Uždarosios akcinės bendrovės steigimas: formuojame įstatinį kapitalą

imones steigimasIki šiol daugeliui nerimą kėlė mintis apie uždarosios akcinės bendrovės (UAB) steigimą. Pirmiausiai nuo šios minties sustabdydami gresiančios verslo įregistravimo ir įstatinio kapitalo suformavimo išlaidos. Tačiau retai, kuris teisininkas ar finansininkas nuramindavo vadovus – įstatinį kapitalą galima suformuoti ir be grynųjų pinigų įnešimo.

Kapitalas

UAB – ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Tai populiariausia teisinė forma ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje, dėl daugelio priežasčių. Viena iš tokių, kad įmonės steigėjas, dažniausiai ir tampantis verslo vadovu neneša asmeninės atsakomybės už įmonės paklydimus. Juolab, uab mokesciai buhalterine prasme yra apskaičiuojami gana paprastai, mokestinė našta priklauso nuo pelno, o ne pajamų. Todėl ir uab pardavimas yra populiaresnis bei teisiškai paprastesnis nei kitokių juridinių formų verslų.

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, UAB įstatinis kapitalas turi būti nemažesnis nei 2,5 tūkst. Eur. Jį galima suformuoti iš grynųjų pinigų. Tiesiog juos įnešus į įmonės kasą arba banką, arba iš steigėjų įmonei perleidžiamo ilgalaikio materialaus turto. Viena iš galimybių, programinė įranga, kuri vėliau bus nuolat naudojama veikloje arba automobilis, be kurio negalima įsivaizduoti Jūsų verslo rutinos.

Dokumentai – savarankiškam steigimui

Vis dėlto, uab steigimas nuo ko pradeti yra dažnam kirbanti mintis. Pirmiausiai reiktų pradėti nuo pavadinimo, kuris vėliau lydės Jus visą įmonės gyvavimo laiką. Turint verslo planą, pavadinimą ir žinant tokią informaciją kaip uab steigimas istatinis kapitalas galima keliauti link langelio uab steigimas registru centras arba spausti paieškos sistemoje mygtukus „uab steigimas internetu”. Pastarojo dėka uab steigimas kaina mažesnė.

Registrų centre iš Jūsų paprašys Steigimo akto arba steigimo sutarties, priklausomai nuo steigėjų skaičius. Gali paprašyti ir papildomų dokumentų, tarkim, įstatų. Jeigu baiminatės arba nenorite gaišti laiko, pasinaudokite tuo užsiimančių specialistų konsultacijomis. Nesvarbu ar uab steigimas kaune, ar kitur, Jums leis jaustis užtikrintai iš anksto teisininkų paruoštas dokumentų paketas. Reikia pripažinti, kad uab steigimas daug paprastesnis procesas, o kelionės į valstybines institucijas žymiai sklandesnės iš anksto pasiruošus.

Kita vertus, uab steigimas gali būti padarytas už Jus. Tiesiog galima perleisti tokią procedūrą, kaip uab steigimas tai kasdien atliekantiems ekspertams. Greičiausiai tuomet uab steigimas bus greitesnis ir pigesnis.

 

 

Kodėl UAB steigimą patikėti profesionalams?

UAB steigimasLabai daug žmonių, kurie nusprendžia pradėti savo verslą, įmonę steigia patys, nes tikisi, kad savarankiškas UAB steigimas kainuos pigiau ir viskas klosis, kaip sviestu patepta. Deja, realybė dažniausiai būna visiškai kitokia. Tad galima drąsiai teigti, kad steigti įmonę savarankiškai – nenaudinga. Štai keletas faktų, kurie tai tik įrodys.

Faktas Nr. 1: laikas, kurį sugaišite, steigdami įmonę, gali būti produktyviai išnaudotas svarbesniems darbams, pavyzdžiui, sėkmingo verslo marketingo strategijos kūrimui ar įmonės įvaizdžio formavimui. Tiesa, pats UAB steigimas gana greitas procesas, įmonė gali būti įsteigta per 2-5 darbo dienas nuo tada, kai „Registrų centrui“ pristatote visus reikalingus dokumentus. Kita vertus, vertėtų įvertinti ir tai, kad šių dokumentų surinkimas dažnai trunka ilgiau nei pačios įmonės įsteigimas. Tuo tarpu, nusprendę pasitikėti profesionalais, užtruksite vos kelias valandas ir patirsite mažiau streso.

