Kaip išsirinkti dantų pastą?

dantų valymąNorint tinkamai prižiūrėti dantis, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į reguliarų dantų valymą, bet ir pasirenkamas higienos priemones. Šiandien ne tik vaistinėje, bet ir paprastose parduotuvėse gausus pasirinkimas pačių įvairiausių burnos higienos priemonių. Populiariausia ir dažniausiai perkama priemonė – dantų pasta. Tačiau didžiulėje įvairovėje ir plačiame pasirinkime sunku išsirinkti tinkamą ir gerą dantų pastą.

Odontologai įspėja, jog jokiu būdu nevalia pastos rinktis atsainiai ir imti bet kokią arba tą, kuriai šiandien taikoma akcija. Mat nuo pastos priklauso, kaip valant veikiami Jūsų dantys ir kokį poveikį turės dantų valymas. Todėl prieš renkantis pastą, pravartu žinoti, kad visų skirtingų tipų pastos turi skirtingą veikiamąjį poveikį. Populiariausios pagrindines kelias funkcijas atliekamos pastos.

  • Antibakterinės. Šio tipo pastos dažniausiai naudojamos po ligų, infekcijų arba esant sudirgimui. Tai gali būti įvairūs susirgimai, kurie dažniausiai ir yra bakteriniai. Tuomet naudinga pakeisti ne tik dantų šepetėlį, bet ir naudoti antibakterines dantų pastas, kurios padės burnos ertmei atsistatyti. Ne retai antibakterines dantų pastas odontologai rekomenduoja ir po dantų gydymo ar profesionalios burnos higienos, kai kurį laiką dantenos ir dantys yra jautresni.
  • Jautrumą mažinančios. Kasdien naudojamos pastos, kurios mažina dantų jautrumą gali būti puikus būdas įveikti nemalonius pojūčius valgant ar sportuojant. Kai kuriais gyvenimo etapais, tokiais kaip nėštumas, liga, maitinimas krūtimi, dantys ir dantenos gali būti itin jautrūs. Tokiu atveju geriau naudoti neagresyvias, jautrumą mažinančias pastas.
  • Balinančios. Nemažai žmonių nėra patenkinti savo dantų baltumu. Todėl jie ryžtasi išbandyti įvairaus balinimo metodus. Vienas iš jų – balinamoji dantų pasta. Jei jau nusprendėte rinktis balinamąją pastą, geriau apie tai pasikonsultuoti su odontologu. Mat jos taip pat yra skirtingos ir gali duoti įvairių rezultatų. Reikia nepamiršti, jog negalima pernelyg ilgai naudoti balinamosios pastos, mat ši gali sujautrinti dantis bei dantenas. Dažniausiai balinamosios pastos yra gana agresyvios, todėl jas patariama naudoti tik tuomet, kai dantų būklė ir sveikata yra tikrai gera.
  • Vaikiškos. Iš tiesų įvairūs dantų pastų tipai yra pritaikyti skirtingiems žmonėms. Todėl labai svarbu žinoti, kad namuose ne visi namiškiai būtinai gali naudoti tokią pačią pastą. Tai ypač liečia vaikus. Vaikų dantukai yra jautresni ir lengviau pažeidžiami, todėl jiems privalu pirkti atskirą vaikišką pastą. Jos sudėtyje nėra agresyviai veikiančių medžiagų, vaikiškos dantų pastos yra švelnios ir malonaus skonio. O tai labai svarbu mažiesiems, kurie dar tik pradeda mokytis valyti dantis ir įprasti prie kasdienės dantų priežiūros.

 


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas