Ekologiška pakuotė – mažas žingsnis prieš didelį pavojų keliantį plastiką

ekologiska pakuote

Kalbos apie globalinį atšilimą, vandenų taršą, įvairių gyvūnų bei augalų rūšių nykimą bei kitos problemos, atrodo, jaudina daugelį, tačiau tas rūpestis dažniausiai tik ir lieka kalbų lygmenyje. Paslapčia tikimės, jog mūsų taršos pasekmės tiesiogiai nepalies, nenukentės ir vaikai, anūkai bei proanūkiai. Na, o po mūsų, kaip sakoma, nors ir tvanas…Visgi kiekvienas mūsų, užuot garsiai dejavęs dėl problemų, gali imtis nors ir nedidelių, tačiau aktyvių veiksmų. Ekologiška pakuotė, naudojama, pavyzdžiui, kasdienei kavai – mažas, tačiau reikšmingas žingsnelis į švaresnės aplinkos saugojimą. Kad ir kaip banaliai atrodytų, tokiam elgesiui paskata tapti gali dar viena paskaita apie tai, koks blogas yra plastikas.

Plastikas iš pažiūros yra puiki medžiaga: lengvai pagaminamas, plonas, tačiau patvarus. Jo reakcija į kitas medžiagas yra labai nedidelė, tad, patekęs į aplinką kaip šiukšlė, sėkmingai ten ir gyvena metų metus. Tai – viena iš plastikinių atliekų, kurių mastai iš tiesų dideli (juk ne kiekvienas žino, kad prieinama ir kita alternatyva – ekologiška pakuotė), kelianti daug problemų jų utilizavimo atžvilgiu.

Problema dėl plastiko atliekų utilizavimo galimybės kelia nerimą ne tik teoriniame lygmenyje. Skaičiai byloja patys už save! Kiekvienais metais į vandenyną išmetama apie 8 milijonus tonų plastiko, o tai prilygsta vienam vilkikui per minutę! Ši „plastikinė“ tarša ne tik kelia grėsmę jūros gyventojams, bet ir kiekvienam mūsų: kenksmingos medžiagos, patekusios į žuvų organizmą, nuodija ir jas valgančius žmones. Aišku, nuo vieno žuvies kotleto nenumirsite, tačiau ilgalaikės pasekmės gali būti tikrai skaudžios. Šią situaciją Jungtinių Tautų atstovai vaizdžiai vadina „plastiko krize“.

Ir tai – tik vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip gali pakenkti plastikas. Užuot burbėjus, geriau imtis aktyvių veiksmų. Elementarus pavyzdys – ekologiška pakuotė, kurią kaip alternatyvą siūlo maisto išsinešimui skirtų produktų gamintojai ir pardavėjai. Kitas paprastas žingsnis – atliekų rūšiavimas. Plastikas, patekęs į sąvartynus su kitomis šiukšlėmis, išskiria pavojingas medžiagas, o numestas gatvėje ar po medžiu gali apnuodyti vandenį. Išrūšiuotas ir ten, kur reikia patekęs plastikas gali būti efektyviai panaudojamas išgaunant energiją.

 

 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas