Kodėl tu vis dar neuždirbai internete

Šį straipsnį paskatino parašyti debatai su kolegomis.  Visi esame išbandę įvairias internetinio uždarbio galimybes, vieniems pasisekė, kitiems ne taip. Tačiau esminis dalykas kodėl mes neuždirbame, manau, yra uzdarbis internetekur kas paprastesnis. Kol dauguma spėja uždirbti iš įvairių kompanijų, koks nors vidutinis interneto vartotojas Petras svajojantis apie geresnį gyvenimą neuždirba nieko net ir spaudinėdamas reklamas visokiose Neobux.com ir pan. svetainėse. Mano pradžia buvo tokia pat kaip Petro – sunki, tačiau vėliau suvokiau ko reikia ir ko nereikia norint uždirbti.

 

[more…]

Kodėl neuždirbi internete

1. Internetas nėra naujiena ir kuo daugiau žmonių juo naudojas tuo sunkiau tampa uždirbti. Papasakosiu kodėl.. Nors atrodytų kaip tik, kuo daugiau žmonių – tuo daugiau uždirbsi, tačiau yra kiek kitaip, Kiekybė gerai, bet su kiekybe atsiranda konkurencija, kuri žemina kainas. Pvz. Petras sugalvojo pardavinėti el.knygas, tuo tarpu kitoj žemės pusėj koks nors japoniškas Petras daro tą patį. Atėjo tokia diena, kai jie susitiko internete ir norėdami pritraukt klientų, kiekvienas pradėjo mažint kainas, o kol jie pešėsi pridygo dar daugiau tokių pardavėjų, tad rinka tapo perpildyta. Taip ir su visom uždarbio galimybėm internete. Jos tiesiog tampa perpildytos ir žmonėms turint iš ko rinktis, jie natūraliai renkas pigesnį, paprastesnį variantą.

2.Žmonės internete ieško to, ko jiems trūksta. Viskas kaip ir realiame pasaulyje. Vieni ieško pramogų, kiti kaip išsikepti kiaušinienę, pasigrąžinti nagus ar susipinti plaukus.  Dauguma siekiančių uždirbti tą pamiršta ir rašo tik sau įdomiomis temomis. To pasekoje svetainė neturi vertės ir niekas neperka reklamos, nesilanko, svetainė merdėja.Ir galų gale matai žmogų, pradedantį pesimistiškai žvelgti į galimybes uždirbti internetu…

3. Bloginimas yra realybė. Sakykim Petras, taip vis dar tas pats Petras, atidarė mobiliųjų telefonų parduotuvę miesto centre. Gera vieta, puikiai matomas pastatas, didelės vitrinos, tačiau, kad ir kiek Petras pirktų reklamos, vaikščiotų ir mėtytų į pašto dėžutes reklamines skrajutes, žmonės tik užeina ir išeina. Pelno nėra, nes Petras yra “rimtas verslininkas”. Jam nerūpi kvailos akcijos, prekės vertės kūrimas, parduotuvės patrauklumas, jis tiesiog štampuoja kitų verslo modelį. Ta pati bėda ir su internete esančiomis svetainėmis. Jos tiesiog viena kitos klonai. Kai kurios svetainės net nėra įsimenamos, tiesiog aplankei ir užmiršai, o tai nėra gerai. Turi turėti ką pasiūlyti žmonėms, o tada jau galima galvoti apie monetizavimą. Nori uždirbti – kurk savo brandą ir nesistenk būti vienas iš daugumos, būk kitoks, nes originalumas traukia.

4. Galvojam kiek pelno uždirbsim, nors dar net nežinom kaip tai padaryti. Aš ir taip elgdavausi, taip elgiasi visi, patikėkit. Tenka bendrauti su daug žmonių, norinčių uždirbti internete. Visi iki vieno nepradėję dirbti pasakoja ką veiks su pinigais. Puiku, kad turime svajonių, bet reik būt realistams, nes svajonės pinigų neatneš, jos tiesiog padės juos iššvaistyti. Uždirbti galima gan paprastais, laiko patikrintais būdais, tačiau jei sugalvojote ko dar nėra – darykite, galbūt kaip tik tai ir papildys kiaulę – taupyklę.

