Mažas vonios kambarys – sprendimai, padėsiantys vizualiai praplėsti erdvę

vonios įrangaNepaisant greitėjančio gyvenimo tempo, nemažą dalį savo laiko praleidžiame vonios kambaryje, tad natūralu, jog ši vieta tampa išskirtinai asmenine erdve, kurią norisi įrengti kuo jaukiau. Daugelis, planuodamas vonios kambario interjerą, susiduria su pagrindiniu klausimu – kaip mažame vonios kambaryje sutalpinti visą vonios įrangą ir tuo pačiu sukurti malonią atmosferą? Yra keletas taisyklių, kurios padės surasti atsakymą.

Nesvarbu, kokia vonios įranga yra kambaryje – tinkamai viską išdėsčius, galima pasiekti maksimalių rezultatų. Horizontalios linijos ir raštai ant įrenginių padės vizualiai praplėsti kambario plotį, tuo tarpu išsirinkę vertikalias linijas, voniai suteiksite papildomo aukščio. Svarbu atkreipti dėmesį, jog vertikalios juostos būtų kuo storesnės.

Kampinės dušo kabinos dažnai rekomenduojamos mažose vonios patalpose, tačiau turint vonią, vizualiai kambarį taip pat galima padidinti – tereikia įprastas dušo užuolaidas pakeisti skaidraus stiklo sienele.

Skaidrus stiklas – tik vienas iš pasirinkimų, norintiems didesnio erdvės pojūčio. Šviesių spalvų vonios įranga taip pat padės sukurti norimą atmosferą. Per daug baltos spalvos gali atrodyti šaltai, tad norint to išvengti, rekomenduojama rinktis tam tikrus tamsesnius akcentus, kurie pagyvins bendrą kambario interjerą, tačiau leis išlaikyti erdvės pojūtį.

Kuo daugiau natūralios šviesos bus vonios kambaryje, tuo erdvesnis jis atrodys. Neturintiems lango, reikėtų rinktis kiek įmanoma natūralesnę šviesą skleidžiančius šviestuvus ir papildomai apšviesti kambaryje esančius veidrodžius – nors jie ir taip praplečia erdvę, krentantys šešėliai sukuria papildomo jaukumo.

Veidrodžiai gali būti montuojami ant vonios spintelių – tokiu būdu pavyks ne tik vizualiai praplėsti erdvę, bet ir į spintelės vidų sudėti įvairius buityje naudojamus daiktus. Makiažo reikmenys, dantų šepetėliai ir visos kitos kasdien naudojamos prekės sukuria netvarkos ir chaoso įspūdį, tad geriausia jiems surasti nuošalesnę, mažiau pastebimą vietą.

Spintelės gali būti panaudojamos ne tik veidrodžiams, bet ir vonios praustuvams laikyti – šis praktiškas sprendimas suteiks galimybę vienoje vietoje laikyti viską, ko gali prireikti atliekant vonios procedūras ir nesirūpinti, kaip viską sutalpinti nedideliame vonios kambaryje. Kai tik yra galimybė, vonios įranga turėtų būti kabinama – nuo grindų pakelti įrenginiai taip pat vizualiai padidina erdvę.

Paskutinis, tačiau ne mažiau veiksmingas patarimas – skirti dėmesio mažoms detalėms. Net ir vienas, tačiau prabangus, o dar geriau – įdomus ar netradicinis pirkinys atkreips dėmesį į save taip, jog visiškai nebegalvosite apie kambario dydį. Žiūrint iš praktiškos pusės, erdvės tokiu būdu nesutaupysite, tačiau galėsite suteikti jai išskirtinumo.

Tuomet, kai visi pagrindiniai vonios kambario interjero planavimo aspektai aiškūs, belieka pasirūpinti, jog vonios įranga būtų kokybiška ir ilgaamžė – tinkamai išnaudoję mažą kambario erdvę, savo priimtais sprendimais galėsite džiaugtis ne vienerius metus.

Jei pasirinkime tarp vonios ir dušo kabinos laimėtų dušas?

voniosVis didėjančiuose vonios kambariuose atsiranda vietos ne tik skalbimo mašinai, voniai ir praustuvei, bet ir dušui. Tačiau senesnės statybos butuose problema retai taip lengvai išsisprendžia, o remontuojant vonios kambarį tenka rinktis: vonia ar dušo kabina. Tenka pripažinti, jog dušas nėra toks populiarus, jį renkasi viengungiai, aktyvūs verslo žmonės, kuriems gulėjimas vonioje prilygsta laiko švaistymui ir tie, kurių švaros kambarys yra toks mažytis, jog jame išties tik ir telpa dušas. Na, o jei renkatės dušą naujai įrengiamam vonios kambariui, ką turite apie jį žinoti?

Dušas yra ekonomiškesnis nei vonia, prausiantis jame (bet nemiegant valandą laiko) sunaudojama apie 5 kartus mažiau vandens. Tad pasirinkę dušą neprašausite – sutaupysite ir vietos, ir vandens. Renkantis dušą labai svarbu atsižvelgti į keturis parametrus, kuriuos ir aptarsime.

duso kabinaDuso kabinos dydis ir forma priklauso nuo padėklo, kurie gaminami kvadratiniai, stačiakampiai, pusapvaliai, penkiakampiai . Kadangi dušas pasirenkamas norint sutaupyti vietos, geriausias padėklas yra pusapvalis arba penkiakampis,kad geriausiai tiktų kampe. Padėklas nebūtinai turi būti plokščias, jis gali būti ir gilus, taip tapdamas gera alternatyva voniai. 30-40 cm gylio padėklas gali būti naudojamas kaip nedidelė vonelė maudyti gyvūnams, vaikučiams, pasidaryti vonelę kojoms.

Padėklas ar plytelės? Skandinavai dušo kabinas stato ant plytelių, vokiečiai ant padėklų, lietuviai renkasi abu variantus. Visgi dušo padėklai turi tam tikrų privalumų – nuo tikimybės paslysti saugo speciali danga bei mažiau šansų aplieti kaimynus (aktualu gyvenant bute).

Paprastai dušo pasirinkimą lemia ir judantys sienelių elementai . Galimas vienpusis arba dvipusis kabinos atidarymas. Renkantis slankiąsias duris, derėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip tyliai jos užsiveria ir ar patogu jas išvalyti. Dažnai gamintojai parenka lengvai išardomas konstrukcijas, kad būtų galima lengviau išardyti ir išvalyti duris.

Pati dušo kabinos sienelės medžiaga yra taip pat svarbus pasirinkimo kriterijus. Skaidrus stiklas praplečia erdvę, tačiau siekiant daugiau privatumo galima rinktis ir pusiau skaidrų stiklą arba saugų grūdintą stiklą, kuris būna puoštas ornamentais. Beje, norintiems skaidraus stiklo sienelių, bet bijančių vandens nuosėdų, turime gerą žinią, jog esama stiklo padengto specialia plėvele, kuri atstumia vandenį ir stiklas lieka švarus.

Taigi, vietos pasirinkimams ir sprendimui yra daug. Rinkitės atsakingai ir mėgaukitės dušo teikiamais privalumais!