Kadangi visi norime turėti jaukius ir gražius namus, turiu pasiūlymą – dekoratyvinis akmuo. Jis tinkamas tiek interjero, tiek ir eksterjero apdailai. Jo panaudojimo galimybės labai plačios: sienų, kolonų, laiptinių, nišų, tvorų, pamatų grąžinimas.
Medžiagos
Reikėtų nepamiršti, kad dekoratyvinis akmuo gaminamas iš skirtingų medžiagų. Vieni gamintojai gamina iš gipso kiti naudoja cementą maišytą su skalda ir smėliu. Iš gipso pagamintas akmuo tinkamas tik interjero apdailai, nes gipsas yra tokia specifinė medžiaga, kuri lauko sąlygas nelabai mėgsta. Jo negalima plauti, jis greitai nusitrina ir nusidaužo kampai, praranda savo pradinę išvaizdą ir grožį. Akmuo gaminamas iš cemento, smėlio ir skaldos, tokių bėdų neturi, jis puikiai tinka eksterjere, nes šios medžiagos yra atsparios aplinkos poveikiams, tiek drėgmei, tiek šalčiui ar karščiui.
[more…]
Spalva
Gamintojai siūlo didžiulį spalvų pasirinkimą, nuo visiškai baltų iki įvairiais raštais ir spalvomis margintų. Deja iš gipso gaminamo akmens spalva dedama tik ant paviršiaus, o vidus vistiek lieka baltas. Jei nuskils gabalėlis plytelės, kuri yra dažyta, juodai, raudonai, ar dar kokia kita spalva pasimatys visas „vidinis grožis” – baltas gipsas. Akmenį gaminant iš cemento, pigmentai yra įmaišomi į visą masę todėl, net nuskilus gabalėliui plytelės tai nebus pastebima.
Faktūros
Jų taip pat yra gausybė, nuo lygių plonų, iki iškilių, aštrios faktūros. Plonesnės ir lygesnės puikiai tinkamos namų apdailai iš lauko, sienoms, pamatams. Interjere jų panaudojimas taip pat platus, laiptinės, koridoriai, virtuvės, svetainės ir kita. Jie labiau tinka erdvėse, kurios yra mažesnės. Iškilių faktūrų akmuo daugiau naudojamas akcentiniam dekoravimui. Puikiai tinka fragmentams daryti, nišoms puošti. Tačiau nuostabiai atrodo ir visa siena. Tinka grąžinti tvoras.
Šviesa ir šešėlis
Nepaslaptis, kad daugumai patinka, ne tik dieną grožėtis interjeru, bet ir vakare prisėdus po sunkios darbo dienos su puodeliu arbatos jaukioj aplinkoj. Tai galima padaryti pasitelkiant apšvietimo gudrybes. Norint, kad jus džiugintų žaismingi šešėliai reikėtų pasirinkti aštresnės faktūros akmenį. Apšvietimą montuoti iš viršaus ar iš apačios, patartina rinktis kaitrines arba gelsvos spalvos lemputes, nes ši spalva geriausiai išryškina faktūrą ir sukuria nuostabius, žaismingus šešėlius.
Klijavimas
Dekoratyvinio akmens klijavimas tikrai nėra sudėtingas, todėl jį išklijuoti galite ir patys. Svarbiausia prieš klijuojant iš skirtingų dėžučių imti akmenį ir pasidėlioti jį ant grindų, tam kad jūs išgautumėte sau patinkantį ornamentą iš spalvų ir faktūros. Kai jau esate išsidėlioję ir susiderinę spalvas, galite pradėti klijuoti. Klijuoti pradedama nuo kampinių elementų, jeigu jie yra. Jeigu kampinių elementų nėra klijuoti pradedama nuo apačios ir nuo krašto. Plytelės klijuojamos be tarpų, ir taip, kad nesueitų vertikalios siūlės. Padengiame akmenį klijais ir spaudžiame prie klijuojamo paviršiaus taip, kad klijų perteklius išsispaustų ant kraštų, taip bus geresnis sukibimas. Jei akmenį reikia pjauti, tam puikiai tinka kampinis šlifuokis dar vadinamas „bulgarke”. Klijavimui pasirinkite tinkamus klijus. Jei reikia rinkitės atsparius karščiui ar šalčiui.
Klijavimui reikalingi įrankiai
Plaktukas, diskinis pjūklas skirtas pjauti, skelti akmenį ar plytą. • Matavimo juostelė ir gulsčiukas užtikrinti lygų klijavimą. • Mentelė ir klijų maišymo indas paruošti ir tepti klijus. • Mentelė, metalinis šepetys padengti ir pašiaušti skiedinį. (Jei reikia) • Skiedinio maišas siūlių užpildymui. ( Jei reikia) • Šepetys akmens valymui. Priežiūra. Dekoratyvinį akmenį galima plauti vandeniu jei išsitepa galima plauti vandens ir muilo mišiniu. Tačiau venkite rūgštinių tirpalų, nes jie gali pakenkti spalvai. Susikaupusias dulkes galima nušluoti švaria šluotele arba tiesiog nusiurbti dulkių siurbliu.
Kaip atrodo toks akmuo interjere, galite pamatyti galerijoje
Parašykite komentarą