5.Ką darai, kad išsiskirtum iš konkurentų? Apie tai susimąstau dažnai ir tiesą sakant sprendimą rasti sunkoka. Deja, jo neranda ir daugelis kolegų – blogerių. Taip yra, nes internetas jau sotus tokių visokių galvotojų ir aš manau  yra du keliai:

1. Padaryti kažką šokiruojančio.

2. Dirbti ir tikėtis, kad pasiseks.

Nei vienas variantas nėra lengvas, tačiau, mano nuomone, lengvai pasiekti dalykai neužsilaiko.

6. Žmonės mėgsta lyderius. Na galbūt ne tiek lyderius, kiek žmonės žinančius daugiau, galinčius išspręsti kai kurias problemas. Kiek galime rasti svetainių naudingų paprastam žmogeliui, pensininkui, statybininkui ir pan? Nelabai daug, nes visi stengias būti “protingesniais”, rašyti aukštom materijom ir orientuotis į išsilavinusią, kosmopolitišką auditoriją, tačiau nevisi supranta, kad verslininkas nėra ta skruzdėlė, kuri turi eit į tą jau perpildytą skruzdėlyną. Verslininkas turi pats suregzt naują, geresnį skruzdėlyną ir jį pildyti.Mūsuose, deja, tokių mažumos.

7. Bandom milijoną metodų uždirbti, nes pamatom $ ar Lt ir išprotėjam. Klaida, kad dauguma nesuvokia, kas iš tiesų trauktų arba bijo apie tai prasitarti žmonėms, kurie galbūt padėtų tą idėją įgyvendint. Man patinka bloginti, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas turi stengtis iš to uždirbti, nes ne kiekvienam patinka rašyti ir ne kiekvienas tą gali, taip pat ir su web dizainu, programavimu ar kitais metodais. Reikia atrasti savo nišą.

 

 

 

 

Laisvai samdomo rašytojo priešai

Kai pasakai, kad galima uždirbti rašant, visi klausia dviejų klausimų: kaip ir kiek? Kai atsakau į šiuos klausimus, entuziazmas dažniausiai išgaruoja. Norim matyti tik šviesią pusę, bet ji ateina tik po sunkaus darbo. Jei visgi nusprendėte pradėti laisvai samdomo rašytojo duoną valgyti, aprašysiu problemas, su kuriomis susiduriu aš, susidursite ir jūs.

laisvai samdomas rašytojas

[more…]

 Kaip susirasti klientų

Pati opiausia problema, nes nėr klientų – nėr darbo. Pirmus klientus sužvejoti sunkiausia, todėl jais galėtų tapti el.parduotuvės ar pan. siūlančios partnerystės programas, tiesiog parašykite straipsnį reklamuodamį jų produktus, galbūt pasiseks, o jei ne, bent jau būsite žingsneliu arčiau tobulumo link. Neužmirštam, jog rinkai nereikia minios snobiškai rašančių robotų, tad būkit asmenybe, nerašykite šabloniškai “blablabla ši parduotuvė labai gera, patogi, joje malonus aptarnavimas”. Nuo to verčia vemti, o ir klientų tokiom rašliavom daug neturėsit, nes žmogus, skaitantis straipsnį jumis netikės. Vėl gi dideliam ir margam užsieny yra daug tinklapių, kuriuose laisvai samdomi rašytojai ( freelance wrighters ) ir užsakovai suranda vienas kitą, o pas mus…Na patys suprantat. Tad kantrybės reiks. Tačiau yra išeitis ilgoms ir sunkioms paieškoms. Būkite nepriklausomi, rašykit sau. Suprantu, kad noris, jog kiekvienas darbas būtų apmokamas, tačiau taip pradžioje nebus ir teks pasistengti, kol taip įvyks. Va čia didelė dalis pradedančiųjų ir atsisijoja. Kartais tiesiog geriau padirbėti šiaip, dėl saves ir to pasekoje gauti galimybę užsidirbti. Taip pat galite pradėti rašyti savo profesinį dienoraštį apie laisvai samdomus rašytojus ir t.t. Dviguba nauda: reklama jums ir puikus tramplynas pradedantiesiems. O jei vis gi kažko trūksta, nėr idėjų apie ką rašyti, rašykite apie savo oficialų darbą, apie produktą ar paslaugą kurią teikiate, prekiaujate. Ir vadovai apsidžiaugs ir jums puiki praktika. Man pvz. būtų įdomu skaityti kokio nors pardavėjo, vadybininko ar šiaip kokios konkrečios profesijos žmogaus blogą 🙂 Galbūt ir pats kada tokį pradėsiu 🙂

 Laikas

Nors šiuo metu jums atrodo, kad laiko turite į valias ir todėl norite imtis šio amato, tačiau kai pradėsite, pajusite, kad laiko nepakanka. Jei rašai, domiesi, giliniesi mažiau laiko praleidi su artimaisiais, o kartais ir prisibijai, kad nespėsi su terminais. Laisvai samdomas rašytojas ne vien rašo, jis dar turi gyventi, turi tvarkyti savo blogą ar blogus, turi reklamuoti save, skirti laiko šeimai, sau, poilsiui. Tad laisvai samdomas tampa jau ir nelabai laisvas.

Sprendimas paprastas: Išmokite planuoti laiką ir atskirti pelus nuo grūdų.  Pinigus uždirsite, tačiau gyvenimo atgal neatsuksite. Tad pasirenkam mums įdomesnius, tinkamus užsakymus. Geriau keli tokie, nei daug mažai apmokamų. Kai nėra iš ko rinktis aukščiau bambos nepašokinėsi žinoma, tačiau galbūt kartais tiesiog verta palaukti savo žuvies ir nestverti pirmos pasitaikiusios 🙂

  Idėjos

Kad ir koks šaunus, originalus būtumėt, jūs visvien tik žmogus. Žmogus deja idėjų negeneruoja taip greit, kaip norėtų. Pradžioje žinoma viskas puiku, rašai, turi ką pasakyt, o jei dar įvertina, pakomentuoja įgauni papildomo stimulo judėti. Tačiau ateina kokia juoda diena ir negali saves prievartauti kažką parašyti, tiesiog jauti, kad šiandien rašyti negali, o užsakymas koks nors laukia ir jam nepasakysi: “Šiandien taves nesiimsiu, nes nenoriu”. Pasakysiu ką aš darau kai ateina tokios dienos.

Tokiomis dienomis labai praverčia įdomi knyga, filmai, buvimas tarp įdomių žmonių ar trumpas aplinkos pakeitimas. Dar man padeda kitų blogerių straipsniai, tarp kurių dažnai randu tikrai kūrybingų personų. Trumpos atostogos nuo rašymo yra gerai:) Su kiekvienu straipsniu, kiekviena tema tobulėji ir kol bus kuo domėtis, kol bus ką skaityt, ko ieškot, tol žmogus gyvens, o ne egzistuos.

  Blaškymas

Vienas blogiausių dalykų, koks gali nutikti, Pradedi rašyti, įsijauti ir bac..skambutis, žinutė, remontą darantis kaimynas ar dar kas nors, po ko sunkiai sekasi grįžti prie to, ką rašei. Ir tiesą sakant toj pačioj dienostemoj yra daug straipsnių, kurie buvo pradėti ir yra nebaigti dėl tos pačios priežasties. Radau tam paprastą sprendimą. Kadangi nevisada yra galimybė dirbti tyliai ir ramiai, aš tiesiog užsidedu ausines, prisidedu į grojaraštį kokios nors įkvepiančios muzikos ir rašau… ( šiuo metu ausyse skamba Vinnie Paz – keep movin’ on ). Taip pat labai blaško nepabaigti darbai, kai rašai vieną, o galvoji, jog dar ką nors reik skubiai parašyti..Todėl geriau visus darbus atlikti laiku 🙂

  Darbų atidėliojimas

Būna man taip, kad tingisi ir atidėlioju kitai dienai, po to dar kitai ir taip tempiu iki paskutinės minutės. Delsima yra priešas visame kame, nesvarbu ką bedarytumėt. Jei pagaunat save pramogaujant, nors žinot, kad galėtumėte dirbti – jūs švaistot laiką. Norit poilsio? Susiplanuokit laiką taip, kad kiekvieną mėnesiuką turėtumėt bent savaitėlę poilsio nuo rimtesnių darbų, o likusias savaites dirbkit. Pirma darbas, po to pramogos, nors žinau iš asmeninės patirties, kad pradėjųs dirbti visada atsiras daug pasiteisinimų, kodėl turėtumėt ilsėtis…Bet tik sunkiai dirbdami gebėsit pasiekti tikslo 🙂

  Kitos problemos

Į jas aš įtraukčiau tokius dalykus kaip nuobodulys, laiko stoka ar termino pabaiga. Baisiausia iš šių problemų? Visos baisios vienodai.Nuobodumas užklumpa, kai dingsta entuziazmas ir pradedi galvot, kad nieko nebus, tada noris viską mest ir atsijungt nuo to freelancerio gyvenimo. Neskubam, pailsėkite ir pamatysite, jog po savaitėlė norėsite grįžti prie to, bent man padeda. Laiko stoka gali būt įvairi: asmeninės problemos, atostogos, oficialus darbas, kiti neatidėliotini reikalai. Tokiu atveju aš pasilieku kelis straipsnius rezervui, kuriuos tiesiog parašiau, bet nepublikavau, tai retai tiks jei rašote užsakytą straipsnį, tačiau jei turite pastovų užsakovą ir rašote jam blogą tai tikrai gera išeitis. Toliau, kas liečia terminus, nusibrėžkite sau tikslą baigti anksčiau, nei reikia, taip pabaigę galėsite pailsėti, paredaguoti straipsnį ir nereiks stresuoti, kad baigtumėte laiku.

 

 

 

 

 

 

Darbas su zeekrewards

  Žmonėms, kuriems zeeker.com, zeekrewards nieko nesako, nusprendžiau papasakoti kaip tai veikia ir kaip viskas vyksta:)

[more…]

Kaip viskas vyksta

 Taigi, investavau 20$.Žinau, suma juokinga, kiti gi investuoja šimtais ar tūkstančiais $, patikėkit tokių žmonių tikrai yra:)Na, bet aš skeptikas ir tai pirmieji mano žingsniai, todėl man atleistina:))) Ką gi, reikalas toks:) Kas dieną įdedame po vieną reklamą i skelbimų portalus anglų kalba, jų pats zeekers siūlo tikrai daug:) Praktiškai viskas vyksta copy/paste principu. Duodamas reklamos tekstas, duodamos nuorodos, įdedi reklamą-nusiunti zeekers nuorodą, kur patalpinai reklamą:) Čia tam, kad neblefuotum ir dirbtum sąžiningai. Už kiekvieną reklamą gauni nuo 2 iki 5lt:) Galima gaut ir daugiau, po kelių mėn. darbo per dieną gaunu apie 3.5 usd:) Didžiausia gauta suma buvo 3.88 usd už reklamytę:)

100 usd dovana

  Prisiregistravus kompanija dovanoja 100usd kreditą dviems mėnesiams. Prie to 100usd kasdien dedant po reklamą auga daugiau usd, priklausomai nuo kompanijos dienos pelno:)2 mėnesius auginame usd, po 2mėn, tarkime, turim 240$, kompanija atsiima 100usd kreditą, mums lieka 140usd:)Juos galime atsiimti ir kai bus pervesti i sąskaitą pačiupineti realiai arba investuoti ir laukti kol surinksim didesnę sumą:) Jei norime toliau investuoti, mūsų uždirbta suma konvertuojama i Vip taškus (1$=1vippt).1vip taškas mums dirba tris mėnesius, po jų mes vėl turim pasirinkimą išsimti pinigus arba investuoti toliau:)

Reinvesticijos

  Visi atsikandę šito dalyko siūlo labai gerą strategiją, aš ją siūlysiu taip pat, nes jos būdu mes galime pralobti. Taigi kuo ilgiau laikysime 100% vippt, tai yra kiek uždirbsime, tiek investuosime i vippt tuo daugiau uždirbsime:)Tačiau, jei norisi pajamų, galima daryti ir kitaip: 80% uždarbio investuoti i vppt, o 20% nusiimti:)Ir taip mums pinigėliai priauginės reguliariai. Kas kart tas nuimamas 20% bus didesnis.

