Į klausimą, ar verta namuose įsirengti židinį, galėtų būti bent trys skirtingi teigiami atsakymai. Vieniems židinys gali būti kaip papildomas šilumos šaltinis, norint tam tikru laikotarpiu pašildyti erdvesnes ar vėsesnes namų patalpas. Kitiems židinys – tai alternatyvus šildymo būdas, ypač turint šildymo sistemą, kuri absoliučiai priklausoma nuo elektros energijos. O tretiems – tai tiesiog namų jaukumas, grožis, ramybė.
Kalbant apie pirmąjį variantą, židinys gali puikiai pasitarnauti pavasarį arba rudenį, kai jau arba dar norisi šilumos, tačiau lyg ir nėra poreikio kūrenti pagrindinį namų katilą. Ypatingai pasiteisina tuomet, jeigu namas yra didelis, dviejų aukštų su erdviu pirmuoju aukštu. Kūrenant židinį pirmame aukšte ir įrengus specialią ortakių sistemą, šilumą galima nukreipti ir į antrąjį aukštą. Kartais to visiškai pakanka, kad namuose taptų šilčiau būtent tada, kada norisi.
Dažnai pasitaiko ir taip, kad pagrindinis namų šildymas yra priklausomas nuo elektros tiekimo, pavyzdžiui, – dujinis, oras-vanduo, oras-oras ar elektrinis šildymas. Tokiu atveju, židinys namams gali būti tikras išsigelbėjimas, kuriam laikui netekus elektros energijos ar sugedus šildymo įrenginiui. Juk kaip dažnai, lyg tyčia kas nors nutinka, būtent, pačiu šalčiausiu žiemos metu.
Tačiau daugelis įvardija tai, kad jiems židiniai – tai namų jaukumas, grožis, todėl, nepriklausomai nuo metų laiko ir šilumos poreikio, mėgsta jį įsikurti bet kuriuo metu. Šiandien židiniai gali atrodyti visiškai kitaip, nei anksčiau: kompaktiški, puikiai derantys bet kokiam interjere!
Ilgaamžiški – ketiniai, kurie gali būti naudojami nuolatos. Plieniniai – pačių įvairiausių dizainų ir kombinacijų, labiau skirti nepastoviam naudojimui. Gali būti tiesiog alternatyvi namų šildymo priemonė arba panorėjus jaukiai įsitaisyti ir pailsėti. Kokliniai – pasirenkami išskirtiniam interjero kūrimui ir įmantraus dizaino gerbėjams.
Parašykite komentarą