Lubiniai šviestuvai

lubiniai sviestuvai

Kad ir kiek šviestuvų rūšių bebūtų išrasta, lubiniai šviestuvai, neturėdami jokios konkurencijos, laikosi populiariausių ir labiausiai naudojamų apšvietimo būdų gretose. Taip yra dėl jų funkcionalumo, gebėjimo šviesą skaidyti po visą patalpą bei plataus rūšių, dizainų ir spalvų asortimento. Tai leidžia pasirinkti sprendimus, kurie ne tik patenkins jūsų poreikius, bet ir puikai derės šalia kuriamo dizaino stiliaus ir kitų interjero detalių. Kad rinktis ir pritaikyti šviestuvus būtų dar paprasčiau, būtina pasidomėti apie lubinių šviestuvų tipus, tvirtinimą bei šviesos srauto pasiskirstymą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tipai

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, jog lubiniai šviestuvai turi tik vieną, liaudiškai „liustrais“ vadinamą rūšį, jie skirstomi į keletą tipų. Patys seniausi ir dar prieš keletą dešimtmečių buvę itin populiarūs lubiniai šviestuvai – sietynai. Jie pasižymi masyviomis konstrukcijomis, ypatingomis medžiagomis, tokiomis kaip krištolas bei keletu ar keliolika ragų, suteikiančių prabangos, avangardo įspūdį. Taip pat be galo populiarūs ir minimalistinį stilių vertinančių žmonių pamėgti šviestuvai – prie pat lubų tvirtinami, dažniausiai lėkštes primenančių formų uždarai gaubti lubiniai šviestuvai. Be jų galima išskirti ir klasikinio ar taip pat modernaus stiliaus šalininkų pamėgtus sukiojamus šviestuvus, suteikiančius galimybę reguliuoti šviesos srautą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tvirtinimas

Šviestuvai prie lubų dažniausiai tvirtinami dviem būdais: lanksčiais arba standžiais laikikliais. Lankstusis būdas taikomas pakabinamiems ir laisvesnių konstrukcijų šviestuvams, todėl jiems naudojami įvairūs troseliai, virvelės, grandinėlės. Standūs laikikliai apima metalinius strypus, nukreiptus žemyn nuo paties šviestuvo gaubto iki lempučių. Tokiu būdu pritvirtinami lubiniai šviestuvai įgauna pakankamai įdomias formas, panašias į atvirkščiai pakabintas stalines lempas ar toršerus. Taigi, šis būdas itin patiks vertinantiems originalumą ir išskirtinį daiktų panaudojimą.

Šviesos pasiskirstymas

Nors esame įpratę prie šviesos šaltinių, kurie tiesiog apšviečia kambarį, dažnai perkame nė nepasidomėję, koks šviesos pasiskirstymas jiems yra būdingas. Tai gali būti kryptinga (į tam tikrus objektus ar į vieną pusę sklindanti šviesa), bendra (į visas puses išsklaidyta) arba atsispindinti (į lubas, sienas ar kitus atsispindinčius paviršius nukreipta) šviesa. Žinoma, populiariausi ir patys praktiškiausi lubiniai šviestuvai – turintys bendrą, po visą patalpą išsisklaidantį apšvietimą.

Kaip pasirinkti šviestuvą?

šviestuvaiTinkamai parinktas šviestuvas namuose – tai ne tik interjero detalė. Tuo pačiu tai funkcionalumas, kuris užtikrina, kad negadinsite savo akių. Šiuo metu šviestuvai rinkoje yra labai skirtingi, tad egzistuojant plačiai pasiūlai kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Išskiriamos šios pagrindinės šviestuvų rūšys:

 1. Sieniniai šviestuvai. Montuojami prie sienų ir dažniausiai yra nedideli. Juos sukomponuoti nėra sunku, tačiau labai svarbu, kad visi vienoje patalpoje esantys šviestuvai derėtų ir tikslingai skleistų šviesą.
 2. Pakabinamos lempos – anksčiau tai buvo pats populiariausias pasirinkimas. Galima pasirinkti iš labai daug skirtingų variantų. Žinoma, jeigu kambarys didelis – rekomenduojame ir didelį pakabinamą šviestuvą. Nebijokite eksperimentuoti su šviesa. Jis gali visiškai pakeisti kambario išvaizdą.
 3. Stalinės lempos. Žinoma, pasirenkamos tuomet, kai turimas stalas. Tinkama šviesa dirbant su kompiuteriu arba rašant ant popieriaus – labai svarbi.
 4. Toršeras. Jais naudojantis šviesos srautas yra nukreipiamas į viršų. Tai puikus pasirinkimas miegamuosiuose, kuomet norima sukurti romantišką atmosferą. Taip pat daugelis juos renkasi svetainėse. Kuomet žiūrimas TV arba šeima paprasčiausiai bendrauja – tokie šviestuvai yra labai geras pasirinkimas.
 5. Lubų šviestuvai komponuojami visiškai ant lubų. Tai labai geras pasirinkimas ypač mažose patalpose, kadangi tokie šviestuvai visiškai neužima vietos. Tuo pačiu tai vienas pigiausių pasirinkimų. Ekonomija – lubų šviestuvų sinonimas.

Kartais gali būti sunku pasirinkti, kuris šviestuvas yra pats geriausias ir geba labiausiai atitikti žmogaus poreikius. Žinant kur tiksliai jį planuojate kabinti – siūlome pasikonsultuoti su profesionalu, kuris atsižvelgdamas į jūsų poreikius pasiūlys patį geriausią variantą. Šviestuvai taip pat turėtų būti pasirenkami ir pagal:

 1. Savo poziciją.
 2. Tuo pačiu ir pagal stilių.
 3. Reikia atkreipti dėmesį į kurią pusę sklinda šviesa.
 4. Įvertinkite ir kainos aspektus jeigu jums tai yra svarbu.
 5. Žinoma, reikia pasirinkti kokybiškas lemputes, kad šviestuvai gerai funkcionuotų.

Šviestuvai yra ne tik moderni interjero detalė, tačiau tuo pačiu ir funkcionali galimybė gyventi jaukiuose namuose.

Kodėl žmonės rūko?

rukymasRūkymas – nėra labai sveikintinas procesas, kuriuo užsiiminėti turėtų kur kas daugiau žmonių. Jau ir dabar skaičiai truputi gąsdina, o ir mėgautis cigarete pradeda vis jaunesni asmenys. Kad mesti rūkyti būtų ne taip sunku, kuriamos pačios įvairiausios alternatyvos padėsiančios atsisakyti skanaus dūmo. Viena jų – elektroninės cigaretės. Žinoma, tai tik viena iš alternatyvų. Svarbiausia yra išsiaiškinti, kokie veiksniai yra patys svarbiausi ir kas daro didžiausią įtaką žmogui, kurie vietoj to, kad griebtų saldainį į burną dedą cigaretę.

 1. Nikotiną daugelis sieja su medžiaga, kuri padeda atsipalaiduoti. Klysta taip manantieji, kadangi nikotinas geriausiu atveju šiek tiek sustabdo atminties keliavimą iki smegenų, taigi galima minutei užsimiršti. Tačiau pasekmės nuolatinėms nikotino dozėms patekant į žmogaus organizmą yra liūdnos, tad nors šiek tiek atsipalaiduoti su cigarete rankoje dažniausiai yra ne visai tikslus. Elektroninės cigaretės gaminamos ir be nikotino, taip siekiant žmones atpratinti nuo šios medžiagos.
 2. Nors rūkalų reklama bent jau Lietuvoje yra draudžiama (per televizorių), tačiau tos sferose kur ji egzistuoja turi labai didelį poveikį. Vis jaunesni žmonės išbando cigaretes būtent todėl, kad pamatę per reklamą jomis susiviliojo. Ar žinote tą kaubojų, kuris būdavo reklamos veidas? Na, jis jau kuris laikas yra miręs nuo plaučių vėžio…
 3. Kultūra dažnai lemia, jog rūkymas tampa tarsi indentiteto dalis. Kai kuriose kaljanas yra tiesiog tarsi maistas, be kurio sunkiai įsivaizduojama diena.
 4. Depresija yra vienas iš veiksnių, kodėl žmonės rūko. Tikisi, jog tai padės sumažinti įtampa, kad daktaratų nuomone įrodyta jau seniai – nepadės, nes nikotino poveikis yra visiškai ne toks.