  Žinoma, galime uždirbinėti ir matricos būdu, t.y. kviesdami vartotojus ir nuo jų investicijų gaudami pasyvias pajamas:)Taip pat yra 3 lygiai, kuriuos galime pirkti.Silver, kainuoja 10$, reikalingas tam, kad galėtume nusiimti uždirbtus pinigus, kviesti narius ir dovanoti jiems bidus, kuriuos klientai gales statyt aukcione ir bandyti laimėti:) Taip pat galima pirkti Gold arba Diamond paketą, jie kainuoja brangiau ir skirti tiems, kurie gali investuoti didesnę sumą pinigų. Žinoma tokiu atveju uždarbis bus didesnis ir ateis greičiau, bet ir su maža suma galima uždirbti tą patį, tik reikia kantrybės. 

Bankai darbui su zeekrewards

Dirbant su zeekrewards pasirinkti galima iš dviejų internetinių bankų. Žinau, iš karto pagalvojote apie paypal, deja, deja su paypal zeekrewards nedraugauja ir draugaut nenori.Taigi turim du pasirinkimus Alerpay arba Solidtrust.Abiejuose saskaitą atsidaryti paprasta.

 Alertpay yra patrauklus, paprastas, jei kas susidūręs su paypal, su alertpay sunkumu neturės, išskyrus tai, kad alertpay nedraugauja su kreditinėmis kortelėmis, bet siūlo užsisakyti savo Alertpay kortelę su kuria galėsite išgryninti pinigus ir Lt bankomatuose. Alertpay turi savo sąskaitą Lietuvoje, tad pririšę prie Alertpay sąskaitos savo litinę sąskaitėlę, galėsite naudotis jų paslaugomis daug laisviau ir paprasčiau.

 Solid rust yra labai nepatogus, apkrautas, kiek sudėtingesnis ir sąskaitą atsidaryt ir patvirtint ją kiek kebliau.Čia jau be kreditinės niekaip.Norint patvirtint reik įvest kreditinės duomenis ir dar užpildyti patvirtinimo formą:)

 Reziume

 Tačiau, man priimtinesnis investicinis variantas:) (nors sako, kad investiciniu šio projekto vadint negalima, bet jei kažką perki, kad dirbtų tau, šiuo atveju vip taškus ar Silver, Gold, Diamond paketą, vadinasi investuoji. )Mišrus marketingas tikrai gan patogus ir pas mus gan naujas dalykas ir turėčiau pastebėti gan efektyvus:)Kompanija pagal internetinį reitingavimą aplenkia daug stambių ir mums visiems žinomų įmonių:)Jų pavadinimu neminėsiu, nes nenoriu daryt bereikalingos reklamos, antra, tai būtu neetiška:))Viską smulkiau galite išgirsti vedamuose webinaruose pirmadieniais-ketvirtadieniais 21val:) http://login.meetcheap.com/conference,41954347 Jei iškils klausimų, susidomėsit, visada kreipkitės:)Patarsiu ir padėsiu, kiek tik galėsiu:) Pradžia juk visiems sunki 🙂

Užsidirbkite su facebook

Nepatikėsit.:) Visiems žinomas facebook.com turi app’sa cloudcrowd, kuris moka pinigėlius už atliekamas užduotis:) O jos įvairios, nuo kategorijos parinkimo iki vertimo ir t.t. Neuždirbsite milijonų, bet mokantiems anglų kalbą pasižaist visai smagu. Dar vienas pliusas tas, kad uždirbtus centus perveda jau kitą darbo dieną. Reikia turėti paypal saskaitą, mokėti anglų kalbą, nes jei privelsite nesamonių, greitai užbanins ir negalėsite dirbti ir žinoma kantrybės:) Nuorodėlė i app cloudcrowd

