Kiekvienam apie SEO bent kiek nusimanančiam žmogui jau teko girdėti tokius terminus kaip Black Hat SEO, White Hat SEO, tačiau ne visi yra girdėję apie Gray Hat SEO nors praktiškai tuo užsiima kiekvienas. Daugelio tiekėjų pardavinėjamos seo paslaugos praktiškai yra grynas Gray Hat SEO, todėl aptarsime, koks gali būti SEO ir kuo šie trys būdai skiriasi tarpusavyje.
[more…]
SEO paslaugos: skirtumai ir panašumai
Su White Hat SEO viskas paprasta – tas reiškia sąžiningą reklamavimąsi internete. Dažniausiai tai nebūtinai bus labai daug lankytojų srauto laimintis metodas, tačiau jis užtikrina, jog nebūsite išmesti iš Google paieškos sistemos, arba bent jau nenukentėsite po eilinių Google atnaujinimų. Specialistų teikiamos SEO paslaugos įprastai į White Hat SEO žiūri pro pirštus, kadangi klientas visada nori greito rezultato, o White Hat – tai daugiau laiko pareikalaujantis sprendimas.
Black Hat SEO – greičiausias būdas pritraukti lankytojų į svetainę, pavyzdžiui naudojantis turinio fermomis ir kitais metodais, kurie yra neleistini ir už kuriuos yra baudžiama. Ne paslaptis, kad po šiai dienai daug kas iš to uždirba, tačiau anksčiau ar vėliau paieškos sistema suranda sukčius ir juos arba išvis užblokuoja iš paieškos sistemų arba smarkiai numuša esamą reitingą SERP‘e.
Gray Hat SEO, tai visi būdai tam, kad pakilti aukščiau SERP‘e, kurie nėra galbūt labai legalūs, tačiau dar ir nėra sukurtų taisyklių, todėl galime vadinti tai kaip būdą reklamuoti tinklapį, tačiau bet kada gali išeiti Google paieškos sistemos atnaujinimas ir tuomet šis būdas gali būti priskiriamas prie Black Hat SEO. Puikus to pavyzdys būtų socialinis marketingas: automatizuota socialinė žiniasklaida. Yra kuriamos įvairios programos, kurių pagalba Facebook‘o socialiniame tinkle galite pakviesti į draugus tūkstančius žmonių tiesiog automatiškai, arba išsiuntinėti savo reklamines žinutes absoliučiai visiems. Daugelis reklamos vadybininkų net neslepia to, jog jų teikiamos SEO paslaugos yra paprasčiausias Gray Hat‘as, todėl kad kol kas šis būdas reklamuotis paprasčiausiai nėra draudžiamas. Ką jau kalbėti apie tai, jog iš Facebook‘o galima susilaukti nemažo lankytojų srauto.
Kitas būdas, priskiriamas prie Gray Hat SEO, tai straipsnių bei apžvalgų pirkimas. Įprastai seo paslaugos tiekėjas sumoka rašytojui tam tikrą sumą pinigų, vėliau sudeda atgalines nuorodas ant jam reikalingų žodžių ir patalpina straipsnį internete kokiuose nors tinklapiuose, turinčiuose nemažą PR. Tokiu būdu galima dirbtinai pakelti savo pagrindinio tinklapio PR. Dar galima kurti ir mini tinklapius, tačiau paieškos sistemų robotai jau turi naujus algoritmus todėl neretai Gray Hat SEO su mikro nišiniais tinklapiais gali jau nebeveikti.
Parašykite komentarą