Karantino metu švietimo sistema išgyvena ne pačius geriausius laikus – moksleiviai mokomi tradiciniais mokymo būdais, bet tik nuotoliniu būdu. Tai ne visada įdomu ir patrauklu technologiniame pasaulyje gimusiems ir augantiems vaikams. Lietuvos kultūros taryba parėmė virtualaus ugdymo platformą, kuri leidžia į mokymąsi pasižiūrėti šiek tiek laisviau ir inovatyviau.
Šiuo metu yra jau sukurtas ugdymo turinys – 50 elektroninių pamokų dalykams: dailė (tautiniai raštai, audimo elementai), muzika (lietuvių liaudies instrumentai, dainų šventės tradicijos), lietuvių kalba (tautosaka, sakmės, sutartinės, tarmės), pilietiškumo ugdymas (muziejai, valstybinių švenčių minėjimas ir tradicijos), geografija (Lietuvos regionai, sienos, geologiniai paminklai) ir kita.
Moksleiviai gali registruotis į įvairius vykstančius konkursus ir savo testų rezultatais varžytis su kitais dalyviais. Virtualias pamokas kuria patys mokytojai, todėl tai nėra iš Švietimo Ministerijos „nuleistas“ ugdymo planas. Kiekvienas mokytojas gali nesunkiai sukurti savo pamokas panaudoti vaizdinę ir tekstinę medžiagą, įrašydami pamokas garsu, sukurdami video. Yra galimybė sukurti ir 3D vaizdus, pritaikyti juos Virtualiosios Realybės (VR) akiniams. Tai savotiška interaktyvi prezentacija internete.
„Virtualaus ugdymo platforma yra sukurta mūsų EDU GameGate platformos pagrindu. Virtualias pamokas galima padaryti ir įdomias, ir naudingas. Vaikams nepatinka skaityti popierines knygas, jiems norisi daugiau žaidimo formos mokymų. Ši platforma yra sukurta tam, kad būtų galima ir žaisti, ir mokytis. Manome, kad tai vienas iš efektyviausių būdų išmokti tam tikras mokykloje dėstomas pamokas.“, – sako Saulius Balsys, VUA.lt kūrėjas. Šiuo metu platforma tik pradėta vystyti – laukia dar ne vienas patobulinimas, daugiau turinio.
S. Balsys: „Kviečiame ir kitas sąjungas, asociacijas ir bendruomenes prisijungti kurti tokį turinį ir talpinti ją platformoje VUA.LT. Trumpas, vaizdo (video) mokymų kursas, savarankiškai sukurti ir patalpinti virtualios realybės užsiėmimus (sukurta per 50 užsiėmimų), kurie naudojami ugdymo metu.“
VUA.lt su laiku gali tapti patogiu nuotolinio mokymosi įrankiu ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kurios pamažu irgi pratinamos prie nuotolinio mokymosi.
Projektą remia ir finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Projektą įgyvendina: VšĮ 3D Vilnius
Nuoroda į projektą: https://vua-mokykloms.lt
Parašykite komentarą