Fotografija – vienas iš populiariausių pomėgių pasaulyje šalia įvairių daiktų kolekcionavimo ir knygų skaitymo. Pastarasis mažėja dramatiškai, tuo tarpu norinčiųjų fotografuoti nuolatos daugėja. Priežastys paprastos – atpigo sisteminiai fotoaparatai, kurie seniau buvo įkandami tik profesionalams. Be to interneto galimybės leidžia lengvai platinti fotografijas ir net iš jų užsidirbti papildomai. Dėl šių priežasčių fotografavimas dabar yra „ant bangos“.
Lietuvoje nėra labai daug konkursų, kuriuose varžytųsi mėgėjai fotografai. Galbūt dėl to fotografavimas pas mus dar nėra pasiekęs savo populiarumo viršūnės. Bet su laiku turėtų situacija dar pagerėti.
Foto kursai labai smarkiai prisideda prie Lietuvos fotografijomis lygio kėlimo ir populiarinimo. Kuo daugiau žmonių mokės fotografuoti, tuo daugiau bendraminčių jie suburs. Tuo geriau bus ne tik fotoaparatų pardavėjams, bet ir dar daugybei kitokių specializacijų verslininkų. Jau neskaičiuojant tuos, kurie mėgausis fotografo darbo vaisiais…
Foto kursai šiuo metu kainuoja nelabai brangiai – vos 140 eurų už 6 užsiėmimus po 2 akademines valandas (akademinė valanda – 45 minutės). Privačių foto kursų specifika yra kur kas efektyvesnė, nei mokymo įstaigų. Taip yra todėl, kad privačiai organizuojamuose kursuose paprastai dalyvauja nedidelės grupelės žmonių, o kolegijos auditorijoje dėstytojo klauso 30-50 studentų. Kaip manote, ką lengviau išmokyti fotografuoti? Gale sėdinčius studentus, ar žmones, kuriems dėstytojas skiria labai daug dėmesio?..
Foto kursai apima ne tik fotografavimą. Čia ir yra visas „gėris“. Tai teorinių ir praktinių fotografavimo žinių rinkinys, prie kurio pridedamas ir specialus nuotraukų apdirbimo ir retušavimo kursas. Svarbu juk ne tik nufotografuoti ir perkelti į kompiuterį, bet ir apkarpyti nuotrauką, paruošti ją spausdinimui, išvalyti tam tikrus elementus, paryškinti ir t.t. Jau nekalbame apie dabar populiarius efektus (makro, fish-eye, panoramą, freezlight ir t.t.), kurie nuotraukas daro įspūdingesnes.
Ar įmanoma fotografuoti išmaniuoju telefonu kokybiškai? Galima su aukštos rezoliucijos išmaniaisiais, tačiau tai gana sudėtinga, nes išmanieji telefonai turi labai mažai rankinių nustatymų – viskas paremta automatiniais šviesos ir išlaikymo režimais. Be to blykstė yra gana silpna, židinio nuotolis – be galo mažas. Tai apriboja išmaniuosius telefonus, nors ir buvo bandymų sukurti skambinančią „muilinę“, o ne telefoną su galinga kamera.
Norite fotografuoti, kaip profesionalas? Užsirašykite į foto kursus jau dabar! Fotografijos kursai vyksta nuolatos.
Parašykite komentarą