Yra nežinojimas. Žmogui, mažai susidūrusiam su fotografija, vestuvių fotografavimas asocijuojasi tik su galutiniu rezultatu, tai yra, gražiomis ir kokybiškomis nuotraukomis. Žinoma, jog dauguma jaunavedžių taip pat skrupulingai formuoja ir savo vestuvinį biudžetą, todėl maža kaina tampa dideliu prioritetu. Tačiau ar nuo to nenukenčia kokybė? Juk galutinis rezultatas – tik vienas iš gausybės darbų, kuriuos tenka atlikti nepriekaištingai.
Bet kuris vestuvių fotografas, sukantis šiame versle ne vienerius metus patikins, jog daug, pigiai ir gerai nebūna, todėl jau iš anksto reikėtų nuspręsti, kokia suma bus skirta vestuvių fotografavimui ir kas tokiu atveju aktualiau – kaina ar kokybė. Taip pat, jei fotografo darbas truks visą dieną, būtų gražu nepamiršti ir maitinimo, juk fotografuoti šventinį stalą tuščiu skrandžiu tikrai nėra malonu.
Pradėjus planuoti vestuves, vestuvių fotografai pasirenkami remiantis draugų rekomendacijomis arba, jei tokių nėra ar jos neatrodo priimtinos, internetine paieška. Tikriausiai čia ir padaroma pagrindinė klaida, nes fotografas pirmiausia renkamasis pagal gyvenamąją vietą. O jį reikėtų rinktis pagal artimą fotografavimo stilių, kurių yra 3:
- Reportažinis;
- Pozuojamasis;
- Meninis.
Reportažinis stilius yra bene populiariausias ir apima visos šventės fiksavimą į ją nesikišant, kitaip tariant, fiksuojamos gražiausios akimirkos. Pozuojant galima džiaugtis tikrai gražiomis nuotraukomis, jei nuosekliai klausoma profesionalo patarimų, tačiau toks stilius, ypač su klasikos elementais, gali pasirodyti atgyvenęs ir neįdomus. Meninis stilius, ko gero, yra labiausiai mėgstamas fotografų, nes yra originalus ir leidžia atsiskleisti savitumui. Žinoma, gali dominuoti ir visi išvardinti stiliai, priklausomai nuo fotografo profesionalumo ir novatoriško požiūrio.
Pasirinkus fotografą, atsižvelgiant būtent į šiuos kriterijus, bus galima lengviau rasti bendrą kalbą, o nuotraukų kokybė nenuvils. Tiesa, kadangi vestuvių biudžetas vis dėlto ribotas, labai svarbu suprasti, kokios paslaugos apmokestinamos būtent taip ir kodėl. Tokiu atveju labiausiai gelbsti, jei vestuvių fotografai pateikia kelis populiariausius paslaugų paketus, tiksliai nurodydami, kokios paslaugos įeina už atitinkamą pinigų sumą. Kitu atveju gali būti sudėtinga išsiaiškinti, be to, pasirodo, kad kai kurios paslaugos, pavyzdžiui, nuotraukų retušavimas, į bendrą fotografavimo kainą neįeina.
Jei aktualesnė kaina, galima rinktis ir pradedantį fotografą, kurių darbas vertinamas nuo 500 litų. Žinoma, tai rizikingas sprendimas, tačiau tokie fotografai dar nėra sugadinti šabloniškų įvaizdžių, darbą atlieka išskirtinai kruopščiai bei gali pasiūlyti įdomių idėjų, sprendimų. Jei aktuali kokybė, žinoma, geriausia rinktis profesionalias paslaugas, tačiau jų kaina šokteli keliais tūkstančiais aukščiau, o rezultatas nebūtinai bus pats geriausias.
Todėl vestuvių fotografas – labai individualus pasirinkimas, tačiau prieš jį renkantis, reikėtų atsižvelgti ne tik į šventės vietą, tačiau ir į pagedaujamą galutinį rezultatą, kuris priklauso ne tik nuo naudojamos įrangos, tačiau ir dominuojančio fotografavimo stiliaus.
Parašykite komentarą