Kas yra interjero dizainas ir iš kokių detalių susideda interjero dizainas?

interjero dizainasDaugelis žodynų apibūdina interjero dizainą kaip tam tikra dizaino sritį, kuri yra susijusi su viskuo kas yra aplinkui, t.y. su erdve supančia kažkokia tai patalpą. Šios srities specialistai stengiasi išsaugoti žmogaus asmeninę erdvę, paversti ją erdvesne, leidžiančia žmogui kvepuoti bei pailsėti nuo įtampos, streso patiriamo darbe nuo nuolatinio judėjimo, siekio pasivyti ar pralenkti gyvenimo ritmą. Tačiau interjero dizainas nėra tik paprasta erdvė, jis susideda iš daugelio detalių, tokių kaip:

  • Patalpų zonavimas; Šiame etape specialistas erdvę paskirsto zonas.
  • Baldų išdėstymas; Šiuo atvėju dizaineris suprojektuoja, kur ir kokie baldai turės stovėti. Beje, šis etapas yra labai svarbus, kadangi neretai visą vaizdą ir sudaro tai, kaip išdėstyti baldai, kokie parinkti ir t.t.
  • Elektros bei apšvietimo planavimas; Neretai žmonės net nesusimąsto apie šį dalyką. Juk daugeliui atrodo, kad tokie dalykai net neturi reikšmės, tačiau apšvietimas lemia labai daug ką. Juk dažniausiai siekiama , kad kambarys būtų kuo erdvesnis ir kuo šviesesnis. Todėl tai tikrai labai svarbi interjero dizaino detalė.
  • Grindų, lubų bei santechnikos išdėstymo planavimas;
  • Spalvų, apdailos medžiagų parinkimas; Šie dalykai labai svarbūs, kadangi spalvų paletė nulemia, kokios spalvos bus kambarys, taip pat tai padeda renkantis baldus bei siekiant juos suderinti. Taip pat spalva padeda nusakyti, kokio tipo bus kambarys, t.y. ar tai bus atvira, plati erdvė ar tai siauria, uždara erdvė. Beveik visi žmonės visuomet siekia, kad jų būstas bus erdvus, o spalvų paletė ir padeda tai padaryti.

Šios detalės ir interjero dizainas yra neatsiejama, kadangi jos yra pagrindinės, kurios atskleidžia, su kuo turi susidurti kiekvienas interjero dizainieris, siekdamas suprojektuoti kliento būstą bei įgyvendinti jo poreikius. Kadangi neretai interjero dizainas tampa vis aktualesne tema visuomenėje, tuomet pasidaro aišku, kad net ir tie, kurie nesinaudoja specialistų pagalbą, stengiąsi patys atkreipti į tai dėmėsį bei suderinti spalvų paletė bei baldus, jų interjerą. Žmonės siekia tai padaryti, todėl kad susikurtų savo asmeninę erdvę, kuri yra tarsi išsigelbėjimas, prieglobstis.

Madingosios haremo kelnės

haremo kelnėsAr pastebite gatvėse juokingai apsirengusias merginas ir vaikinus? Jie vaikšto su plačiomis, klounų apdarus primenančiomis kelnėmis. Tai haremo kelnės. Neabejotinai šiemet vėl ypač populiarus rūbas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Per garsiausius muzikos ar kino apdovanojimus, net per pasirodymus pačios įvairiausios žvaigždės dėvi šias kelnes. Tai ypač patogi, spalvinga, žaisminga ir daili naujoji mada, drąsiai žengianti ir į Lietuvos gatves.

Haremo kelnės gali būti pačių įvairiausių tipų ir spalvų. Populiariausios yra tailandieniškosios ar Aladino kelnės. Jos yra gana plačios klubų srityje, tačiau ypač aptemptos apačioje. Su šiomis kelnėmis itin patogu vaikščioti ne tik namuose, bet ir gatvėje. Su tvirtesnės medžiagos haremo kelnėmis, kurios net šiek tiek primena klasikines, be jokių abejonių galite keliauti į darbą ar susitikimus. Tai ypač stilingas, pabraukiantis kojas apdaras. Prie tokių kelnių ypač dera aukštakulniai, jei norite sukurti kiek labiau klasikinį stilių primenantį įvaizdį. O jei norite dar labiau priartėti prie rytų – Jums puikiai tiks žemapadžiai batai, geriausiai – kuo spalvingesni. Prie tokių haremo kelnių lengva priderinti viršutinius rūbus – tinka praktiškai viskas, kas dera pagal spalvinę gamą.

