treniruokliai, dviračiai treniruokliai, irklavimo treniruokliai ir spiningo dviračiai.

 • Bėgimo takeliai. Šie treniruokliai efektyviausiai padeda sudeginti kuo daugiau kalorijų, tačiau su jais dirbti sunkiau seksis turintiems viršsvorio ar skaudančius sąnarius. Automatiniai bėgimo takeliai pasižymi tuo, jog jie juda greičiau negu jūs galite, tad turėsite daugiau paplušėti, kad išlaikytumėte duotą tempą. Šie takeliai turi kelis intensyvumo lygius, tad ir treniruotės bus įvairesnės.
 • Elipsiniai treniruokliai. Šie treniruokliai panašūs į bėgimo takelius, tačiau neturi kūnui tokios didelės apkrovos ir yra švelnesni sąnariams. Elipsiniai treniruokliai padeda lavinti kojų raumenis ir kitas pagrindines raumenų grupes, jais sportuodami sudeginsite nemažai kalorijų.
 • Dviračiai treniruokliai. Dviračiai treniruokliai padeda lavinti visus kojų raumenis ir mažiausiai kenkia sąnariams. Būtent šiuos treniruoklius renkasi tie, kurie turi sąnarių problemų. Tačiau, kad iš tiesų jūsų keliai būtų mažiausiai apkrauti, turite tinkamai susireguliuoti sėdynę – būtinai nesėdėkite per žemai, nes galite ilgainiui pajusti kelių skausmą.
 • Irklavimo treniruokliai. Jie ypatingi tuo, kad vienu metu apkrauna visus kūno raumenis – kojų, rankų ir liemens. Kadangi irklavimo treniruokliai lavina visus minėtus raumenis, tai ir šios treniruotės metu sudeginama daug riebalų. Deja, jeigu kenčiate nugaros skausmus ar turite didelį viršsvorį, neturėtumėte jais mankštintis.
 • Spiningo dviračiai. Šie treniruokliai reikalauja daug ištvermės ir jėgos. Jei taip pat lavina daugiau negu vieną raumenų grupę – ne tik kojų, bet ir pilvo. Taip pat šiais dviračiais atliekamos treniruotės gerina širdies ir kraujagyslių sistemą.

 

 

 

 

 

 

 

Aerobika

aerobika Aerobika – intensyvi mankšta, kuri atliekama šokių pagrindu. Ši sporto šaka atsirado maždaug septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šios mankštos metu yra atliekami fiziniai pratimai, kurie padeda atsipalaiduoti, o taip pat padeda pakelti nuotaiką. Ne vieni tyrimai įrodė, kad aerobikos pratimai padeda stiprinti sveikatą. Dažniausiai bandome padailinti kūno linijas prieš vasarą, tačiau to nespėjus bandome taisyti susidarusią situaciją vasaros laikotarpiu. Ir negalima paneigti, kad daugelis nori, kuo greičiau pamatyti rezultatus, tačiau nevisada pavyksta tai, ko mes norime.

Aerobika į skirstoma į tam tikras rūšis, kurios skiriasi intensyvumu, pratimais, kombinacijomis bei vedimo metodika. Tačiau visas šias rūšis vienija tai, jog pratimai atliekami grojant muzikai. Aerobikos rūšių iš viso yra apie trylika. Ir kiekviena rūšis turi tam tikrus aerobikos pratimai.

Aerobikos treniruotės yra skirstomos į tris pogrupius: jogos, ištvermės ir lankstumo. Jogos treniruotės – puiki priemonė, kuri padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų. Jaunesnio amžiaus žmonėms yra daug lengviau pradėti jogą, tačiau sunkiau atliekamas pozas rekomenduojama pradėti mokytis tik nuo 20 metų. Vaikai iki 8 metų negali atlikti jokių sudėtingesnių pratimų, nes jų kaulai dar nėra pilnai susiformavę. Paaugliams atliekant jogos pratimus nepatariama stovėti ant galvos, nes tai gali pakenkti skydliaukės vystymuisi. Na, o ištvermės ir lankstumo pratimų pavadinimai patys kalba už save, todėl neverta aiškinti kam jie yra skirti ir koks pagrindinis šių pratimų tikslas. Aerobikos treniruotės yra skirtos visų amžių žmonėms, tačiau jaunesnio ir vyresnio amžiaus žmonėms nereikėtų persistengti, nes jų kaulai yra trapus ir lengvai pažeidžiami. Vienintelis skirtumas, kad jaunesnio amžiaus žmonėms jie greitai gyja, o vyresnio gana lėtai.

Aerobika galima atlikti sporto klube arba tiesiog namuose. Aerobika namuose patariama atlikti tik tuomet, kai jau yra bent minimalus šios sporto šakos pradžiamokslis. Aerobika namuose video  yra gana nemažai ir tai leidžia susipažinti su šia sporto šaka iš gana arti.

Aerobika galima ir vandenyje. Vandens aerobika padeda lengvai numesti nereikalingus kilogramus, o taip pat padeda sustiprinti kūną ir pagerinti fizinę ir psichologinę sveikatą. Šis metodas yra patariamas tiems žmonėms, kurie yra po tam tikrų traumų, nes tai padeda stimuliuoti kraujagysles ir visą širdies sistemą, smegenų veiklą ir padeda gerinti koordinaciją.