Kompiuterių remontas: programų bėdos

Kompiuterių remontasKompiuteriai genda ne tik mechaninių sutrikimų. Dažniausiai kompiuterių meistrams atnešami kompiuteriai, kurie tiesiog nepasileidžia. Ir priežastis dažniausiai būna ne sugedęs kietasis diskas, ar įjungimo mygtuko mechanizmas. Kompiuterių remontas neapsiriboja vien tik „geležies“ tvarkymu, didžiausi iššūkiai čia kyla programinės įrangos srityje.

Kokios yra tos programinės įrangos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria meistrai? Pabandysime pristatyti pagrindines.

Kompiuterio paleidimo bėdos

Kompiuterio paleidimas (boot) yra bene jautriausia vieta. Priežasčių, kodėl kompiuteris tiesiog nepasileidžia, gali būti labai daug ir įvairių. Viena dažniausių yra operacinės sistemos neužkrovimas dėl užimtos atminties. Daug kartų „nulūždmas“ kompiuteris sugeneruoja laikinų failų, kurie užkemša atmintį ir neleidžia kompiuterio paleisti. Kita bėda – problemos su disko ir motininės plokštės nesusikalbėjimu. Techniškai viskas gerai, tačiau smegenys su atmintimi nesusikalba… BIOS problemos taip pat prisideda prie to, kad kompiuteris nepasileidžia. Tokiems gedimams reikia rimto remonto.

Kompiuterių remontas ne visada gali susitvarkyti su tomis problemomis ir tada lieka viena išeitis – perinstaliuoti kompiuterį prijungus papildomą diską su kito kompiuterio atsargine kopija (backup). Aišku, didžioji dalis duomenų dingsta, todėl visada rekomenduojame duomenis saugoti debesies talpyklose, kad iškilus tokiai problemai nedingtų svarbiausi jūsų gyvenimo failai – asmeninės nuotraukos, video, mokslų medžiaga ir t.t.

Nenuskaito disko, USB atmintinės

Pati USB jungtis veikia, tačiau nenuskaitoma ten esanti informacija. Tai rimta problema, kuri išsprendžiama kitos programinės įrangos pagalba. Tiesiog meistras tai padaro daug greičiau ir patikimiau.

Virusai

Tai mūsų amžiaus bėda. Apkrėtus kompiuterį virusais jis taip sulėtėja, kad net elementariausias funkcijas kompiuteris vykdo labai ilgai. Nes tuo pačiu metu dirba su virusų padiktuotais procesais. Jie gali būti patys įvairūs – nuo kompiuterio sugadinimo, iki klavišų paspaudimų fiksavimo ir slaptažodžių į el. bankininkystės puslapius vogimo.

Virusus išvalyti reikia nedelsiant, priešingu atveju kompiuteriui gresia net mirtis.

Neveikia žaidimai

Tai būna dėl atminties trūkumo, o taip pat ir dėl vaizdo plokštės problemų. Meistrai sutvarko nustatymus, galbūt atnaujina vaizdo plokštės programinę įrangą. Priežasčių gali būti ir su disku, todėl reikia parodyti specialistams. Kompiuterių remontas padeda susitvarkyti su tokio tipo problemomis kur kas greičiau, nei jūs pats, jei nežinote labai daug apie kompiuterio veikimą.

Sugedusios kai kurios programos

Jums kompiuterio remontas irgi reikalingas, kai nepasileidžia tam tikra programa. Nesvarbu, ar tai Word, ar Photoshop ar kuri kita, tačiau jos nepasileidimas tikrai turi priežastį, kurią pašalinus, viskas veikia normaliai.

Pasitikėkite savo meistrais ir remontuokite kompiuteris ne patys, o geriau suteikite galimybę tai padaryti profesionalams. Pamatysite – kompiuteris vėliau tarnaus dar patikimiau. Tai taikytina tiek nešiojamiems, tiek stacionariems kompiuteriams.

 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas