Butai Vilniuje – esama rinkos padėtis ir ateities vizija

butai VilniujeŠiuo metu butai Vilniuje išlaiko aukštas pozicijas kainų augimo estafetėje – butų kainos čia nuolat kyla, nepaisant fakto, kad dar 2015 metų pradžioje, iš kart po euro įvedimo, buvo prognozuotas smarkus kainų kritimas visos Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. Bandome aiškintis, kas lemia esamą kainų augimą, kokia sostinės padėtis Lietuvos NT rinkoje ir kokias prognozes galima įžvelgti 2016-iems metams.

Vilniaus NT rinka Lietuvos mastu šiuo metu turi nemažai konkurentų. Vieno populiariausių Lietuvos portalų delfi.lt duomenimis, antrame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune  jaučiamas ypatingas nekilnojamojo turto pirkimo pagyvėjimas, ypač šio miesto centre. Portalas taip pat pažymi, kad smarkiai atgyja ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų NT rinka. Kita vertus, kaip ankščiau, taip ir dabar, nekilnojamasis turtas Vilniuje išlaiko aukščiausias pozicijas ir šiuo metu Lietuvoje yra paklausiausias. Rinkos žaidimo taisyklės aiškios – paklausa skatina ir aukštų kainų pozicijų išlaikymą.

Kita vertus, yra šansų, kad netolimoje ateityje būstai Vilniuje nesugebėti išlaikyti esamų kainų pozicijų. Pasak ekspertų, dabartinė situacija susidarė tik dėl bendro šalies ekonominio augimo, taip pat kylančių atlyginimų bei būsto paskolų palūkanų mažėjimo. Nepaisant visų šių faktorių, neparduotų butų kiekis Vilniuje taip pat augo ir tai, teoriškai, netolimoje ateityje gali lemti butų kainų mažėjimą. Kita vertus, šis scenarijus nėra šimtaprocentinis – dėl palankių finansinių aplinkybių butų Vilniuje paklausa gali ir toliau augti taip lemdama situacijos rinkoje stabilumą.

Iš tikrųjų, vis daugiau NT ekspertų pranašauja būtent pastarąjį NT rinkos scenarijų artėjantiems metams. Jau anksčiau mūsų minėtame portale delfi.lt, kiti NT rinkos ekspertai pažymi, kad mažai tikėtina, jog butai Vilniuje praras savo populiarumą, taigi jų kainos taip pat neturėtų smukti. Remiantis vykdytos apklausos duomenimis, Vilniečiai net ir nusprendę keltis į naują būstą, dažniausiai renkasi jį ne kitame mieste ar tolimesniame rajone, bet tame pačiame ar artimame esamam rajonui. Taigi labai realu, kad gyvenamosios vietos poreikis sostinėje savo pozicijų neapleis ir kitais metais.

Taigi akivaizdu, jog butai Vilniuje toliau išlaiko paklausiausias pozicijas visos Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. Galima drąsiai prognozuoti, kad nepaisant kontraversiškų nuomonių ir spėjimų dėl butų kainų svyravimų, kainos tik augs. Lieka tik tikėtis, kad kartu su jomis toliau augs ir šalies ekonominė padėtis bei gyventojų atlyginimai.

 
 
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas