Gausus naktinis prakaitavimas – kokios priežastys jį lemia?

Gausus naktinis prakaitavimasApie gausų prakaitavimą aktualu yra kalbėti ne tik vasaros sezonu, kai jis suintensyvėja, tačiau ir žiemą. Gausus prakaitavimas kankina tikrai ne vieną žmogų, o priežasčių, lemiančių jo atsiradimą yra tikrai ne viena ir ne dvi. Dažniausiai pernelyg gausus prakaitavimas yra kažkokios ligos priežastis arba jis kankina dėl pernelyg padidėjusio nervingumo. Šis gausus prakaitavimas kitaip yra vadinamas hiperhidroze ir pasireiškia skirtingais simptomais. Tačiau faktas yra tas, kad hiperhidrozės ligos metu žmogus neprakaituojama naktį, todėl tai nėra priežastis tiems, kurie prakaituoja šiuo paros metu. Tad kokios priežastys gali lemti gausų prakaitavimą nakties metu?

Gausus naktinis prakaitavimas

Kiekvieno žmogaus organizmui labai svarbus yra miegas. Tik pailsėjęs žmogus gali jaustis žvalus, kupinas jėgų ir nusiteikęs pradėti dieną turiningai. Tačiau jeigu jis naktį prakaitavo, tikriausiai tikrai neišsimiegojo. Tai faktas, kuris kenkia kiekvieno žmogaus organizmui, todėl gausaus naktinio prakaitavimo problemą būtina spręsti ir kuo greičiau.

Kodėl žmones kankina gausus naktinis prakaitavimas?

Gausus naktinis prakaitavimas gali kankinti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tad, kokios tos priežastys?

  1. Gausus naktinis prakaitavimas gali kankinti dėl karščio. Karštis nakties metu, ypač vasaros sezonu – tai normalus dalykas. Tai gali būti priežastis atsiradusio gausaus prakaitavimo. Tačiau, jeigu gausus prakaitavimas neapleidžia ne tik vasarą, bet ir žiemą, reikėtų sunerimti – tai kažkas daugiau nei tik kūno reakcija į karštį.
  1. Nervinga diena, daug streso – tai gali lemti naktinį prakaitavimą. Jeigu dienos jums sunkios, pavyzdžiui, turite pasirašyti svarbų derybų kontraktą arba jeigu jums sesija, tikrai normalus dalykas, kad visas tas stresas atsilieps nakties metu, o organizmas stengdamasis ištrūkti nuo streso skleis prakaitą.
  1. Mityba, mityba ir dar kartą mityba. Tikriausiai daugeliui tai jau yra pabodusi tema, tačiau tikrai labai aktuali, nes nuo maisto, kurį mes suvalgome priklauso ne tik dienos eiga, bet ir miego kokybė. Žmonės, kurie valgo daug aštraus maisto dažniausiai daugiau prakaituoja, todėl stenkitės prieš naktį nevalgyti aštrių produktų, kad nekankintų gausus naktinis prakaitavimas.
  1. Sintetinė patalynė. Labai svarbu ir kur jūs miegate, todėl jeigu jūsų patalynė yra nepralaidi orui, oda gali reaguoti ir nemalonius pojūčius ir skleisti prakaitą.

 
 
 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas