Alpakos – ne tik gražūs gyvūnai, bet ir pagalba ūkyje

alpaka

Alpakos – kupranugarinių šeimos gyvūnai, kurie primena lamas, bet yra kiek mažesni. Šie gyvūnai yra tik prijaukinti ir negyvena laukuose, o ūkininkai ir fermeriai, kurie savo valdose turi daug žolės, dažnai alpakas perka tam, kad jos atstotų žoliapjovę. Kokių įdomių faktų dar nežinojote apie alpakas?

Alpakos yra kilusios iš Pietų Amerikos, daugiausia jų gyvena Ekvadoro, Peru, Čilės regionuose. Anksčiau žmonės alpakas naudodavo mėsai, drabužiams, tačiau XVI a. didžioji dalis gyvūnų populiacijos buvo išnaikinta.

Alpakos dažniausiai gyvena bandomis, tarp kurių vyrauja daug patelių, dominuojantis patinas ir kiti jų jaunikliai. Gyvūnai valgo žolę ir labai mėgsta bendrauti su žmonėmis. Dėl šios priežasties jas galima lengvai prisijaukinti.

Nors kilusios iš Pietų Amerikos, alpakos yra atsparios temperatūrų skirtumams, todėl jos gali augti bei gyventi ir Lietuvoje, jos itin paplitusios Europoje. Dauguma ūkininkų jas augina dėl to, kad alpakos puikiai atstoja žoliapjoves ir jų banda gali dailiai nuvalgyti žolę bei pasirūpinti, kad turimas žemės plotas būtų gražus ir prižiūrėtas. Dar alpakos labai vertingos dėl savo vilnos, kuri yra itin kokybiška. Jų vilna šiltesnė už avies vilną ir turi daug teigiamų savybių. Iš viso alpakos vilna turi net 24 spalvas ir dar daugiau atspalvių, todėl iš jos galima pagaminti daug stilingų ir spalvingų drabužių ar kitų vilnos gaminių. Taip pat šaunu tai, kad alpakų vilna neturi lanolino, todėl yra visiškai tinkama alergiškiems žmonėms.

Alpakos turi dvi veisles – Suri ir Huacaya. Huacaya veislės alpakas reikia kirpti tik kartą metuose. Jų vilna tanki, pūkuota, švelni, plaukas trumpas, tiesus arba lengvai banguotas. Suri vilna yra kur kas ilgesnio plauko, primena plaukų sruogas, kurios krenta bangomis. Ši alpakų rūšis yra retesnė, nes jų vilna nėra tokia atspari temperatūrų skirtumui, kaip Huacaya veislės alpakų. Vidutiniškai alpakos gyvena 15–20 metų, jų svoris siekia nuo 50 iki 85 kg, o ūgis – iki 99 cm. Įdomu tai, kad alpakos nėštumo periodas trunka 11,5 mėn.


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas