Kai nuosavas namas įkandamas ne kiekvienam, o mokesčiai auga ir auga, pasaulis jau senai rado alternatyva visiems, norintiems turėt gražius namus, bet neturintiems pinigų. Taip, kalbėsime apie konteinerinius namus. Daugelis turbūt jau esate juos matę spaudoje, web svetainėse, žurnaluose.
Istorija
Daugelis mano, jog konteineriai išrasti Kinijoje.Iš tiesų juos 1956 m. išrado krovininio vilkiko vairuotojas, amerikietis Malcolm Mc Lean.1934m. Malcolm Mc Lean nusipirko savo pirmąjį krovininį vilkiką ir iki 1956m. turėjo didžiausią krovinių pervežimų kompanija JAV. Kroviniai būdavo kraunami į dideles medines dėžes ir krovimo darbai užtrukdavo gan ilgai, be to dėžės buvo sunkios, ieškant alternatyvos, prasidėjo eksperimentai.
Mc Lean nusipirko bankrutuojančią laivybos kompaniją, kuri turėjo daug surūdijusių krovininių konteinerių.Po ilgų eksperimentavimo metų buvo išrastas būdas pagreitinantis krovimo darbus.Tiesa, plačiau šie konteineriai imti naudoti JAV kariuomenės dėka, kai ši juos pritaikė gabenant krovinius laivais.
Stipriausia dėžė
Malcolm Mc Lean išradimas buvo pripažintas visame pasaulyje, nes konteinerio konstrukcija leido jam atlaikyti didelius svorius. JAV kariuomenė taip pat pirmoji pradėjo naudoti šiuos konteinerius kaip gyvenamus namelius. Konteineriai Malcolm Mc Lean atnešė pasaulinę šlovę ir pakeitė krovinių pervežimo kompanijų darbą.
Namų iš krovininių konteinerių privalumai ir trūkumai
Konteineriai šiltuoju metų laiku labai įkaista, todėl jiems reik geresnės ventiliacijos ir sienų izoliacijos, nei paprastam, stereotipiniam namui.Taip pat naudoti konteineriai galėjo būti naudoti gabenti chemikalams, todėl juos reikia itin švariai dezinfekuoti, vis gi gyventi ir nuodytis kokiais nors ne itin sveikais garais nebūtu labai išmintinga.
Neišsigąskite, privalumų tokie namai iš krovininių konteinerių turi taip pat daug.Lietuvoj panaudota konteinerį, priklausomai nuo jo dydžio, nusipirksite už kokius 3-12 tūkst lt, namui reiks bent 2-3 konteinerių, taigi paskaičiuokite patys.Sudėjus apdailą, apšiltinimą, įrengimą, toks namas vis vien bus pigesnis už įprastą mūrinį ar medinį. Be to konteineriniai namai pastatomi 70 proc greičiau nei įprasti.
Keli faktai
Namai iš krovininių konteinerių aktyviai pradėti statyti gan neseniai, pradėjus plisti žaliosioms ( eco-friendly ) idėjoms.
Jie ypač populiarūs tarp futuristikos ištroškusių architektų.Pasaulyje jau kuriami miesteliai iš štai tokių namų.
Londone iš 60 konteinerių pastatytas prekybos centras.
Kažkada konteineriai, kuriuose įsikurdavo vargingai gyvenantys žmonės, tampa madingu ir net gan patogiu dalyku.Kaip tokie statiniai atrodo, galite pažiūrėti galerijoje – Konteineriniai namai.
Parašykite komentarą