Kas už tvoros – tas ne tavo

segmentinė tvoraJeigu namus ir teritoriją prie jų juosia segmentinė tvora, tai nebūtinai reiškia, kad niekas už jos nelįs. Kartais tenka gyventi tokioje kaimynystėje, kad net ir segmentinė tvora kaina didžiausia nesustabdys nuo vietos chuliganizmo. Už tokios tvoros gyvenantis Petras sako, kad segmentinė tvora saugos tik tada, kai protingai ją panaudosi, kai žinosi, kaip padaryti, kad ji kažką saugotų.

Šalia yra internatas

Netoli Petro namų nuo seno yra vaikų internatas. Vaikai iš socialiai remtinų šeimų atsiduria čia, kai tėvams yra atimamos teisės juos auginti. Taigi, galima tikėtis, kad be tėvų augantys vaikai daug dažniau  daro blogus dalykus, kadangi nėra dėl jų auklėjami. Taigi, taip yra šiems vaikams, taip galvoja Petras. Vos atsikraustęs į tą kvartalą, jis jau buvo girdėjęs kalbų apie tai. Ir kaimynai sakė, kad būtinai Petras laikytų pinigus banke, ant kiemo nepaliktų dviračio, trobą užrakintų net iki daržo eidamas ir kitaip saugotųsi. Petro namų nejuosė jokia tvora, taigi, ir tai reikėjo išspręsti. Petras pamanė, kad pradžiai gal ir nereikės. Čia tokia graži apylinkė, visai nesinori dar ir šitą sodą subraižyti nauja tvora. Tačiau jau per pirmąją savaitę jis pamatė, kad jo kiemas – visų kiemas. Rytais rasdavo ištryptus daržus, nuskintus vaisius, primėtyta prakąstų obuolių, kartais prispjaudyta saulėgrąžų lukštų… Jis nusprendė, kad reikia kažko imtis.

Galvojo, padės tvora

Logiška, kad pirmas žingsnis buvo segmentines tvoros tvirtinimas. Jis pasirinko ne pačią pigiausią, o tokią, kokios taip lengvai nenuversi. Jam buvo aišku, kad segmentinė tvora kaina turi būti didesne paimta, kad kuo labiau būtų galima apsidrausti nuo visų blogų dalykų. Tačiau nebuvo tikras, kas bus gerai, o kas blogai. Tad pasirinko tiesiog žinomų gamintojų tvorą. Nors buvo ir kur segmentine tvora pigiau kainavo, bet nenorėjo imti kažkokios nepatvarios, gal kiniškos tvoros. Pirko gerą, vokišką. Lietuvoje viskas, kas vokiška, labai dažnai dar turi tą teigiamą atspalvį ir mes galvojame apie aukščiausią kokybę.

Tačiau, Petro nelaimei, ir toks jo sprendimas nebuvo labai geras. Paaiškėjo, kad ta tvora yra pavojingas dalykas. Nors atrodo, kad viskas turėtų kuo puikiausiai veikti, deja, tikrai ne pėstiems ir ne iš kelmo spirtiems interneto vaikams tvora nepasirodė didelė kliūtis skinti svetimus obuolius, ir toliau trypti Petro sodą. Taigi, Petras nusprendė, kad daugiau taip nebegali, ir pradėjo ieškoti būdų, kaip tą tvorą dar labiau patobulinti. Ji dabar nebuvo nei su spygliais, nei su kitokiais dalykais, kurie labai atbaidytų vaikus. Taigi, didesni interneto vaikai mikliai perlipdavo šią tvorą. O Petras juk jau nebe pirmos jaunystės – ne taip ir lengva jam peršokti šią tvorą ir rasti būdą, kaip užsikabinti. Tad jis nusprendė, kad jam reikia kažkaip padaryti, kad galėtų sau ramiai gyventi, imtis prevencijos.

Tvorą teko „patobulinti“

Kaip dabar juokaudamas ir savo sprendimu patenkintas Petras dažnai sako – jis tvorą tiesiog šiek tiek „patobulino“. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad Petras tiesiog pasistengė tvorą sutvarkyti taip, kad per ją tikrai  niekas daugiau neliptų. Jis susirado smalos kibirą ir su tuo kibiru pasinaudojo labai gudriai. Ištepė patį segmentų viršų, kad lipdami per tvora mažieji nenaudėliai priliptų. Nuo to laiko internato vaikai daugiau nelipo pas poną Petrą į sodą ir nebandė valgyti jo obuolių.

Kaip prižiūrėti medinę tvorą?

medinė tvoraTomas Sojeris neabejotinai galėtų patvirtinti, kad tvoros priežiūra gali būti visai smagus procesas. Žinoma, jei mokėsite tinkamai įvertinti aplink esančią darbo jėgą. Medinė tvora – dažniausias lietuvaičių pasirinkimas. Turbūt todėl, kad tai estetiškiausias būdas pažymėti savo namų teritoriją. Jau nuo seno mūsų tauta pasižymi glaudžiu ryšiu su gamta, o tuo pačiu ir iš medžio pagaminta produkcija. Tai yra klasika, kuri suteikia jaukumo ir saugomo įspūdį. Tiesa, prižiūrėti medinę tvorą yra kiek sudėtingiau, nei kad metalinę ar plastmasinę.

