Jau rašiau kaip išsirinkti laminuotą grindų dangą, šiandien plačiau papasakosiu kaip ją pasikloti pačiam plaukiojančiu būdu. Pasikloję patys, sutaupysite pinigų, nes nereiks kviestis meistro.Tai yra paprasta ir tikrai nereikalauja stebuklingų įgūdžių.
[more…]
Kur galima kloti laminuotą grindų dangą
Laminuota grindų danga yra labai universali ir gali būti klojama beveik visur. Ji sumažina triukšmo lygį, ji greit susideda ir jos pasirinkimas yra tikrai nemažas. Atsparesnė laminuota grindų danga ypač puikiai tarnaus vaiko kambaryje ar namuose, kuriuose auginamas šuo. Laminuotos grindys ypač gerai tarnaus ir išliks ilgaamžės, jei patalpa, kurioje jos sudėtos pasižymės pastoviu mikroklimatu ( nedideliais temperatūros svyravimais ).
Seniau būdavo nepatartina kloti laminuotos grindų dangos drėgnose patalpose, nes drėgmė ją greit paveikdavo ir lentelės „išsipūsdavo”, tačiau dabar galima rasti laminuotos grindų dangos vaškuotais kraštais arba prieš klojimą impregnuoti kraštus ir turėsime drėgmei atsparią dangą, kurią be vargo galėsime kloti vonioje, virtuvėje ir t.t.
Paruošiamieji darbai:
- Perkamas laminuotų grindų kiekis turi būti 10 proc didesnis, nei patalpos kvadratūra.
- Jei klosite didelę patalpą vienas (-a), patarčiau pirkti laminuotą grindų dangą su megaloc sujungimo sistema, palengvinsite sau darbą.
- Prieš dedami įsitikinkite, kad paviršius ant kurio bus klojama laminuota grindų danga yra lygus, sausas ir švarus.
- Tinkamai pasirinktas pakloto storis sumažins išlaidas ir broko galimybę. ( Lygioms grindims pakaks ir 3mm, nelygioms reiks 5,5mm pakloto. Patartina pirkti paklotą lakštais, jis yra standesnis ir patikimiau tarnaus, taip pat suteiks šiokią tokią garso izoliaciją )
- Prieš dėjimą grindis patalpoj, kurioje jos bus dedamos palaikyti bent 2 paras.
- Prieš klojant laminuotą grindų dangą galima pasidėlioti lenteles iš kelių pakuočių ir paderinti raštą.
- Patalpoje, kurioje bus klojamos laminuotos grindys temepratūra turi būti nežemesnė nei 15 ° C ( dažnai žmonės klausia ar nieko nenutiks grindims žiemą, jei sudės jas nešildomam sodo name. Nutiks. Jei nepradės ryškėti plyšiai ir pan. , tai tiesiog sturumpės jų tarnavimo laikas. )
- Vertėtų paskaityti ir klojimo instrukciją, esančią kitoje etiketės pusėje, kiekvienoje pakuotėje.
Klojimas:
- Kloti pradėsime nuo labiausiai matomos, šviesios sienos lygiagrečiai krintančiai šviesai (lygiagrečiai, nes taip matysime mažiau sujungimų ir danga atrodys gražiau.)
- Prieš klojant patartina pašalinti kiliminę dangą, linoleumą ar pan., tačiau dauguma to nedaro ir klodami ant viršaus ( sumuštinio principu ), ypač ant kiliminės dangos gauna per minkštą pagrindą laminatui, todėl po kiek laiko grindys išsivaikšto, atsiranda tarpeliai ir dingsta stabilumas.
- Išvalome pagrindą, kad neliktų šiukšlių.
- Neklojam paklotu visos patalpos, jo pasiklojam tiek, kad užtektų kelioms eilėms lentelių, taip darome, kad nepažeistume pakloto kur nors netyčia numetę kokį įrankį ir taip bus patogiau.
