Dantų implantai: kad šypsotis vėl būtų malonu

dantų implantaiKartais net nesusimąstome, kaip žmogui svarbu turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, kol nenusiduriame su odontologinėmis problemomis.  Net psichologai teigia, kad žmogaus, kuris neteko dantų dėl ligos, senatvės ar traumos, socialinis gyvenimas stipriai suprastėja, o pasitikėjimas savimi krenta žemyn. Laimei, šiandien bedantė šypsena – ne pasaulio pabaiga, nes šiuolaikinė odontologija gali sugrąžinti žavią šypseną ir gyvenimo džiaugsmą.

Terminas „dantų implantai“ iš karto gali skambėti grėsmingai ir skausmingai, juk ne paslaptis, kad implantą tenka sriegti į žandikaulį, todėl kartais pacientai, kurie neturi danties galinėje žandikaulio dalyje, šios procedūros nesureikšmina ar sąmoningai vengia.  „Juk vis tiek nesimato“, „Maistui sukramtyti turiu dar 31 dantį“ – nors tokie pacientų samprotavimai skamba logiškai, tačiau iš tiesų gerokai prasilenkia su realybe. Visų pirma, reiktų atminti, kad toje vietoje, kurioje turėtų būti  iškritęs ar išmuštas dantis, pradeda nykti žandikaulio kaulas, todėl pradeda keistis burnos ertmės būklė, pacientui sudėtingiau kramtysi maistą. Be to, kartais neišvengiama ir sveikų dantų ar net veido pasikeitimų. Dantų implantai šias problemas išspendžia, o laiku susizgribus pavyksta išsisukti be sunykusio žandikaulio kaulo atauginimo procedūros.

Visų antra, žmonės dažnai baiminasi, kad dantų implantas atrodys nenatūraliai, tačiau savo išvaizda jis nieko nesiskiria nuo natūralių dantų. Specialistai idealiai pritaiko implanto spalvą, formą prie natūralių dantų ir sukuria „juvelyrinį dirbinį“, kurio niekas net nepastebės. Galiausiai reiktų paminėti, kad dantų implantai – ilgalaikė investicija į sveikatą ir grožį, nes jiems suteikiama kelių dešimtmečių garantija, o kai kurie gamintojai savo produkcijai suteikia garantiją iki paciento gyvenimo pabaigos. Be to, net sulaukus garbingo amžiaus nereikia jaudintis, kad implantas, priešingai nei tradiciniai protezai, gali iškristi ar sukelti kokių nors kitų nepatogumų.

Tamsioji dantų implantų pusė

Žvelgiant iš odontologinės, estetinės ir patogumo pusės, dantų implantai yra tikriausiai vienas geriausių išradimų. Visgi, net ir jis turi trūkumų, o tiksliau trūkumą –  tai kaina.  Kokybiškas, puikiai žinomo gamintojo implantas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų. Tad odontologų kalbos, kad labai svarbu rūpintis kasdienine burnos higiena ir dantų sveikata neturėtų praslysti pro ausis.

 

 

Bijote dantų plombavimo? Tuomet rūpinkitės jų priežiūra

dantų plombavimasKai kalbame apie sveiką ir gražią šypseną, tokiu atveju belieka tik pridurti, jog yra labai daug maisto produktų bei įpročių, kurie gali būti skirstomi į sveikos šypsenos draugus bei priešus. Ko gero, daugeliui yra žinoma, jog saldumynai, karšto bei šalto maisto valgymas vienu metu, gazuoti gėrimai tikrai yra sveikos ir gražios šypsenos priešai. O kokius maisto produktus bei įpročius galėtume pavadinti sveikos šypsenos draugais? Apie tai ir  kalbėsime šį kartą.

Cukraus neturintys produktai

Norite sveikų, baltų bei karieso nepažeistų dantų? Tokiu atveju teks kuo daugiau vartoti cukraus neturinčių produktų. Vis dėlto, būtina išlikti budriems: reikia pabrėžti, kad sąvoka cukraus neturintys produktai yra ne tik tiek, kurių negalima priskirti saldumynų kategorijai, bet ir tie, kuriuose slypi ši medžiaga, tik ne visada tai galima pastebėti iš pirmo karto. Saldinti pieno gaminiai,  nemaža dalis vaisių, įvairių rūšių dribsniai ir  javainiai – tai taip pat yra tie produktai, kuriuose yra nemažai cukraus.