Mėgstate rengtis išskirtiniu stiliumi? Jums patinka kai gatvėje Jus nuolat pastebi? Jums puikiai tiks indiško stiliaus itin plačios ir labai spalvingos kelnės. Jos yra itin plačios tačiau tai puikiai gelbsti karštomis vasaros dienomis. Su jomis galite vaikščioti mieste, keliauti į darbą, vilkėti laisvalaikiu. Svarbu neapsirinkti ir tinkamai priderinti kitus rūbus bei aksesuarus. Prie indiško stiliaus haremo kelnių nedera klasikinio stiliaus rūbai, tokie kaip marškiniai ar kaklaraištis. Tai laisvą apsirengimą rodančios kelnės, prie kurių dailiausiai atrodo sportiniai marškinėliai, spalvingos palaidinės, masyvūs aksesuarai.

Haremo kelnės prieš kelis metus buvusios naujiena, šiandien jau užkariauja visų pasaulio parduotuvių lentynas. Ypač greitai ir smarkiai išpopuliarėjęs rūbas jau įgavęs daugybę pavidalų ir tipų, todėl kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamiausią apdarą. Lietuvoje šios kelnės ypač mėgstamos. Nežinia, ar todėl, kad žvaigždės taip noriai jas dėvi ar iš tiesų dėl kaitrių lietuviškų vasarų. Vienaip ar kitaip – tai puikus pirkinys, kurį kiekvienas gali išsirinkti pagal individualų stilių ir derinti prie kitų apdarų kaip tik išmano. Šios kelnės yra puikūs apdarai, tinkantys ne tik laisvalaikiui, bet ir darbui.

Moteriškos palaidinės – universalus rūbas

palaidinėDailioji lytis nebūtų taip vadinama, jei nemėgtų puoštis. Moterys tarsi prigimtinai jaučia poreikį visada atrodyti tvarkingai ir dailiai. Pasipuošusi, pasidabinusi vakarine suknele, kiekviena moteris jaučiasi tikra princesė, ko ne visada pasakytume apie vyrus. Nes kai kuriems kostiumas yra net vengtinas apsirengimas. O štai moterys gali turėti didžiules spintas, kuriose kaba vien suknelės ir dailūs rūbeliai. Joms patinka kasdien atrodyti elegantiškai ir dailiai, nes juk būtent todėl yra taip mylimos priešingos lyties atstovų. Be suknelių ir sijonų, šiandiena moterys ypač mėgsta palaidines. Tai labai patogus ir paprastas rūbas tinkantis įvairioms progoms. Tačiau ar visada iki galo aišku, kas yra tos palaidinės? Kurie rūbai priskiriami būtent šiai kategorijai? Dažnai net parduotuvėse galite pastebėti, kad beveik visi viršutiniai moterų rūbai ant etikečių įvardinti palaidinėmis. Kartais galima pamatyti, kaip marškiniai ar net sportiniai marškinėliai yra vadinami palaidinėmis.

Palaidinė tai toks viršutinis moteriškas drabužis, kuris dažniausiai neįpareigoja savo išvaizda. Jis nėra nei per daug formalus, nei kasdieniškas. Tokios yra tikrosios palaidinės, kurias moterys nešioja dažniausiai. Žinoma, parduotuvėse, o ypač interneto puslapiuose, tokiuose kaip estela.lt, siūlomos pačios įvairiausio palaidinės: galite įsigyti ne tik darbui tinkantį rūbą, bet ir ypač seksualią palaidinę vakariniam pasilinksminimui. Nors palaidinių medžiagų pasirinkimas nėra mažas, dažniausiai yra priimta, kad tai lengvo audinio rūbas, arba laisvai krentantis ar išryškinantis kūno linijas.

Pagrindinė priežastis, kodėl palaidinės yra tokios mėgiamos moterų, nes jos yra laisvai derinamos tiek prie kelnių, tiek prie sijono. Žiemą labiau dera nešioti stipresnio audinio, kiek klasikinius marškinius primenančias palaidines prie kelnių. Toks derinys puikiai atrodo, be to galite dar užsimesti švarkelį, taip pasirūpinate ir šiluma, ir geru įvaizdžiu. Vasarą ypač mėgiama nešioti lengvas, krintančias palaidines. Jos gali būti derinamos prie sijono ar net šortukų. Pastarasis variantas atrodo ypač stilingai, jei palaidinė yra kiek atviresnė: ant petnešėlių ar su atviru pečiu. Žinoma, tai daugiau laisvalaikio apranga. O vakariniam apsirengimui ypač tinka šilkinių palaidinių variantai, taip pat su giliomis iškirptėmis, neriniais ar atvira nugara. Palaidinė gali atrodyti ypač stilingai ir puošniai, jei bus apgalvotai priderinta.