Automatiniai vartai: privalumai ir trūkumai

Norit pasirūpinti savo privatumu ir saugumu, pirmiausia, atsikrausčius į nuosavus namus sklype, reikėtų pasirūpinti tinkamu tvoros pasirinkimu. Nepriklausomai nuo to, kokią tvorą pasirinksite, reikėtų imti galvoti ir apie tai, kokie vartai galėtų patenkinti Jūsų lūkesčius ir suteikti Jums papildomo saugumo jausmo savo namuose. Lietuvoje populiarėjantys automatiniai vartai vis dažniau tampa atsakymu į šį klausimą. Visgi, jeigu svarstote apie šį pasirinkimą, verta būtų pasidomėti, kokie yra tokių vartų privalumai ir ar yra bent kiek trūkumų.

vartai

Automatiniai vartai – patogesniam gyvenimui

Taip, taip jau yra, kad vienas pagrindinių automatinių vartų privalumų yra tiesiog daug patogesnis valdymas. Automatiniai vartai buvo sukurti būtent tam, kad Jums daugiau nebereikėtų išlipti iš automobilio norint patekti į savo teritoriją. Automatiniai vartai atsiveria patys ir taip suteikia dar daugiau komforto Jūsų kasdienybėje. Be to, automatiniai vartai gali padėti sutaupyti Jums laiko tuomet, kai jo labiausiai reikia. Ar kada buvote patekę į tokią situaciją, kai jau užrakinus vartus keliaujate automobiliu į darbą ir staiga suprantate, kad svarbų daiktą palikote namuose? Tuomet reikia grįžti, paskubomis rakinti vartus, o čia kaip tyčia užstringa vartų spyna. Su automatiniais vartais apie tokias nepatogias situacijas galite pamiršti. Dar geriau – šiuolaikiškus ir modernius automatinius vartus galite valdyti per atstumą, tad taip sutaupote dar daugiau savo brangaus laiko. Kam gaišti jį kasdieniams ne itin maloniems darbams.

Stilius ir kaina

Kažkodėl daugelis žmonių mano, jog automatinių vartų kaina yra itin didelė, todėl dalis pirkėjų, besirinkdami vartus, apie tokį gaminį iš viso negalvoja. Tačiau vartų gamintojai, tokie kaip Moderno.lt tikina, jog vadovautis mitais nederėtų. Iš tiesų automatiniai vartais kainuoja daug pigiau nei daugelis įsivaizduoja.

Be to, tai patikima apsauga Jums ir Jūsų šeimai, Tokie vartai ne tik ilgai tarnauja, yra atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams, tačiau juos taip pat labai sunku sugadinti, išlaužti ar atidaryti neturinti tam teisės. Tai reiškia, jog už patrauklią kainą įsigyjate ne tik stilingą sklypo detalę, tačiau ir ramesnį laiką sau ir savo šeimai.

Rizika yra

Ties,a nors automatiniai vartai šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje, visgi, ir tai nėra išsigelbėjimas nuo visų negandų. Vienas pagrindinių šio gaminio minusų – gedimas. Žinoma, jog kiekviena technika genda ir vartų sugedimo atveju tektų kreiptis į tai išmanančiu specialistus. Todėl visuomet patariam pasirūpinti nedideliais varteliais, kurie nebūtų susiję su vartų sistema tam, kad į sklypą galėtumėte patekti net ir sugedus vartams.

 

Vartai ir vartų automatika statybų metu

kiemo vartaiStatant namus susiduriame su daugybe dilemų – kaip apšiltinti stogą, kur įrengti bionuotekų įrenginius, kaip tinkamai sutvarkyti gerbūvį… Kiemo vartai dažniausiai paliekami paskutiniame plane. Be reikalo, nes nuo jų priklauso labai daug dalykų.

Vartai yra statomi su vienu tikslu – apsaugoti savo kiemą nuo vagių, pašalinių žvilgsnių ir laukinių ar naminių gyvūnų. Vykstant statyboms kieme paprastai stovi nemažai brangios technikos, maišai su statybinėmis medžiagomis, mediena, plytos, skarda, metalas ir daug kitų statybinių medžiagų, kurios gali sudominti prašalaičius. Kam rizikuoti? Geriau iš karto įsirenkite tinkamus kiemo vartus su vartų automatika.

Teko girdėti pasisakymų, kad statybų metu vartai reikalingi, tačiau vartų automatika gali ir palaukti… Taip, žinoma, geriausia automatika yra namo šeimininkas per lietų ir purvą stumiantis masyvius metalinius vartus, kad galėtų įvažiuoti pilnas autobusiukas statybininkų. Labai keista, kad viskas daroma „etapais“, o ne iš karto. Juk stogo dalimis nedengiame, bionuotekų atviros duobės nepaliekame be dangčio, kol baigsis visos statybos.

Vartų automatika turi būti patikima. Viena patikimiausių rinkoje – italų Roger Technology, kuriais prekiaujama ir Lietuvoje. Tai ne pati pigiausia vartų automatika, tačiau viena iš kokybiškiausių tikrai. Ji yra dviejų rūšių – pagal vartų tipą – slenkantiems kiemo vartams ir varstomiems. Taip pat yra ir pakeliamiems, tačiau tokie kiemo vartai Lietuvoje – reti. Jie montuojami dažniausiai garažuose, o ne kieme. Automatinės sistemos patikimumas priklauso nuo daugelio aspektų – varikliuko, elektroninės valdymo sistemos, smagračių ir velenų, kurie judina masyvius metalinius vartus. Taip pat labai svarbios ir mechanizmų apsaugos, kurios turi apsaugoti varikliuką ir smagračius nuo drėgmės, ypač Lietuvoje, kur drėgnas oras laikosi mažiausiai 6 mėnesius.

Taupyti čia negalima, kaip ir kitiems vartų mechanizmams. Ant kortos pastatytas jūsų namų saugumas ir jūsų šeimos privatumas, kuris negali būti vertinamas pinigais. Kokybiški vartai ir tvoros – nedidelė investicija lyginant su tuo, kokios žalos gali pridaryti nepageidaujami smalsuoliai – tiek gyvūnai, tiek žmonės.

Vartus pastatykite pirmiausiai. Žinant, kad statybininkai irgi kartais mėgsta „pabėgti“, vartai, valdomi pulteliu, irgi gali pasitarnauti…