- Apie tarpus nuo sienų, šildymo vamzdžių rašyt jau turbūt nebereikia. Nuo sienų, kolonų paliekam po 1cm tarpą, nuo šildymo vamzdžių 1,5 – 2cm tarpelį.
- Kad išlaikytumėt vienodus tarpelius, galite prisipjaustyti 1cm gabalėlių iš laminato arba tarp sienos ir klojamos dangos dėti kelis kartus perlenktus kartono gabalėlius.
- Pirma eilė turi būti lygi, nes pagal ją eis kitos eilės. Dažnai dedant pirmą eilę suklaidina kreiva siena, o dedami kokią penktą jau pastebim, kad darosi sunkiau sujungti lenteles, lieka tarpeliai ir pan. tad šioj vietoj būkite atidūs.
- Jei klosite tiesiai ant betono, nepamirškite naudoti garo plėvelę, kuri apsaugos laminatą nuo drėgmės.
- Jei pirmoj eilėj klojote sveiką, lentą tai antroje eilėje sveiką lentą klokite maždaug 40cm nuo krašto, o trečią eilę vėl galite pradėti kloti nuo sveikos lentos.
- Stenkitės kad eilės gale netektų dėti lentos gabaliuko mažesnio nei 10 cm, nes mažas lentos gabaliukas paprasčiausiai stabiliai nesilaikys
- Paimkite lentos ir pakloto gabaliuką ir priglauskite prie staktų, taip žinosite kiek staktos reiks pripjauti, kad galėtume gražiai lenteles pakišti po stakta ir neliktų tarpų.
Įrankiai:
- Elektrinis siaurapjūklis ( Pjūkliukus siaurapjūkliui patarčiau pirkti universalius arba skirtus metalui, kadangi laminuotos lentelės yra gan kietos, paprasti pjūkleliai greit atšimpa.)
- Matavimo įrankiai ( kampainis, ruletė)
- Pieštukas ar pan. žymėjimo įrankis. (vertėtų turėti kelis, jei vienas nulūžtų ar pan.)
- Guminis plaktukas.
- El. grąžtas ( jei grindjuostes klijuosit, jo neprireiks.)
- Žirklės arba peiliukas pjaustyti paklotui.
- Medinė ar guminė kaladėlė ( kartais reikia pakalti vietose, kur laminatas nenori jungtis, o tiesiogiai kalant galima pažeisti lentelę, tad tam naudojama kaladėlė. Ji glaudžiama prie laminato krašto ar paviršiaus ir per ją nestipriai kalama.)
- Suveržimo diržai (jie nebūtini, nes ant lygaus pagrindo laminuota grindų danga susideda gražiai ir paprastai, nebent pagrindas nelygus ir sunkiai sekasi sujungti lenteles.)
Grindjuosčių tvirtinimas:
- Nuspręskime klijuosime ar prisuksime grindjuostes. ( klijuojant jos atrodys grąžiau, ypač, jei sienoje yra nelygumų )
- Klijuojant ištepam grindjuostės nugarėlę klijais ir glaudžiame prie sienos.
- Jei grindjuostes suksime, nuimame vidurinę grindjuostės juostelę ir sukame tiesiog per grindjuoste, tam naudodami kalamus medsraigčius su kaiščiais. Sukame kas 40 cm, jei sienos nelygiossukame mažesniu intervalu.
- Kampus problematiškiausiose vietose, kur jaučiate, kad neprieisite po to patartina dėti iš anksto prieš tvirtinant grindjuostę.
- Grindjuostę lygiau nupjausite rankiniu pjūkleliu, o ne siaurapjūkliu, nes pastarasis skirtas figūriniam pjaustymui ir yra galingas, o grindjuostė pagaminta iš minkštos plastmasės, tad el.siaurapjūklis ją tiesiog plėšys ir nupjovę matysim dantytus kraštus, ant kurių bus sunkiau užmauti kampus.
Parašykite komentarą