Peteliškės: stilistų patarimas einantiems į vestuves

peteliskesPeteliskes vyrams asocijuojasi su elegancija ir išskirtinia proga. Jeigu eidami į vestuves pasirinkote ryšėti peteliškę, o ne kaklaraištį, sveikiname. Taip pat pateikiame kelis stilistų patarimus, kurie padės sužibėti puotoje.

Klasika
Juk dažnam peteliškes dėvintys vyrai atrodo rafinuoti, charizmatiški, drąsūs. Šiandien, atgimsta XX amžiaus viduryje karaliavusi peteliškių mada. Ir vėl peteliskes galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų ir dydžių. Ją reiktų rinktis ne tik pagal aprangos kodą, tačiau ir derinti prie veido formos. Derinant peteliskes spalvą prie aprangos reiktų atsižvelgti kokios spalvos suknele dėvės dama. Dominuoja keturios peteliskes spalvos – mėlyna, raudona, juoda, balta ir šampano spalvos. Itin populiarios žalios spalvos petelistes vaikams.

Dydis
Peteliskes dydis turėtų būti toks, kad neužgoštų marškinių apykaklės. Peteliskes peilis – per didelis aksesuaras, kuris panašėja į klouno “varlytę”. Reiktų per daug nenukrypti nuo klasikinio varianto išmatavimų: 12×6 cm.

Medžiaga
Peteliškės siuvamos iš vilnos, šilko, polisterio ar net lino. Šilkinės peteliškės yra švelniausios iš visų medžiagų, jos blizga ir taip pagyvina aprangą. Tačiau jų kaina yra kiek brangesnė nei kitų. Todėl norintys sutaupyti gali rinktis blizgantį polisterį. Jeigu norite itin kokybiškos aprangos detalės, tačiau biudžetas švelniai tariant suspaustas, peteliškes galite nuomotis ir taip sutaupyti.

Individualus pasirinkimas
Peteliskes berniukams gali būti derinamos prie tėvo aprangos. Šiuo metu itin populiarus sprendimas – peteliskes teciui ir sunui. Taip pat itin palankiai stilistų vertinamas pasirinkimas – skirtingos peteliskes, tačiau turinčios bent vieną ar kelias bendras detales.

Peteliskes kaune ir peteliskes vilniuje kainos svyruoja gana ženkliai, nors taip pat ir pasirinkimas yra labai paltus. Jeigu norite ko nors išskirtinio čia gali būti pasiūlytas peteliskes siuvimas. Tokios peteliskes kaina nebus ženkliai didesnė nei pirktos, tačiau atitiks visus Jūsų keliamus šiai aprangos detalei reikalavimus, o taip pat idealiai tiks prie Jūsų veido formos.

Peteliskes Vilnius dažniausiai ieškomos didžiuosiuose prekybos centruose. Peteliskes acropolis rasite įvairiausių salonų, kuriuose konsultantai padės išsirinkti labiausiai patinkantį variantą.

Vyrų nevaisingumas: kokios priežastys jį lemia?

Statistiniai tyrimai rodo, kad dvi poros iš dešimties yra laikomos nevaisingomis. Tai opi tema, kuria vengiama kalbėti, o kalbėti reikia, nes problemos neturi tendencijos išsispręsti pačios. Nevaisingi gali būti ir vyrai, ir moterys, todėl užuot ieškojus kaltų, būtina atlikti vaisingumo tyrimus. Vyrų nevaisingumas nustatomas greičiau ir paprasčiau – įvertinus spermos kokybę. Tad šį kartą skirkime dėmesį vyrams ir jų nevaisingumo priežastims aptarti.

„Negaliu pastoti“ – moters frazė, kurios nenori išgirsti nė vienas vyras. Tačiau faktas yra toks, kad vyrų spermos kokybė prastėja. Ir nors šiuo klausimu šiandien verda diskusijos, tačiau atliekami tyrimai įrodo, kad šiuo faktu abejoti negalima. Prastos spermos kokybės priežastys gali būti įvairios, tad aptarkime keletą iš jų.

Nevykstanti spermatozoidų  gamyba sėklidėse viena dažniausių priežasčių darančių  įtaką vyro nevaisingumui. Paprastai spermatogenezės sutrikimus turintis vyras jaučiasi gerai ir nesiskundžia pablogėjusia sveikata. Todėl be tyrimų nustatyti ar vyras vaisingas yra neįmanoma. Sudėtinga atsakyti į klausimą, kodėl kai kurių vyrų sperma prasta. Tai gali lemti ir genetiniai defektai Y chromosomoje, ir žalingas aplinkos poveikis, ir netinkamas gyvenimo būdas, kai piktnaudžiaujama alkoholiu ar rūkalais, netinkamai maitinamasi, patiriamas didelis stresas ar organizmui trūksta mikroelementų ir vitaminų. Todėl esant prastiems spermoms kokybės rodikliams būtina kaip įmanoma vengti žalingų įpročių arba visai jais atsikratyti, daugiau laiko skirti sau ir keisti gyvenimo būdą.

