Sužadėtuvių žiedai ir simbolinė jų prasmė

sužadėtuvių žiedas

Mada mūvėti žiedus atsirado taip seniai, kad kalbėti apie šio įpročio istorinę kilmę yra labai sunku. Paprastai žiedų tradicijos siejamos su senovės Egiptu – faraonų kilmė buvo pabrėžiama puošniais rankų dirbiniais. Tiesa, žiedai buvo nešiojami ne tik Egipte, bet ir visose senosiose civilizacijose. Papuošalo stiprybė slypėjo jo magiškoje, viską vienijančioje formoje. Žiedas buvo suvokiamas kaip žmogaus gyvenimo ratas, sujungiantis gimimą ir mirtį. Vėliau žiedas įgijo romantinę prasmę – vestuvių ir sužadėtuvių žiedai buvo suvokiami kaip amžinos meilės simbolis.

Manoma, kad sužadėtuvių žiedai buvo pradėti dovanoti senovės Romoje. Vyras atnešdavo žiedą būsimai nuotakai ir jei mergina papuošalą priimdavo, tai reikšdavo jos pasižadėjimą – nuo tos dienos mergina įstatymiškai priklausydavo mylimam vyrui. Nuo seniausių laikų buvo vertinami žiedai su brangakmeniais – buvo manoma, kad šie dirbiniai apsaugo nuo užkalbėjimų ir piktųjų dvasių. Ypatingai vertinamas deimantas, kurio skaidrumas buvo siejamas su moters tyrumu, o tvirtumas – su būsimos šeimos tvirtybe. Manoma, kad senovės romėnai ir egiptiečiai sužadėtuvių žiedus mūvėjo ant didžiojo kairės rankos piršto, kadangi buvo tikima, kad šis pirštas turėjo veną, tiesiogiai susisiekiančią su širdimi.

Šiandien sužadėtuvių žiedas yra dviejų žmonių santykių įprasminimo simbolis, įrodantis poros pasiryžimą mylėti vienas kitą visą likusį gyvenimą. Kitaip sakant, sužadėtuvių žiedai įrodo mylimųjų pasiruošimą bendram šeimyniniam gyvenimui. Tiesa, ilgą laiką žiedas, siejamas vien tik su simboline prasme, šiandien atlieka ir estetinę funkciją, t. y. puošnus dirbinys ne tik simbolizuoja dviejų žmonių meilę, bet ir atitinka naujausios mados tendencijas. Vienas svarbiausių papuošalų skirties bruožų – gaminio patvarumas ir galimybė dėvėti žiedą kiekvieną dieną. Ilgą laiką sužadėtuvių žiedas buvo siejamas tik su būsima nuotaka, tačiau šiandien vis dažniau žiedus mūvi ne tik jaunoji, bet ir jaunikis. Žiedai gali būti vienodo dizaino arba visiškai skirtingi – išoriniai skirties bruožai neturi įtakos simbolių globojamai prasmei.

Itin dažnai sužadėtuvių žiedai graviruojami, suteikiant jiems dar daugiau simboliškumo. Šis paprotys žinomas nuo seniausių laikų. Ilgą laiką žiedai buvo puošiami išskirtiniais raižiniais ar subtiliomis akmenukų kombinacijomis. Ilgus šimtmečius gyvavo tradicija, raginanti žiedus perduoti iš kartos į kartą. Kiekviena karta ar net atskiros gentys turėjo savitas žiedų puošimo tradicijas, pvz., keltų sužadėtuvėms skirti žiedai išsiskiria unikaliais šeimos ženklais ir etniniais motyvais. Šiandien sužadėtuvių dirbiniai graviruojami mylimųjų vardais ir pasipiršimo data. Tiesa, kai kuriose kultūrose manoma, kad apskritimo graviravimas gali atnešti nelaimę, kadangi susilpninamos magiškos žiedo galios.

Plačiau: https://premiere.lt/collections/suzadetuviu-ziedai



Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas