Meno ir muzikos mokyklos

Daugelis žmonių turi tam tikrų kūrybinių gebėjimų. Įsitraukimas į meninius procesus, kai atsiranda galimybė išreikšti savo gabumus, ugdo kiekvieno kūrybingumą, iniciatyvumą, vaizduotę. Tai moko kultūros, etikos, teisingai sudėlioja dorovinius ir vertybinius akcentus, suteikia minties ir veiksmų laisvę, sugebėjimą kritiškai mąstyti, bendrauti ir būti savarankišku. Šiandien tai labai svarbu, nes 21-asis amžius nuolat kelia aplinkos, ekonominius, politiniais, socialiniais ir kultūriniais iššūkius. Vaikams, besimokantiems meno, suteikiama galimybė veikti praktiškai, įsitraukti į kūrybinę veiklą ir įgyti patirties, dalyvauti kūrybiniuose ir vystymosi procesuose. Be prieš tai išvardytų privalumų meninis ugdymas, t. y. meno ir muzikos mokyklų lankymas, atveria platesnes įsidarbinimo bei socialines galimybes, lavina komunikacijos įgūdžius.
muzikos mokymas
Atsižvelgiant į tai, kad mūsų visuomenė ir ekonomika vis labiau linksta remtis tik informacija, meno ir muzikos mokyklose didėja būtų kūrybingų, novatoriškų, mokančių prisitaikyti mokytojų paklausa. Reikia darbuotojų, pasižyminčių išlavintais, laisvais bendravimo įgūdžiais, būtų visuomeniški ir galėtų dirbti šiuolaikinėse viešosiose, meninėse tarnybose. Kadangi švietimo sistemoje dažnai pritrūksta ryžto įgyvendinti nuoseklias meninio ugdymo programas, menų ir kultūros galimybės prisidėti prie socialinės – ekonominės plėtros dažnai lieka neišnaudotos.
Meno mokymas ir mokymas pasitelkiant menus skatina pažintinį ir kūrybinį asmenybės vystymąsi bei padeda pritaikyti mokymo būdus ir dalykus prie individualių poreikių ir aplinkos, kurioje gyvenama. Šiame sudėtingame ir neramiame amžiuje, kai vertybės pasiklysta informacijos galybėje, šie veiksniai yra būtini, norint išugdyti atsakingus piliečius, skatinat taiką, užtikrinant darnios visuomenės ateitį. Dėl šios priežasties, vaikus, kurie neretai patys dar nežino, kas jiems iš tiesų patinka ir kuo norėtų užsiimti, reikėtų paskatinti lankyti muzikos ir meno mokyklas.
meno mokyklaNepaisant to, kad vaikai neretai būna susivaržę: girdime sakant – aš nemoku piešti, man negražiai pavyko, būtina jį visada palaikyti – juk jo darbelis unikalus ir tikrai savaip gražus. Mums įdiegtos normos – kaip piešti tvarkingą namą, kaip vaizduoti taisyklingą tvorą, kokios spalvos turi būti saulė ir pan.. Vaikai nežino, kad nebūtinai viską vaizduoti taip, kaip reikia. Juos reikia išmokyti, jog jie gali išreikšti save spalvomis, kalbėti įvaizdžiais. Svarbu išlaisvinti vaiką, mokėti prie jo prieiti. Negalima jam sakyti „ne“, muzikos ar meno mokyklos mokytojas turi prisitaikyti prie savo mokinio, jo darbuose, sugebėjimuose atrasti teigiamų dalykų. Vaiką lavinti reikia pradėti nuo pat mažens – kad jis suvoktų savo savitumą, žinotų, kad tai, ką jis sugeba, yra vertybė.
Lietuvoje šiuo metu yra per 300 meno ir muzikos mokyklų, todėl bet kuriame krašte gyvenantys vaikai turi turėti galimybę jas lankyti. Be tradicinių dailės, muzikos, šokio, teatro užsiėmimų, galima rasti ir itin keistų, neįprastų, intriguojančių būrelių, iš kurių kiekvienas išsirinks tai, kas jam labiausiai priimtina. Siūlomi techninės kūrybos, estetinio lavinimo, turizmo, kraštotyros užsiėmimai. Meno ir muzikos mokyklos kviečia į keramikos, kino studijos, gamtosaugos, renginių organizavimo, aviamodeliavimo, automobilių, radijo, elektronikos, motociklų laivų modeliavimo užsiėmimus. Taip pat į informacinių technologijų, chemijos, ekonomikos, biologijos, floristikos užsiėmimus, šaulių, buriuotojų, alpinistų būrelius, laisvalaikio ir poilio organizavimą ir daug kitų.
Taigi, šiandien žmonės gyvena informacijos ir technologijų amžiuje, nuolatiniame skubėjime. Tėvai dėl didelio darbų kiekio dažnai neberanda laiko pabūti, pažaisti su savo vaikais, dėl šios priežasties mažųjų laisvalaikį praryja televizorius, kompiuteris. Visame šiame sraute yra prarandami labai svarbūs kultūriniai, tradiciniai dalykai. Todėl didžiausia užduotis ugdyti vaiką atitenka mokykloms. Čia vaikai perkraunami tradiciniais mokslais, todėl mokytojui lavinti jų meninius sugebėjimus yra labai sunku. Nepaisant to labai svarbu stengtis kiekvieną įtraukti į meninę veiklą, kadangi tai padeda vaikui pasijausti unikaliu, atrasti save. Šioje vietoje tokią galimybę suteikia meno ir muzikoms mokyklos, kurios technologijų pasaulyje išsikėlė sau didžiulį tikslą: sudominti vaiką paprastais dalykais – dainomis, šokiais. Tačiau jei pedagogas yra kūrybingas – kūrybingas ir vaikas. Nė iš vieno nereikia reikalauti tobulumo – svarbu, kad vaikas norėtų save išreikšti.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas