Bentonito hidroizoliacija: paprasta ir efektyvu

betonasStatant gyvenamuosius namus ar kitokios paskirties statinius, labai svarbia savybe tampa jų funkcionalumas ir ilgaamžiškumas. Apsauga nuo drėgmės, šalčio ir kitų aplinkos veiksnių yra gana aktualus klausimas jau pačioje namo statymo pradžioje.  Todėl kokybiškas namo hidroizoliacijos įrengimas dažnai tampa tikru iššūkiu ne tik namo savininkams, bet ir statybos darbus atliekantiems darbininkams.

Statybų kokybės užtikrinimui didelę įtaką turi ne tik darbininkų profesionalumas ir patirtis, bet ir tinkamai parinktos statybinės medžiagos. Kalbant apie statinio hidroizoliaciją, vis dažniau minima bentonito hidroizoliacija. Tai yra savaime užsitaisančios hidroizoliacinės medžiagos. Savo izoliacinėmis savybėmis jos gerokai aplenkia kitas analogiškas funkcijas atliekančias medžiagas.

Norėdami labiau sukonkretinti bentonito hidroizoliacijos teikiamus privalumus ir galimybes paminėsime bentonito molio paklotą. Tai danga, kuri sudaryta iš dviejų sluoksnių: geoplėvelės ir tekstilės. Tarp jų yra bentonitas. Bentonitas  – vulkaninės kilmės mineralas, pasižymintis gana efektyvia ir ilgai laikančia apsauga nuo drėgmės. Tiesiog tam tereikia sukurti tinkamas gamybos technologijas. Anksčiau naudotos hidroizoliacinės medžiagos (pvz: ruberoidas), praėjus ilgesniam laikui, suskilinėja ir praleidžia drėgmę. Tuo tarpu bentonito hidroizoliacija šio trūkumo neturi.

Domėdamiesi bentonito molio danga, dažnai išgirsite ją vadinant savaime užsitaisančia hidroizoliacijos medžiaga. Šis pavadinimas kilo nuo tokios šiam gaminiui būdingos savybės: gavusi drėgmės bentonito molio danga pradeda plėstis, taip suformuodama vandeniui nepralaidžią membraną. Todėl galima teigti, jog tai yra išties ilgalaikis pastatų hidroizoliacijos sprendimas.

Vienos savaime užsitaisančios hidroizoliacinės medžiagos tinkamesnės naudoti vienais atvejais, kitos – visai kitais. Dažniausiai bentonito hidroizoliacija parenkama apsaugoti nuo drėgmės išorinį namo pamato sluoksnį. Ji yra itin reikalinga, kai namo projekte numatyta rūsys ir pirtis. Taip pat,  labai dažnai bentonito hidroizoliacija naudojama tokiems objektams apsaugoti:

  • Požeminiams garažams;
  • Tuneliams;
  • Baseinams;
  • Rezervuarams;
  • Stogams;

Nors įmantrus pavadinimas mažai patyrusius statybos darbuose meistrus dažnai išgąsdina, iš tikrųjų šios technologijos naudojimas yra gana paprastas. Iš pagalbinių priemonių Jums teprireiks matavimo ruletės ir aštraus peiliuko. Bentonito molio pakloto rulonai ant norimo paviršiaus išklojami taip, kad šie uždengtų vienas kito kraštus. Tuomet tarpusavyje suklijuojami hidroizoliaciniai sluoksniai. Tam naudojama bentonito granulės. Jos užbarstomos ant paklotų.

Bentonito hidroizoliacijos sprendimai vis dažniau pasirenkami ir renovacijos darbuose, nes yra kokybiški ir, tuo pačiu, paprasti naudoti.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas