Vaikų darželio baldai padeda ugdyti asmenybes

Vaikų darželio baldaiVisuomenėje vyrauja nuo seno susiformavusi nuostata, kad vaikai savo charakterį ir tam tikrus įpročius formuoja pagal šeimoje matomą pavyzdį. Tačiau tai nėra šimtaprocentinė tiesa. Ikimokyklinio amžiaus vaikai namuose praleidžia nemažai laiko, tačiau dėl tėvelių užimtumo ir laiko stokos didelė jų dienos dalis būna praleidžiama būtent darželiuose. Renkantis darželį yra itin svarbu pasirinkti tinkamai įrengtą įstaigą, tokią, kurioje mažiesiems nekiltų jokių pavojų, o vaikų darželio baldai būtų pritaikyti būtent ikimokyklinio amžiaus gyventojams. Tačiau atsakingai derėtų rinktis ne tik įprastus baldus – būtina atkreipti dėmesį, ar darželyje yra specialių lavinamųjų ir mokomųjų baldų.

Lavinamieji baldai gaminami patys įvairiausi. Galima atrasti įvairiausių vaikams pritaikytų virtuvės baldų komplektų, kuriuose yra įmontuotos žaislinės viryklės, skalbimo mašinos ar indaplovės imitacijos. Žinoma, jų pagalba nėra įmanoma atlikti realių buities darbų, tačiau svarbu nuo mažų dienų vaikus pratinti prie tvarkos bei buities darbų atlikimo svarbos. Juk vaikas, kuriam tėvai kaskart pavalgius išplaus indus nesupras, kad jam reikės tai daryti pačiam – rodosi, kad visą gyvenimą tai už jį darys tėvai. Tas pats nutinka ir su tvarkingumo ugdymu. Jei vaikui nėra parodoma, kur jis turėtų sudėti savo daiktus, tuomet yra išties naivu manyti, jog tvarkymasis jam nekels diskomforto. Todėl specialiai tam pritaikyti vaikų darželio baldai padeda ugdyti naudingus įgūdžius nuo pirmųjų gyvenimo metų.

Atsakomybės jausmą išugdyti mažiesiems šeimos nariams būna pakankamai sudėtinga. Žinoma, tai padaryti lengviau, jei vaiką supanti aplinka būna paremta savarankiškumu. Tačiau ir tai reikėtų ugdyti nuo mažų dienų. Derėtų nepamiršti, jog vaikai yra be galo imlūs ir linkę atkartoti savo akyse matomą pavyzdį, tačiau tik tuo atveju, jei tam sudaromos tinkamos sąlygos. Būtent dėl šios priežasties lavinamieji vaikų darželio baldai yra būtinybė ne tik kiekvienoje ikimokyklinėje įstaigoje, bet ir namuose. Jei darželis yra aprūpintas vaikams pritaikytais lavinamaisiais ir mokomaisiais baldais, galima būti ramiems, jog vaikai nuolat ugdys pačias geriausias savybes. Tokiu atveju net ir jiems paaugus nereikės demonstruoti, kur po valgio sudėti indus ar kaip susitvarkyti žaislus. Vaikai jau turės suformuotus savarankiškumo įgūdžius, kurie padės kiekvienam daiktui rasti savo vietą.

 

 

Baldai, taupantys jūsų erdvę

baldai mažoms erdvėmsDaugelis žmonių vertina neperkrautą, minimalistinį interjerą. Ypač, jei įrenginėjamos nedidelės patalpos, kurioms reikia daugiau erdvės ir šviesos. Juk tai sukuria švarių, tvarkingų namų įspūdį, suteikia jiems jaukumo. Kad mažą kambarį paverstumėte vizualiai erdvesniu, reikalingi išskirtiniai baldai, taupantys vietą bei turintys daugiau nei vieną funkciją. 

Baldai transformeriai

Nestandartiniai baldai ir jų gamyba leidžia improvizuoti idėjomis ir taupant vietą sukurti norimą dizainą. Šiuo metu itin populiarūs ir į madą grįžtantys baldai transformeriai, kurie gali atlikti keletą funkcijų. Dažniausiai naudojama konstrukcija – lova-spinta, kuri be galo praktiška neturintiems atskiro miegamojo. Kaip tai veikia? Specialiu kėlimo mechanizmu lova tiesiog įmontuojama į spintą ar sekciją. Kadangi jis tvirtinamas ne į medinį, o į metalinį rėmą, šis neleidžia konstrukcijai išklibti ir užtikrina tvirtą laikymąsi, net jei lovą naudojate tūkstančius kartų. Tokie baldai itin mėgstami žmonių, kurie neturi laiko arba tiesiog nemėgsta kloti lovos. Įsivaizduokite, dieną jūsų namai atrodo tvarkingai, juose stovinti spinta nė nesukelia jokio įtarimo, o naktį vienu palenkimu tai pavirsta patogia ir plačia lova, kuriai pakloti jums vėlgi prireiks tik vieno rankos judesio. Nuostabu, tiesa?

Dviaukštis interjeras

Jei jūsų namuose mažai vietos, pasistenkite, kad baldai plėstųsi ne į šonus, o į viršų. Tai itin originali ir naudinga idėja įrenginėjant vaikų kambarį. Kalbame ne tik apie nuo seno naudojamas dviaukštes lovas, bet ir apie kompaktiškai suplanuotus baldus, kurie iki smulkmenų išnaudoja net ir pačias mažiausias erdves. Pavyzdžiui, spintelė, kompiuterio stalas ir kiti baldai pastatyti ant pakylos, o po ja įmontuota ištraukiama lova arba atvirkščiai – antrame aukšte įrengta lova, o apačioje sustatoma jauki vieta mokslams. Kadangi tokie baldai nereikalauja daug medžiagų, jie nėra brangūs, labiausiai vertinamas darbas. Pasitelkus fantaziją, galima suplanuoti tikrai žaismingai, originaliai atrodantį kambarį, kuris ne tik patiks vaikams, bet ir leis sutaupyti nemažai vietos.

Baldai mažuose kambariuose: 5 patarimai

miegamojo baldaiMažos erdvės visada sukelia nemažai galvos skausmo tiek šeimininkams, tiek projektuotojams. Kaip tikslingai ir efektyviai išnaudoti keletą centimetrų laisvos vietos? Kaip išspręsti tam tikrus iššūkius? Vienas iš variantų yra tiesiog nusipirkti tokius baldus, kurie tilptų. O kas, jei neišeina? Ypač daug problemų miegamuosiuose kambariuose, kur įsigyjamos šeimyninės lovos „pavagia“ keletą ar keliolika centimetrų vietos iš spintų ir komodų.

Patarimo kreipėmės į Baldai4U ekspertus ir štai ką jie mums patarė:

  1. Miegamajame planuokite savo lovą atsižvelgdami į vietos trūkumą. Stenkitės įsigyti aukštą lovą su talpia patalynės dėže, į kurią galėsite sudėti ir daugiau daiktų. Taip susitaupys vietos kituose kambariuose arba į patalynės dėžę bus galima sudėti žieminius rūbus vasarai, avalynę ir kitus daiktus.
  2. Išnaudokite erdvę virš galvos. Kaip tai padaryti? Jei lovą perkate iš baldų parduotuvės, pabandykite ant jos atsisėsti ir ištieskite nugarą. Tada metru išmatuokite atstumą nuo grindų iki jūsų galvos. Pridėkite dar 10 centimetrų. Tai jūsų lovos erdvė. Aukščiau esanti erdvė gali būti skirta papildomiems baldams – įvairioms spintelėms ir lentynoms. Aišku, jei nuo vieno krašto yra tarpas iki sienos, dar reiktų ten pasimatuoti ir atsistojus. Perkant aukštą lovą stovinčio žmogaus ūgis gali būti mažesnis, nei atsisėdusio ant lovos.
  3. miegamasisStumdomos durys miegamajame. Suprantame, kad miegamasis turi turėti puikią garso izoliaciją, tačiau kartais tai nėra labai aktualu. Jei durys turėtų vertis į vidų, rekomenduojame pagalvoti apie stumdomų durų variantą – taip sutaupysite bent 90 cm. plotą už durų, kurį galima panaudoti komodai ar spintai.
  4. Pagal užsakymą gaminti baldai. Užsakomi baldai turi vieną didelį pranašumą prieš gatavus – juos galima pagaminti milimetrų tikslumu. Jei jums reikia spintelės 24,5 cm gylio, tokią meistrai ir pagamins, todėl galite drąsiai planuoti šalia esančius baldus. Visada miegamajame atsiminkite, kad lovos išmatavimai skiriasi nuo čiužinio. Jei miegate ant 160×200 cm čiužinio, reiškia lova gali būti 180 cm ar net daugiau, priklausomai nuo to, kokios konstrukcijos rėmas.
  5. Išnaudokite lubas. Skamba keistai, bet šiuolaikiniai baldininkai randa būdų, kaip išnaudoti lubas, ypač, jei jos nėra pakabinamos, o betoninės. Ten galima įgręžti stiprias laikmenas ir pakabinti net hamaką, kuriame laisvai telpa ir du žmonės. Dviračių kabinti palubėje miegamajame nerekomenduojame, tačiau kai kuriuos daiktus tikrai galima patupdyti neišnaudojamoje erdvėje bent laikinai.

Tikrai puikūs patarimai, ar ne tiesa? Baldai4U specialistai visada pasiruošę padėti…

 

Valgomojo baldai – tai, kas sužadina apetitą

valgomojo baldaiMaistas – tai malonumas. Maistas – tai pagrindinis energijos gyvybei suteikiantis šaltinis. Žmogui svarbu ne tik maisto skonis, bet ir estetinis vaizdas. Patraukliai turi atrodyti ne tik patiekalas, bet ir aplinka, kurioje valgome. Tad kokie ir kokio stiliaus valgomojo baldai labiausiai tiktų Jūsų interjere?

Valgomojo baldai – tai svarbi dalis valgomajame. Šį kambarį dažniausiai sudaro stalas, prie kurio valgome, bei kėdės. Valgomojo stalas būna didelis (priklausomai nuo pirkėjų pasirinkimo), nes ne retai, švenčių proga, turi sutalpinti ne tik šeimos narius, bet ir gimines bei draugus. Atsiradusi šio valgomojo baldo naujovė – stalas – transformeris, kuris, esant reikalui, kuomet kambaryje reikia daugiau erdvės, gali būti sulankstomas, arba atvirkščiai – išlankstomas, kai prie stalo reikia talpinti didesnį kiekį žmonių. Taip pat reiktų nepamiršti ir kėdžių. Jos turėtų būti su atlošais bei paminkštinimais, kad sėdinčiam prie stalo būtų patogiai. Valgomojo baldus parduotuvėje galite rinktis ir kartu ir atskirai.

Valgomojo baldai gali būti parinkti ne tik pagal patraukliausią dizainą, bet ir pagal spalvą. Pvz. raudona, oranžinė ir  visi šių spalvų atspalviai, remiantis atliktų tyrimų rezultatais, – tai apetitą skatinančios spalvos. Ko gero pastebėjote, kad dažnoje kavinėje būtent šios spalvos ir dominuoja. Tai psichologinis verslininkų triukas, kurio tikslas – kiek įmanoma padidinti Jūsų sąskaitos už maistą sumą. Ne reta moteris valgomojo baldų spalvą renkasi neutralią, ant kurios ne taip matytųsi dėmės. Taip pat renkasi tokią, kuri neskatintų apetito. Juk sveikame kūne – sveika siela.

Taip pat labai svarbu ir stalo pagaminimo medžiaga, nes nuo to priklauso, ar stalas bus valomas lengvai ar ne. O namų šeimininkėms tai labai svarbu.

Svetainė – reprezentuojanti namus erdvė

Svetainė yra ta erdvė, kurioje dažniausiai priimami svečiai, todėl ji atlieka reprezentacinį vaidmenį. Būtent dėl šios funkcijos svetainei skiriamas didelis dėmesys, siekiama, kad ji atrodytų įspūdingai ir sudarytų gerą įvaizdį.

Svetainės baldai – be jų neįsivaizduojame šios namų patalpos. Nuo seno buvo įsivyravusi tradicija, kad pagrindiniai svetainės baldai yra sofa, foteliai ir didelė, dažniausiai visos sienos ilgio, sekcija. Tokį interjero sprendimą galima buvo pamatyti bene kiekvienuose namuose. Šiuolaikinės galimybės, platus asortimentas ir kintantis požiūris bei skonio suvokimas keičia šį tradicinį svetainės apstatymą ir leidžia į svetainės dizainą pažvelgti moderniau.

svetaines baldai

Svetainės baldų asortimentas

Platų svetainės baldų asortimentą gali pasiūlyti beveik kiekviena didesnė baldų parduotuvė. Spalvų, tekstūrų, gobelenų, formų, papuošimų ir kitų dizaino sprendimų pasirinkimo galimybės leidžia pirkėjams susikurti tobulumo ir grožio oazę savo namų svetainėje.

Vienas pagrindinių svetainės baldų yra sėdimieji baldai, minkšti baldai t. y. sofos, kampai, foteliai, krėslai ir pan. Itin populiarūs svetainės baldai – kampai. Ant jų gali susėsti daugiau žmonių nei, pavyzdžiui, ant sofos.

Svetainės baldai: sekcija – ji vis dar populiari, tik sekcijų dizainas pakito. Jau nebemadingos didelės, viso sienos ilgio sekcijos. Dabar prioritetas teikiamas minimalizmui, kad svetainė liktų erdvi. Modernios sekcijos kombinuojamos iš įvairių dalių, lentynėlių, stiklo, veidrodžio motyvų, panaudojami įmantrūs puošybos elementai. Šiuolaikinės sekcijos pasižymi neįprastomis, netaisyklingomis formomis, tuo tarpu anksčiau populiariausios buvo stačiakampio formos sekcijos.

Norite svetainės baldų, atitinkančių naujausias mados tendencijas? Internete paieškos sistemoje suveskite frazę „svetainės baldai 2014“ ir sužinosite apie šių metų baldų mados ypatumus. Tuo pačiu įrankiu pasinaudokite ir norėdami sužinoti, kur tam tikrame mieste parduodami svetainės baldai (įveskite frazę „svetainės baldai Vilnius“ (jei domina sostinės parduotuvės)).

Tikra oda ar dirbtinė?

Odiniai baldai kelia tam tikrą pagarbą, atrodo įspūdingai (ypač erdvioje patalpoje aukštomis lubomis). Jie dažniausiai masyvūs, tvirti, alsuojantys prabanga, kartais – senove. Odiniai svetainės baldai patrauklūs daugeliui, tačiau jų kaina aukšta. Būtent šis veiksnys dažnai sąlygoja sprendimą odinio baldo nepirkti. Neretai pasirenkama alternatyva – dirbtinės odos baldai. Tai trumpalaikis sprendimas tiems, kurie žūt būt nori džiaugtis odiniais baldais. Tačiau dirbtinės odos baldai per 3–5 metus nusidėvi, per siūles plyšta, dirbtinė oda skilinėja ir baldas gana greitai praranda savo pirminę išvaizdą. Todėl jei nėra galimybių investuoti į tikros odos baldus, verčiau rinktis gobeleną, nei trumpai tarnausiančius dirbtinės odos baldus.

Kur įsigyti svetainės baldų pigiau?

Ieškantys, kur baldai pigiau, dažniausiai renkasi pirkimą internetu. Tačiau jei kokybiški ir čia nėra pigūs baldai. Žinoma, suma, palyginti su parduotuve, bus mažesnė. Dar kiti, norintys pigesnių baldų, renkasi turgavietes, o dar kiti perka panaudotus baldus, pavyzdžiui, atvežtus iš kitų šalių. Tokiam sprendimui puiki vieta – baldų komisai, kuriuose galima rasti autentiškų, tačiau drauge puikiai išlaikytų naudotų baldų.

Pigesni svetainės baldai akcijų metu. Internete paieškos sistemoje įveskite frazę „svetainės baldai akcija“ ir netrukus sužinosite, kuriose parduotuvėse atitinkamu metu taikomos akcijos svetainės baldams.

Antikvariniai baldai – nuo mažo stalelio iki viso darbo kambario komplekto

Kai kurie žmonės gana skeptiškai žvelgia į naudotus baldus, nes, jų nuomone, naudoti baldai yra jau atgyvenę ir netinka šiuolaikiniams interjerams. Tačiau naudotus baldus atrestauravus, daugelis jų įgauna didelę vertę, o jų spinduliuojama prabanga žavi. Antikvariniai baldai yra unikalūs, išskirtiniai bei laiko patikrinti. Įėjus į patalpą, apstatytą antikvariniais baldais, regis nė pats nejusdamas pasitempi. Tai yra elegancijos be prabangos oazė. Šie baldai išsiskiria tuo, kad visi pagaminti iš natūralaus ir tvirto medžio (ąžuolas, riešutmedis, raudonmedis), puošti unikaliais raižiniais bei dekoro detalėmis, būdingomis tam tikriems meno stiliams.

darbo kambario baldai

,,Karališkuose liūto balduose“ gausu įvairių stilių naudotų antikvarinių baldų bei interjero detalių pagal užsakymus iš Vakarų Europos (Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos, Belgijos, Liuksemburgo…).

Čia siūlomi antikvariniai darbo kambario komplektai bei atskiri darbo kambario baldai.

Prabanga bei galia dvelkiantys darbo kambariai – daugelio svajonė. Į darbo kambario komplektą įeina knygų spintos, rašomieji stalai, krėslai bei kėdės. Atskirai parduodami darbo kambario baldai (foteliai, krėslai, stalai, spintos ir kt.), priklausantys skirtingiems stiliams bei išsiskiriantys dizainu ir elegancija, leidžia patiems susikurti antikvarinių baldų kombinaciją ir mėgautis prabanga.

,,Karališkuose liūto balduose“ itin didelis įvairių stalų bei stalelių pasirinkimas. Stalai išsiskiria savo formomis (galimi apvalūs, keturkampiai, daugiakampio formos), taip pat unikaliu dizainu (ant liūto ar vanago kojų, puošti antimis, išpuošti įvairiais raižiniais, kurių dauguma yra su gamtos bei gyvūnų motyvais). Staliukų pasirinkimas pagal dydį taip pat labai platus: nuo mažiausių kavos stalelių, iki didelių valgomojo stalų. Kai kurie stalai komplektuojami su kėdėmis ar prabangiais krėslais.

Didelis pasirinkimas rašomųjų stalų, spinduliuojančių prabangą ir eleganciją, išsiskiriančių raižiniais bei dizaino detalėmis. Ypatingai išsiskiria viena detale – liūto kojomis. Toks rašomasis stalas yra svarbus darbo erdvės akcentas.

Senovinės, prabanga dvelkiančios komodos kuria eleganciją. Antikvarinė medžio masyvo komoda -įspūdingas interjero akcentas, kuriam išskirtinumo suteikia raižiniai.

Antikvarinės medžio masyvo knygų spintos spinduliuoja galia, išskirtinumu ir prabanga. Puikiai tiks tiek darbo kambariui, tiek svetainei ar valgomajam.

Krėslai – elegantiška namų ar darbo erdvės interjero detalė. ,,Karališki liūto baldai“ siūlo įvairių dydžių, formų, puoštus išskirtinėmis detalėmis (liūto, vanago kojos, suktos kolonos…) krėslus. Krėslai yra aptraukti natūralia oda arba prabangiu gobelenu.

Svetainė – taip pat labai svarbi erdvė namuose, kurioje dažniausiai priimami svečiai, todėl svetainės dizainui turi taip pat būti skiriamas didelis dėmesys. ,,Karališki liūto baldai“ savo asortimente turi daug itin prabangių svetainės kambario baldų, atspindinčių įvairius laikmečius (barokas, rokoko, ampyras). Asortimentą sudaro sofkutės, komodos, staleliai, kėdės, knygų spintos, krėslai. Originalūs bei išskirtiniai minkšti svetainės kambario baldai (sofkutės, foteliukai), puošti įmantriais raižiniais bei puošybos detalėmis (antys, liūto kojos…) ir prabangiais gobelenais. Įvairios medžio masyvo svetainės kambario vitrinos (stiklinės ir be stiklo, sendinto medžio, riešutmedžio, puoštos raižiniais). Išskirtinis akcentas – liūto kojytės.

Taip pat siūlomas platus antikvarinių valgomojo kambario baldų (vitrinos, komodos, spintos, kėdės, komplektai…), dvelkiančių prabanga bei išskirtiniu stiliaus pojūčiu, pasirinkimas.