Apšvietimo sistema – viena iš pagrindinių temų, su kuriomis susiduria naujakuriai ar kapitalinį remontą darantieji. Šiuo metu daugiausia populiarumo sulaukia LED šviestuvai, tad ilgai sukti galvos, kokį apšvietimo tipą rinktis, nereikia – užtenka sugalvoti, kaip funkcionaliai ir vizualiai patraukliai išdėlioti šviestuvus. Ledlumina.lt atstovai, vardindami šio apšvietimo ypatybes, patvirtino, jog tai iš tiesų teisingas pasirinkimas, o ne vien mados vaikymasis.
Kokiais privalumais LED apšvietimas lenkia kitas galimas alternatyvas (kaitrines ar fluorescencines lemputes)?
Tarnavimo laikas. Paprastos kaitrinės lemputės šviečia apie 1000 valandų, fluorescencinės (dar kitaip vadinamos „taupiosiomis“ ar anglišku trumpiniu CFL) – 5000 valandų, tuo tarpu LED, kaip tikros darbo bitutės – net 60000 valandų.
Energijos sąnaudos. Asmenims, taupantiems savo pinigus bei puoselėjantiems aplinkosaugos idėjas, turėtų imponuoti faktas, jog LED lemputės suvartoja net iki 10 kartų mažiau elektros energijos nei tradicinės.
Ekonomiškumas. Žvelgiant į „plikus“ skaičius, viena LED lemputė kainuoja daugiau nei paprasta kaitrinė ar taupioji. Visgi nereikia būti geru matematiku, jog suprastum, kad, dėl anksčiau paminėto ekonomiškumo ir mažų energijos sąnaudų, tai yra pats ekonomiškiausias apšvietimo variantas.
Galimybė reguliuoti šviesos srauto stiprumą. Anksčiau, norint išlaikyti tam tikrą apšvietimą tamsiu paros metu ar tuomet, kai patalpoje nėra žmonių, buvo naudojami judesio ar laiko davikliai. Praktiškai gana patogus, tačiau ekonomiškumo atžvilgiu ne itin pasiteisinęs sprendimas. Paradoksalu, tačiau šviesos intensyvumo sumažinimas pareikalaudavo dar daugiau elektros energijos! Šiuolaikiniai LED šviestuvai turi apšvietimo valdymo sistemą, kurios pagrindinis privalumus – tolygus elektros sąnaudų mažėjimas slopinant šviesos intensyvumą.
Šviesos saugumas ir „draugiškumas“. LED šviesa neapima infraraudonųjų bei ultravioletinių spindulių, tad šią galima naudoti ilgą laiką ir nesibaiminti pastarųjų bangų keliamo pavojaus sveikatai. Mirgantis apšvietimas gali sąlygoti migreną, įvairias akių ar nervų ligas, tuo tarpu LED šviesa yra tolygi, tad minėtų pavojų išvengiama.
Svarbus, faktas, jog LED lemputės įkaista vos iki 46°C. Tokios temperatūros paviršių dar galima liesti, nesibaiminant nudegimų (faktas, itin aktualus mažus vaikus turintiems asmenims). Dėl šios priežasties LED apšvietimas naudojamas ir balduose ar kituose iš medienos pagamintuose paviršiuose.
Parašykite komentarą