Krepšinio bateliai

krepšinio bateliaiKrepšinis – populiariausias sportas Lietuvoje, apie kurį lietuviai žino viską. Išskyrus apie tokią „smulkmeną“, kaip krepšinio bateliai. Atrodo, kas čia tokio? Tai elementarūs kedai ir tiek. Deja, krepšinis yra viena iš tų sporto šakų, kuri turi savo avalynę (kartu su futbolu, bėgimu, riedlenčių sportu ir… imtynėmis). Krepšinio batelis yra XX amžiaus išradimas, aišku, kilęs iš Amerikos.
Viskas prasidėjo nuo kedų. Kedai buvo JAV kompanija, kuri masiškai gamino sportinius batelius plokščiais ir aukštais guminiais padais. Dabar jie žinomi kaip Chuck Taylor All Stars, Converse bateliai arba tarybiniai „Inkariukai“. 1900 metais, kai krepšinis dar tik buvo išrastas, jis buvo žaidžiamas uždarose patalpose mūvint būtent tokius sportinius batelius. Vėliau prie „Keds“ kompanijos prisidėjo ir „Spalding“, kuri yra dabar gerai žinoma kaip krepšinio kamuolių gamintoja. Kedai populiarėjo tarp sportininkų ir netruko paplisti po visą pasaulį, nes buvo nebrangūs, lengvi ir patvarūs – gaminami iš tos pačios gumos, iš kurios gamindavo ir automobilių padangas. Netrukus žymiausi sportininkai pradėjo juos reklamuoti ir kedai tapo ne tik mūvimi sportuojant, bet ir reguliariai.
Po antrojo pasaulinio karo viena prancūzų kompanija pristatė itin lengvus tuščiapadžius sportbačius su 8 kanalų  ventiliacija. Nuo to laiko vyksta varžybos, kas pagamins itin lengvus sportbačius, kuriuose nemirksta kojos (prakaite). Daugybė iškilių sportininkų reklamuoja sportinę avalynę, taip pat ir krepšinio batelius. Tai vadinamieji vardiniai krepšinio bateliai.
vardiniai bateliaiVardiniai krepšinio bateliai yra kuriami sportinės avalynės gamintojų ir pavadinami žinomo krepšininko vardu. Žinomiausi pasaulyje yra be abejo Air Jordan, Nike Kobe ir Adidas Derrick Rose. Aišku, vardinius batelius turi ir Lebronas Jamesas – Nike Lebron, Carmelo Anthony – Melo M9, Tony Parkeris ir dar eilė kitų NBA krepšinio žvaigždžių. Yra ir lietuviški krepšinio bateliai. Tai Adidas „Šaras“ bateliai.
Krepšinio bateliai yra skirti žaisti tiek ant parketo, tiek ant plento, taip pat jais galima vaikščioti mieste, nors lakstyti gamtoje su jais nėra patogu – paprasčiausiai plokščias padas ir smulkus protektorius geriausias sukibimo savybes turi su lygiu paviršiumi, o ne gruntu ar žole. Čia jau prireiks universalių sportinių batelių su gilesniais protektoriais. Taigi, į diskoteką prašom, bet bėgioti po laukus geriau reiktų su kitokios rūšies sportine avalyne.
Krepšinio, kaip ir kitus sportinius batelius vertėtų avėti tik sportuojant, o ne nuolatos. Tai itin svarbu paaugliams, kurių kūnas dar tik formuojasi. Krepšinio bateliai yra plokščiapadžiai, tad ilgai juos nešiojant vystosi plokščiapadystė, o tai yra labai rimtas sveikatos sutrikimas, kuris ateityje gali lemti įvairias traumas sąnarių skausmus. Suaugusiems pėda kenčia mažiau, tačiau tai taip pat nėra rekomenduotina kasdieninė avalynė. Krepšinis Lietuvoje labai populiarus, tad populiarūs ir krepšinio bateliai. Jų galima įsigyti dešimtyse parduotuvių ir internete.
Dokumentinis filmas apie Converse All Stars krepšinio batelius

Antra dalis apie Converse sportinius batelius


Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas