Nosies pertvaros operacija – nesudėtingas varginančios problemos sprendimo būdas

Nosies pertvaros operacijos naudaVien tik išgirdus žodžius „plastikos chirurgija”, neretam mintyse iškyla asmens, nuolat ieškančio savo išvaizdoje minusų, paveikslas. Tačiau plastikos chirurgų darbas nukreiptas ne vien į atvaizdo veidrodyje tobulinimą. Nosies pertvaros operacijos nauda  orientuota į gyvenimo kokybės tobulinimą: juk nuolat varvanti nosis ar iš jos plūstantis kraujas vieną kartą pripildo net ir paties kantriausiojo žmogaus „taurę”. Negana to, kaip ir kiekvieno sveikatos sutrikimo atveju, kuo ilgiau delsiama, tuo rimtesnių pasekmių galima sulaukti.

Nosies pertvara – tai iš kremzlinio audinio sudaryta sienelė, dalinanti nosį į dvi dalis. Pertvaros iškrypimas gali būti dviejų rūšių, savo pavidalu primenančiu raides: C formos su nuokrypiu į kairę/dešinę arba S formos su horizontaliu/vertikaliu nuokrypiu. Kokie požymiai išduoda, jog pacientui gali būti aktuali nosies pertvaros operacija?

 • nuolatinis nosies užgulimas;
 • nuolatinis nosies varvėjimas;
 • dažnai besikartojantis sinusitas;
 • varginantis galvos skausmas;
 • besikartojantis nepūlingas vidinės ausies uždegimas;
 • dažnai pasikartojantis kraujavimas iš nosies;
 • akivaizdžiai matomas nosies pertvaros nuokrypis.

Šį estetinį bei funkcinį sutrikimą gali sąlygoti patirtos traumos arba augimo metu atsirandanti kremzlių deformacija.

Nuolat besikartojantys požymiai (ar dalis) jų gali rimtai pakenkti gyvenimo kokybei – kam kentėti? Nosies pertvaros operacija  – viena dažniausių intervencijų nosies srityje, lyginant su kitomis operacijomis, ilgam neapribojanti darbingumo ar kitaip nepakeičianti įtempto gyvenimo ritmo. Aišku, nereikia tikėtis, jog, vos pakilus nuo operacinio stalo, bus galima kibti į įprastus darbus. Vidutinė nedarbingumo trukmė šio negalavimo atveju – maždaug dvi savaitės. Bene sunkiausia, ką reikia iškentėti – tai porai dienų užtamponuojama nosis. Tamponus išėmus, pacientą kurį laiką vargina iš nosies bėgantis skystis, sumaišytas su pridžiūvusio kraujo liekanomis bei apsunkintas kvėpavimas. Visgi nereikia daug laiko pajusti, jog atlikta operacija atneša teigiamus pokyčius – būklė, lyginant su priešoperacine, pastebimai gerėja.

Užmeskime akį į operacinę: kas vyksta šios procedūros metu? Atskyrus kaulinius ir kremzlinius audinius, pradedamas pertvaros formavimas. Tai daroma dalį pertvaros visiškai išėmus arba šią ištiesinus ir įdėjus atgal. Skamba ne itin patraukliai, tačiau pacientas operacijos metu yra užmigdomas, tad nieko nejaučia. Vėliau, norint išvengti intervencijos sukelto skausmo, vartojami atitinkami medikamentai.

Bijantieji chirurgų prisilietimo ne tik kenkia savo dabartiniam gyvenimui (minėti požymiai, laikui bėgant, pastebimai ryškėja), bet ir padidina rimtesnių pasekmių, pavyzdžiui lėtinių kvėpavimo organų ligų, tikimybę. Tiesa, tam tikrais atvejais nosies pertvaros operacija nėra rekomenduojama arba apskritai nedaroma:

 • sergant ūminėmis infekcinėmis ligomis;
 • lėtinių ligų paūmėjimo atveju;
 • kraujo krešėjimą mažinančių preparatų vartojimo atveju;
 • esant priežastims, operacijos metu tukdančioms atlikti vietinę naujautrą.
 • iki galo nesusiformavus nosies pertvarai ir skeleto kaulams (vaikystės ir paauglystės periodu).

Categories:

,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas