Dėlionės – džiaugsmas vaikams ir tėvams

žaislai vaikamsMylintys tėvai rūpinasi tinkama vaiko raida. Skaitomos pasakos, perkami žaislai. Būtent žaislai vaikams yra aktuali tema. Kartais tėtis ar mama išvyksta į miestą ir nusprendžia apsilankyti vaikiškų prekių parduotuvėje. Bet ką nupirkti? Kas pradžiugintų atžalą?

Kas vaikui gali patikti, priklauso nuo to, ar auginate berniuką, ar mergaitę, taip pat nuo amžiaus. Nors tai dar nėra šimtaprocentinis rodiklis – vienam berniukui labiausiai rūpi mašinėlės, o kitas svajoja apie kamuolį. Žaislų pasiūla šiais laikais didžiulė, tad belieka tik rinktis. Tinkamas pasirinkimas – tai investicija į mažojo šeimos nario raidą.

Dėlionės

Dėlionė – nuostabus laisvalaikio praleidimo būdas (bet nedidelis amžius reiškia, jog tėvai turi rūpintis, kad vaikas neįsikištų detalės į burną). Dėlionių kilmė siejama su XVIII amžiumi, tad šiuo užsiėmimu džiaugiasi jau ne viena karta. Kodėl tai įdomus laisvalaikio praleidimas ir kodėl kiti žaislai vaikams kartais lieka antrame plane?

Dėlioti gali vienas, du, trys ir daugiau žmonių. Jei detalių daug, net ir šešetas žmonių turės ką veikti. Malonus pašnekesys, laisvalaikis kartu ir naujo paveikslo sukūrimas. Taip netgi galima siekti rekordo – kaskart bandyti sudėti vis didesnę vadinamąją puzlę (beje, ar žinote, kad kalbos specialistai siūlo ne tik „dėlionės“, bet ir „kibučio“ variantą?).

Dar vienas svarbus dalykas – pomėgių atitikimas. Iš detalių suformuojami patys įvairiausi paveikslėliai ir paveikslai. Gamta, įvairūs animaciniai personažai, automobiliai – tai pavyzdžiai, kokių būna dėlionių.

Jei norite, kad žaislai vaikams būtų naudingi, dėlionė yra puikus pasirinkimas. Kiekviena figūra – tai visumos dalis. Kur kokia turi būti? Kas po ko eina? Reikia mąstyti, tačiau procesas kūrybingas ir neįtemptas. Bus įdomu ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams. Be to, dėliojimas – tarsi ruošimas gyvenimiškoms situacijoms. Kai iškyla kokių nors problemų, imama jas spręsti. Ir galbūt vaikystės pomėgis primins, kad yra tam tikra seka ir nereikia panikuoti.

Kibučiai (skamba žaismingai, ar ne?)  naudingi visai šeimai. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, sudėlioti mintis. Įkvepia ir progresas – paveikslas tampa vis pilnesnis, vis daugiau figūrėlių atranda savo vietą. Tad atsidūrę šalia žaislų parduotuvės greičiausiai pamąstysite apie dėlionę.

 

 

Mediniai žaislai vėl populiarumo viršūnėje

mediniai zaislaiSunki vaikystė, mediniai žaislai ir tie patys prikalti prie grindų“ – populiarus šmaikštus posakis apie mūsų tėvų ir senelių vaikystę, kuomet žaislai išties buvo tokie, kokius nagingi dėdės išdroždavo iš medžio, supindavo iš virvių ar vytelių. Švilpukai, supinės, gal kuris ir net medinį traukinuką turėjo. Išties sunki vaikystė, kurios nepalyginsi su dabartinių vaikų pirmaisiais metais, kuomet kaip diena, taip naujas žaislas atsiranda namuose. Tačiau šiuo metu, kai įvairiose gyvenimo srityse yra atsigręžiama į ekologiją, natūralius produktus, tai ir žaislų pramonėje mediena pradeda konkuruoti su įprastais plastikais, silikonais ir kitomis dirbtinėmis medžiagomis.

Mediniai žaislai suaugusiems sukelia nostalgiją, tuo tarpu mažiesiems tai yra itin puikūs lavinamieji žaislai. Natūralios medžiagos leidžia lengviau suvokti aplinką, dydžius ir proporcijas. Pavyzdžiui, plastikinė didelė mašina yra lengva, tuo tarpu tokių pat proporcijų medinis objektas yra išties sunkesnis. Žaidimas su abiem leidžia vaikui įsisamoninti, jog tie patys dydžiai gali būti skirtingo svorio. Vaiko vystymuisi svarbu suvokti medžiagų proporcijas, sunkumą, koks jausmas apima jas liečiant, todėl nereikia bijoti, jog jis įšoks į balą ir ją ištaškys, kad pabandys ranka paliesti muilo burbulą, o į žaislų arsenalą reikėtų įtraukti ir medinius žaislus.

Galvojant apie medinukus, dažniausiai įsivaizduojami besisupantis arkliukas, mediniai traukinukai ar labiau dekoracijas primenantys žaislai(pavyzdžiui, barškučiai). Tačiau medis plačiai naudojamas žaislų pramonėje. Pavyzdžiui, šiuo metu itin populiarūs balansiniai dviratukai vaikams taip pat gali būti pagaminti iš medžio. Jie atrodo moderniai, gražiai, yra lengvai prižiūrimi ir vaikams itin patinka. Nors „medinis dviratis“ sukelia lėto, grubaus, keturkampiais ratais dviračio vaizdą, tačiau ant balansinio dviračio su mediniu korpusu užsėdusio keturmečio jūs tikrai nepavytumėte.

Mediena plačiai naudojama kurti vystymuisi naudingus žaislus – kaladėles, dėliones, galvosūkius, surenkamus transformerius, barškučius. Tai žaislai, kuriuos vaikai kasdien liečia, laiko, mėto, kiša į burnytę. Mediena nėra toksiška medžiaga, kokybiškai pagaminti žaislai nesulūžta mėtant, o atitarnavusį žaislą išmetus lauk jis suyra ir neteršia aplinkos, kaip plastiko žaislai. Tad visapusiškai mediniai žaislai pripažįstami kaip puikus pasirinkimas vaikučiams.