Vyrų nevaisingumas gali būti ir įvairių infekcinių ligų padarinys. Tarkim chlamidijos ar gonorėja gali sutrikdyti spermių praeinamumą lytiniais takais. Tad, ne veltui medikai nuolatos primena, kas nesaugus lytinis aktas ar dažnas sekso partnerių keitimas yra likimo tampymas už ūsų. Tiesa, nevaisingumui taip pat įtakos gali turėti dar vaikystėje persirgtas infekcinis parotitas arba visiems puikiai žinoma kiaulytė. Ligos metu gali būti suardytas audinys, gaminantis spermatozoidus, tad nevaisingas vyras gali net neįtarti turintis problemų.

Diagnozė – sėklidžių  vėžys sudrebina žemę po kojomis, o spindulinio ar chemoterapinio gydymo pasekmė – bloga spermos kokybė. Tiesa, kai kuriems, vyrams tokie pakitimai laikini, tačiau nustatyti ar laikui bėgant spermos kokybė atsistatys yra neįmanoma, todėl esant tokiai situacijai medikai siūlo apsvarstyti galimybę užšaldyti spermą, kol dar neprasidėjo vėžio gydymas.

Nors daugelis vyrų ir vengia kalbėti apie savo problemas ar to gėdijasi, tačiau svarbu, atminti, kad vyrų nevaisingumas nėra liga, tai simptomas, kuris gali įspėti apie besikaupiančius debesis virš jūsų galvos. Tad, protingiausia būtų užbėgti problemai „už akių“.

Seksas padeda…

seksasPasakius žodį „seksas“ nejučia visi pradedame krizenti, raudonuoti, jaustis ne itin patogiai. Taip, tai asmeniška, intymu ir paslaptinga, dėl to ne vietoje ir ne laiku užvestas pokalbis apie seksą gali išsirutulioti į labai įdomią diskusiją. Norime pateikti keletą įdomių faktų apie seksą, kad galėtumėte juos panaudoti kalbėdamiesi su partneriu arba tam tikrose interneto bendruomenės pokalbiuose (paprastai ten, kur publikuojami sekso skelbimai ir mezgamos pažintys pažintys vienos ar kelių naktų seksualiniams nuotykiams).

1 faktas. Seksas sumažina stresą ir kraujospūdį. Mokslininkai Škotijoje tyrė vyrus ir moteris, kokie jie atsparūs stresinėms situacijoms. Jie taip pat matavo jų kraujospūdį, ir pastebėjo, kad dažnai seksu užsiiminėjantys asmenys turi mažesnį kraujo spaudimą ir yra atsparesni stresui. Nereikia nė mokslinių tyrimų, kad suprastume, jog seksas yra puikus atsipalaidavimo būdas, o tai glaudžiai susiję tiek su stresu, tiek su kraujo spaudimu.

2 faktas. Seksas gerina imuninę sistemą. Žmonės, kurie seksu užsiiminėja bent 2 kartus per savaitę turi didesnį imoglobulino A kiekį kraujyje. Šis antikūnas yra vienas iš esminių imuninės sistemos įrankių, padedantis kovoje su ligomis.

3 faktas. Seksas lieknina. Šitą tikriausiai jau žinojote iš patirties, nes po gero sekso suprakaituojate ir beprotiškai norite valgyti. Taip nutinka, kai deginamos kalorijos. Pereikime prie skaičių – 30 minučių trukmės lytinis aktas „išgarina“ 80-90 kalorijų. Jei per naktį tokių būna bent du, reiškia sudeginamos 160-180 kalorijų. Mylintis kas trečią dieną per mėnesį sudeginamos 1600-1800 kalorijų. O tai jau beveik kilogramas numesto svorio. Keli mėnesiai ir netenkate 3-5 kilogramų vien dėl to, kad užsiiminėjate reguliariai seksu.

4 faktas. Aukštesnė savivertė. JAV psichologai pastebėjo, kad žmonės, kurie reguliariai užsiiminėja seksu turi aukštesnį savivertės laipsnį. Jie geriau save vertina, yra patenkinti gyvenimu, mato daugiau teigiamų dalykų aplinkoje, kurioje gyvena. Pasaulis jiems atrodo gražesnis. Vien dėl to, kad naktį ne pyksta ir bamba, o nuoširdžiai „dulkinasi“. Jei skatintume lietuvius daugiau užsiiminėti seksu, gal nebūtume tokia nihilistų tauta?..

5 faktas. Seksas turi įtakos miegui. Orgazmo metu išsiskiriantis oksitocinas pagerina žmogaus miegą. Taigi tie žmonės, kurie užsiima seksu naktį, išsimiega geriau. Net jei to miego ir nėra labai daug. Iš kitos pusės tampa aišku, kodėl po lytinio akto vienas iš partnerių iš karto užknarkia – oksitocinas visiškai paveikė organizmą ir žmogus tiesiog užmigo. Ne dėl to, kad partneris nerūpi, bet dėl fiziologinių priežasčių. Beje, tas pats oksitocinas skatina ir endorfinų išsiskyrimą, kurie paprastai mūsų organizmuose kovoja su skausmu. Skauda dantį? Reikia sekso ir skausmas aprims. Moksliškai įrodyta!

Yra dar daugybė faktų, siejančių seksą su gera savijauta. Tiek moterims, tiek vyrams jis yra naudingas. Tai ne tik „nešvarus reikalas“, „amoralus veiksmas“. Seksas yra mūsų gyvenimo dalis, svarbi dalis, kurios turime paisyti, o ne ignoruoti ar slėpti jos svarbą.