Pagrindinės virtuvės baldų projektavimo klaidos

baldų gamyba vilniujeDalis patyrusių baldininkų, kurie verčiasi baldų gamyba Vilniuje ar kituose miestuose, teigia, kad vis daugiau sulaukia prašymų nepagaminti naujus baldus virtuvei, o pataisyti ar permodeliuoti senuosius, nes jie neatitinka lūkesčių, yra nepatogūs, todėl virtuvėje nesinori leisti laiko.  Pasak specialistų, tokių problemų nekiltų, jei žmonės, įrenginėdami virtuvę, iš karto kreiptųsi pagalbos į profesionalus ar bent jau žinotų pagrindines virtuvės baldų projektavimo klaidas:

Nepatogus stalviršio aukštis. Stalviršio aukštis turi būti pritaikytas prie žmogaus, kuris daugiausiai laiko paleidžia virtuvėje, ūgio, todėl pirkti naują virtuvės baldų komplektą iš salono vien todėl, kad jis gražus, nėra labai protinga, nes vėliau, kai po vakarienės ruošimo skaudės nugarą, to tikrai pasigailėsite. Individuali baldų gamyba Vilniuje ar kitame mieste, atsižvelgs į žmogaus fizinius duomenis ir sukurs patogius baldus, kurie tikrai neužtemdys valgio ruošimo malonumo.

Netalpūs baldai. Šiuo metu labai populiarus minimalistinio stiliaus interjeras, tačiau virtuvė yra tokia namų erdvė, kurioje turi tilpti galybė rakandų, buitinės technikos prietaisų ir pan., todėl baldai turi būti pakankamai talpūs ir patogūs, kad, atidarius virtuvinės spintelės dureles, ant galvos nepradėtų kristi puodai.

Baldai be apšvietimo. Seniau buvo įprasta montuoti tik pagrindinį apšvietimą, paprasčiau tariant lempą prie lubų, tačiau reikia pripažinti, tačiau nuo šio šviesos šaltinio krinta šešėlis, kuris gali apsunkinti darbą virtuvėje. Be to, dirbant prieblandoje su aštriais peiliais, galima stipriai susižaloto. Virtuvės baldai turi būti gerai apšviesti tose vietose, kur daugiausiai dirbama – prie viryklės, stalviršio, plautuvės.

Netinkamas virtuvės baldų išdėstymas. Egzistuoja viena paprastai taisyklė: planuojant virtuvę, kaitlentė, šaldytuvas ir plautuvė turi būti išdėstyti trikampiu. Tokiu principu suprojektuoti baldai leis laisvai judėti virtuvėje, neapsunkins darbo nuolatiniu vaikščiojimu iš vieno virtuvės galo į kitą ir pan. Žinoma, kiekviena taisyklė turi išimtį – tai nedidelė virtuvė, kurioje baldai stovi prie vienos sienos, nes kitaip jų suprojektuoti tiesiog neįmanoma. Visgi, net ir čia reiktų atminti, kad kaitlentė ir plautuvė negali būti skirtinguose virtuvės galuose.

Virtuvės baldų gamyba Vilniuje ar kitame mieste pas tikrus specialistus šių klaidų padės išvengti, todėl išties verta pagalvoti apie individualų virtuvės baldų projektą. Atminkite, kad virtuvės baldai – tai ilgaamžis pirkinys, kuris tarnaus mažiausiai 10 metų.

Patarimai, kuriantys malonesnę virtuvę

virtuvės baldaiSakoma, kad kiekvienuose namuose yra kambarys, kuriame moteris gali daryti, ką tik nori. Šiuo atveju kalbama apie virtuvę, kuri namuose užima skirtingo pobūdžio poziciją. Tačiau rezultatas aiškus – nėra namų be šios patalpos, kadangi joje gaminama maistas padeda mums išgyventi. Virtuvės baldai sudaro labai didelę dalį formuojant savo būstą. Juk jaukioje virtuvėje ir maistas gaminamas kur kas maloniau. Tad virtuvės baldai sudaro kur kas reikšmingas dalį ruošiant maistą nei kada galėjo pamanyti asmuo, kuris patalpoje nepraleidžia labai jau daug laiko.

Virtuvės baldai teikia labai platų pasirinkimą. Rekomenduojame pirkti iš virtualių parduotuvių, kadangi būtent ten esanti produkcija paprastai būna mažesnės kainos, o kokybės nuo to visiškai nenukenčia. Galiausiai, jei leidžia finansai ir turite lakią fantaziją, galite samdytis profesionalus, kurie pagamins virtuvės baldus pagal jūsų poreikį. Tuomet bus atsižvelgiama į pačias mažiausias smulkmenas, kurios padės sukurti nuostabią visumą. Juk jaukumas virtuvėje garantuoja kur kas skanesnį maistą.

Virtuvės baldai, tinkamai juos įrengiant ir paskirstant, turi neužgožti pačios patalpos, turi neužimti erdvės, kurios dažnai taip reikia gaminant valgį. Ypač, jei šioje patalpoje suktis mėgsta ne vienas žmogus. Nuolatinis daužymasis užpakaliukais ne toks ir malonus, tad rekomenduojame pasilikti kuo didesnę erdvę, kiek tik leidžia galimybės.

  • Pasirinkite įmontuojamą šaldytuvą. Tai galimybė, jog prietaisas saugantis jūsų maistą, kad pastarasis nesugestų, būtų įmontuotas į spintelę. Taigi, tai neužims papildomos erdvės, kurią galėsite išnaudoti gražiai gėlių kompozicijai.
  • Spintos stumdomomis durimis taip pat padeda sutaupyti nemažai erdvės. Rekomenduojame šį variantą. Tokie virtuvės baldai taip pat padės ir nekaupti dulkių, kurias dažnai tingisi nuvalyti.
  • Kuo šviesesni virtuvės baldai – tuo patalpa atrodys didesnė ir jaukesnė. Žinoma, tuo pačiu ir greičiu išsipurvins, tad reikia įvertinti skirtingas pozicijas renkantis geriausią variantą.
  • Jei pavyks pasieiti be mielų niekučių – taip pat gebėsite įkvėpt daugiau oro.

Dar prieš įsikuriant nusipieškite planą. Nesvarbu, ar galvoje, ar ant popieriaus. Tai jums padės vizualiai suvokti, kokius sprendimus reikia priimti, kad susikurta virtuvė visiškai pateisintų jūsų lūkesčius. Virtuvės baldai turi platų pasirinkimą. Svarbu, kad jūs pasirinktumėte tokį, kuris tobuliausiai tenkintų poreikius.

Minimalistinio stiliaus virtuvės baldai

Vieta namuose, iš kur skverbiasi nosiai malonūs kvapai yra vadinama virtuve. Čia dažniausiai susirenka visa šeima rytais bei vakarais, vyksta aršios diskusijos bei pasitarimai. Tai vieta, kur praleidžiame daugiausiai laiko (ypač jei mėgstame gaminti) namuose, neskaitant miegamojo. Tad norisi, kad šioje erdvėje būtų patogu gaminti maistą, susėsti su drauge puodeliui kavos arba turėti tokį stalą, prie kurio tilptų visa šeima. Pageidautina, kad sutilptų visa turima įranga, įrankiai bei maisto atsargos. Dėl šių priežasčių yra kuriami kompaktiški, praktiški ir ilgai tarnaujantys virtuvės baldai. Jei Jums šios sąlygos artimos širdžiai, tuomet tikėtina, kad pamėgsite minimalistinį stilių ir norėsite tokio tipo virtuvės savo namuose.

Minimalistinis stilius ypač pripažįstamas tų žmonių, kurie nori virtuvėje jaustis jaukiai ir patogiai. Pagrindiniai šio stiliaus bruožai – grožis, estetika ir kokybė. Virtuvės baldai, kurie kuriami pagal minimalistinio stiliaus reikalavimus, ypač patinka ieškantiems individualaus stiliaus ir patogumo virtuvėje. Tai – idealus pasirinkimas pedantiškiems žmonėms. Šis virtuvės baldų tipas ypač aktualus turintiems svetainę, kuri yra sujungia su valgomuoju, kuris priklauso virtuvės zonai. Šiuo atveju nėra atkreipiamas dėmesys nuo bendros erdvės stiliaus.

Minimalistiniai virtuvės baldai pasižymi tuo, kad jie neturi jokių ryškių, mūsų dėmesį atkreipiančių detalių. Jie gali būti pagaminti iš bet kurios medžiagos, svarbu, kad tai būtų gražu Jums ir kokybiška. Ypač svarbu, kad šie baldai būtų patogūs naudoti: kad spintelės būtų reikiamame aukštyje, jos turėtų pakankamai lentynų, galimos spintos indams ar kitiems virtuvės rakandams, praktiški stalviršiai ir pakankamas kiekis spintelių. Virtuvinės spintelės gali turėti rankenėlės, o gali būti ir be jų – rinkitės kaip Jums patogiau ir praktiškiau. Minimalistiniame virtuvės baldų stiliuje vyrauja ne pastatoma, o įmontuojama buitinė technika. Svarbiausia, kad išsirinktumėte vieną vyraujančią spalvą, kurią galima papildyti stipresniais ar silpnesniais atspalviais.

Minimalistinio stiliaus būstas pasižymi tuščiomis ir švariomis erdvėmis, todėl venkite nereikalingų vazelių, paveikslų ir visur išdėliotų suvenyrų. Galite pasirinkti keletą Jums ypač svarbių akcentų – vazoninę gėlę ar vintažinę lempą. Netikėtumo ir žaismingumo gali įnešti įmantrios bei netikėtos baldų formos ar smagūs ryškesnių spalvų sprendimai. Nebijokite žaisti linijomis, nes jos ypač mėgiamos minimalizmą pripažįstančių dizainerių. Tegul Jūsų namuose bei virtuvėje vyrauja grynos švarios ir aiškios linijos. Jos gali būti tiek vertikalios, tiek horizontalios ar net įstrižos.

Jei kalbėsime apie spalvas, tai geriausia tinka sienas dažyti. Taip išliks vientisa spalva visoje virtuvės erdvėje. Spalvų gamoje egzistuoja aiškumas. Labiausiai tinkanti minimalistiniame interjere spalva yra pripažįstama balta. Ji suteikia švaros, sterilumo ir aiškumo jausmą bet kuriuose namuose. Jei Jūsų būste bus baltos spalvos sienos, tuomet tikrai išryškės ne tik virtuvės baldai, bet ir išskirtinis šviestuvas ar kitos detalės. Teisingai, pagal minimalistinio stiliaus rekomendacijas, įrengta virtuvė bei visas namų interjeras bus ne tik įdomus, netikėtas, bet ir labai praktiškas. Čia visada bus gera ir jauku.