Skalaukite burną po kiekvieno valgio

Galbūt ne visada yra galimybė išsivalyti dantis po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, tačiau proga išsiskalauti burną dažniausiai yra. Tai ir darykite, kadangi burnos skalavimas po kiekvieno valgio yra dar vienas sveikos ir gražios šypsenos draugas. Jei neturite kokybiško dantų skalavimo skysčio, šiam reikalui puikiai bei efektyviai tiks vanduo.

Kaip matyti, jau sužinojome, kas yra sveikos šypsenos draugai. Norite sveikų, gražių bei baltų dantų? Tokiu atveju tikrai teks draugauti su šiame tekste išvardintais įpročiais bei maisto produktais. Na, o, ką daryti tuo atveju, jei draugystė nesitęsia ilgai? Tuomet belieka tik nenustebti, jei dantų būklė pablogės. Tačiau net ir tuo atveju yra puiki išeitis. Tai – dantų plombavimas.  Dantų plombavimas yra šiuolaikiškas bei greitas procesas, kurio metu ne tik išspręsite tam tikras problemas, bet ir galėsite džiaugtis akivaizdžiais pokyčiais. Kitais žodžiais tariant, jei nedraugausite su šiais maisto produktais bei įpročiais, tokiu atveju dantų plombavimas taps tuo įpročiu, su kuriuo susidraugauti tikrai teks.

 

Kaip išsirinkti dantų pastą?

dantų valymąNorint tinkamai prižiūrėti dantis, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į reguliarų dantų valymą, bet ir pasirenkamas higienos priemones. Šiandien ne tik vaistinėje, bet ir paprastose parduotuvėse gausus pasirinkimas pačių įvairiausių burnos higienos priemonių. Populiariausia ir dažniausiai perkama priemonė – dantų pasta. Tačiau didžiulėje įvairovėje ir plačiame pasirinkime sunku išsirinkti tinkamą ir gerą dantų pastą.

Odontologai įspėja, jog jokiu būdu nevalia pastos rinktis atsainiai ir imti bet kokią arba tą, kuriai šiandien taikoma akcija. Mat nuo pastos priklauso, kaip valant veikiami Jūsų dantys ir kokį poveikį turės dantų valymas. Todėl prieš renkantis pastą, pravartu žinoti, kad visų skirtingų tipų pastos turi skirtingą veikiamąjį poveikį. Populiariausios pagrindines kelias funkcijas atliekamos pastos.

  • Antibakterinės. Šio tipo pastos dažniausiai naudojamos po ligų, infekcijų arba esant sudirgimui. Tai gali būti įvairūs susirgimai, kurie dažniausiai ir yra bakteriniai. Tuomet naudinga pakeisti ne tik dantų šepetėlį, bet ir naudoti antibakterines dantų pastas, kurios padės burnos ertmei atsistatyti. Ne retai antibakterines dantų pastas odontologai rekomenduoja ir po dantų gydymo ar profesionalios burnos higienos, kai kurį laiką dantenos ir dantys yra jautresni.
  • Jautrumą mažinančios. Kasdien naudojamos pastos, kurios mažina dantų jautrumą gali būti puikus būdas įveikti nemalonius pojūčius valgant ar sportuojant. Kai kuriais gyvenimo etapais, tokiais kaip nėštumas, liga, maitinimas krūtimi, dantys ir dantenos gali būti itin jautrūs. Tokiu atveju geriau naudoti neagresyvias, jautrumą mažinančias pastas.
  • Balinančios. Nemažai žmonių nėra patenkinti savo dantų baltumu. Todėl jie ryžtasi išbandyti įvairaus balinimo metodus. Vienas iš jų – balinamoji dantų pasta. Jei jau nusprendėte rinktis balinamąją pastą, geriau apie tai pasikonsultuoti su odontologu. Mat jos taip pat yra skirtingos ir gali duoti įvairių rezultatų. Reikia nepamiršti, jog negalima pernelyg ilgai naudoti balinamosios pastos, mat ši gali sujautrinti dantis bei dantenas. Dažniausiai balinamosios pastos yra gana agresyvios, todėl jas patariama naudoti tik tuomet, kai dantų būklė ir sveikata yra tikrai gera.
  • Vaikiškos. Iš tiesų įvairūs dantų pastų tipai yra pritaikyti skirtingiems žmonėms. Todėl labai svarbu žinoti, kad namuose ne visi namiškiai būtinai gali naudoti tokią pačią pastą. Tai ypač liečia vaikus. Vaikų dantukai yra jautresni ir lengviau pažeidžiami, todėl jiems privalu pirkti atskirą vaikišką pastą. Jos sudėtyje nėra agresyviai veikiančių medžiagų, vaikiškos dantų pastos yra švelnios ir malonaus skonio. O tai labai svarbu mažiesiems, kurie dar tik pradeda mokytis valyti dantis ir įprasti prie kasdienės dantų priežiūros.

