Kaip veiksmingiausiai išspręsti kieto vandens problemą

Ar dažnai pastebite aplink vamzdžius, čiaupą, kriauklę ar dušą besiformuojančias kalkių nuosėdas? Pastaruoju metu sunaudojate daugiau muilo, skalbimo ir valymo priemonių, o po prausimosi ant odos vis dar jaučiate prausiklių pėdsakus? Jei tai, labai tikėtina, kad į jūsų namus tiekiamas vanduo yra kietas.

Pagrindiniai kieto vandens požymiai

Geriausias būdas vandens kietumui nustatyti – tai specialistų atliekami vandens kokybės tyrimai, tačiau yra ir tam tikri požymiai, pagal kuriuos galima spręsti apie tai, kad jūsų naudojamas vanduo gali būti kietas.

  • Kalkių nuosėdos: tai yra vienas iš pagrindinių ir dažniausiai pastebimų kieto vandens požymių. Kalkių nuosėdas galite matyti įvairiuose prietaisuose ir sistemose, kontaktuojančiose su vandeniu, kaip antai vandens šildytuvai, čiaupai, vamzdžiai, skalbimo mašinos ir kt. Dėl besikaupiančių kalkių nuosėdų prietaisai blogiau veikia, užsikemša vamzdžiai, todėl tenka dažniau juos keisti.
  • Padidėja prausimosi priemonių sąnaudos: jei prausiantis muilu susidaro mažai muilo putų, gali būti, kad jūsų vanduo yra kietas. Vandenyje esančios kalkės neleidžia muilui gerai tirpti. Todėl norint, kad muilas, šampūnas ir kitos prausimosi priemonės labiau putotų, jų tenka sunaudoti daugiau. Visa tai padidina ir susijusias išlaidas.
  • Dėmės ant indų: plaunant indus kietu vandeniu, indams valyti skirtos priemonės sunkiau nusiplauna, todėl ant stiklinių, indų ir kitų virtuvėje naudojamų prietaisų dažnai lieka dėmių.
  • Odos problemos: muilo sankaupos išlieka ant odos ilgiau ir nenusiplauna net jei jūs pasinaudojate dušu. Šios prausimosi priemonių liekanos užkemša kūno ir galvos odos poras. Dėl šios priežasties gali atsirasti įvairių rūšių mikrobų, sukeliančių ir odos bei plaukų problemas.
  • Didesnės elektros energijos ir vandens sąnaudos: įvairūs buitinės technikos prietaisai, kurių veikimui reikalingas vanduo, mažina jų našumą, todėl atitinkamai didėja elektros energijos ir vandens sąnaudos.

Kaip filtravimo pagalba kietą vandenį paversti minkštu?

Vandens minkštinimo filtrai veikia jonų mainų principu. Kadangi kietame vandenyje būna didelė magnio (Mg) ir kalcio (Ca) koncentracija, vandens minkštinimo filtrai sulaiko Ca ir Mg jonus, kurie ir nulemia didelį vandens kietumą. Tokie vandens filtrai vandens minkštinimui naudoja katijonitinę dervą, kuri šio proceso metu išsikrauna. Dėl šios priežasties yra būtina jos regeneracija. Šiam tikslui pasitelkiama minkštinimo druska. Taigi, pašalinus iš vandens didelį kalcio ir magnio kiekį, vanduo paverčiamas minkštu. Be to, nereikia pamiršti, kad šiuolaikiniai vandens minkštinimo filtrai vandenį valo ne tik nuo kalkių. Jų pagalba vandenį galima išvalyti ir nuo minimalių geležies kiekių, mikroorganizmų bei nitratų.

Vandens minkštinimo filtrai turi daugybę privalumų

Kadangi kietas vanduo gali būti ne tik įvairiausių buitinių, bet ir mūsų sveikatos problemų priežastimi, išsprendus kieto vandens klausimą galima save apsaugoti ir nuo daugybės rūpesčių. Štai pagrindinės priežastys, dėl kurių verta įsigyti vandens minkštinimo filtrus:

  • Padidėja karšto vandens tiekimo ir šildymo sistemų našumas;
  • Mažėja odos problemų rizika turintiems sausą ir jautrią odą;
  • Sumažėja buitinės chemijos priemonių ir kūno priežiūros priemonių, tokių kaip šampūnai, kondicionieriai, muilas, skalbikliai ir kitos valymo priemonės, sąnaudos;
  • Po prausimosi oda ir plaukai būna minkštesni ir juos būna lengviau prižiūrėti;
  • Ilgėja buitinės technikos prietaisų, kaip antai skalbimo mašinos, indaplovės, arbatinukai ir kt., tarnavimo laikas;
  • Mažėja kalkių nuosėdos vamzdžiuose, buitinės technikos prietaisuose ir kitose vietose, kurios sąveikauja su vandeniu;
  • Didėja buitinės technikos prietaisų veikimo našumas, todėl išvengiama ir padidėjusių elektros energijos sąnaudų;
  • Apsisaugoma nuo dažnų buitinės technikos gedimų, kurie priešingu atveju nulemtų didesnes išlaidas;
  • Ilgiau tarnauja drabužiai, nes jų skalbimo metu nereikia sunaudoti didelių kiekių skalbimo priemonių, kurie jiems kenkia;
  • Nusiprausus po dušu ar vonioje, nuo odos lengviau nusiplauna prausikliai, oda būna švelnesnė ir minkštesnė.

Tai tik keli svarbūs privalumai, kuriuos būtų galima paminėti kalbant apie vandens minkštinimo filtrų naudą kiekvienam būstui ir jo gyventojams.

Pabaigai

Kietas vanduo iki šiol yra labai didelė ir opi problema. Apie 90 % namų ūkių mūsų šalyje susiduria su šia problema. Ir nors kietas vanduo nekelia pavojaus mūsų sveikatai, kaip jau supratote, jis gali žymiai pabloginti mūsų buitį ir gyvenimo kokybę. Laimei, šiuolaikiniai vandens minkštinimo filtrai yra specialiai sukurti išspręsti kieto vandens problemą ir užtikrinti, kad savo namuose naudotume minkštą vandenį.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas