Kaip įmonei įdarbinti patį tinkamiausią vadovą?

vadovu paieskaVienas iš pagrindinių puikios įmonės faktorių yra jos vadovas. Šias pareigas užimantis asmuo privalo būti atsakingas, reguliuoti pagrindinius bei svarbiausios įmonės veiklos procesus. Tačiau kyla klausimas, kur galima surasti vadovą ir būtent tokį, kokio reikia įmonei?

Neretai vyksta tiesioginė vadovo paieška –  įmonė skiria tam laiko, kad surasti jiems geriausiai tinkantį vadovą. Tačiau yra dar vienas, kitas, geresnis variantas, taupantis laiką bei užtikrinantis efektyvią vadovo paiešką bei suradimą – vadovų paieškos įmonė. Šios įmonės yra sukoncentruotos į vadovų paiešką, surasti būtent tai įmonei geriausiai tinkantį darbuotoją. Kaip vyksta visas procesas?

Vadovo paieška susideda iš keleto etapų. Pirmiausia, vadovų paieškos įmonė sužino, kokio būtent vadovo reikia įmonei, už ką specialistas bus atsakingas, kokie turi būti jo gebėjimai, buvusi darbo patirtis. Sužinomi visi specialistui teikiami reikalavimai. Tik sužinojus visas detales, yra pereinama prie kito etapo.

Tada šios įmonės ieško potencialių kandidatų vadovo pareigoms. Yra išsiaiškinami kandidatų gebėjimai, charakterio savybės, kompetentingumas reikalingoje srityje. Atsižvelgiama yra svarbiausius šios darbo pozicijos bruožus – įvertinama kaip kiekvienas kandidatas tinka šiam darbui. Vienas iš svarbiausių aspektų –  darbo patirtis bei charakterio savybės. Žinoma, kuo yra sukaupta didesnė darbo patirtis šioje srityje bei kuo atsakingesnis yra žmogus – tuo geresnis kandidatas ieškančiai įmonei.

Išrinkus geriausius specialistus, įvyksta priešpaskutinis etapas – kandidatai atvyksta į darbo pokalbį. Čia specialistui užduodami tikslingi klausimai apie patį darbą, kandidato išsilavinimą bei jo gebėjimus. Taip pat kandidatas supažindinamas su pačiu darbu, išdėstomos visos darbo detalės. Taip pat, išsiaiškinami specialisto lūkesčiai, koks tai žmogus ir galiausiai – ar jis puikiai tinka šiais darbo pozicijai. Atrinkus geriausią kandidatą, įvyksta paskutinis  etapas – specialistas yra supažindinamas su darbdaviu bei pačiu darbu. Jeigu abejoms pusėms tinka tiek darbas, darbdaviui – surastas vadovas, yra pasirašoma darbo sutartis ir vadovas pradeda savo darbą.

Tačiau čia dar ne viskas. Jeigu einant laikui surastas vadovas netinka arba negali dirbti toliau – vadovų paieškos įmonė privalo surasti naują vadovą. Tokiu būdu darbdavys neprivalo pats ieškotis naujo specialisto – tai yra dar vienas pliusas dėl kurio verta samdyti vadovų ieškančią įmonę.

 

Gero vadovo bruožai

uabVadovavimas įmonei – sunkus darbas, reikalaujantis ne tik specifinių žinių apie konkrečią įmonės vykdomą veiklą, bet ir tam tikrų charakterio savybių, padedančių siekti užsibrėžtų tikslų ir skatinančių ilgalaikę darbuotojų motyvaciją.

Nors daugelis mūsų svajoja apie patogią vadovo kėdę, tačiau ši vieta ne tokia ir maloni. Jei vadovas nori sėkmingai vadovauti UAB ir tinkamai organizuoti pavaldinių darbą, jis privalo pozityviai vertinti save ir tikėti savo jėgomis, t. y. jis privalo pasitikėti ne tik savo žiniomis, bet ir savo intuicija. Abejojančiu vadovu netikės nei vienas pavaldinys, o tai reiškia, kad po kurio laiko darbuotojai pradės abejoti lyderio kompetencija. Geras vadovas privalo vertinti ne tik save, bet ir savo pavaldinius – psichologai tvirtina, kad vertinamas darbuotojas labiau pasitiki savimi, todėl generuoja geresnius darbo rezultatus. Be to, vadovas turi stebėti darbuotojų pažangą, padėti jiems atsiskleisti kaip asmenybėms. Laiku pastebėti ir tinkamai panaudoti darbuotojo asmeniniai gebėjimai gali atnešti UAB neįkainojamos naudos.
Geras vadovas privalo būti savo srities profesionalas. Jo kvalifikacija turi būti reguliariai tobulinama įvairiuose kursuose ir pratybose. Nepaisant to, kad vadovas nuolatos mokosi, jis turi būti ir geras mokytojas. Lyderis privalo būti tvirtas ir žinoti, ko nori, t. y. jis turi apibrėžti tikslus, kurių įmonė siekia ir skatinti darbuotojus jų siekti. Žinoma, tai nereiškia, kad vadovas turi būti griežtas – geras vadovas yra empatiškas žmogus, sugebantis suprasti kito jausmus ir, jei reikia, ištiesti tvirtą pagalbos ranką. Toks lyderis vertinamas ne tik kaip autoritetas, bet ir kaip šilta asmenybė, artimas draugas. Kai kurie specialistai tvirtina, kad už gero vadovo nugaros darbuotojai turi jaustis kaip už tvirto mūro.
Vadovas turi išlikti objektyvus, t. y. už gerą darbą ir pastangas darbuotojai turi būti skatinami ir motyvuojami, o už prastus sprendimus – kritikuojami. Lygiai taip pat vadovas turi gebėti pripažinti savo klaidas ir, jei reikia – atsiprašyti. Lyderis visuomet privalo aiškiai išsakyti reikalavimus, kadangi darbuotojai turi žinoti, ko iš jų yra tikimasi. Nepamirškite, kad darbuotojams negali būti užduodama daugiau darbų, nei jie gali atlikti. Visos darbuotojams keliamos sąlygos ir realios pavaldinių galimybės turėtų būti persvarstomos kelis kartus per metus.