Medinė tvora Jums tarnaus kur kas ilgiau jei pasirinksite tinkamas impregnavimo priemones. Jomis apsaugoti tvorą siūlome dar prieš dažant. Tuomet gaunamas dvigubas apsaugos efektas nuo drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių. Tuo pačiu renkantis tvorą svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kokio medžio ji yra pagaminta. Šiuo atveju produkciją siūlančios kompanijos visada teikia aukščiausios klasės rezultatą. Ąžuolas, klevas bei beržas – puikūs pasirinkimai, kurie gali garantuoti, kad ilgus metus džiaugsitės tvora.

Priklausomai nuo to, kokio aukščio tvoros norėsite, skiriasi ir lentelių išsidėstymo kryptis. Jei reikalinga medinė tvora bus labai aukšta, tokiu atveju geriau pirkti horizontaliai išsidėsčiusias lenteles. Jei užtenka ir žemos tvorelės – pirkite vertikalių lentų. Tuo pačiu toks pasiskirstymas padės sukurti ir kur kas jaukesnį ir vizualiai patrauklesnį pasirinkimą.

Aptverti savo teritoriją medine tvora nėra labai sunku ir jei turi tinkamas priemones – kiekvienas asmuo tai gali atlikti pats. Kita vertus, visada yra geriau pasisamdyti profesionalus, kurie neabejotinai suteiks aukštesnio lygio kokybę. Tuo pačiu profesionalai turės ir visas reikalingas priemones, kurios gali padėti sukurti ilgaamžį daiktą.

Medinė tvora kur kas pigesnis pasirinkimas, nei kad pastatyta iš metalo ar aliuminio. Tuo pačiu, daugelis pripažįsta, tai kur kas ir akiai patrauklesnis pasirinkimas. Tai ir yra pagrindiniai veiksniai, kurie lemia, kad žmonės renkasi medinius variantus. Svarbiausia, kad tvora būtų pagaminta kokybiškai iš pačių patvariausių medžių. Tai jums galės garantuoti daug ilgesnį funkcionavimo laiko tarpą.

Tvorų montavimas

Tvorų montavimas yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Tvoros yra būtinos įvairiose įstaigose, sporto aikštėse ir kiekvienuose namuose.

Segmentinės, tinklinės tvoros yra vienas pigiausių būdų norint atskirti savo teritoriją. Taip pat vienas didelis šių tvorų privalumas yra greitas jų sumontavimas ir ilgaamžiškumas. Tokios tvoros dažniausiai yra naudojamos didesniems objektams ar namams aptverti. Taip pat aptverti pavojingus objektus ir įvairias sporto aikštes, stadionus, ar erdves renginių metu. Dažnai tokiomis tvoromis yra aptveriamos įvairios valstybinės įstaigos: ligoninės, mokyklos, parkai, verslo centrai. Tokios tvoros yra labai populiarios Lietuvoje.

Kokybiškai pastatyta tvora ne tik atliks savo pagrindines funkcijas, bet ir suteiks atitinkamą estetinį vaizdą.

Galimybė pasirinkti tvorą iš plieno arba aliuminio yra dekoratyviškai geras sprendimas, nes jas galima susieti su, pavyzdžiui, parko estetika ir tuo pačiu palaikyti saugumą.

Tvorų pasirinkimas yra tikrai nemažas. Tačiau viena populiariausų yra dekoratyvinė plieno tvora. Įvairūs stiliai gali suteikti rezidencijoms elegantišką išvaizdą, dėl kaustytos geležies, nereikalaujant brangios priežiūros. Tokios tvoros yra populiarios ir dėl geros dangos ir tvirtos plieninės konstrukcijos. Šios tvoras daugelis mieliau renkasi nei aliuminio tvoras, dėl papildomo tvirtumo, kuris atsiranda suvirinant plieno tvorą.

Suvirinta metalo tvora turi galimybę pasiekti stačiausius šlaitus ir susilieti su jais. Todėl statant tvorą ant šlaito yra išvengiami nelabai išvaizdūs tvoros laiptukai. Taip yra dėl unikalaus jų skersinių dizaino.

Šios segmentinės tvoros yra gera alternatyva sunkosios pramonės pastatų aptvėrimui. Jos turi labai lankstų dizaino pasirinkimą. Tačiau šios tvoros ne tik siūlo dizaino galimybes, bet ir neprilygstamą geležinių strypų patvarumą ir tvoros ilgaamžiškumą. Apdaila yra daroma ir iš cinkuoto plieno, kuris suteikia daug metų garantijos ir garantuoja atsparumą korozijai. Dažniausiai asmenys renkasi pagrindines keturias spalvas (tamsius atspalvius), tačiau yra galimybė pasirinkti bet kokią spalvą, kuri yra reikalinga jūsų objekto projektui.

Dar vienas neabejotinas metalinių tvorų privalumas yra tas, kad galima susikurti įvairius ornamentus tvoroje, kurie suteiks galimybę turėti pačią unikaliausią ir gražiausią tvorą.