Interneto svetainių kūrimas: viską daryti pačiam ar samdyti specialistą?

Internetinių puslapių kūrimasKreipdamiesi į interneto puslapių kūrėjus, neturėtumėte tikėtis, kad jie be jokios priežasties ims ir pateiks labai mažas paslaugų kainas. Jos nustatomos gana paprastai – klientas pasako ko nori, o specialistai įvardija už kokią sumą bus atlikti darbai. Aiškiau kalbant, nebūna taip, kad visos kainos, kurios nurodomos iš anksto, lieka galioti esant specialiems reikalavimams. Dėl to dauguma tinklapių kūrėjų reikalauja, jog visą informaciją apie norimą interneto svetainę klientas pateiktų kuo detaliau. Tada specialistams yra žymiai lengviau apskaičiuoti kiek laiko jiems prireiks. Žinodami kiek laiko jie užtruks, jie galės tiksliai įvardinti galutinę kainą. Tad, jeigu jums rūpi kiek kainuos interneto svetainės sukūrimas, tai pirmiausia surašysite savo reikalavimus kuo detaliau.

Internetinių puslapių kūrimas vieniems klientams kainuoja žymiai mažiau nei kitiems. Kodėl taip yra? Trumpiausias atsakymas būtų – kiekvienas klientas kreipiasi su skirtingais poreikiais. Įprasta, kad kuo mažiau reikalavimų keliama, tuo visi darbai trunka greičiau. Aiškiau kalbant, jeigu jūs kreipsitės dėl smulkios informacinio pobūdžio interneto svetainės sukūrimo, tai mokėsite žymiai mažiau nei tie, kurie kreipiasi dėl stambių projektų įgyvendinimo. Stambiais projektais laikomi įvairiausi portalai, kuriuos tenka programuoti nuo visiško nulio. Paprastos informacinio pobūdžio svetainės gali būti sukuriamos ant turinio valdymo sistemų, kurias naudoja itin daug žmonių visame pasaulyje. Tokią interneto svetainę galite susikurti ir patys – visiškai neturėdami žinių.

Būtina žinoti, kad internetinių svetainių kūrimas visada turi būti atliekamas remiantis saugumo standartais. Jeigu nusprendėte, kad interneto svetainę kursite patys naudodami atvirtojo kodo turinio valdymo sistemas, tai tuomet reikėtų pasidomėti ir visomis saugumo spragomis. Žinosite kaip iš anksto įdiegti turinio valdymo sistemą, kurioje nebūtų saugumo spragų. Žinoma, jeigu patys bijote viską atlikti, tuomet reikės kreiptis į specialistus. Jie viską atliks už jus.

Kalbant apie atvirtojo kodo turinio valdymo sistemų naudojimą, turite suprasti, kad jose yra bazinės funkcijos. Norint išplėsti jas t.y. pridėti naujų funkcijų, jums teks įdiegti tam tikrus plėtinius arba turėsite samdyti specialistus, jog šie suprogramuotų jas. Tai jums kainuos papildomai.

Internetinių svetainių kūrimas: pagrindiniai etapai

Internetinių svetainiu kurimas susideda iš kelių etapų. Pirmasis jų – tai informacijos surinkimas. Specialistai visada stengiasi išsiaiškinti kliento poreikius, ir tik tada galima pereiti prie kito žingsnio – darbų planavimo.  Šiame etape sudaromas darbų atlikimo planas, nustatoma, kiek laiko gali trukti internetinės svetainės kūrimas, įvertinama, kokia gali būti sukurtos svetainės kaina. Planavimo etape numatoma, kokia bus svetainės struktūra, ir  pasirengiama būsimiems darbams.

Kitas žingsnis – tai internetinės svetainės dizaino kūrimas. Šis etapas yra vienas svarbiausių, nes dizainas reprezentuos jūsų teikiamas paslaugas ar siūlomas prekes. Svarbu yra logotipas, fonas, teksto šriftas, spalvos  bei kiti elementai.  Šiame etape elementų kūrimas derinamas su klientu, ir tuomet, kada išsiaiškinami lūkesčiai, galima toliau tęsti darbus.

Po to, kai yra numatoma, koks bus internetinės svetainės dizainas, galima imtis programavimo darbų. Šis žingsnis yra ypatingai svarbus, nes nuo jo priklausys puslapio funkcionavimas. Pabaigus šiuos darbus, galima imtis informacijos įvedimo ir turinio publikavimo (svetainės tekstai gali būti įvedami ir vėliau, kada bus paruošti tekstai, atitinkantys kalbos kultūros ir gramatikos reikalavimus). Visi šie žingsniai yra labai svarbūs, nes iš jų susideda visų internetinių svetainiu kurimas.