 

Dantų implantai – šiuolaikinis dantų atkūrimo būdas

dantų implantaiDantų implantai – tai dantų šaknų pakaitalai, kai vietoje prarasto danties šaknies chirurginiu būdu įsukamas titaninis varžtelis. Kitaip sakant, implantai naudojami atkurti dantims, nes, suaugę su kaulu, implantai sudaro tvirtą atramą, prie kurios galima tvirtinti naujus dantis.

Dantų implantus XX a. šeštajame dešimtmetyje išrado švedų mokslininkas Per-Ingvar Branemark. Jis nustatė, kad titanas, įsodintas į natūralų kaulą, gali puikiai tarnauti pagrindu dirbtiniams dantims, nes šis metalas pasižymi tinkamomis savybėmis, o žmogaus organizmas palankiai jį priima. Pirmasis pasaulyje pacientas su dantų implantais buvo švedas Gosta Larsson. Naujieji dantys jam tarnavo daugiau nei 40 metų, iki pat jo mirties.

Šiuo metų pacientams yra siūloma apie 300 įvairių dantų implantų. Jie skiriasi savo savybėmis: kokybe, patikimumu, ilgaamžiškumu, skirtingu gydymo laiku, taip pat implantavimo metodais. Vienas iš pagrindinių veiksnių, renkantis implantus, turėtų būti gamintojo teikiamos garantijos. Garantijos laikas gali būti 10 ir daugiau metų. Pirmaujantys dantų implantų gamintojai savo gaminiams suteikia viso gyvenimo garantiją. Nešiojantiems dantų implantus būtina jais tinkamai rūpintis: valyti šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius, vengti kieto maisto. Ir, žinoma, reguliariai lankytis pas dantų gydytoją.

Šiuolaikinėje medicinoje naudojama keletas dantų implantavimo metodų. Momentinis implantavimas – toks, kai implantas įsodinamas į ką tik pašalinto danties vietą. Ši procedūra paprastai trunka 10–15 minučių. Na, o vėliau ant šio implanto gydymo proceso metu yra tvirtinamas dantis.

Kitas metodas – belopis implantavimas. Jis skirtas tiems, kas dantį prarado prieš kažkiek laiko. Implantuojant šiuo būdu, paciento dantenose pirmiausia pagal implanto diametrą padaroma nedidelė skylutė, tada dedamas implantas, tai užtrunka apie 10–15 minučių. Ant tokio implanto tvirtinamas dantis. Iš karto po šios procedūros galima valgyti, gerti ir šypsotis.

Dar vienas dantų implantų dėjimo būdas – All-on-4. Jis taikomas tuo atveju, kai pacientas būna praradęs daug arba net visus dantis. Naudojant šį būdą, žandikaulyje vietoje kiekvieno danties implanto įstatomi tik keturi, ir jų visiškai pakanka atkurti visiems žandikaulio dantims.

Medicinoje yra daug būdų dantims atkurti, tačiau tik dantų implantai leidžia atkurti visą dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Žmonės, turintys dantų implantus, jaučiasi kaip su tikrais dantimis. Kokybiški dantų implantai paprastai tarnauja visą gyvenimą. Pacientų džiaugsmui dantų implantai – pažangus, ilgalaikis ir estetiškas prarastų dantų atkūrimo būdas.