Kodėl žmonės rūko priežasčių gali būti daug. Vienas pakeisti lengva, kitas kur kas sunkiau. Paprasčiausiai jei jau rūkote stenkitės tai daryti kuo mažiau kenkdami sav organizmui. Elektroninės cigaretės puiki išeitis.

Daugiau informacijos raste el. parduotuvėje SmokeShop.

 

 

Apšvietimas biure

sviestuvas1Bene didžiausiu dizainerių galvos skausmu tampa apšvietimo suderinimas. Gyvenamosiose patalpose ši užduotis iš dalies yra lengvesnė, nes užsakovai paprastai jau turi viziją, koks apšvietimas turi vyrauti ir perteikdami savo idėją kūrėjui, greitai randa bendrą sprendimą. Tačiau įrengiant biurus ar lauko apšvietimą, galioja visai kitos taisyklės.

Keistai atrodytų biure kabinamas didžiulis šviestuvas, puoštas kristalais. Be to, tai vieta, kurioje praleidžiama didžioji dienos dalis, todėl apšvietimo sistema turėtų būti nepriekaištinga: netrukdyti darbui, nevarginti akių.

Žinoma, apšvietimas, kaip ir kiti dizaino elementai, biure derinamas prie bendros veiklos ir užsakovo norų. Todėl, jei kuriama meniška aplinka, nepamaišys ir vienas kitas toršeras ar įmantrūs sietynai. Tačiau dažniausiai biuruose vyrauja tvarkingi, gal net kiek primityvūs šviestuvai. Svarbiausia, kad jie atliktų pagrindinę savo funkciją – skleistų tolygią dienos šviesą. Tik tuomet, kai tiksliai apskaičiuota šviestuvų vieta, galima derinti ir jų dizainą.

Didžiausias dėmesys skiriamas lubų apšvietimui, kuriam pasirenkami įmontuojami šviestuvai, nereikalaujantys daug priežiūros. Be to, led ar energiją taupančios lemputės padeda sumažinti priežiūros kaštus bei sutaupo energijos, net jei yra naudojamos visą darbo laiką. Apšvietimas lubose turi būti sumontuotas taip, jog šviesa patalpoje pasiskirstytų lygiai ir netrukdytų produktyviam darbui.

Sieniniai šviestuvai biure padeda, norint apšviesti diplomus, sertifikatus ar kitokius įmonės laimėjimus, kuriais didžiuojamasi. Taip pat, labai naudinga įrengti lemputes virš dokumentų spintų ar lentynėlių. Tokiu būdu lengva surasti reikiamą segtuvą ar dokumentus. Nors daugelis biurų neteikia šiems šviestuvams tokios svarbos, kaip lubų apšvietimui, tačiau apšviečiant sienas, galima sukurti ne tik patogią ir jaukią darbo aplinką, tačiau ir įvairius šviesų ornamentus, pagyvinančius erdvę ar net paverčiančius tokią sieną pagrindiniu interjero akcentu.

Žinoma, kalbant apie darbo vietą, svarbu, jog ant kiekvieno stalo stovėtų patogus stalinis šviestuvas. Jis padės tyrinėjant sudėtingus dokumentus, ypač, tamsiais žiemos vakarais ar ankstyvą rytą.

Kadangi biurai paprastai būna erdvūs, derėtų nepamiršti ir kitų apšvietimo reikalaujančių vietų, pavyzdžiui, laiptų. Taip apšviesti laiptai ne tik bus saugūs, tačiau ir papuoš darbo vietą.

Apšvietimo sistema biure, visų pirma turi būti patogi ir nevarginti akių, net dirbant visą darbo dieną. Jei laikomasi pagrindinių taisyklių ir apšvietimas įrengiamas ne tik gražiai, tačiau ir patogiai, tokia darbo vieta bus jauki ir maloni.