Ar veterinarijos klinika gali išspręsti kačių ašarojimo problemas?

veterinarijos klinikaDauguma kačių ligų yra tiesiogiai susijusios su akimis. Jei augintinio akys yra paraudusios, ašaroja ar pūliuoja, nieko nelaukite ir kreipkitės pagalbos – veterinarijos klinika atliks visus būtinus tyrimus, diagnozuos ligą ir pasiūlys efektyviausias gydymo priemones.

Natūralus ašarojimas

Kačių akys ašaroja dėl įvairiausių priežasčių, pvz., akių kampučiuose gali susikaupti ašarų po miego ir tai yra visiškai normalus reiškinys. Be to, negalima pamiršti, kad ašarojimo problemos yra tiesiogiai susijusios su katės veisle, pvz., jei auginate persų katę, privalote skirti daugiau laiko akių valymui (naudokite tik specialistų rekomenduojamas priemones). Tiesa, veterinarijos klinika itin dažnai susiduria su padidėjusiu sfinksų ir Sibiro kačių ašarojimu, kadangi minėtųjų veislių kačių akių vokai vystosi, sudarydami palankią terpę lėtinio konjunktyvito atsiradimui (ašarojimas yra pirmasis konjunktyvito simptomas).

Fiziniai pažeidimai

Kačių akys gali ašaroti ir dėl fizinių pažeidimų, t. y. akys sužeidžiamos dėl neatsargaus elgesio ar konfliktų su kitomis katėmis. Deja, net ir menkas sužeidimas gali tapti rimtos ligos priežastimi, todėl atidžiai stebėkite augintinio būseną. Jei katė nenustoja trinti akies letena, pradeda vengti šviesos, o iš akies ima tekėti išskyros, nieko nelaukite ir ieškokite veterinaro.

Alergija

Akys gali ašaroti dėl alergijos, kurią sukelia įvairiausi alergenai, pvz., žiedadulkės, dulkės, mūsų gaminamas maistas ar naudojamos cheminės priemonės. Jei katė kenčia dėl alergijos, jos akys ne tik ašaroja, bet ir parausta (gali ir patinti), be to, augintinis ima čiaudėti. Jei sugebate savarankiškai nustatyti alergijos priežastį ir ją pašalinti – puiku, tačiau jei alerginiai simptomai nesiliauja, jums bus reikalinga specialisto konsultacija – profesionali veterinarijos klinika atliks būtinus tyrimus alergenams nustatyti, sudarys augintinio gydymo planą ir rekomenduos profilaktinės priežiūros priemones.

Infekcijos

Kačių akys gali ašaroti dėl bakterijų ar viruso sukeltos infekcijos, lemiančios akies uždegimą. Šiuo atveju dažniausiai daroma klaida – augintinio gydymas nuo konjunktyvito, nepagalvojant, kad akių ašarojimas tėra šalutinis ligos požymis, t. y. gydyti reikia ne tik akių uždegimą, bet ir pačią infekciją. Jei jūsų katei iš nosies bėga išskyros, gyvūnas kosėja, čiaudi ir turi temperatūros, greičiausiai jūsų augintinį kankina kvėpavimo takų infekcija. Neatidėliokite šios problemos ir kreipkitės pas specialistą, kadangi negydoma liga gali tapti augintinio apakimo arba mirties priežastimi.

Akių valymas

Jei katės akys ašaroja dėl genetinių priežasčių arba veikiamos nesudėtingos ligos, skirkite laiko augintinio akių valymui. Suteptas vietas valykite vandeniu. Specialiu audiniu braukite nuo vidinio link išorinio akies kampo, nenaudokite tos pačios medžiagos abiems akims.

Profilaktinė gyvūnų apžiūra, kurią atlieka kiekviena veterinarijos klinika – būtina

veterinarijos klinikaAuginantieji naminius gyvūnėlius turėtų žinoti vieną tiesą – kad ir kaip jie mylėtų savo augintinius, vien šeimininkų dėmesio ir globos gyvūnams neužtenka. Net ir tokiu atveju, kai gyvūnas atrodo sveikas ir žvalus, profilaktinis vizitas į veterinarijos kliniką yra būtinas, bent kartą per pusmetį ar metus. Veterinarijos klinika Vilniuje tam ir egzistuoja, kad būtų galima pasikonsultuoti, pasitarti – juk ir žmonės pas gydytojus eina ne tik tuomet, kai užklumpa sunkios ligos. Veterinarai gali užkirsti kelią prasidedančioms ligoms, kurios vėliau gyvūnų šeimininkams gali kainuoti daug nervų, laiko ir pinigų, tad vizitai pas veterinarus nėra sugalvoti šiaip sau.

Apžiūrų metu stebima, kaip jaučiasi gyvūnas, ar nėra kokių nors patologinių pakitimų ir panašiai. Veterinarijos gydytojai stengiasi užbėgti ligai už akių ir kuo įmanoma greičiau identifikuoti įvairius susirgimus. Iš pažiūros naminiai gyvūnai atrodo sveiki, tačiau dažnai skubantys šeimininkai nesugeba įžvelgti pakitusio gyvūno elgesio ir ligas pastebi tada, kai augintinis guli leisgyvis ir į nieką nebereaguoja. Labai svarbūs ir skiepai, kurie, pavyzdžiui, turi būti skiriami tam tikro amžiaus mažiems kačiukams arba šuniukams. Skiepai pirmaisiais gyvūno gyvenimo metais yra labai svarbūs, nes jie sustiprina organizmą, imunitetą, leidžia efektyviai apsisaugoti nuo įvairių ligų sukėlėjų ir panašiai. Veterinarijos klinika mielai apžiūri ką tik įsigytus gyvūnėlius ir paskiria individualius gydymo planus arba programas.

Be vizitų į veterinarijos klinika, naminiams gyvūnėliams svarbi ir tinkama priežiūra – kokybiškas, subalansuotas, tinkamai patrinktas pašaras, speciali kailiuko priežiūra, naudojant tik tam tinkamas priemones ir kita. Ypač atidiems reikia būti, kai gyvūnas susižeidžia: neretai nutinka taip, kad patyrę traumas gyvūnai laiku nesureagavus susižaloja dar stipriau, taigi šiuo atveju vienintelė išeitis – kuo anksčiau aplankyta veterinarijos klinika. Veterinarai traumuotam gyvūnui paskiria terapijos ir gydymo programas, kurios padeda greičiau pasveikti ir sutvirtėti.

Taigi jei auginame gyvūną, esame atsakingi už jo sveikatą ir gyvybę, nes gležnas augintinis savimi nepasirūpins – rūpintis jo sveikata ir gerove įsipareigojome dar tada, kai svarstėme, koks padarėlis tinkamiausias tapti nauju šeimos nariu ir kuris labiausiai praskaidrins niūrią kasdienybę.