Kantrybės 🙂

Monetizuokime viską

Užsieniečiai turi tokį gražų terminą “monetise”, reiškiantį bandymą uždirbti iš visko. Lietuviškai tai turbūt skambėtu būtent taip, kaip parašiau pavadinime – MONETIZAVIMAS. Jei klaidingai išverčiau, nesmerkit ir nebarkit baisiai. Taigi monetizuokime viską, monetizuokime be saiko, monetizuokime visur ir visada.. Kodėl šiandien apie pinigus? Todėl, kad tai įaugę į mus, tą parodo ir pagausėjęs srautas į blogą su ieškomomis frazėmis:  “kaip uždirbti iš blogo/uždarbis internete” ir t.t..

dienostema.lt, dienos tema

[more…]

Kaip apsunkinome sau gyvenimą

 

Lakstė sau pirmykštis žmogeliukas su vėzdu po laukus, slėpdamas nuogybes po mamuto kailiu. Kažkur lakstė tokia pati pirmykštė dama. Gyvenimas buvo paprastas, maistas čia pat, tereik pasigauti kokią žuvį ar susimedžioti kokį maistingą šerną, suvalgyti, o iš kailio kelnes ir madingus marškinėlius pasidaryti, o jei dar atliks kailio, tai ir kepurei užteks. Kad vaikščioti būtu paprasčiau iš medžio kroksus išsidrožė. Gyveno gi medžiuose, olose, komunalinų mokesčiu mokėti nereikėjo, nuoma nekainavo, bet vis kažko trūko. Atėjo ta diena, kai vieniši pasijuto, o ir driežus keptus ant laužo norėjos su kuo nors pasidalinti.  Abu nuvyko iki kokio nors Topo centro, nusipirko laptopus, dar akciją jiems pritaikė, davė 4G Mezon internetą nemokamai 3 mėnesiams. Na pas vieną veikė puikiai, pas kitą prasčiau tas internetas gaudė ryšį, tai lipdavo į medžio viršūnę, kad galėtu prisijungti prie kokio nors mysterious soc. Tinklo..

Na ir prasidėjo susirašinėjimai. Damai dėmesį parodyt reikėjo, tad reikėjo ir foto įsidėti, ir virtualią dovanėlę nusiūsti, čia jau teko vykti į banką, atsidaryti saskaitą, o kad būtų ką toj saskaitoj laikyti, teko eiti dirbti.. Po darbo gi tingėjo medžioti šernus vakarienei, tad maistą pirko iš paslaptingai atsiradusios Maximos. Taip ir įsuko žmogeliuką materializmo epocha. Nė pats nepajuto, kaip pradėjo mokėti komunalinius, turėjo įsipareigojimų bankams, prapliko, užsiaugino pilvą…

 Moralas…

Per tuos n metų atsirado daug įvairių paslaugų. Visos jos vienaip ar kitaip skirtos tinginiams patobulinti gyvenimą. Žmogeliukas tingi kažką daryti, jis eina į kokią nors įmonę, numeta pluoštelį banknotų, parašiuką suraito tingėdamas, pasikaso galvą ir viskas padaryta. Dėl to nepažabojamo vartotojiškumo viskas brango, brangsta ir brangs, atsiras naujų paslaugų, be kurių neįsivaizduosime gyvenimo.. O kaip gi žmonija anksčiau be to išgyveno? Baisiai sunku jiems turėjo būt vaikščiot be naujų nike sportinių batelių. Nepatogu ir miegoti būdavo be dormeo čiužinuko – labai stuburai krypo ir šonus skaudėjo rytais. Kuo daugiau norim – daugiau dirbam ir ne tik, labiau pavargę jaučiamės, bet be 10lt kišenėj mes daugiau žmonės, nei su jais..