Faktas Nr. 2:  sakoma, kad iš svetimų ar savų klaidų mokomasi, bet ar tikrai UAB steigimas yra ta vieta, kurioje norite klysti? Paprastai jaunieji verslininkai, nusprendę steigti savo įmonę, nėra iki galo susipažinę su visa procedūra, todėl praleidžia nemažai laiko bandydami išsiaiškinti, ką, kaip ir kada reikia padaryti. O kai sudėtingos informacijos yra labai daug ir ji dar visai „šviežia“, tikėtina, kad, pildant dokumentus, privelsite klaidų. Tokiu atveju UAB steigimas užsitęs tikrai ilgiau, nei planavote ar norėtumėte.  Taigi, reiktų savęs paklausti ar tikrai norite gaišti savo laiką dokumentų pildymui?

Faktas Nr. 3:  stresas – nuolatinis įmonės steigimo palydomas. Pradėti savo nuosavą verslą – rimtas ir atsakingas žingsnis, kuris kelia daug nerimo, abejonių ir baimių, todėl natūralu, kad net UAB steigimo procesas virpina širdį. Baimė suklysti, kartais būna tokia stipri, kad turi neigiamos įtakos net sveikatai. Vertėtų atminti, kad pilkosios ląstelės nebeatsinaujina, todėl jaudintis dėl elementaraus veiklos įforminimo tikrai neverta.

Sklandus UAB steigimas leidžia susikoncentruoti į savo tiesioginę veiklą, o tiksliau verslo sėkmę, todėl šį darbą geriau patikėti profesionaliems steigėjams, kurie viską atliks už jus.

 

Įmonių steigimas – ką pasirinkti?

įmonių steigimasLabai daug verslininkų, steigdami pirmas savo įmones po metų ar dviejų ištaria šiuos žodžius: “Jeigu atsukčiau laiką atgal, daug ką daryčiau kitaip…“ Taip, verslo pradžioje priimti sprendimai lemia verslo sėkmę. Dėl to žengiant pirmuosius žingsnius reikia aiškiai žinoti, ko norite ir kaip to pasiekti. Iš artimų žmonių jums reikalinga moralinė parama ir palaikymas, o iš finansų konsultantų – konkrečios konsultacijos.

Padėsime jums apsispręsti bent vienu klausimu – kokią verslo formą pasirinkti. Įmonių steigimas – nesudėtingas procesas tik tuo atveju, jei viską puikiai išmanote, steigiate 5 ar net 7 įmonę. Pirmą kartą steigti būtinai patikėkite profesionalams. Taip sutaupysite daug laiko ir nervų, o išleisti pinigai nebeatrodys tokie jau dideli, kai paskaičiuosite darbo valandomis, sugaištomis popierėlių tvarkymui, o ne tiesioginiams darbams.

Jei jūs esate savos srities profesionalas ir paslaugas teikiate pats vienas, be niekieno pagalbos, rimtai pasvarstykite, ar iš viso jums reikia steigti įmonę. Kol kas Lietuvos valdžia vis dar toleruoja individualią veiklą pagal pažymą, nors kai kuriose srityse gali kilti sunkumų, pavyzdžiui, imant paskolą (ten visada prašoma išrašų apie gautą atlyginimą iš Sodros). Mokesčius už savo individualią veiklą mokate kartą per metus, dažniausiai kovo-gegužės mėnesiais, kai atsiranda pajamų deklaravimo galimybė. Jie gana nedideli, tačiau privalomi – 5-15% GPM ir 28,5% nuo pusės pajamų sumos SODRAI + kas mėnesį 27 eurai.

Jei vis dėlto ketinate ateityje plėstis, rekomenduojama steigti Mažąją bendriją arba UAB. Skirtumas tik tas, kad mažajai bendrijai nereikia įstatinio kapitalo 2500 eurų, o nariai gali paimti iš įmonės kasos pelną kas mėnesį. Ši verslo forma yra tinkama smulkiam verslui.

UAB – uždaroji akcinė bendrovė – populiariausia verslo forma Lietuvoje. Įmonių steigimas UAB atveju būna nesudėtingas, tačiau reikalingas el. parašas. Jį galima gauti ir iš telekomunikacijų bendrovių už labai nedidelį mokestį. UAB yra gerai tuo, kad gana nesudėtinga buhalterinė apskaita, aiškūs mokesčiai ir paprastai reglamentuojami darbo santykiai. Be to UAB suteikia tam tikros reputacijos, ko neduoda IĮ, individuali veikla ar net MB, kuri yra antra pagal populiarumą verslo forma, bet dar gana nauja.

Įmonę steikite tik tada, kai planuojate vykdyti veiklą. Jei viską vykdote tvarkingai, galite būti ramūs – jūsų verslas klestės, o valstybė jam stengsis netrukdyti.

Įmonių steigimas – profesionalų darbas, tad susiraskite tinkamus partnerius, kurie įsteigs jūsų įmonę, o vėliau pasirūpins ir buhalterine apskaita.