Kuo vertingos petražolės?

petražolės

Petražolės vertingos, nes jose daug naudingų medžiagų: vitaminų C, A, B1, B2. Folio rūgšties, kalio, magnio, geležies. Sultingos, žalios  petražolės naudaojamos sriubai, salotoms ir padažams.

Petražolių arbatos

Petražolių arbatai naudojamos šakelės ir šaknys, šią arbatą patariama  gerti jei sergate artritu ar reumatu. Petražolių arbata detoksiduoja organizmą. Joje daug vitamino C, todėl ji dvigubai naudinga: gydo anemiją, nes padeda organizmui įsisavinti geležį ir gydo dantenas. Petražolių arbatoje yra fermentų, kurie naudingi virškinimo ir šalinimo sistemaii. Ji šalina tulžies akmenis, susikaupusias dujas iš žarnyno. Petražolių arbata gydomos įvairios ausų infekcijos. Ji jaunina kraujagysles, gerina jų elastingumą, apskritai valo kraują. Petražolių arbata švelnina ir menstruacijų simptomus-  ne tik mažina skausmą, spazmus, bet ir subalansuoja ciklą.

Galimas šalutinis petražolių arbatos poveikis

Nepaisant daugybės privalumų, galimas ir šalutinis petražolių arbatos poveikis. Visų pirma petražolių arbatos nepatartina gerti nėščiosiomis. Petražolių arbata veikia kaip diuretikas, todėl kyla persileidimo ir atžalos vaisiui rizika. Petražolėse daug oksalio rūgšties, todėl jei turite inkstų uždegimą, nepatartina gerti šios arbatos- gali atsirasti inkstų akmenų.

Petražolės kosmetikos pramonėje

Petražolė plačiai  naudojama kosmetikos pramonėje: ji kremų losjonų, kaukių sudedamoji dalis. Naminėje kosmetikoje, tai yra toje, kurią galima pasigaminti savo rankomis namų sąlygomis, petražolė tiesiog nepakeičiama.

Petražolių sodinimas

Petražolės skirstomos į lapines ir šaknines. Šakninių naudojamos šaknys ir lapai, lapinių- tik lapai. Auga petražolės dvejus metus: pirmaisiais išleidžia šakeles, o šakninės- šakniavaisį, panašų į morką. Antraisiais metais petražolė augina žiedinį stiebą, Petražolės mėgsta purią priemolio ir priesmėlio dirvą, daug organinių trąšų. Geriausiai petražolės jaučiasi atvirose vietose. Sėjama į 3 centimetrų gylį rudenį, spalio, lapkričio pabaigoje. Dirva turėtų būti tokia, kad nesusidarytų kieta plutelė paviršiuje. Pasėjus užpilama plonų  durpių ar komposto sluoksniu. Galima uždengti agroplėvele- paspartins dygimą. Sėjinukai nebijo šalčių, ištveria net 9 laipsnių  šalčio. Tarpai tarp eilių 60-70 centimetrų, atstumas tarp augalų 2-4 cm. Ankstyvesnį derlių galima gauti į lauką sodinant paruoštus sodinukus. Į vazonus ar dėžes petražolės išsodinamos vasario mėnesį.


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas