Išmanieji skraiduoliai dronai po truputį pakeičia žmonių darbą

dronaiBepiločiai orlaiviai, geriau žinomi kaip dronai, vis labiau populiarėja. Ir tai ne tik žaisliukai, kurie patinka vyrams ir berniukams – jie atlieka išties daug funkcijų ir teikia daug galimybių. Šie skraiduoliai sparčiai populiarėja Lietuvoje ir yra ypač mėgstami fotografų, operatorių. Norint eksploatuoti daugiau nei 25 kg sveriantį droną, reikia gauti Civilinės aviacijos administracijos leidimą. Tačiau pagal turimų dronų ir jų valdymo licencijų kiekį pirmauja Didžioji Britanija ir Prancūzija. Dronus vis dažniau panaudoja ūkininkai žemės ūkyje, taip pat šie skraiduoliai tinka kuriant filmus, fotografuojant, ypač masinius renginius ir iš oro, kuriant reportažus žiniasklaidai ir įvairiais kitais tikslais.

Dronus naudoja ir didžiausios elektroninės parduotuvės

Tik pagalvokite – kažkokios prekės prireikė skubiai, jūs este darbe, namuose, neturite laiko ar noro važiuoti į parduotuvę, taigi užsisakote prekę internetu. Jau po poros valandų į jūsų kiemą nusileidžia mažas dronas su siuntiniu. Šaunu, ar ne? Viena el. rinkos lyderių Amazon.com jau pernai gavo licenciją naudoti bepilotes transporto priemones ir išbandė dronus siuntoms pristatyti. El. prekybos sistemos atstovų teigimu, dronas gali skristi iki 80 km per val. greičiu ir skraidinti apie 2 kg sveriančius siuntinius. JAV, kur el. prekybos sistema išvystyta labai gerai, nuo kliento mokėjimo už pasirinktą prekę iki prekės pristatymo gali praeiti mažiau nei valanda.

Dronas – slaptasis agentas ir seklys

Manoma, kad dronai ateityje gali pakeisti netgi kai kurių specialistų darbą. Šiandien tam tikros teisėsaugos institucijos dronus panaudoja žmonėms sekti, stebėti. Dažniausiai stebimi potencialūs nusikaltėliai ar įtariamieji. Dronas iš dalies gali pakeisti ir stipriai palengvinti pasieniečių darbą stebint, ar nelegalūs migrantai nekerta sienos. Dronų panaudoti neatsisako ir gudrūs paparaciai, todėl jie dažniausiai bepilotes transporto priemones skraidina į garsenybių kiemus tokėdamiesi užfiksuoti pikantiškų vaizdų. Sukuriama vis daugiau išmaniųjų dronų, kurie padeda stebint sporto varžybas. Ateityje tokie dronai taps alternatyvia jėga aptarnaujant prekybos centrų ir viešojo maitinimo įstaigų klientus. Tikslas aiškus – „įdarbinti“ droną yra kur kas pigiau, nei samdyti žmogų.

Informacija parengta pagal Inovacinessistemos.lt informaciją

Degalinės valdymo programa

Ko reikia, jei norite valdyti savo degalinę? Specialaus pastato, kuro talpų, kolonėlių, priešgaisrinių priemonių pagal keliamus reikalavimus ir viskas? Deja, ne visai. Reikalinga degalinės valdymo programa, kuri padeda suvaldyti visas degalinės operacijas. Juk kiekvienam užsipylusiam degalų reikia už juos apmokėti. O kur dar papildomos prekės ir paslaugos? Juk degalinėje bus ir kavos, o gal net ir plovykla ar bent jau oro kompresorius padangoms pripūsti.

Kas yra ta degalinės valdymo programa?

degalines valdymo programaTai speciali programinė įranga, diegiama degalinės administracijos ir kasos kompiuteriuose, prijungiama prie POS terminalų, kad viskas veiktų paprastai ir efektyviai. Jos pagrindinė funkcija – fiksuoti degalinės darbą, tiekimą ir pardavimus.

Degalinės valdymo programa susideda iš kelių modulių, kuriuos nesunkiai galima pritaikyti pagal kiekvieno užsakovo poreikius. Tai reiškia, kad užsakovas pats nusako, kaip bus vykdomas tiekimo ir pardavimo procesas, o programinės įrangos kūrėjai padaro visa kita.

Moduliai yra pakankamai lankstūs, kad juos būtų galima diegti ir skirtingai nei vienoje iš degalinių tinklo degalinių. Tai reiškia, kad viena tinklo degalinė gali turėti vienokius procesus, o kita – kitokius, nors esmė lieka ta pati.

Funkcijų sąrašas iš ties ilgas. Bet tai yra pačios reikalingiausios funkcijos. Tarp jų yra ir rinkodarai reikalingos savybės – kortelių ir nuolaidų kodų nuskaitymas. Tai reiškia, kad tam tikriems klientams galima suteikti nuolaidas ir jas apskaityti. Dar viena iš funkcijų – rezervuarų stebėjimas realiu laiku. Programa parodo, kiek kuro liko rezervuaruose, kad administratorius galėtų laiku jo užsakyti iš tiekėjų. Kolonėlių blokavimas – dar vienas svarbus procesas, ypač kai degalinėje yra daugiau nei viena kolonėlė. Tai leidžia sustabdyti kuro pylimąsi per tam tikras kolonėles ir jį vėliau aktyvuoti automatiškai.

Degalinės valdymo sistema valdo kiekvieną degalų lašą. Tai efektyvi priemonė degalinės savininkams realiu laiku žinoti realią padėtį ir atitinkamai reaguoti į susidariusias krizines situacijas. Aišku, viskas lengvai prijungiama prie buhalterinės apskaitos programų, kad apskaita būtų atliekama kur kas paprasčiau ir lengviau. Liks tik susitikrinti kvitų ataskaitas ir grynųjų kasą.

Degalinių savininkai turėtų visada ieškoti tik geriausių sprendimų. Lietuvoje tokių yra ne vienas, tad renkantis būtina pasverti visus UŽ ir PRIEŠ.