Turistai graibsto naujas egzotines keliones į Mianmarą

mianmarTuristams, mėgstantiems naujausias egzotines keliones, šiandien agentūros siūlo dar nedaugelio išbandytą kelionių tikslą – Mianmarą. Tai dar šviežias turizmo taškas, keliautojus traukiantis savo egzotika ir mistika. Tai vieta tarp paslaptingų Indijos ir Kinijos kultūrų, įsiterpusi šalia pačio Atlanto ir tyvuliuojančio Indijos vandenyno. Kaip ir dažnai Azijos kraštų šalys, taip ir Mianmaras savo kerinčia gamta ir giliomis tradicijomis pavergia keliautojus ir masina juos nuolat grįžti, pripildęs turistų širdis nepaaiškinama niekur kitur nerandama euforija.

Jangonas

Pagrindinis turistų traukos centras Mianmore – Jangono miestas. Tai didžiausias šalies miestas, pasižymintis svaiginančiais architektūros pastatais. Čia vienoje vietoje galima rasti ir nebaigtų statyti britų laikų pastatų, ir auksaspalvių šventyklų su didingais stulpais, ir įvairiaspalvių gyvenamųjų namų kompleksais. Itin judrus ir patrauklus miestas turistus dažniausiai nustebina gongo skambesiu. Tai vietinis simbolis, reiškiantis, jog kažkas šventyklai paaukojo auką.

mianmarSusirengę į egzotines keliones turistai šiame mieste nepraleidžia progos apsilankyti Bogyoko turguje, kur vietiniai atskleidžia tikrąsias tradicijas. Čia galima įsigyti pačių įvairiausių vietinių rankų darbo suvenyrų ir gaminių.

Kitas reikšmingas ir, ko gero, daugiausiai turistų pritraukiantis centras – budistų šventykla Shwegadon. Tai įspūdinga 100 metrų aukščio šventykla, padengta 11 tonų aukso ir inkrustuota 4 350 brangakmenių. Saulėlydžio metu saulės spinduliams glostant šventyklos sienas, galima pamatyti kerintį švytėjimą ir spalvų žaismą.

Baganas

Dar vienas itin mėgstamas ir savo istorija stebinantis Mianmaro miestas – Baganas. Tai vieta, kurios niekas nepraleidžia egzotines keliones besirenkantys turistai, norintys prisigerti kuo daugiau lankytino krašto istorijos. Tai vienos prie kitos prilipusių šventyklų vieta. Aplankyti jas visas būtina, nes tai skirtingas istorijas menančios sakralinės vietos. Populiariausias keliavimo būdas specialiai turistams – arklio tempiamas vežimas.

Netoli šio miesto yra įsikūręs Mjinkaba kaimelis, kuriame saugomos senosios iš medžio gaminamo mianmariečių lako tradicijos. Legenda teigia, jog ši medžiaga buvo išrasta Tailande ir dabar šiame kaimelyje tęsiama jo gamybos tradicija.

Atvykus į Bagano miestą privalu apsilankyti Popa kalne. Tai pusantro tūkstančio kilometrų virš jūros lygio iškilęs užgesęs ugnikalnis, visų žinomas kaip “Dvasių namai”. Ant šio kalno viršūnės galima išvysti pačių įvairiausių stilių šventyklas, vienuolynus ir žinoma mėgautis natūralios įspūdingos gamtos vaizdais. Viso to kaina – 777 laiptelių kelionės išbandymas.

Naujas keliavimo būdas – su ITAKA iš Varšuvos

Varšuvos oro uostasJeigu aktyviai domitės kelionėmis ir esate aistringi keliautojai, tikriausiai jau būsite girdėję apie naują kelionių atspirties tašką, esantį Lenkijos sostinėje Varšuvoje.  Didelis šalies oro uostas vis labiau traukia vietinius ir turistus iš kitų šalių keliauti. Patikimas kelionių organizatorius ITAKA, rinkoje gyvuojantis jau daugiau nei 24 metus, siūlo labai patrauklius kelionių pasiūlymus, kuomet kelionė prasideda iš Lenkijos. Nuo Lietuvos sostinės Vilniaus iki Lenkijos centro – Varšuvos, yra kiek mažiau nei pusė tūkstančio kilometrų, kuriuos įveiktumėte po šešių valandų vairavimo. Tačiau yra ir kita galimybė, kaip nusigauti iki Varšuvos – tai kelionė autobusu.

Jeigu jau susiradote norimą kelionių kryptį iš Varšuvos, tuomet galite rinktis jau minėtus nusigavimo būdus iki jos: automobiliu arba autobusu. Į Lenkijos sostinę iš Lietuvos galite nukeliauti su šiomis tolimojo keleivinio transporto kompanijomis: LuxExpress, Toks, SimpleExpress ir GoBaltics. Visų kelionių bilietus, tiek skrydžių, tiek autobusų galite įsigyti internetu, tad nereikės niekur važiuoti, skambinti ar iš anksto rezervuoti. Įsigyti bilietus ir susiplanuoti kelionę galite iš bet kurios Lietuvos ar pasaulio vietos: sėdėdami bet kurioje miesto kavinėje, atostogaudami kaime ar jaukiai įsitaisę ant savo mylimos sofutės. Perkant internetu ITAKA kelionių bilietus nėra ir limituoto darbo laiko. Tad nesivargindami kelionę galite įsigyti pusryčiaudami, pietų pertraukos metu ar prieš pat užmigdami.

Kodėl lietuviams gali būti įdomūs ir patrauklūs pasiūlymai keliauti iš Lenkijos? Atsakymas paprastas – šios kelionės kainuoja žymiai pigiau. Nejaugi nenorite sutaupyti ir geriau vietoj to, kad veltui išleistumėte keletą šimtų ar netgi tūkstantį, o gal ir du, jei kelionė ilgesnė ir keliaujate ne vienas, ir šią pinigų sumą išleisti atostogų metu ar atidėti dar vienai kelionei? Žinoma ir suprantama, kad patraukliau rinktis ekonomiškesnį variantą ir keliauti pigiau.

Kelionių organizatorius ITAKA siūlo pačius patraukliausius pasiūlymus bei skelbia specialias akcijas, kurių metu galėsite dar daugiau sutaupyti. Jei reikalinga, organizatorius gali padėti parūpinti kelionių draudimą su patikimu PZU draudimo partneriu. Ypač geri pasiūlymai laukiau keliaujant šeimomis ar grupėmis, nes tokios kelionės ir draudimai kainuos mažiau. Keliaukite su ITAKA iš Varšuvos ir sutaupysite!