Kiekvieno kliento poreikiai yra skirtingi, todėl  visada svarbu pagalvoti, kokie yra jūsų lūkesčiai. Svetainiu kurimas visada priklauso nuo kliento poreikių, tad labai svarbu išsiaiškinti, kokie jie. Turėtumėte apsvarstyti, kaip turėtų atrodyti internetinės  svetainės dizainas bei kaip turėtų būti išdėstyti internetinio puslapio  elementai. Internetinės svetainės valdymas – taip pat labai svarbus, taigi, man visada svarbu žinoti, ar klientas yra pažengęs interneto vartotojas, ar tik pradedantis, – nuo to gali priklausyti ir internetinės svetainės valdymo sudėtingumas. Visada yra paprasčiau įvertinti klientų lūkesčius, kada yra nurodomi tam tikrų internetinių svetainių pavyzdžiai. Peržiūrėkite įvairias internetines svetaines, ir galbūt jums kils idėjų, kokia turėtų būti jūsų internetinė svetainė.

Specialistai visada siekia geriausio rezultato, todėl galite būti tikri, kad atliktu darbu jums neteks nusivilti.  Internetinė svetainė bus būtent tokia, kokios ir tikėtis, nes didelis dėmesys skiriamas klientų poreikių analizei kiekviename internetinės svetainės kūrimo etape.  Galite būti tikri, kad kokybe neteks nusivilti: patirtis kuriant internetines svetaines specialistams leidžia geriau suprasti klientų poreikius ir siekti maksimaliai gero rezultato.

Svetainiu kurimas – tai svarbi investicija pradedant bet kokį verslą. Šiandien vis daugiau žmonių reikalingos informacijos ieško internete, todėl svarbu, kad informacija apie jūsų  įmonės veiklą būtų prieinama interneto vartotojams. Visai nesvarbu, ar tik pradėsite verslą, ar jau kurį laiką jį vystote, bet kuriuo atveju internetinė svetainė jums bus reikalinga. Jums paprasčiausiai reikia kreiptis į specialistus, kurie siūlo internetinių svetainių kūrimą, ir labai greitai galėsite džiaugtis profesionaliai sukurta internetine svetaine.

Į ką reikia atkreipti dėmesį kuriant tinklapį?

svetainiu kurimasKuriant tinkalapį daug dėmesio skiriama tinklapį sudarančių dokumentų, pakopinių stilių, skriptų ir atvaizdų rengimui ir galimų trikdžių nuastatymui bei šalinimui. HTM ir pakopinių stilių dokumementų rašymas dažniausiai vadinamas sukūrimu.

Norintiems užtikrinti interaktyvumą suteikiama puiki galimybė į tinklalapį įtraukti įvairialypės informacijos elementų, įskaitant garso įrašus, animaciją ir Flash filmus. Pastaruoju metu populiarėja svetainiu kurimas naudojant Flash formatą. Tokie tinklapiai itin patraukliai atrodo ir netradiciškai.

Išsamiau apie Flash formatą

Adobe flash vadinamas įvairialypės informacijos formatas, sukurtas specialiai žiniatinkliui. Flash formatas leidžia naudojant labai mažus failus kurti visaekranę animaciją, interaktyvią grafiką, integruotus garso įrašus ir net skriptų žaidimus ir taikomąsias programas. Kai kurių tinklapių sąsajai, turiniui ir funkcijoms vietoj (X)HTML naudojamas Flash formatas.

Flash formato privalumai

Kadangi šiam formatui naudojama vektorinė grafika, tai leidžia sumažinti failus, ir keisti filmų dydį neprarandant detalių. Realus laikas ir glodinimas sušvelnina kontūrus. Tai srautinis formtas, todėl filmai paleidžiami greitai – pradedama atkurti dar tik atsiunčiamą filmą.

Naudojant Action Scipt galima įtraukti papildomų funkcijų ir sukurti sudėtingą interaktyvų tinklapį, panaudojant Flash dinamiškam kliento dalies turiniui generuoti arba elektroninės prekybos funkcijoms. Flash papildinys gerai paskirstytas todėl patikimas.

Flash formato trūkumai

Tai, kad papildinys reikalauja leisti Flash įvairialypės informacijos laikmenas, gali erzinti kai kuriuos rengėjus.

Naudojant negrafinę naršyklę galima pararsti turinio dalį. Tačiau Flash siūlo daug būdų turinio prieinamumui pagerinti. Programinė įranga, reikalinga Flash formato turiniui rengti, dažniausiai būna brangi ir sudėtinga.

Flash formatas netinka visiems tinklapiams ir nėra vienintelė alternatyva formatui. Tačiau jei tinkamai pritaikytas, naudotojui gali padaryti neišdildomą įspūdį.

Tinklapių dizaino ypatumai

Tiklapių dizaineriai daug laiko praleidžia projektuodami ir tobulindami puslapius, kad naršyklės lange atrodytų puikiai. Tikėtina, kad kitiems žmonėms jūsų parengtas tinklapis atrodys visiškai kitaip nei jums, todėl vertėtų susimąstyti, ar tinklapio išvaizda ne per daug sureikšminama. Vienas svarbiausių tinklapių dizaino ypatumų – neįmanoma garantuoti, kad kiti žmonės tinklapį matys tokį, koks buvo sumanytas. Parengto tinklapio išvaizda ir funkcionalumas priklauso nuo daugelio dalykų – naršyklės versijos, platformos, monitoriaus dydžio ir kiekvieno naudotojo nuostatų arba specialių poreikių. Be to, tinklapiui peržiūrėti gali būti naudojamas ir mobilus įtaisas, pavyzdžiui, mobilusis telefonas, arba pagalbinis įtaisas, pavyzdžiui, ekrano didintuvas arba ekrano skaitytuvas.

Kaip svetainių kūrimas padidina verslo efektyvumą?

Veiklą vykdantis asmuo natūraliai siekia padidinti savo pelną. Jis nori įbristi į platesnius vandenis ir taip pasiekti didesnę auditoriją žmonių, kuri susidomėtų siūloma preke ar teikiama paslauga. Deja, tam nepakanka standartinių priemonių, verslo plėtrai taip pat yra rekomenduojamas ir svetainių kūrimas. Tai paslauga, kuri internete lankytojams suteikia galimybę apsilankyti įmonės internetiniame puslapyje, teikiančiame aktualią informaciją potencialiems klientams.

Verslo efektyvumą didinti nėra paprasta, tačiau tai nėra ir neįmanoma. Internetinės svetainės pagalba visai nesudėtinga populiarinti savo prekinį ženklą. Lankytojas apsilankęs  šioje erdvėje susipažįsta su veiklos sritimi, teikiamų paslaugų  privalumais bei kita aktualia informacija. Visa tai lemia potencialių klientų skaičių, kadangi puslapių kūrimas leidžia savininkui ne tik sukurti erdvę, bet ir joje pateikti informaciją apie save, savo produktus ar kitas paslaugas. Tai unikalu ir itin praktiška.

Nederėtų pamiršti ir tai, jog internetinis puslapis yra vienas svarbiausių įmonės elementų. Tai lyg vizitinė  kortelė, rodanti, jog tu egzistuoji. Daugelis interneto vartotojų  gali teigti: „jei tavęs nėra internete, tavęs nėra iš viso“. Kadangi vartotojų ratas yra nepaprastai didelis, svetainių kūrimas yra nepaprastai populiarus tiek juridinių, tiek fizinių asmenų tarpe. Reklamuotis dar niekada nebuvo taip paprasta. Augantis laikas praleidžiamas prie interneto tik įrodo, jog ši verslo efektyvumo didinimo formulė yra sėkminga.

Tinklapių kūrimas gali būti įvairus: vieni asmenys siekia susikurti asmeninio tipo svetainę, kiti nori savo puslapyje parduoti prekes, na o treti – siūlo paslaugas. Visais šiais atvejais siekiama nauda, norima, jog apie tai sužinotų visas pasaulis. Kol nesireklamuoji, apie tave niekas nieko ir nežino, tačiau sukurdamas puslapį tu jau žengi pirmąjį žingsnį šiame kelyje. Tuo tarpu veiklą vykdantys asmenys privalo naudotis šiais privalumais, kadangi šiais laikais pardavimas vyksta ne tik gyvai. Informacija sklinda ir internetu, todėl būkite pasiruošę savo paslaugas parduoti ir šioje erdvėje.

Šiandien didžioji dalis paslaugų pardavimo sukasi būtent internete, todėl, perkeldami savo verslą čia, Jūs žengiate tvirtą žingsnį į priekį. Svetainių kūrimas vis labiau populiarėja, todėl nedelskite ir Jūs. Praneškite apie vykdomą veiklą visam pasauliui!